Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 305*76-os medencénk van. Hogy tudnám házilag karbantartani a vizet, ha fúrott kútból töltöm fel? fórum

305*76-os medencénk van. Hogy tudnám házilag karbantartani a vizet, ha fúrott kútból töltöm fel? (tudásbázis kérdés)


15. sztolyka (válaszként erre: 14. - Sztolyka)
2014. jún. 8. 15:50
Puhafalú medencét vennénk.
2014. jún. 8. 15:50

Most szeretnénk venni.

30mre van lefúrva a kút.

13. gyuret
2013. aug. 7. 20:17
Köszönöm aranyosak vagytok :)Megpróbálom azt h 3867 litert ír h annyi a medence és ahhoz egy kg sót....hátha plusz algaölőt :)
2013. aug. 7. 18:12
A 305*76-os medence 5,5 m3, ha jól számolom.
2013. aug. 7. 18:10

Nemrég egy másik portálon hasonló probléma adódott.

Ezt írta ott valaki:


"Évekig küzdöttem én is az algával.Pár hét után olyan volt a víz mint a spenót.Vízforgató, klórtabletta. pH+, pH- , algaölő, pelyhesítő, mindent kipróbáltam.Naponta mértem a klórszintet, mégis bezöldült.

Idén egyiket sem használom, mégis kristálytiszta a víz.

A medence feltöltésénél kb 2-3 evőkanál rézszulfát pentahidrátot (rézgálic) tettem a vízbe (15 m3). Ez nem veszti el erejét, mint a klór, ekkora mennyiségben nincs semmi káros hatása (max. még gombaölő). Nem kerül sokba, egy kilós kiszerelésben 1500 Ft, de ekkora mennyiség 10 évre elegendő.Nem romlik meg. Minden jobb mezőgazdasági boltban kapható.Jelenleg műtrágyának van minősítve!!!"

2013. aug. 7. 16:46

Nekem azóta kell nyaranta egyszer tölteni a medencémet, hogy állandóan forgatom a vizet. Természetesen használok némi vegyszert is.


Barkácsáruházban vettem tesztcsíkot, ami a szabad klór-, pH értéket mutat, ill. hogy mennyire veszélyes az alga szint. Lehet, hogy már azt az algát is kimutatja, ami még szabad szemmel nem látszik. A doboz oldaláról lehet látni, hogy mi az optimális, és a tesztcsíkon, hogy nekem milyen a vizem. Ehhez képest először is a pH-t állítom be (nekem inkább csökkenteni kell) majd időnként teszek bele algaölőt, és klórt attól függően, hogy épp milyen tablettát kaptam, mert van kisebb meg nagyobb, gyorsan meg lassan oldódó. Ehhez hipermarketben viszonylag olcsón lehet ilyen úszóadagolót kapni.


A vízszűrő meg tul.képp non-stop megy, ha nem vagyunk a vízben. Én kivettem a papírszűrőt, mert hamar tele lett szmötyivel, és akkor lassabban ment a vízforgatás. Helyette időnként körbegyalogolunk a medencében, és akkor középen gyűlik össze a piszok, amit locsolócsővel le lehet szippantani. Lehet pelyhesítővel kísérletezni, ami a nagyon pici piszkot (homokot, port, hajszálakat) összecsapja, és könnyebb "kiporszívózni".

2013. aug. 7. 16:02
Köszönöm :)
2013. aug. 7. 15:57

Itt olvashatsz tippeke, tanácsokat...



Tudásbázis - Mit tegyek hogy a víz tiszta maradjon a vízforgatós medencében?



Nekem a vízszűrő és klórmész jött be...6 köbméteres medencénk van.

2013. aug. 7. 15:54
Vettem szakszerű cuccokat.De bealgásodott így is a víz.Arra gondoltam, hogy a só talán rendbe hozná a ph ját víznek.De lehet butaságot mondok.
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Gyuret)
2013. aug. 7. 15:52
vegyél szakszerű cuccokat a medencéhez
2013. aug. 7. 15:52
Igen.Mert hiába vettem, nem volt jó :)
4. katie_rose (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. aug. 7. 15:51
Mi is ezeket használjuk. Egy nyáron egyszer, esetleg kétszer kell cserélni csak a vizet így :)
3. Hoxa
2013. aug. 7. 15:50
Házilag alatt azt érted, hogy nem akarsz hozzá klórt, ph csökkentőt, algaölőt venni?
2013. aug. 7. 15:50

mi is fúrt kútból töltöttük, míg volt ilyen medencénk, és klórtablettát meg algaölőt használtunk az előírások szerint.


Én hipót tutira nem öntenék bele.

2013. aug. 7. 15:47
305*76 os medencénk van.Hogy tudnám házilag karban tartani a vizet, ha fúrott kútból töltöm fel.Olvastam a hyporól, sóról.Ezekre lennék kívá

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook