Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia buldog természete....?! fórum

Francia buldog természete....?! (beszélgetős fórum)


14. Kamillka (válaszként erre: 13. - Cecile27)
2009. dec. 28. 17:56
Nekem yorkiem van, ő pelusra kakil és pisil, de egy darabig ő is a szőnyegre ment direkt, ha egyedül maradt. Ahogy nőtt és okosabb lett, magától leszokott erről szerencsére. Ha hazajövünk anyáékhoz kertesházba, szívesebben megy ki az udvarra, de pesten szinte csak pelus. Akárhányszor levihetem 1 nap, de a fix 1,5-2 órás sétánk alatt valamikor nem is pisil egyáltalán... Mondjuk így nem zavar, hogy pelusra jár kizárólag.
13. cecile27 (válaszként erre: 12. - Kamillka)
2009. dec. 28. 17:38

Tényleg próbáltuk az ananászt igaz mi csak konzerveset és tényleg nem ette meg. Tápot kapott már hils-t is , meg gyogynövényeset is. Most csak friskist kap.

Mért van az hogy ha elmegyünk itthonról akkor egyből bekekil? Így büntet?

2009. dec. 28. 17:27

Sziasztok!


6-8 hónapos koráig teljesen normális, ha egy kutya nem szobatiszta, de tény, hogy vannak olyan kutyusok is aki soha nem lesznek szobatiszták. A kakáját azért is megeheti, mert túl intenzíven érzi benne a kajája szagát. Mivel kint is megeszi, ez a valószínűbb, nem pedig, hogy el akarja tüntetni a lakásból. Váltsatok tápot (gondolom 6 hónaposan csak azt kap), vagy állítólag ha ananász (nem konzerv) darabkákat keversz a kajába, akkor annak a szaga taszítja majd a kutyust a kaka evéstől.

Tanítani meg úgy tudod a leghatékonyabban, amikor éhes. A kajáért mindenre képesek:D

2009. dec. 28. 17:23
Sajna éjjel csak egyszer kaptam rajta! Azt vettem észre hogy olyan hajnali 4 körül piszkít. Ha itthon vagyunk nem kakil be de ha elviszem a lányom az oviba(20perc) akkor márt ott is a szeretetcsomag. Volt hogy autoval mentünk és 10 perc alatt megfordultunk és márt ott is volt. Megpróbálom este minél késöbb le engedni és éjjel felkelni hozzá, de nem akar lemenni. Fel sem akar kelni... Nekem kell ölbe venni és levinni és csak néz rám és megpróbál fel osonni a lakásba. Szinte sajnálom felkelteni.
10. Bellababa (válaszként erre: 9. - Cecile27)
2009. dec. 28. 16:56
Próbáljátok meg lecseszni mikor bent végzi el a dolgát de akkor amikor elvégezte egyből utána mert később már nem tudja mért kap. És próbáljátok meg minél többször kivinni hogy tudja mért megy ki és dicsérjétek ha kint végzi a dolgát meg egy kis jutalomfalat is segíthet akkor! igaz egy kicsit időigényes de megéri a fáradságot!
2009. dec. 28. 08:40
Ne őrjíts meg!!! Nem szeretnék minden reggel kakit takarítani. A Mi drágánk az udvaron is megeszi a dolgát ha nem kiabálok rá. A Mienk is a szőnyegre pisil-kakil. De ha lerakok egy újságpapírt akkor pont mellé teszi! Nagyon fárasztó vele. Imádjuk mert olyan kedves és bújós de mikor kakit kell takarítani akkor valahogy nincs kedvem játszani vele. Aztán lehet hogy őt így kell megszoknunk......
2009. dec. 27. 15:04
Szerintem ha 6 hónaposan nem szobatiszta,akkor már nem is lesz.
2009. dec. 27. 14:39
Én úgy tudom azért eszi meg a kakiját, mert tudja hogy rosszat csinált, mondjuk ha bekakil a lakásba. Nekem 3 hónapos lány francia bulldogom van, egy hete van velem, és napi 8-szor kakil be a lakásba (persze csakis szőnyegre, miért is ne? :)) De ha kiviszem ott nem hajlandó!
2009. dec. 27. 09:55
Szia! Úgy tanítom ahogy a többi kutyát és a többi nagyon ügyes volt de ő nem hajlandó. Okos mert amihez akarja ahhoz van esze de a szobatisztasággal nem törődik éjjel.
2009. dec. 26. 17:30
Nekem is van francia kislányom de szerintem a világ legokosabb kutyája könnyen és gyorsan tanúl! szerintem nem jól csináltok valamit a tanításával!
2009. dec. 9. 09:51
Tanítottam én márt kutyát ,ülni, feküdni, kúszni, hozd ide -engedd el-re, keresd-re. De ez a kutya ki fogott rajtam. Nagyon régóta szeretünk volna ilyen kutyust és még így is imádjuk de mikor kaki szagú a lehelete akkor nincs kedvem ölelgetni. Pedig a tenyerünkön hordoznánk....
2009. dec. 8. 21:22

Szia!

Nekem volt francia bulldogom, de ő nem csinált ilyet. Hamar rászokott a szobatisztaságra, és szinte az összes parancsszóra engedelmeskedett. Az valóban igaz, hogy makacs, de szeretnivaló kutyák.

Nagyon sokat kell velük foglalkozni, "szeretgetni", mert nagyon érzékeny lelkületű ebek.

És igaz, türelmesen ki kell várni amíg megtanulja.

2009. dec. 8. 18:34

Szia!

Igaz, nekem nem bulldogom van, de sztem nem buta kutya.Sőt, szerintem ezt egyik fajtára se lehet kijelenteni.Lehet kicsit makacsabb mint a társai.

A kakiját azért is eheti meg, mert valamilyen tápanyaghiánya van vagy ha már rászokott elég nehéz leszoktatni.Amikor kint pisil vagy kakil mindig adjatok neki finom falatot, pl. sajtot, azt a kutyák nagyon szeretik.Nekünk is csak ez jött be, hogy kajával vezettük rá arra, hogy kint végezze el a dolgát.Ja és nyugi, egyszer tuti megtanulja.:)

2009. dec. 8. 18:31
Az én francia buldogom mát 6 hónapos és még mindig bekakil és bepisil. Ja és a legrosszabb, hogy meg is eszi a kakiját. Hát nem az eszéért szeretjük. Olyan buta kutyának gondoljuk mert nem lehet vagy nagyon nehezen tanítani. segítsetek hogy nektek milyen a bulldogotok. Van még remény????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook