Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Franciaországban élők fórum

Franciaországban élők (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 14. 16:26

Hát,ha még eladóként is kezdesz kint,szerintem már jobban megéri.Például a barátom apja-jó ő előnyben van,h francia:)-egy cégnél dolgozik kb 30 éve,gépeket javítgatott,nagyon a langlétra alján volt,most megy nyugdíjba 54évesen úgy,h vmi manageri beosztásban van,a nagyfőnökök között.Nekem ő a jópélda,h kitartássalés tudással előre lehet lépni,de ez a kitartás és tudás hiába van meg Magyarországon..Hiába dolgozik rengeteget,és csak aludni jön haza..szakadék széle.:(Nem hiszek már az országunkban,csak güriznek az emberek,h amit keresnek vissza is adják.:(

Hát igen,Amerikába már csak elindulni is fájós,Kanda,én is úgy hallom,h nehéz "bejutni",pedig jó hely...épp ezért..:SNekem so ismerősöm van Angliában,és a legtöbben azt mondják haza se akarnak jönni.A többiről nem tudok,csak franciáról mit mondani,én szeretem,és jó lenne maradni.

Statikai mérnök..férfias..a férfiakra van kereslet.:)De nekünk,hát..mi mehetünk teszkózni,meg ósanozni.:DJobbat én se tudok,és ehhez nem kell diploma,bár ki tudja lehet,hogy lassan.

45. Pannita (válaszként erre: 44. - Hajnal89)
2010. márc. 31. 14:20

Biztos találnánk kint is munkát. Ő a szakmájában, én ... hát vmi hasonlót ott is tudnék csinálni :S

Nem értettem félre :) sokan mondták már, én is így gondolom, idegesítem is magam miatta. Hogy szeretnék majd vmit kezdeni vele, de hát a mai világban :(

Hamarosan szeretnénk családot alapítani. Bár én lehet örülnék ha a gyerekem nem itt nőne fel, több esélye lenne... De hol?? Amerika kizárt. Kanadába vízum. Európában?? Angliában egyre nehezebb. Talán Ír? Ott is egyre rosszabb. Norvégiáról jókat hallottam. Bár nekem olasz vagy francia (meg svájc) az álom. Nemtom, hogy ott angollal tudnánk-e boldogulni.

Egy kedves ismerősöm :s azt mondta, hogy van még olyan diplomás képzés amivel egyből kapnánk munkát! Kérdeztem mi az! Statikai mérnők! :s kösz. Mondom vmi női szakot mondjon már. Hát azt nem tudott...

2010. márc. 28. 19:46
Az informatika jó,mert mindenhol keresik,használható,csak melette nélkülözhetetlen a nyelv.:( Tiszta vicc,hogy az emberek diplomával gyrososban dolgoznak,ne értsd félre nem lenézés vagy ilyesmi,csak nem ezért tanultál,ez a vicc.Pedig lehet akkor,hogy ezt a 2-3évet kellene kihasználni és lépéseket tenni.Rá kell feküdni a nyelvre,kint elhelyezkedni,persze nehéz,plusz ha neki biztos állása van és szereti is.Nem is tudom ilyen helyzetben mit lépnék.:s Ma már milyen végzettség éri meg...?:S
2010. márc. 26. 18:03
Igen. Ő nagyon nem :( Az a gond, hogy informatikus, és ebben szeretne dolgozni. És kint tuti nem kapna ilyen állást, mert nem perfekt... nagyon nem. Nekem is van diplomám (közgáz) viszont egy gyrososban vagyok pultos, mert ezt éri meg itt csinálni (jah arról nem beszélve, hogy mást nem is találnék most) és nekem nem lenne vesztenivalóm. És ha elmegyek babázni (ami 2-3 év múlva esedékes) utána nem is tudom mi lesz. Tuti, hogy diplomásként esélytelen...
2010. márc. 26. 12:10

Nem szeretne menni?:O Valahol olvastam,az egyik topikban,hogy sokan bátorítják arra az embereket,hogy menjenek kifele kis hazánkból.A párod pedig maradna otthon?Hát én már nem látok nagy lehetőségeket.:(

Az enyém pedig menne...Magyarországra!:D Szereti,szeretne ott munkát én pedig minden erőmmel azon vagyok,hogy lebeszéljem.Közel sem kapna olyan állást,mint amilyen most itt van neki,pedig csak gyakornoki.:/

Itt is megy az idő..de nem érzem annyira,hogy hiába.Oké nem minden rózsaszín,de úgy érzem itt többet érhetek el.Igaz,hogy lesz vele munka de legalább lesz munka,odahaza pedig,se jobbra se balra.Szeretem Magyarországot,de én is inkább bátorítom pl a tesóimat,hogy próbáljanak szerencsét másutt.:(

2010. márc. 22. 15:58

Hát mi most párommal az angolra kezdtünk rágyúrni. Neki a munkája miatt, én meg csak úgy! Sose lehet tudni :D Ha úgy alakulni rávenném egy pár éves kivándorlásra. Bár nagyon nem szeretne menni...


Igazság az, hogy néha én sem tudom, hogy miért mennék. Talán egy kis klímaváltozás miatt :) Félek, hogy itt az élet csak úgy elszáll és nem használom ki az időt... de kint is ez lenne ugye?? Ott is egy idő után ezt gondolnám!!??

2010. márc. 22. 13:55

Azt olvastam,hogy nehéz kimenni Kanadába,legalábbis a pénztárcát terhelő,de úgy tudom "megéri".A barátom is volt ott,nagyon szerette,könnyű is volt,mert az emberek franciául beszéltek...Bárcsak a magyar is ilyen nyelv lenne,sokan beszélnék...:D

De jó neked,Kanadából átmenni Texasba,Miamiba..ha lenne időd,lehet Kanadára,és a látványosságaira is alig maradna idő.:D

Nagyon szép volt tényleg,és volt egy jó lovasbemutató is.(Bár a hortobágyi az igazi.:)) A kastély Párizstól északra van,olyan egy órát mentünk kocsival.Hát pontosabbat talán gúgli térképpel.

2010. márc. 20. 15:16
ÁÁÁ Most néztem meg a Chateau de Chantilly-t gugliban. Csodaszép. ÁÁ. Hihetetlenül gyönyörű!! El kell nekem is menni oda... :( Hol van ez pontosan??
2010. márc. 20. 15:06

Az biztos! :D De te már így is szerencsés vagy, hogy Franciaországban "élsz"... nekem egy álom, hogy oda kijussak...


Barátnőmék Kanadába akarnak kitelepülni... hosszú sztori, szóval ha kint van megyek hozzá nyaralni :D és onnan egy ugrás texas és maimi ;)

2010. márc. 16. 12:31

Igen,ellátás...meg költőpénz:O

A kastélyok és várak engem is vonzanak.Nemrég voltunk itt a Chateau de Chantillyben,csodás volt.:D

Szerintem én Amerikában meg sem állnék Miamiig.:D...meg rengeteg helyig.Nagy álmaim között ott van Japán..Ausztrália és Írország.Egy élet is kevés lenne körbeutazni a világot:(:)

2010. márc. 15. 13:51

Nem is az utazás a sok, mert egy pár 10-ből már ki lehet jutni, hanem a szállás. Na az már húzós!


Nekem még Csehország! A kastélyok, várak... ááá imádom! De azért Amerikába is szétnéznék. Ott texas lenne a nyerő. Meg ha ott járok akkor a maják földjére is elnéznék :D

35. Hajnal89 (válaszként erre: 34. - Pannita)
2010. márc. 15. 11:55
Én mindig úgy voltam vele,hogy az európai országok nem nagyon vonzottakKifejezetten "ellene" voltam Párizsnak.Valahogy nem szerettem,most pedig imádom.:) A barátomnak pont ezek az országok tetszenek,Svájc,Olaszo.,Svédo.etc. Igen,nem sokan engedhetik meg maguknak,nekem nagy segítség a barátom,mert különben maximum csak nyáron jöhetnék.:(
2010. márc. 15. 11:17
Hát nagyon sok olyan hely lenne ahova szívesen elmennék. Franciaország is ilyen. Mindig is lenyűgöztek ezek az országok. Olasz, francia, svájc... de sajna a mai helyzetben nem sokan engedhetik meg maguknak :(
2010. febr. 28. 17:47
De jól hangzik:)) Ilyen útra én is befizetnék.:) Igaz maradnék is vagy 3 hétre:D
2010. febr. 28. 11:58
9-10 nap. 1 nap délben indul a busz. 2. nap reggel Firenze, ott 3 órás városnézés. Estére Sperlonga. 3. nap pihi. 4. nap Róma :) 5. nap pihi. 6.nap Nápoly és Capri sziget 7. nap pihi 8.nap Pompei, Vezúv, Sorrentói- félsziget. 9. nap haza :( 10. nap itthon
2010. febr. 26. 21:46
A 110 így is "jól" hangzik.Mennyi idő?Én nem is merek számolni,a férfiakra bízom,én csak a szálláshelyben segítek dönteni.:D
2010. febr. 26. 17:54
Hát utazási iroda mellett döntöttünk. Grand tours. 70 ezer lenne az út meg a szállás, minden másnap programmal. Plusz a belépő meg a helyi közlekedés. Szóval olyan 110. És persze a kaja :) De még nincs lefoglalva szóval....
29. Hajnal89 (válaszként erre: 28. - Pannita)
2010. febr. 25. 14:27

Milyen előrelátó vagy.:) Én gyakran szinte az utolsó pillanatban döntök,húzzuk-halasztjuk a repjegyet.:)

Olasz nyaralás,mivel mentek?:D mi Sp.-t tűztük ki célul..de jó lenne már menni,legyen vége ennek a borús/esős időnek:S

2010. febr. 18. 15:13

semmi gond :) én is néha elveszek :D


Hát most egy olasz nyaralást tervezek és majd év vége fele olyan november környékén tervezek egy hosszú hétvégét. Ha most foglalnánk repjegyet olcsóbban megúsznánk!

2010. febr. 17. 14:51

Kicsit elvesztem:)

Jól haladok a francia nyelvvel csak félénk vagyok használni.Vagy,ha használom akkor úgy megörülnek neki,h beszélnek lelkesen csak hadarva.Jól elboldogulok az angollal eddig csak 2 alkalommal nem sikerült megértetnem magam,de az esetek zömében igen...vagy csak épp az angolul tudókkal találkoztam..de szerintem,már egyre többen beszélik az angolt,még a szomszéd idős bácsika is.:D

Szeptember óta vagyok kint és repülővel jövök-megyek a vonat nem is jött szóba.Nekem ez gyorsabb és szerintem árban is kedvezőbb.Azt hiszem Budapestről Párizsba vonattal átszállással lehet eljutni.Én az easyjettel szoktam utazni ott pedig elég változatosak az árak van olyan 14ezertől 42ezerig.Gondolom elég idényfüggő,de sztem ez a legjobb. :)

2010. febr. 12. 14:41

Jah és kint boldogulsz angolul?? mert úgy hallottam, hogy a franciák makacsok, nem hajlandók más nyelven beszélni, csak franciául!!


Tervezek egy hosszúhétvégés Párizsi utat. A szállásra már rátaláltam, csak a kiutazás... szerinted mivel a legegyszerűbb?? Repülővel vagy vonat?? És melyik mennyi kb?? Köszike :D

2010. febr. 12. 14:38
És hogy haladsz vele?? Mióta vagy kint??
24. Bosziii (válaszként erre: 23. - Hajnal89)
2010. febr. 10. 01:41
jó lenne...:-(
2010. febr. 9. 16:18

Bosziii gyere vissza;)


Igen,a párom francia,az angol a közös nyelv.De igyekszem ráhajtani a francia nyelvre,ha már itt vagyok:))

22. Pannita (válaszként erre: 20. - Hajnal89)
2010. febr. 6. 13:49
Akkor hogy kommunikálsz kint?? Angolul?? Meg úgy látom a párod is francia!! Mi a közös nyelv??
2010. febr. 6. 01:29
Én meg már felejtem el lassan. Menni akarok vissza...áááááááá oda is...mindent akarok. :S
2010. febr. 4. 15:16

Végre valaki:)

Nekem is vannak,az alapokat tudom,nehéz főleg az írás,de nem lehetetlen.:D

2010. febr. 4. 12:49
Én nem élek kint, de szeretnék csak sajnos nyelvi problémáim vannak. Nekem nagyon nehéznek tűnik :(
2010. febr. 3. 13:07
Na most átvettem Bosziii szerepét...Valakiii csak van.Egyedüli rajongója leszek ennek a topicnak,ez ennek a topicnak a sorsa. ;_;
2010. jan. 27. 13:18
És most valaki...?Franciaországban élő magyarok?Itt?Egyedül vagyok?:( Valaki...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook