Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 32 hetes terhesen szabad jakuzziba, pezsgőfürdőbe menni? fórum

32 hetes terhesen szabad jakuzziba, pezsgőfürdőbe menni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 6. 09:59
Nem, mert nagyon felhevul a hasad. Nekem doki monta.
37. homern (válaszként erre: 34. - A59f95f7f2)
2012. febr. 29. 14:57
a gyerek már 3 éves,szerintem túlélte :)
2012. febr. 29. 14:53
nem túl jó ötlet!
2012. febr. 29. 14:27
Én a helyedben ezt most kihagynám. De te tudod.
2012. febr. 29. 13:48
32 hetesen szerintem inkább már ne.
33. Sena (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 21:49
Van úszáshoz kifejlesztett tampon, drogériában kapható. Vazelinolajos, így könnyen felhelyezhető és víztaszító is.
2009. máj. 28. 18:52
Ja meg attól retteg, hogy valaki ismerős meglátja hova vár éppen. :( De szépen lassan azért beadja a derekát ha ragaszkodom hozzá. :)
2009. máj. 28. 18:50
Egyébként nem kell feldugni nekik semmit szerintem épp elég egy kis üvegcse "produktum"
2009. máj. 28. 18:49

Pártolom az első együttlét elötti vizsgálatokat, amivel kideríthető, hogy a párnak nincs-e valamilyen fertőző betegsége. De sajnos a páromat még nem sikerült rávennem egy ilyenre :( Ő már attól rosszul van, hogy idegenek elött le kell vetkőznie. AZ ő micsodjáját ne nézegesse senki címszó alatt :D Én tudom, a gombán kivül(épp elég ez is) szerencsére nincs más.


Sajnos mégha el is mennek, nem mindent lehet kimutatni. Pl a gombát is nagyon nehéz hallottam olyan ffiról akinek prosztatagyulladást okozott a mégsem sikerült kimutatni semmilyen kórokozót.

29. ében11 (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 18:43
lehet, de nálunk egyszerű egy kenet levétel, hát próbáljunk egy pasit is rávenni ilyesmire, hogy feldugjanak neki valamit...ááá nem bizti mindegyik belemenne
2009. máj. 28. 18:41
:) Ez jó ötletnek tűnik! Nem csak magának hanem az utána következőknek is nyújthat némi biztonságot. Még nem gondoltam bele, hogy a pasi esetleg így is elkaphat dolgokat de egyáltalán nem valószínűtlen és rajtuk ahogy írtad tényleg nem nagyon venni észre. Minket viszont megfertőzhetnek. De ilyen alapon minden pasit potenciális veszélyforrásnak kéne tekintenünk, mert az összes megfordult már nyilvános wc-kben.
2009. máj. 28. 18:28

nekem is volt egy időszak, mikor azt gondoltam elég ha ránézek egy nyilvános wc-re és mentem elkapok valamit.

De rávettem a páromat is legyen óvatosabb, a fiúknak sok minden egyáltalán nem okoz panaszt tünetet, viszont hordozhatják és fertőznek, sajnos a nőkön minden nyavaja kijöhet.Ezért volt hogy egy flakon eszközfertőtlenítővel ment be a nyilvános wc-be, és körbefújt mindent mielőtt használta-na jópár fiú is rászokott erre.

2009. máj. 28. 18:28

Igazad van, tényleg a bélből származik ezért fontos minél elöbb megtanítani lányokat a helyes tisztálkodásra.

Mondjuk ezt sem értem, egy wc deszka az max a combommal érintkezik tehát attól még nem kapok fertőzést, hasonlóan egy piszkos kilincstől sem. (hacsak nem tamponcsere van éppen de az elött meg kezet kell mosni)

25. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. máj. 28. 18:24
Sajnos én nem vagyok szerencsés, már egy éve nem tudok megszabadulni tőle mindig visszajön. De ennek megvannak az okai, szteroid gyógyszert kaptam évekig és legyengült az immunrendszerem.
24. ében11 (válaszként erre: 23. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 18:20

nem tudom mit csináltak vele az óviba, lehet nem figyelték hogy törli ki magát(visszafelé) vagy piszkos volt a wc.Sok minden gyengít, stressz,egy nátha, antibiotikum, szerencsés vagy ha nem vagy ilyen érzékeny.

És én is hogy terhesen elkerült az ilyesmi, pedig mondta a nőgyógyászom hogy előfordul fertőzés, a másállapot miatt hajlamosabb az ember, és a védőnénik is ezt mondták ezért vették le jópárszor kenetet-még ha panaszom nem is volt.

23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. máj. 28. 17:58
Az azért durva, hogy kislányok is elkaphatják. Legyengült immunrendszer, a hüvelyflóra felborulása szokott ehhez kelleni. Vagy ők a koruknál fogva eleve veszélyeztetettek?
22. ében11 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 17:53
nem fájdalmas,nem extra nagyot kell erőltetni.
2009. máj. 28. 17:51
Nem kellemetlen kicsit? Vérzés nélkül tampont használni? Én még a menzesz utolsó napjaiban sem tudok mert fájna.
2009. máj. 28. 17:35
már miért rekedne kívül, nem vagyunk vizilovak hogy összzárjukteljesen a lyukakat.Mozgás során kerülhet bele némi víz, és már annyi is elég...van olyan ismerősöm aki tamponnal úszik mert érzékeny a hüvelye...és terhesek is általában fogékonyabbak mert a hormonok miatt kissé más a ph-érték odalent.Jobb vigyázni mint megijedni.Szerintem mindenki tudja vagy halotta egy sima hüvelygombát milyen könnyű beszerezni-a munkatársam 4 éves kislányának is sikerült az óviba!
19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. máj. 28. 17:26
Nem értem miért kellene félni a fertőzésektől ha a víz kívül reked? Max közösülés közben tudom elképzelni hogy egy kis víz és vele a bacik bejusson, de ugye arről szó sincs.
18. ében11 (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 17:19
ezt hogy érted?strandolás közben vagy hogy?
2009. máj. 28. 17:16
A hüvelybe sem kerül víz, nemhogy a méhszáj közelébe!
16. Sena
2009. máj. 28. 16:48
Ha zárt a méhszáj és tampont használsz akkor lehet, de ne túl forró vízbe. És persze ne áztasd magad sokáig! De a pezsgőfürdők egyik hátránya hogy általában sokan vannak benne egyszerre, nagyobb a fertőzésveszély. Én is 32 hetes leszek amikor nyaralni megyünk, de a zsúfolt medencéket biztos kihagyom.
2009. máj. 28. 16:47
Én biztos nem mennék.
14. Ada12
2009. máj. 28. 16:41
Meleg vízbe, gyógyvízbe semmiképpen ne menj. Amikor én terhes voltam a dokim úszni engedett (ha nagyon akartam), de azt mondta használjak tampont. Ez most lehet furán hangzik, de tényleg így van.
13. Cyntia
2009. máj. 28. 16:23

Ha me gakarsz szülni, akkor igen.

Ha vigyázol a picire, akkor inkább maradj távol az ilyesmitől!

2009. máj. 28. 16:15
Lehet, hogy nem lenne semmi bajod, de megéri a kockázat??? Én a terhességem egész ideje alatt kerültem az ilyesmit, biztos, ami biztos. Egyébként egy szülés előkészítő tanfolyamon erre a kérdésre azt a választ adták, hogy 30. hét után egyáltalán nem ajánlott. (Erre a kérdező pár - a 'kispapa' is ott volt - felujjongott, hogy tök jó, mert ők épp a 29. hétben vannak és pont most mennek nyaralni. Sokfélék vagyunk.)
11. ében11 (válaszként erre: 10. - C95c921ae7)
2009. máj. 28. 15:43
igen az utolsó hetekben egy csomó féle dologra vettek kenetet, hogy ne legyen gond szülés közben, ne kapjon el a baba semmit se!Az otthoni meg a kórházi kád más mint a strand, ismerősék medencéje stb.Vigyázz magadra, amúgy is kell a nőknek ilyenkor a meleg strandidőben figyelni, nemcsak annak aki pocakos.
2009. máj. 28. 15:37
Inkább ne!!!!Nagy a fertőzésveszély kockázata. Még ha nem is indítja meg egy fertőzés a koraszülést, de majd szülés közben megfertőzheti a babát-nagyon súlyosan. Nem rémisztgetlek, de sajnos közeli ismerős tapasztalata.
2009. máj. 28. 15:36
Nyilvánosba tuti nem mennék! Egyébként szerintem lehet, ha nincs kinyílva a méhszáj. Én pezsgőfürdős kádban vajúdtam, de csak addig, amíg nem repesztettek burkot
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook