Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Géndiagnosztikai Központ Budapest, Istenhegyi út. Érdemes elmenni? fórum

Géndiagnosztikai Központ Budapest, Istenhegyi út. Érdemes elmenni? (beszélgetős fórum)


2019. febr. 6. 13:14

Sziasztok!

Bemásolom Nektek egy másik fórumhozzászólásomat, hátha még valaki kíváncsi rá mostanában, hogy én mik az én tapasztalataim az Istenhegyi Géndiagnosztikával kapcsolatban:


"Nemrég voltam az Istenhegyi Géndiagnosztikában UH-n Dr. Zsirainál, de azt az "élményt" nem kívánom senkinek. Az nem elég, hogy az UH fejet úgy rányomta a hasamra, hogy többször szólnom kellett (pedig nem vagyok egy mimóza típus), de szegény gyereket se kímélte. Mivel nem látszódott jól a babám az UH-n, ezért olyan durván megkocogtatta a hasam, hogy szegény gyerek teljes testében remegett tőle. Itthon a DVD-n visszanézve is szörnyű volt látni szegénykémet. Arról nem is beszélve, hogy a vizsgálat végén még véletlenül se segített volna feltápászkodnom a totál vízszintes vizsgálóasztalról. Szóval soha többet Zsirai!"


Én egyébként úgy tapasztaltam, hogy főleg huszonévesek dolgoznak náluk, akik távozáskor köszönni nem nagyon tudnak. 22.000,-Ft-ért azért többet várna az ember. Nekem csalódás volt sajnos a hely.

17. ***Abigél*** (válaszként erre: 16. - *Murmi*)
2015. júl. 20. 16:29

Köszi a választ!


Azóta már túl vagyok én is az UH-on, nagyon alapos volt a doki, minden szervét megnézte-lemérte a Babának, közben végig magyarázott, nekem nagyon szimpatikus volt, és ami a lényeg, hogy minden ok. :)


Nálatok is biztos így van/lesz!

2015. júl. 4. 16:06

Sziasztok!

Meg volt az uh, Zsirai dr valóban nagyon alapos volt, sajnos talált is így kis szívzörejt, amivel eléggé megijesztettek... összességében a down teszt utáni tájékoztatással nem voltam elégedett, ugyanis összefüggésbe hozták a szívzörejt és a down- kórt... de valószínűleg csak azért h még további vizsgálatokat is kérjek... közben már utána jártam, beszéltem más szakemberekkel és semmi komoly baja a babámnak.

18 hetes genetikaira Hajdú Krisztinához fogok menni, valamint a zörej miatt lesz egy magzati szív uh is.

15. ***Abigél*** (válaszként erre: 13. - *Murmi*)
2015. júl. 4. 15:36
Írhatnál, hogy milyen volt az UH... Én 18-20 hetes genetikai UH-ot ott csináltatom és szintén hozzá kaptam időpontot.
14. s.maya (válaszként erre: 13. - *Murmi*)
2015. júl. 4. 14:22
Szia :) nem tudom, hogy mennyie aktuális e még, de nekem ő a nőgyógyászom. Hozza járok terhesgondozasra, uh-ra is. Nagyon precíz, készségesen válaszol minden kérdésre. Csak ajánlani tudom:)
2015. jún. 21. 15:00

Sziasztok! Jár még vki ezen a fórumon?

Holnap megyünk 12 hetes kombinált tesztre az Istenhegyibe. Kérdésem lenne hogy az uh-t hasi v hüvelyi uh-val csinálják?

Valamint van e vkinek tapasztalata Zsirai doktorról? hozzá kaptunk időpontot.

12. Aggodó apuka (válaszként erre: 1. - Kiraanyu)
2013. júl. 18. 22:54

Kombinált Down szűrésen voltam a feleségemmel az Istenhegyi Géndiagnosztikai klinikán. Izgatottan léptünk be a rendelőbe, hogy látjuk a kicsi. Az ultrahang vizsgálat kezdetén ránk szóltak, hogy ne örüljünk annyira , mert baj van a babával. Azonnal kijelentette a Dr Úr, hogy nem látja az orrát és vastag a nyaki redője van a gyereknek. A nyaki redőre 3,8 at mérte, ami a normál érték duplája.A vérvétel negatív volt. Kromoszóma vizsgálatot ajánlottak fel.

Ez egy nagyon rizikós beavatkozás lehet. Ezt az érzést senkinek sem kívánom amikor elmondják, hogy nagy a valószínűsége, hogy beteg a gyerek.

Következő héten jelentkeztünk a kromoszóma vizsgálatra amit egy másik orvos végzett ugyanitt .

Mintavétel előtt ismét megnézték a baba állapotát és kiderült , hogy mégis van orra.... Ezek szerint az orra 1 hét alatt kifejlődött:) :) :)

Megtörtént a mintavétel, pár nappal később telefonon közölték az eredményt egészséges a magzat. Hála Istennek.


De nem hagyott nyugodni a két orvos ellentmondó diagnózisa, így felkerestünk egy harmadik orvost.

A vizsgálat során kiderült, hogy a gyereknek normális a nyaki redő mérete 1,7. Többször is megmérték de sehogyan sem jött ki a 3,8 érték amit az Istenhegyi úton mértek. Tehát a veszélyes kromoszómavizsgálat teljesen indokolatlan volt.

Szíve, orra végtagjai.... rendben.

Számunkra világossá vált, hogy az Istenhegyi klinikán nagyfokú szakmai hiányosságról lehet szó, vagy anyagiakról szól.

A tudat is szörnyű volt, hogy 1 hétig az abortusz lehetőségén gondolkodtunk.

Nem ajánlom senkinek.

11. Anita2. (válaszként erre: 1. - Kiraanyu)
2012. okt. 26. 21:38

Szia!

Én is ott voltam, ikrekkel, maximálisan meg voltam velük elégedve, a Bátorfi dr. nagyon alapos, rendes, szóval csak ajánlani tudom őket!

10. Meababa (válaszként erre: 9. - Yasamano)
2012. okt. 24. 20:06
:) tényleg ugyanezeket tudom mondani, engem is rémisztgettek afp-vel és valóban ők telefonon készségesen mindent elmagyaráztak! Ajánlom őket tényleg!
2012. okt. 24. 18:16

Mi is Dr Bátorfi Józsefnél voltunk az utolsó babánkkal. 40 évesen szültem Őt.

Alapos volt az uh vizsgálat, a vérvétel eredményét pontról pontra elmagyrázták. Szó szerint lebeszéltek a CVS-ről, vagy az amnioról, amikor aggodalmaskodtam, mert annyira jók voltak az eredményeim. A két uh között egyszer felhívtam Őket telefonon, mert a védőnő riogatott az afp eredményemmel, és akkor is nagyon korrektül elmagyarázták, miért nincs okom félni.

2012. okt. 24. 13:45
Mi dr. Lintner Balázsnál jártunk, és már akkor beszéltünk még egy másik orvossal is, de neki sajnos nem jut eszembe a neve, de mindkettővel nagyon megvoltunk elégedve.
2012. okt. 24. 13:03
Szia, én is ott voltam, 12.héten kombinált teszten, illetve a 20.héten a genetika u.h.-n. Bátorfi József dr.-t tudom ajánlani!
2012. okt. 23. 23:09

Szia :)!


Volt egy barátnőm is,és egy kolléganőm is,maximálisan elégedettek voltak.Egészséges babáik születtek.

2012. okt. 23. 21:41

Köszönöm a válaszokat.

Biztos többen is voltak már ott, csak rossz időben írtam ki a fórumot....

4. Leona79 (válaszként erre: 3. - 3f5c7e70e6)
2012. okt. 23. 21:11
Én is ugyanezt tudnám róluk írni.
2012. okt. 23. 21:06

szia!


Én csak ajánlani tudom őket. Sajnos a mi pici babánk is beteg volt, igaz nem down kóros. Mi is elmentünk szakvéleményt kérni és végtelenül meg voltunk elégedve. Sajnos ők is látták a betegséget, de fontos!!, hogy nem mondtuk nekik, hogy miért megyünk. genetikai uh-t kértünk és mindent végig néztek, mértek, magyaráztak közben.

Színvonal, ellátás, szaktudás. Mindent elmagyaráztak, több orvost behívtak, hogy több véleményt halljunk.Minden kérdésre válaszoltak készségesen.

Mi meg voltunk velük elégedve és ha jön a baba, akkor is elmegyünk hozzájuk.

2012. okt. 23. 21:03
Senkinek nincs itt, aki volt már ott??
2012. okt. 23. 20:51

Kérem, akik jártak már itt, tapasztalatokat szeretnék.

Érdemes elmenni vizsgálatra? (Down-szűrés)

Milyen biztonsággal szűrnek?

Valaki volt-e, akinek kiszűrték, h beteg a baba....stb.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook