Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fóti kismamák fórum

Fóti kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2583. Diamka (válaszként erre: 2567. - Melissam)
2010. márc. 16. 14:03
Jajj, de jó, hogy szóba jött ez a bőrgyógyász dolog. Már ezerszer akartam tőletek kérdezni: itt Fóton van bőrgyógyász? Amikor terhes voltam, ezer féle kinövésem lett, a szemem alatt, a nyakamon... stb. Nem tudom, hogy ezekkel mit lehet kezdeni, de nekem is el kellene mennem, csak nem tudom, hol van a közelben...
2582. melissam
2010. márc. 16. 14:03

Köszi Csuti.

Én nem tudok semmit a fogorvosokról, mert gyáva nyúl vagyok és csak akkor megyek, ha fáj :)


CSuti, mi nem voltunk hallásvizsgálaton, mert a kórházban valami dobbal megnézték, azt mondták oké. Meg Timike minden apró neszre odafigyel, ez volt a házi hallásvizsgálatunk :)

2581. Csuti25 (válaszként erre: 2579. - Diamka)
2010. márc. 16. 14:02
Az nagyon jó lesz! Már várom. :)
2580. Csuti25 (válaszként erre: 2570. - Melissam)
2010. márc. 16. 14:00

Ja hát igen, a félnapos várakozásnál mindenképpen jobb. :)


Egy ismerősöm lova 20 éves lett és meghívott a szülinapi bulira és azért mentünk arra a tanyára. Magántanya, de tartanak pár lovat bérbe és egyikük ez a paci. :) Fót és Mogyoród között van, szép helyen.


A körzeti fogorvosról nem tud senki infót véletlenül? Mindenki magándokihoz jár?


Lini, biztos megoldjátok ügyesen!


Mi mehetnénk hallásvizsg-ra a kórházba ahol szültem. Szerintetek érdemes? Mind voltatok?

2579. Diamka (válaszként erre: 2564. - Csuti25)
2010. márc. 16. 14:00
Hát igen, ez a baj, hogy lepusztult:-( Mi majd mindenképpen megyünk a tóhoz sétálni, majd megoldjuk valahogy ezt a babakocsizást:-) Majd megyünk együtt Linivel, és segítünk egymásnak, ugye?:-)))
2010. márc. 16. 13:31

Köszi csajok! Kb. két étkezést kell megoldanom, majd ügyes leszek.

Iszom a laktoherbet, iszom sok vizet, sőt most épp egy alkoholmentes sört bontottam és nem stresszelek.

Nem mondom hogy mindent elkövetek hogy csurig legyek tejjel, de igazán próbálkozom. Egyébként csak hozom a papírformát. A családomban mindenki császárral szült és mindenki hamar hozzátáplált mert elfogyott a ciciből a tejcsi. Szeretnék kivétel lenni persze és még próbálkozom, de a tápszert is nagyon szereti a kislány és nincs tőle semmi baja. Nem hasfájós, csak büdösebb a pelus : )

2577. Danica16
2010. márc. 16. 13:23
Kata köszi, hogy szóltál, én is megnézem hol írhatták ki.
2010. márc. 16. 13:20

Dóri! A BM klubba azt mondta az egyik csajszi, hogy az óvódai, bölcsödei beiratkozás április 15-én lesz. Állítólag fent van valami honlapot, de, hogy hol passz. Én nem találom, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet.


Jobbulást Lizinek!

2575. Danica16
2010. márc. 16. 13:11

Lini, a termosz jó ötlet, nagy tapasztalatom nincs, bár Tom 3hónapos korától tápszeres is volt, de nálunk a meleg táp nem fogyott, kb szobahőmérsékleten fogyott az is, mint később a pempők is...

Én aventos pohárba (volt a kórházi pakkban ajándéknak, meg a fejőgéphez is) mértem ki a tápszer por adagot, aztán amikor kellett összekevertem.


Meli Alizom megint betaknyosodott, így nekünk ez a hét nem jó. :S

2010. márc. 16. 13:02

Hali csajok!


Voltunk babamama klubba, nagyon szuper volt, 5 baba volt (velünk együtt) de jól elvoltak.


Én is nagyon fáradt álmos vagyok, ilyenkor amúgy is több minden hárul rám amikor nincs itthon a férjem, de a éjszakáink nem valami jók, Patrik 2-3 alkalommal felsír, sztem jönnek a hátsó rágófogak, bár megnézni nem engedi, de akkor volt ilyen amikor fogzás volt. No meg mosni sem engedi, ebből is erre tudok következtetni.


Meli! Nekem a tali jó nálatok, a héten gondoltad?


Lini! Ne aggódj az miatt ha Niki tápszeres baba.

Bár biztosan nehéz túltenni magad ezen a dolgon, de ha sikerül akkor hamar belejössz majd.

Patrik a kezdetektől tápszeres volt, (és az előítéletekkel ellentétben se nagy feje nem lett, se elhízva nincs, sőt makk egészséges, a 20 hónap alatt 2-szer volt náthás) mi is mentünk hosszabb útra (mert nekünk is muszáj volt) amikor 2 hónapos volt. Én Vittem termoszba melegvizet (amit itthon előzőleg már felforraltam) és külön kis tégelybe tápszer port. (gyógyszertárba fillérekért tudsz venni különböző méretű tégelyeket) Ott pedig csak összekevertem. Ha véletlen elhűlne a víz, akkor sztem meg lehet kérni valakit ott a kórházban, hogy melegítsék meg a babának, vagy mekibe, benzinkúton stb (ha útközben kéne ennie esetleg)

De a tápszer nem csak akkor jó ha meleg, úgy értem, hogy amihez a baba szokva van, Patrik volt amikor csak épphogy langyosan itta. (na jó azért hideg ne legyen)

Remélem tudtam segíteni :)

2573. melissam
2010. márc. 16. 12:45

Lini én sajna nem tudok tanácsot adni, mert Timike szopizik. De amit írsz az jónak tűnik a vízzel és a tápszerrel. Esetleg rákérdezhetsz a kórházaknál hogy nincs-e baba-mama szobájuk, ahol megcsinálhatod a tápszert. bár ez lehet, hogy túl optimista :)

Az nem lesz egy könnyű menet, két kórház egy napra.


És nem akarsz még egy próbát tenni a szopizásra? Ezt azért kérdezem, mert nem tudom mennyi segítséget kaptál ebben és miket próbáltál, mert azért elég sok fortélya van ennek. Viszont nem akarok kéretlenül tanácsokat adni, meg tudom, hogy milyen rossz, ha Te már mindent megpróbáltál és mégsincs elég tej, de közben mindenki a tanácsaival traktál. Szóval ha azt mondod, hogy köszi, de nem kérek tanácsot, akkor nem zaklatlak ilyenekkkel :)))

2010. márc. 16. 12:31
Ja azt nem írtam hogy délután fogunk végezni, egész napos csavargás és egyéb ügyintézés miatt.
2010. márc. 16. 12:29

Jövőhéten visszük Nikit hallásvizsgálatra és ortopédiára két kórházba egy nap alatt. A Sote nem csinált hallásvizsgálatot, ezért kell most nekünk utólag. 1 hónapos lesz pénteken és sajnos kijelenthetem hogy 80%-ban tápszeresek lettünk. 130-150-et eszik és én már nem bírtam a strapát : (

Szerintetek hogy induljak el egy egész napra tápszeres bébikével? Van 3 cumisüvegünk, 2 125ml-es és egy 260 ml-es. Vigyek magammal termoszban melegített steril vizet és ha éhes keverjem csak be neki?

2570. melissam
2010. márc. 16. 11:38

Köszi Csuti, én is ilyen árakra számítottam, dehát évente egyszer megyek, nézze meg alaposan. meg akkor legalább időre tudok menni és addig Anyósom lesz Timikével és nem fél napot kell várakoznom, legalábbis FÉlegyházán ennyi a bőrgyógyászat.


Csuti ez tényleg elég korai. elhiszem ,hogy álmos vagy. szép lehetett az a tanya :) sok kis állat. ismerőseid, látogatóba mentetek oda?

2569. Csuti25
2010. márc. 16. 11:16

Meli, igen voltam nála, tavaly januárban. kéne menni nekem is megint. nem emlékszem sajna pontosan. 6000 vagy 10000? passz. bocsánat.


szoptatás után kell majd mennem több helyre: fogászat, tüdőszűrés, bőrgyogyi.


tudja vki tb-sen ki lehet a fogorvosunk? és hogy jól dolgozik-e? előre is köszi


kicsit hulla vagyok a korai ébredésektől. ma negyed 6-kor keltett. igaz utána még aludtunk együtt 7-ig, de én akkor már nem tudok mélyen aludni sajna. és elég nyügi ma. :( boltba is kéne mennünk.


de hogy írjak jót is: voltak itt anyumék, nagyon odavannak Zsóért. :) aztán apával pihentünk egy napot hármasban. tegnap meg Zsóval voltam 2 lovas helyen. ő ugyan végigaludta az autómban. :)

az egyik helyen volt egy ír farkaskutya. óriási és jámbor jószág. gyönyörű! meg puli, dog, nyuszik, tyúkok, kecskék. szeretnék majd egyszer én is ilyen tanyán élni. :)

2568. melissam
2010. márc. 16. 10:38

Tünde, örülök, h Nórinak már nem fáj a füle. az nagyon rossz. gyors gyógyulást kívánunk! küldünk gyógypuszit!


Lányok, nem írtatok, h mikor legyen a következő találka! gyertek Hozzánk, bár még nincs gyerekbiztossá téve a szoba teljesen, de majd figyelünk :)

2567. melissam
2010. márc. 16. 10:33

mi sem mentünk ma klubba, ki kell pihennünk a hétvégét, mert ilyenkor azért elfáradunk. Timike napközben alig alszik, én meg éjszaka :)


Csuti, Te mondtad h voltál az ezüstfenyős búrgyógyásznál? Szerdahelyi doktornő volt akkor is? én is ellenőriztetem az anyajegyeimet. mennyit kért?

2010. márc. 16. 07:19

Jó reggel!


Dóri, tőletek nagyon messze van gyalog. Én néha fel szoktam menni anyuékhoz gyalog (babakocsival), az kb ha normál tempóba megyek 30 -35 perc, de innen tőlünk a művház még 15 perc. s erre én is csak vállalkozok (anyuékhoz gyalog), hogy ha nem kell 1-2 órán belül vissza is indulnom, csak később.

Busszal meg gondolom nem próbálkozol két gyerkőccel :))

2565. Danica16
2010. márc. 16. 06:55

Sziasztok!

Mi nem megyünk ma sem a baba-mama klubba, bár a védőnő szerint sokan sétálnak le oda innen... Hát én nem vállalkozom ilyesmire két gyerekkel, azért nem fogom Tomot vissza szoktatni a babakocsiba...

2564. Csuti25
2010. márc. 15. 22:02

Sziasztok!

Tegnap vettem észre, hogy a tónál is van egy ősrégi lepusztult játszótér. Van még pár működő mérleghinta és hinta. Egy-két gyerkőcöt löködtek rajtuk a szüleik.

Dia és Lini, remélem majd jöttök néha arra, bár a vasúton elég nehézkes átjönni babakocsival. Múltkor arra mentünk párommal és ketten emeltük

át a kocsit a sineken.

2010. márc. 15. 20:45

Sziasztok!


Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvége! Bár az idő nem volt valami jó, ezt a szelet nagyon nehezen viselem. Viszont csütörtöktől jön a jó idő, legalábbis remélem.


Holnap babamama klubba nem jön senki?

2562. f95d8b48aa (válaszként erre: 2546. - 23e598e663)
2010. márc. 14. 12:55

Igazad van, én sem olvastam kitörő örömmel.

Azért az klasszul hangzik hogy a Gyermekvárosba "magára és a környezetére is veszélyes" fiatalokat fognak gondozni.

2561. Danica16
2010. márc. 12. 21:34
Apánk szabadnapos ma meg holnap is, így mi most kivételesen tényleg hosszúhétvégézünk :)
2560. melissam
2010. márc. 12. 20:38

Na még benéztem ide, de látom már mindenki készül a hétvégére :)

Jó hétvégét Nektek!

2559. melissam
2010. márc. 12. 13:20

Köszi Dóri :))

Dia, de jó, hogy Te is itt vagy :)

Tegnap megjártuk a kutatást, már el is írtam a naplómba, hogy mi volt. most alszik TImike, én ebédeltem.

Holnap meg megyünk Félegyházára.

2558. Danica16
2010. márc. 12. 10:16
Meli írok privit, megszereztük a burkoló számát, és apám egyik haverja vizes, az ő számát is megkaptuk. :)
2557. Diamka (válaszként erre: 2543. - Csuti25)
2010. márc. 12. 09:44
Kocsival nem lehet bemenni, a sorompónál lerakod a kocsit, és utána lehet sétálgatni. Nagyon szép hely, csak ugyanakkor szomorú is, hogy egy ilyen kastélyt hagynak így lepusztulni. De az ősfás környezet szuper.
2556. Diamka (válaszként erre: 2519. - Melissam)
2010. márc. 12. 09:39
Mi szeretnénk vinni Laurát babaúszásra. Három hónapos kortól már állítólag lehet. Én csak a víz minőségétől félek. Nem tudom, hogy Veresen milyen ez a babaúszás dolog. Nincs infotok?
2555. Diamka (válaszként erre: 2498. - VTünde)
2010. márc. 12. 09:31
Tünde, ne add fel, biztos, hogy előbb-utóbb lesz valami állás, amit szeretnél. Csak ne keseredj el, mert az mindenre nagyon kihat!
2554. Diamka (válaszként erre: 2489. - Melissam)
2010. márc. 12. 09:26

Igen, mi még nem mozdulunk ki. Remélem, hamarosan azért jön a jó idő, és nekünk is azt mondja a védő néni, hogy jöhet a kinti levegőhöz való szoktatás. De ami késik, nem múlik.

Hát a látogatást még meglátom, hogy alakul, jó? De azért ha netántán erre járnátok, nyugodtan ugorjatok be, max egyelőre rövid időre. De szerintem áprilisban már szóba jöhet valamikor a látogatás, jó?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook