Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkazán karbantartás fórum

Gázkazán karbantartás (beszélgetős fórum)


2016. febr. 11. 14:07

sziasztok


Arra gondoltam 1 napra bekapcsolnám a gáz kazánt, kiváncsi lennék mennyit fogyaszt.

Viszont már 2 éve nem volt beüzemelve, és tiszta rozsda is (igen sajnos feljött régebben a viz a pincénkben, és megindult a rozsdásodás belül).


Nekünk ez a hagyomásnyos gázkazán van. Ahogy néztem, alul a tálcát ki lehet huzni, csak le kell csavarni a termosztát résznél a csövet, és akkor ki lehetne tisztítani. Kérdés ha visszacsteszed (csavarozod) nem e fog szivárogni ott a gáz.


viszont 10e csinálnák meg a karbantartást. 16e meg már egy jó állapotu kazánt veszek.

20. Manitta (válaszként erre: 17. - Ritmus)
2013. okt. 7. 09:10

Szerintem kicsit sok egy általános gázkazán karbantartásért 22e. Nekünk a kondenzációs kazánt tartják karban 20e-ért Bp-en. De régebben míg cirkó készülékünk volt annak 12e volt a karbantartási díja a gázőrnél [link]

Viszont én is úgy tudom, hogy karbantartásra nincs garancia. Ha egy vízmelegítőbe pók költözik, ami miatt nem gyullad be a gázkészülék, akkor a szerelő 2 havonta mehetne garanciálisan tisztítani???

19. Canya
2013. aug. 23. 09:27
Kérj tanácsot az Rm-Gáz-tól. A www.gaz-szer.hu oldalon. Kondenzációs kazán, kombi cirkó és más kazánok is kaphatók, alkatrészek is vannak. Egyébként szervizelnek gázkazánt.
18. Ritmus
2013. márc. 4. 12:50
azt mondja a szerelő, megint 20e a szétszedés, az alkatrész további 40e. én egyáltalán nem látom értelmét, h augusztusban karbantartattunk....
17. Ritmus
2013. márc. 4. 12:49

sziasztok! kérdésem az lenne, h karbantartás után kaptok-e fél év garanciát a gázszerelőtől???

most olvastam egy rendeletet, a 249/2004-est, javító-karbantartó munkák, ha meghaladják a 20e Ftot, kötelező fél év garanciát adni.

Persze nem kaptunk, a gázszerelő kiröhögött, a fogyasztóvédelem meg azt mondja hogy járna, most hivtam őket.... nálunk egyébként 22500 egy karbantartás.... és kissé idegesitő is, h fél éven belül meghibásodott a kazán...

16. hofek
2012. okt. 27. 15:52
Nemrég költöztünk családiházba. Az lenne a problémám, hogy a hàz 2. emeletén a radiátor eggyik része melegszik csak, hallani lehet hogy levegős. Többszöri légtelenítés után is változatlan. Légtelenités után egy ideig nem jön belőle levegő, de egy idő után újra. Mi lehet a probléma? (Zárt rendszer, honywell kazán, hideg kazánnál 1,2bar nyomás) Segítségeteket előre is köszönöm!Épp most
15. csp1
2012. febr. 6. 18:10
Sziasztok egy ismerősöm ,,küzd,, ugyan evvel a gonddal,kombi gázkazánja produkálja ugyan ezt..fűt,de vizet nem melegít..érrdemi választ szerrenénk..kint -14.fok vvan..de fürdéshez hideg víz..
2011. jan. 30. 13:53
Sziasztok!Bár nem karbantartás,hanem olyan gondom van(most észleltük),hogy nem melegíti fel a vizet a gázkazánunk.Fűtés működik,de a meleg víz nincs!!A kazánunk 2éves.Ha valaki tudna segíteni,megköszönném!Természetesen fogunk hívni szerelőt,csak addig is....
13. 2e0264df59 (válaszként erre: 12. - Papesz28)
2010. dec. 12. 23:25

más megoldás: ami nem gáz, hátha elzárják a vezetéket ;-)

nekem nem kell az állapotokat bemutatni, sajnos nagyon rossz az általános hozzáállás. Jó lenne ha tudatosulna jobban az emberekben, hogy nem játék.

12. papesz28 (válaszként erre: 9. - 2e0264df59)
2010. dec. 11. 15:35

milyen más megoldás érdekelne?

mert van már sok megoldás amivel takarékosan lehet fűteni

a kazán és minden más fűtési rendszer igenis igényli a karbantartást, és nem a szerelő hasznára hanem a tulajéra, hisz ha nagy a hiba akkor többe kerül mint a karbantartás, ebben max. egyetértek

sokan azt mondják hogy ők erre nem áldoznak pénzt, de arra nem gondolnak, hogy ha nem figyelnek oda ,akár balesettel járó hiba is történhet,utána meg hívnak minket, hogy mert hibáztunk, és nagyon nehéz őket meggyőzni, hogy nem , de megelőzhető lett volna:(


más , a kondenzációs kazán akkor a leghatékonyabb, ha alacsony hőfokkal dolgozik

11. 2e0264df59 (válaszként erre: 10. - Totcar)
2010. dec. 7. 08:36

Szia! Tudod mennyire kvesen gondolkodnak így ahogy te? Legtöbbször csak ha baj van akkor hívják a szerelőt és akkor is csak azt csináltatják meg amit tényleg muszáj. Emellett még sok csőszerelő se képes a szabályokat betartani ami mellett lehet(ne) működtetni a kazánokat. És sokan belekontárkodnak a saját kazánjukba. Nem mérik fel, hogy mennyire veszélyes.

Egy időben tervben volt, hogy a kazánoknak is lesz zöldkártyája mint az autóknak. Lett volna benne fantázia....

10. Totcar
2010. dec. 6. 16:35

A gázkazán karbantartása sokat számít szerintem is. Ezzel lehet költséget is megtakarítani. Én manapság erre vagyok rákattanva, hogy hogyan lehet spórolni a fűtéssel és találtam egy nagyon szuper oldalt ahol a gázkazántól a termosztátokon át a radiátorokig mindennel foglalkoznak és van 1-2 tipp a fűtéssel kapcsolatban:

[link]

Én a régi FÉG c24-es gázkazánomat lecserélem a fűtési szezon után kondenzációs gázkazánra mert szerintem azzal is rengeteget lehet majd spórolni.

2010. okt. 29. 20:44

örülök, hogy többen fontosnak tartják és ellenőriztetik. A karbantartás összege típustól függ és attól, hogy milyen jellegű tisztításra van szükség. Csak szakember végezheti és abból is jobb a szakszervizet felkeresni. Elég veszélyes magunk belenyúlni :-)

Nekem is csak gázfűtés van, de szeretnénk valami más megoldást is.

8. körömvirág (válaszként erre: 7. - Bobe2)
2010. okt. 29. 14:45
Ha 2 éve vettétek, biztosan megvan a szervízkönyve, abban benne van, hogy hol és kik szervizelik, ők általában karbantartást is szoktak vállalni.
7. bobe2 (válaszként erre: 6. - Körömvirág)
2010. okt. 29. 08:21

Köszi.A miénk is kombi gázkazán.

Ezek szerint már kellett volna nézetni,Ajaj ezt elszurtuk.Remélem ,nem lessz semmi gond.:(

6. körömvirág (válaszként erre: 5. - Bobe2)
2010. okt. 29. 07:25

Nekünk kombi gázkazánunk van. Minden évben, augusztus végén kihívjuk a szerelőt és csináltatunk vele egy éves karbantartást. Ilyenkor beméri, szétszedi, kitisztítja, átnyomatja vízzel stb. ez évente 9000,- Ft.

Mondjuk, mi, amikor vettük, 2 éves garanciát kaptunk rá, és újabb egy évet adtak még, mivel elvégeztettük a 3. évben ezt a karbantartást. Aztóa is minden évben megvizsgáltatjuk.

2010. okt. 29. 06:56

Sziasztok.Engem kifejezetten a gázkazán karbantartása érdekelne,ezt csak szerelö végezheti ,és menyiért csinálja,vagy peddig mi is ki tudjuk tisztitani?2 éve használjuk ,még nem volt karbantartva,de szerintem ,ha vége lessz majd a fütésszezonnak aktuálisá vállik a dolog.


Nekünk van kandallonk a nappaliban.A legolcsobb ami akkor aaz áruházban volt,nagyon jo nagyon megvagyunk vele elégedve,épitkezésböl minden megmaradt fát eltüzelünk vele.Ráadásul hangulatos is.Sajnos hödobot nem találtunk hozzá ,ugy még nagyobb lenne a tejesitménye.

2010. okt. 28. 23:14

Radiátorok vízzel feltöltve és légtelenítve,kazán szintén átnézve,de nem ám most,már egy hónapja :)


Sajnos gázfűtésen kívül nincs más lehetőség,pedig egy kandallót elviselnék a nappaliban.Vagy egy cserépkályhát ...

2010. okt. 28. 22:56
Ablakok szigetelve, bejárati ajtó új szigetelt; libatoll paplan beszerezve, redőnyök ritkára leengedve, gázkonvektor ellenőrizve, vastag zokni előkészítve. Hirtelen ennyi.
2010. okt. 28. 22:33
kár, hogy ez a téma nem túl érdekes :-), pedig elég fontos dolog...
2010. okt. 28. 21:56
Sziasztok! Újra itt a hideg idő. Érdekelne ki mit tesz azért, hogy meleg legyen otthon. Karbantartatjátok a készülékeket? Fontosnak tartodn ezt vagy elég a szerelő ha meghibásodik? Van egyéb fűtési lehetőséged?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook