Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás után fáj a forgóm... fórum

Futás után fáj a forgóm... (tudásbázis kérdés)


8. 61cf7811dc (válaszként erre: 7. - Szimba)
2010. márc. 12. 14:17

Te jó ég!

Úgy néz ki, azért fáj, mer a bal lábam 1,5 cm-mel rövidebb a jobbnál... sarokemelőt és porcerősítőt javasoltak... remélem segít :S

7. szimba (válaszként erre: 5. - Ágota 77)
2010. márc. 12. 08:28

Sajnos ha az ízület megbetegszik, már nem nagyon tudnak vele mit kezdeni, szerencsés esetben ideig-óráig szinten tartják kezelésekkel, de ez is nagyon ritka. :(

Én azonnal orvoshoz mentem, amikor fájni kezdett a csípőm, mégis oda jutottam pár év alatt, hogy protézis kellett mindkettőbe. Szintén huszonévesen. Nagyon csúnya dolgok ezek az ízületi betegségek, az biztos. :(

2010. márc. 12. 07:19

Egyelőre borítékold a futást! Olvasd el ezt:

[link]

Ha itt magadra ismersz, akkor vedd komolyan, ás keress más mozgásformát! Bringa jobban kíméli az ízületeket meg a forgóidat. Akár a súlyzás. Nem a testépítők tenziós edzésére gondoltam, hanem ilyenre:

[link]

Nem kell lebecsülni:

"Az eredmények

A 20 perces edzés során az átlagos kalória égetés 272 kcal volt nem számolva a további energia igényt, amit a jelentős anaerob erőfeszítés tett ki. "Kiszámoltuk az oxigén fogyasztást és az aerob módon elégetett kalóriákat és ez 13.6 kcal volt percenként. De mértük ugye a vér laktát szintjét is és anaerob módon további 6.6 kcal került percenként felemésztésre." — magyarázza Porcari. "Szóval legalább 20.2 kcal-t égettek percenként, ami elképesztő. Ez megfelel 1:30-as 400 méteres tempójú futásnak. Az egyetlen dolog, amit találtunk hasonló kalória égető potenciállal, az a sífutás gyors tempóban emelkedőn fel." "

5. Ágota 77 (válaszként erre: 2. - 61cf7811dc)
2010. márc. 11. 11:21

Szia

Szerintem vedd komolyan és fordulj vele orvoshoz. Nagyon remélem, hogy esetedben semmi komoly dolog nincs a háttérben, illetve ha van is időben felismerésre kerülhet.


(((Van egy 26 éves ismerősöm akinek a napokban állapították meg, hogy mindkét csípőjébe protézist kellene beépíteni. Másfél éve jelentkeztek először a fájdalmai csípőtájon, de egy évig csak várt és várt.)))

2010. márc. 11. 11:14
Nekem a jobb lábamon fáj mindkettő. Ez már a porckopás jele. Sok folyadék és még több mozgás kell neki.
2010. márc. 11. 10:50
Mi az a forgó????
2010. márc. 11. 10:38

Futás után (akár futópad, akár aszfalt) kisebb fájdalmat szoktam érezni a bal térdemben, de leginkább a bal forgómban.

Esténként szoktam futni 2-10 km-es szakaszokat hetente 3x, 4x, a fájdalom általában éjszaka jelentkezik, reggelre többnyire elmúlik vagy alig érezhető.


Van valami javaslatotok? A cipőm jó...

2010. márc. 11. 10:38
Futás után fáj a forgóm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook