Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad terhesen a Balatonban fürdeni? fórum

Szabad terhesen a Balatonban fürdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. jún. 18. 23:21

uszoda tampon???

most hallok erről életemben először, de okos találmány...)

2023. jún. 18. 23:03

Én sokat úsztam tiszta, klórozott úszómedencékben. Tavakban nem. Minden alkalom után letussoltam. Az orvos ilyenkor azt szokta nézni, hogy zárt-e a méhszáj, az feltétele a pancsolásnak.


Természetes édes vízbe viszont nem biztos, hogy mennék. De az orvostól lenne legjobb megkérdezned.

11. Főnix3 (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. jún. 18. 23:02

Pontosan így!

Ez egy csodálatos állapot, nem betegség. :)

Persze vannak kivételes esetek,amikor azért az orvos nem ajánlja.

10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:49
Ilyenkor annyira örülök, hogxy az én terhességem idején nem volt internet. Nyugodtan fürödtem ahol akarta, festettem a hajamat, ettem, amit kedvem volt, tornáztam, és senki nem riogatott semmivel. Egyszerűen azt csináltam, amit előtte, csak nagyobb hassal :DDDDD
9. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 21:53
Sokan fürdenek. Azt mondják ha zárt vagy (9 hetesen ez nem kérdés) akkor elvileg lehet. Én nem mertem, de ez egyéni döntésem volt, hajlamos vagyok fertőzésre és terhesség alatt könnyebb összeszedni ilyeneket a megváltozott hüvely ph miatt. Sokakat ismerek akik fürödtek és nem volt gond.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 21:29

A szárazra öltözés alap, terhességtől függetlenül.


Női nyavalyák megelőzésére lehet kapni uszoda tampont, anno a nőgyógyászom azt javasolta hogy "bolondítsam" meg canesten krémmel, hogy a tampon ne szárítson annyira. Bár a krémre az van írva hogy csak külsőleg, de soha semmi problémát nem okozott nálam.

2023. jún. 18. 21:23
Szerintem még olyan hideg a víz, hogy kétszer is meg gondolod bele menj e🙂
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. jún. 18. 21:13

Ezt találtam:

- A medencés strand jobb választás ilyenkor, vagy az élővíz?

- Javasolnám a fertőtlenített medencéket, lehetőleg kerüljük a kétes tisztasági fokú tavakat és folyókat a fertőzések elkerülése érdekében. A sós tengervíz is megengedett.

- A meleg vagy hideg vízhőmérséklet mennyiben számít?

- A meleg vizes medencék nem tesznek jót, természetesen a túl hideg víz sem. Itt a fő szempont, hogy ne terheljük ezzel a vérkeringést.

2023. jún. 18. 21:10

Szerintem inkább ne.


Én mondjuk uszodába jártam terhesen néhány alkalommal, de most már azt sem tenném, csak akkor azt gondoltam, hogy a klórozás miatt nem lehet semmi gond.

2023. jún. 18. 21:06
Itt nem is a szárazra törölközésről van szó, hanem hogy alulról esetleg valami fertőzést összeszedhetsz, ami nem biztos, hogy jót tesz a babának. Én kerültem minden ilyen helyet amikor terhes voltam, de a biztos az, ha rákérdezel az orvosodnál.
2023. jún. 18. 20:37

Miért ne fürödhetnél? Ha egészséges vagy nyugodtan, még úszhatsz is.

Inkább az intim részed legyen rendben, zuhanyra gondolok.

2023. jún. 18. 20:30
Szia ! Még nem voltam terhes , de szerintem fürödhetsz byugodtan
2023. jún. 18. 20:28

Sziasztok 9 hetes terhes vagyok, és megyünk a balcsira hétvégén

Lehet fürdeni, ha utána egyből szárazra öltözök?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook