Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fóti kismamák fórum

Fóti kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2523. Csuti25
2010. márc. 11. 12:35

Nálunk apa szeretné vinni babauszira és már lehetne is, mert úgy tudom 3 hónapos kortól lehet, de most annyi a melója, hogy este fél 8 körül ér haza és még szombatonként is dolgozik. :( Elvileg csak a március lesz ilyen húzós.


Veresre vagy a Pólusba szeretné majd vinni.

Én nem akarok vele csobbanni, mert mindig elkapok vmit az uszikban. :/ De eleinte majd megyek velük, megnézni, meg segíteni öltöztetni. Most jut eszembe, hogy addig edzhetek is a konditeremben, míg ők usziznak. :)


Lini, jó ötleteket ad Meli! :) Nekem még az segített, hogy ne essek ki a régi kerékvágásból, hogy a hobbimat nem hagytam abba szülés után. Apa vagy bébiszitter vigyáz Zsókára, így min. heti 1x kijutok a lovamhoz. Tudom sokan nem bíznák a csecsemőjüket másra, de nekem ez kellett, hogy ne hülyüljek meg. :)

2522. Danica16 (válaszként erre: 2519. - Melissam)
2010. márc. 11. 12:34

Nem engem kérdeztél, de én is gondolkodtam az úszáson, csak Tomot nem tudom hová tenni addig, így ezt Zizinél hanyagoljuk sajna. Tom imádta, a hiperaktivitásának jót tett :p, és társaságban volt.


Veresegyházán van elvileg babauszi, mi a pólus hotelba jártunk palotára.

2521. melissam (válaszként erre: 2518. - VTünde)
2010. márc. 11. 12:25
Tünde, sajan ebben nem tudok segíteni, mert nekünk nem windows van a gépen és ezért más progik vannak hozzá.
2520. Danica16 (válaszként erre: 2518. - VTünde)
2010. márc. 11. 12:24

A szkennelt dolgokat a sajátgép->dokumentumok->saját beolvasások mappában találod, vagy ha képként olvastad be, akkor a képek mappában.

Onnan tudod csatolni, egyébként nem tudom outlook-on hogy kell beállítani a saját postafiókot...

2519. melissam (válaszként erre: 2516. - F95d8b48aa)
2010. márc. 11. 12:23

Hát szólj és meglátogatunk :)


Igen, ez a pörgős munkából gyerek mellé dolog kicsit nehéz. nem is nehéz, szokatlan. Persze jobb is sokkal, csak bele kell jönni :)

az a kulcs, hogy meg kell találni a lehetőségeket, ahová elmehettek és neked változatosságot jelentenek. Akkor már a Babával is türelmesebb vagy.

Van például baba-mama klub. Oda mi már Timikével 3 hónaposan mentünk. Ő még csak nézelődött, de én jót beszélgettem. Akkor itt a lányokkal is találkozunk néha. Mi Timikével 2-3 hetente hazautazunk vonattal is, meg a másik 2-3 hetente hétvégén Apával autóval. Igy kb minden vagy minden második héten járok a szüleimnél is.


Szóval, ha majd kialakul nálatok is, hogy milyen programjaitok lesznek, akkor jobb lesz. És már mindjárt jön a tavasz :)

Esetleg babaúszásra akarsz menni? az is egy progi. Én msot gondolkodom rajta


Tényleg lányok, Judit, Dia, babaúszás?

2518. VTünde
2010. márc. 11. 12:21

Csajok, most scannelnem kellene...

Dóri! A súgóban elolvastam, hogy kell a HP Photosmart program, letöltöttem a netről, mert a cd-n nem találok semmit:(

Az a baj h angol, de sikerült bescannelnem az iratot, és itt elakadtam.

E-mailben szeretném ugye elküldeni, de Outlook -on keresztül akarja és kér ilyet hogy kiszolgáló neve meg protokoll...?


Ide mit kell írni nem tudod, vagy valaki?


Gmail-en meg nem tudom küldeni, mert nem tom hová scannelte be...vagyis a hp photosmartba sztem...


:(

2517. Csuti25
2010. márc. 11. 12:20

Lini! Az jó, hogy nincs rosszérzésed a császár miatt! :) Velem a nővérem volt itthon az első 4 napot, aztán karácsonykor a párom 1,5 hetet. Nekem is jobb, hogy nem jött anyu és anyós. :D

Meli anyukája és anyósa előtt viszont le a kalappal! :) Nem zavargáltak, csak jöttek-mentek.


Engem is megütött a hirtelen jött nagy felelősség és a bezártság. :( De szerencsére az ember hamar alkalmazkodik az új helyzetekhez. :) (Bár a felelősségérzettől még most is éjszakánként vannak rémképeim... :/)


Tényleg egy szavam sem lehet, mert Zsóka 6 hetes korától átalussza az éjszakákat. Reggelenként azonban még tudnék aludni tovább, mint ahogy ő kel és most érzem, hogy kezdenek felhalmozódni a hiányzó 1-2 órák és szép táskás a szemem. Próbálom bepótolni úgy hogy néha alszom vele délután.


Hogy havazik! Csak sajna lent hagytam a babakocsi vízhatlan takarórészét anyuéknál, így nem tudom, hogy megyünk sétálni. :(

2516. f95d8b48aa (válaszként erre: 2514. - Melissam)
2010. márc. 11. 11:48

Örülök hogy ezt mondod, mert tényleg nem ilyen vagyok. Én is egy pörgős munkából hazacsöppentem egy újszülöttel, a hormonok és hogy nincs semmi segítségem teljesen kikészített : (

Timi nagymamáiért le a kalappal és a kiscsaj is nagyon édes : ) Látszik hogy jól érzi magát a bőrében.

Az anyósom egy kullancs, ha meglátogatnak akkor is alig lehet levakarni... és nem a gyereket düzizi ám hanem leül a nappaliba és okosakat kérdez : (

Örülni fogok ha majd meglátogattok, köszi : )

2515. f95d8b48aa (válaszként erre: 2513. - Csuti25)
2010. márc. 11. 11:36

Igen, a tavat nem lehet kihagyni : ) csak át kell valahogy jutni a forgalmas úton : (

A Sote I. klinikáján szültem, terhességi cukor miatt indították a szülést de 6 óra vajúdás után alig haladtunk és esélyes volt hogy túl nagy a bébi hozzám képest (téraránytalanság) én 156cm vagyok, Niki meg 3860g és 54cm. Császár lett a vége, de nincs semmi rossz érzésem a szüléssel kapcsolatban.

Az azt követő 4 nap volt húzós, mert végig velem volt Niki és még életemben nem kellett babára vigyáznom, főleg hogy egyes-egyedül én vagyok érte a felelős. Szóval alig vártam hogy itthon legyünk, most meg alig várom hogy csavarogjunk végre!!! A babakocsit hétvégén szerezzük be, remélem jót fogunk találni. Megyünk az Elefániba meg a Babaszafariba.

Nagyon édes Zsóka, szép kerek a pofija!!!

2514. melissam (válaszként erre: 2512. - F95d8b48aa)
2010. márc. 11. 11:34

Lini, örülj, hogy alszik :)))

nem lesz ez így sokáig, az első pár héten sokat alszanak, utána már nem annyira. Bár lehet, hogy a Te lányod majd jól átalussza az éjszakát. Ne aggódj, kérdezd csak Csutit, az ő Zsókája is átalussza nagyjából az éjszakát.

Ne legyél magad alatt, lehet, hogy volt egy kis gyermekágyi depressziód, amikor először egyedül maradtam, akkor nekem is rossz érzés volt. Főleg mert előtte elég sokat dolgoztam, sok ember között voltam, aztán belecsöppentem az itthoni létbe, egy olyan városban, ahol szinte senkit sem ismertem. de aztán egyre több ismerősünk lett :)

Pl itt a lányok :)))


Majd szólj, ha meg lehet Benneteket látogatni és majd elmegyünk. akkor nem leszel egyedül :)

Meg nekem sokat segített az internet, hogy tudtam kapcsolatot tartani az emberekkel.

Aztán ha majd tényleg sétálhattok, az is jó lesz, az is változatosság.


A szülők nálunk sem voltak itt sokat, Anyukám és Anyósom hetente feljöttek, de nem aludtak itt, csak jöttek és mentek, hoztak kaját, ami nagy segítség volt az első hetekben. meg hogy itt voltak pár órát. Pedig ezért összesen 6 órát utaztak egy nap

2513. Csuti25
2010. márc. 11. 11:22

Szia Lini!

Mi sem lakunk messze tőletek, a falu legvégén, a vasút másik oldalán. Majd ha jó idő lesz találkozhatunk a tónál, ha jöttök arra sétálni. :)

Hol szültél és milyen volt a szülésed?

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nekem 3 hónapos a kislányom, Zsóka. És 3 éve lakunk itt.

Szerintem sem gond, ha sokat alszik Niki. Lesz ez még így se! :D

2512. f95d8b48aa (válaszként erre: 2511. - Melissam)
2010. márc. 11. 11:10

Á nem hiszem hogy írok babanaplót, most kezdek jobban lenni : ( Apuka csak 1 hetet tudott itthon maradni velünk és ez megviselt nagyon. A nagyszülők Kalocsán vannak, de nem szeretném ha feljönnének mert hosszú távon elviselhetetlenek. Szóval kettecskén vagyunk itthon, és ezt az elején nagyon rosszul viseltem. Sokat sírtam és nem tudtam magammal mit kezdeni. Még jó hogy Niki egy tündéri baba! Eszik, alszik, mosolyog és engem néz a gyönyörű babaszemeivel : )Jövőhéten kezdhetjük róni a köröket a dombon a kedvem is egyre jobb, kezdem magam összeszedni.

Most pont azon aggódom hogy sokat alszik a gyerek... a védőnő szerint ha szépen gyarapodik akkor nem baj ha sokat alszik. Most este 10-kor evett 110-et anyatejet, kb 1/2 12-re elaltattam és 6-ig aludt!!! Örülök is meg aggódom is miatta. Közben meg egyre kerekebb és tokásabb, szóval bíztatom magam hogy nincs semmi baj : ) Szerinted?

2511. melissam
2010. márc. 11. 10:54

Lini, írsz majd babanaplót? szólj ha igen és majd olvasgatjuk :)

Mesélj Nikiről, milyen baba? És Te már erősödsz?

Ki segít Neked, férjed otthon van még? Egyébként a szüleitek merre laknak?

ja és mi az igazi neved, elárulod ? :))

2510. VTünde
2010. márc. 11. 10:41

Sziasztok!


Köszi Dóri, igyekszem nem letörni, ma már jobb:)


Lini: meg vagyunk-e elégedve? Nem is tudom, nincs más lehetőségünk.15-en vannak egy csoportba most, és 2 csoport van, 2-2 gondozónővel.Fél 8-tól fél5-ig, és előtte-utána van ügyelet, amikor közös csoportba vannak a gyerekek.

2509. f95d8b48aa (válaszként erre: 2493. - VTünde)
2010. márc. 11. 10:26

Köszi Tünde!


Meg vagytok elégedve a bölcsivel? Tudnál pár sort dobni róla? Hány gyereket látnak el és mettől- meddig lehet ott a picúr?

Azt hallottam a védőnőtől hogy a dombon sok kismama van, remélem ha jön végre a jóidő lehet ismerkedni : )

2508. Danica16
2010. márc. 11. 07:42
Ja nekünk csak nokia töltőink vannak, mind használatban, és tartalék telefont használok, mióta apa telefonja jobblétre szenderült. :p
2507. Danica16
2010. márc. 11. 07:40
Tünde nagyon sajnálom, de ne add fel!!!
2506. VTünde (válaszként erre: 2505. - 23e598e663)
2010. márc. 10. 21:10
Ha gondolod, Nekem jó.Köszi!
2505. 23e598e663 (válaszként erre: 2502. - VTünde)
2010. márc. 10. 21:01
Hétvégén megyünk anyuékhoz (nem tudom még, hogy mikor) esetleg ha gondolod, akkor rád csörgök előtte, hogy épp otthon vagy e, és akkor beugrok érte, van most neked elég bajod e nélkül is, én meg úgyis ott megyek fel a Ti utcátokon.
2504. VTünde
2010. márc. 10. 21:00
Köszi Kata, néha már nem hiszem el...de tudom, hogy fog sikerülni, mert muszáj!!!
2010. márc. 10. 20:58
Tünde! Csak most olvastam amit az előbb írtál. Nagyon sajnálom :((( Nem könnyű mostanság munkát találni!! Nem szabad feladni, Nórika miatt nem szabad!!!! Sikerülni fog!!
2502. VTünde (válaszként erre: 2501. - 23e598e663)
2010. márc. 10. 20:58
Természetesen, de igyekszem...
2010. márc. 10. 20:57
Tünde! A bográcsot nem szükséges a napokban visszahozni, csak azt tegyétek már meg légyszi, hogy kizsírozzátok. Köszi! :)
2500. VTünde
2010. márc. 10. 20:50

Jaj Melinda, elhiszed hogy már nagyon kezdem feladni?

Tudom, nem szabad, de ennyi negatívum, ami minket ér folyamatosan...már sok!


Nóri ad erőt mindenhez!!!

Miatta kelek fel minden reggel, hogy muszáj csinálnom!


Bocsánat a panaszkodásért..........

2499. melissam
2010. márc. 10. 20:48

sajnálom Tünde :(

de sikerülni fog!kitartás!

2498. VTünde (válaszként erre: 2496. - Melissam)
2010. márc. 10. 20:44

Nem fogjátok elhinni, most kaptam egy sms-t (előtte volt egy hívásom, de akkor altattam nórit és azt hittem villanyóra állás miatt hívtak, ezért nem hívtam vissza) hogy belső átszervezés miatt tárgytalanná vált a holnapi interjú!


Meg kellene lepődnöm??

Valami sikerül Nekünk valamikor??

2010. márc. 10. 20:43

Sziasztok!


Lini üdv köztünk! Az én kisfiam 19 és fél hónapos. Bölcsiről én már hallottam olyat is, hogy van aki nagyon korán feliratja magát, de olyat is, hogy nem érdemes, úgyhogy nem tudom konkrétan mi a legjobb.


Tünde! Nekem is carakodik a mobilom, úgyhogy elővettem a tartalékmobilt, most azt használom.


Meli! Nekem mindegy kinél lesz a tali, én inkább akkor vállalnám be ha már jó idő lesz és kint tudunk lenni az udvaron, ha az jó Nektek, mert nálunk tényleg nem férünk el.

Viszont nyárra lesz jó sok játék kint a gyerekeknek, úgyhogy jöhettek! :))


Nekem amúgy jó a jövőhét.

2496. melissam (válaszként erre: 2493. - VTünde)
2010. márc. 10. 20:33

Tünde, jól tetted, hogy felmondtál, ha úgysem akartál visszamenni, akkor legalább most pár hónapig könnyebben lesztek.

Egyébként Ti is még Fótújfalun laktok, a Hargita utca a vízválasztó.

Nagyon drukkolunk holnap.

A gyest igényelted, ugye?

2495. VTünde
2010. márc. 10. 20:26

Csajok, felmondtam!

Annyira szükségünk van már pénzre, hogy ez volt a legkézenfekvőbb megoldás, pénteken bemegyek a papírokat aláírni és megkapom az összegyűlt szabijaim összegét.

2494. VTünde (válaszként erre: 2492. - Melissam)
2010. márc. 10. 20:25
Aranyos vagy, köszi, bár nem biztos h jó, nem egyformák, de remélem nem lesz gond!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook