Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forgalmi vizsga sokadszorra sem :((( fórum

Forgalmi vizsga sokadszorra sem :((( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 15. 16:23
Hello! Én azért buktam meg,mert a vizsgabiztos szerint későn használtam az irányjelzőt sávváltásnál, pedig csak úgy tettem,ahogy tanították. Körülnéztem, jeleztem, majd szabályosan végrehajtottam a manővert. Vettem plusz órákat is a vizsga előtt, de úgy tűnik, ez sem volt elég. Mellesleg a többi vizsgán elsőre átmentem. Eléggé elkeserített, hogy így meghúztak
2013. febr. 6. 20:17

Az én oktatóm anno addig nem negedett vizsgára ameddig biztosra nem ment hogy át fogok menni a forgalmin elsőre.

Volt olyan éve már nem egyszer neki hogy 127 tanulója volt 1 évben és mindenki át ment elsőre a forgalmikon és minden más vizsgán is! Prémiumot kap ilyenkor szépen év végén.

2011. máj. 11. 15:21

Felénk simán a kenőpénzre mennek. Szomszéd srácot négyszer vágták meg, ötödjére adott kenőpénzt és átment (azóta 10 éve vezet, egy karcolás nélkül, és már akkor is jól vezetett, amikor vizsgázott, mert közvetlenül utána vitt engem is hosszabb útra).

Szóval, pénz:(

37. timycat (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2011. máj. 11. 15:17
Pedig van ez a kifejezés, hogy csalogatod a gyalogost! nekem is mondta anno az oktatóm, de azt hittem, hogy ilyen már nincs, mert én 10 éve vizsgáztam és akkor még nem voltak ilyen szigorúak a zebra-szabályok.
36. timycat (válaszként erre: 23. - Carmen23)
2011. máj. 11. 15:11

Szia!

Szerintem is válts oktatót! Nem tudom, hogy van-e ismerősöd, aki tudna ajánlani egyet, de a történetedből nekem az jön le, hogy a pénzre hajtanak.

Sajnos én is hallottam már kenőpénzes vizsgabiztosról, de ez csak akkor működik, ha az oktató is partner benne.

35. ancsika72 (válaszként erre: 33. - Bébice)
2011. máj. 11. 15:00

Pedig én nagyon kíváncsi lennék rá mert előtte állok a vizsgáknak!:-D

Jövő7 rutin!

2011. máj. 11. 14:56
Még jó, hogy nálunk nem ,,divat" a kenőpénz! Még a suliidő alatt mindenkinek felhívták a figyelmét, hogy senkinek még csak eszébe se jusson akarni adni a vb.-nek,mert abban a pillanatban eltiltják a vizsgától,sőt még a vezetéstől is! Városa válogatja. ondjuk nekem eszembe sem jutott volna, hogy adjak, éppen elég drága anélkül is, nem beszélve arról,hogy jobban megéri plusz órákat venni inkább, annál biztosabban meglehet tanulni vezetni.
33. bébice (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. máj. 11. 08:34

Azonnal válts iskolát,nem oktatót!

Sajnos tudják,hogy külföldön élsz,így még jobban pumpolnak,addig nyúzzák le rólad a bőrt,amíg csak lehet!Ez véletlenül nem a Csigavér??Na ott aztán,ott hagyod az utolsó filléred is.

Ha megteheted ikább vidéki iskolába menj át,ott még nem ennyire pofátlanul kopasztanak meg!

A vizsgabiztosoknak elő van írva,hogy 5-ből 3-at muszáj buktatni,tudom,mert én miután átmentem egy vidéki iskolába,elmesélte az oktatóm,hogy miket művelnek.Tudnék mesélni,de nem teszem,mert már leírtam kb. 30 mondatban,csak elszállt az egész.

Szóval,kapj észhez és irány másik iskola!!

32. bébice (válaszként erre: 2. - 498bfe544d)
2011. máj. 11. 08:29
Ez pontosan így van!
31. bébice (válaszként erre: 30. - Fa1a8710cc)
2011. máj. 11. 08:29
Ha tudnád,hogy manapság mi zajlik az oktatásban itt is,akkor nem ezt mondanád!!
2011. máj. 10. 20:41

A pénzen vett jogsit javasoljátok? Nem semmi!

Így is sok a baleset, sok tudatlan vezető jár az utakon, kikel sok hülyeséget védeni azoknak akik oda figyelnek, meg tanulták a KRESZ-t, a kocsit kezelni.

Vagy nincs érzéked, vagy keress oktatni tudó oktatót, gyakoroljál sokat valami módon, de ha csak annyi, hogy görcsölsz, vegyél előtte be feszültség oldót, (ez tilos, de csak oldót!) ellazulsz és jobban tudsz koncentrálni egyszerre sok mindenre.

Légy erős, és figyelmes ezt kívánom!

29. mamcuka (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2011. máj. 9. 16:15
Teljesen egyetértek Veled mindenben amiket írtál!
28. 3b41f6053f (válaszként erre: 10. - 8a7fbb3d77)
2011. máj. 9. 10:28

Szia!


Szerintem nem biztos,hogy jó ötlet volt veszni hagyni a vezetés lehetőségét,és a 200000 ft-ot.


Én mindenből elsőre átmentem ,1999-es a jogsim,azóta vezetk,és még (kop-kop) nem volt balesetem.


Szerintem az ,hogy gyomorideged van eleinte vezetéskor ,teljesen természetes.


Nekem ,mikor kiengedtek egyedül a forgalomba,akkor is volt,nehogy valami hülyeséget csináljak :)


Aztán az ember belejön,és elmúlik az idegesség:)

27. mamcuka (válaszként erre: 23. - Carmen23)
2011. máj. 8. 22:55

Persze, hogy nem vagy alkalmatlan!!!!!!!!!!


Én is nagyon nagyon izgulós voltam az egész tanfolyam alatt, azt hittem nem is fogom tudni végig csinálni. Kész csoda, hogy mindenből elsőre sikerült levizsgáznom! Most meg már nagyon szeretek vezetni, és én is egyre magabiztosabb vagyok, minél többet vezetek egyedül. És most figyelek igazán mindenre, mert tudom ,hogy nincs mellettem az oktató, aki helyettem is figyel!

26. mamcuka (válaszként erre: 25. - Katus3)
2011. máj. 8. 22:47

Igen, igen, de Carmen már járt a ,,mi fórumunkon" is, tudja, hogy szeretettel várjuk ott is!


Ugye Carmen?

25. katus3 (válaszként erre: 23. - Carmen23)
2011. máj. 8. 21:11
Ja és még valami: Tanuló vezetők,friss jogsisok,gyertek csevegni. Ezen a fórumon sokan vagyunk, itt biztosan tudsz erőt meríteni. Várunk szeretettel,igaz,Mamcuka?! :-)
24. katus3 (válaszként erre: 23. - Carmen23)
2011. máj. 8. 21:04
Szia! Én is azt mondom,ne add fel. Sokkal könnyebb az élet ,ha tudsz vezetni,gondolj csak bele. Megtanulni vezetni pedig nem ez alatt a pár óra alatt fogsz megtanulni,hanem majd kint a forgalomban,mikor magadra leszel utalva. A tanfolyamon csak az alapokat sajátítod el. Hidd el,tapasztalatból beszélek,én 8 év kihagyás után ültem vissza a tanuló autóba, és 2 éve vezetek napi szinten most már magabiztosan,határozottan. Szóval hajrá!!!
23. Carmen23 (válaszként erre: 21. - Mamcuka)
2011. máj. 8. 20:38
koszi nagyon ari vagy . az, hogy nem engedtem at a gyalogost mot fordult elo eloszor, ezert i ngyon bosszanto sajnos..orakon sosem ,mert messzirol figyelem a zebrat mar, sosem szaguldoznek, kesobb sem fogok soha, miattam nem lessz ezert baleset, ez egy nagy hulyeseg. szivbol utalom azokat a vezetoket,foleg ezek a zebran gazolasok felhaboritoak. amint mondtam, 0 korul mentem a kocsival, es eddig nem fordult elo, csak annyita izgultam, mar az elejen remegek a vizsgan sajnos,maga a tudat, hogy mogottem ul feszelyez, de ez szerintem meg nem azt jelenti hogy alkalmatlan lennek.
2011. máj. 8. 19:46
Én is hallottam,hogy van aki fizet,én nem tettem plusz órákat vettem.Elég sokat:(
21. mamcuka (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. máj. 8. 19:39

Szia Carmen!


Válts oktatót még a következő vizsgád előtt, meglátod sikerülni fog!!! Ne add fel, ha már ennyit kínlódtál érte! - és ne hallgass azokra, akik azt mondják ,,ami nem megy azt nem kell erőltetni!" Nagyon sok múlik az oktatón, mert ha olyat találsz, aki nem a pénzre hajt, hanem igenis presztizs kérdés neki hogy ő meg tud tanítani vezetni úgy, hogy igenis le tudj vizsgázni! Persze azért neked is nagyon kell összpontosítanod és figyelni minden apró részletre az utakon! Menni fog meglátod! Legyen több önbizalmad!

Nekem van egy ismerősöm-férfi, mindig megbukott apróságokon, már a PÁV-ra is kellett mennie, utána is megbukott, és végre 7. vizsgája sikerült. Azóta gyönyörűen vezet, mindenre tud figyelni, semmi gondja nincs. Ő is inkább csak az örökös vizsgadrukkok miatt bukott meg.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 4df3fe1a4e)
2011. máj. 8. 19:38
Ez volt az egyik hibám, de ezért buktatás járt? Nekem annyit irtak erre, hogy későn érzékelem a jelzéseket. De akkor te már piroson mentél át tényleg, nem?
2011. máj. 8. 19:36

Hát nem tudom. Ha ennyire nem megy minek erőlteted?

Ezért van ennyi baleset.

Lefizetni a vizsgabiztost? Szép lenne, ha megkapná mindenki a jogsiját, mert van pénze.

Nekem nem kellett plussz óra. 30 órát vezettem és simán 4 hiba ponttal vizsgáztam le. Azok is csak azért lettek, hogy legyen.

Az oktatóm sosem kiabált velem, sosem nyúlt bele a vezetésembe.

Ha kiszállitottak vizsga közben, akkor elég nagy hibát követhettél el.

Igen a 4 vagy 5. sikertelen vizsga után alkalmassági vizsgára kell menni. Ami szimulásciós gyakorlatok, stb. Ha nem sikerül eltanácsolnak azt hiszem.

18. andi6020 (válaszként erre: 7. - Carmen23)
2011. máj. 8. 19:02

Milyen oktatód van neked??? Csalogatod a gyalogost? Ilyenről még nem is hallottam! Nagyon jó! :DDD

Amúgy tényleg lehetnél figyelmesebb, ha jogosítványt akarsz. Könnyebb az oktatót, meg a vizsgabiztost felelőssé tenni....

17. e705905164 (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. máj. 8. 18:58
nem! szerintem vizsgázz máshol! máshol is leteheted...befejezheted!én úgy tudom!
2011. máj. 8. 18:51

Engem anno azért húztak meg mert a Honvéd kórháznál sárgára váltott a lámpa-én egy pillanatra elvettem a lábam a gázról,majd nyomtam egy kövéret:DDD Mondta a Biztos,hogy átmentem a piroson...Naná,hogy Ő jobban látta a tetőn keresztül:)

Legközelebb levizsgáztam,utána 2hét múlva teherkocsival csorogtam át vizsgán a tényleg piroson kb 5km/h-val.Átmentem:)

15. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Kubin)
2011. máj. 8. 18:47

Hát igen. Engem azért buktattak meg elsőre, mert az aknafedelekre rámentem, és rázta a seggét a vizsgabiztosnak a kocsi! Röhej! Akkor még nem tudtam a fedelekt is kerülgetni. És a másik, hogy nem kellett volna megvárnaom a buszt, nyugodtan kanyarodhattam volna, mert az még lassít, stb., befértem volna. Mindezt 30 óra vezetés után gondolhattam volna ám :)))

Nem is vettem plusz órákat, másik vizsgíbiztosnál simán ment!

2011. máj. 8. 18:44

szia

3éve lesz,h megcsináltam a jogsit. Rutinból és forgalomból is rengeteg plussz órákat vettem,mert még kellett,éreztem,tudtam...Vizsga előtt mondta az oktatóm,h bizony itt keményen le kell fizetni aaz elnököt,mert meghúz....a rutinra 10, a forgalomra 30at kellett adnom,majd végig azt beszélte az elnök-az oktatómmal,h milyen hálatlanok a mostani vizsgázók,képsek kiszúrni az ember szemét 1 üveg borral a pénz helyett. Természetesen átengedtek..

szerintem nem ott tanul meg az ember vezetni,ezt a rutin hozza....

13. 8a7fbb3d77 (válaszként erre: 11. - F7cd984078)
2011. máj. 8. 18:42
Igen, én is ezt mondtam a családomnak, pontosan ugyanezt. Kinek hiányzik, hogy balesetet okozzak, netán valaki meghaljon miattam? Meg is őrülnék az biztos. Inkább vesszen a pénz. Szerintem van, akinek egyszerűen nincs érzéke a vezetéshez, akármennyit is gyakorol, ez nem fog változni.
12. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - Carmen23)
2011. máj. 8. 18:41

Ez nincs így, teljesen mindegy, melyik oldalon van, meg kell álljál, ha egyértelműen jelezte az áthaladási szándékát.


Kezdő vezetőknél nagyon gyakori ez az úgynevezett "motorikus" vakság, ami azt jelenti, hogy csak azt veszik észre, aminek négy kereke vagy motorja van, a gyalogos meg a kerékpáros kimarad a látómezőből.


Erről csak úgy tudsz leszokni, ha tudatosan neveled magad, beülsz a kocsiba, és szépen mondod magadnak, hogy nézem az út szélét, nézem az embereket, mit csinálnak, merre csámpáznak - nekem már szaladt elém gyerek két kocsi közül, és bizony meg tudtam állni! - és nézem a TÁBLÁKAT mindig minden körülményeket, a zebrákat ugyanis nem a csíkokról kell észrevenni, a tábláját sokkal messzebbről előre látni, és már lehet is lassítani és nézni a zebra két végét, van-e ott valaki.


Időnként majd azon kapod magad, hogy megint elfelejted nézni a táblákat meg az embereket, akkor szólj újra magadra és kezdd nézni. Egy idő után rutin lesz, de 1-2 hónapig eltarthat. Tényleg próbálj gyakorolni. A tábla- és gyalognézést úgy is lehet gyakorolni, hogy más vezet. Teljesen más perspektívád lesz :)

11. f7cd984078 (válaszként erre: 10. - 8a7fbb3d77)
2011. máj. 8. 18:37
Lehet ha folytattad volna, és nagy nehezen megszerezted volna a jogosítványt, többet veszítettél volna, mint az a 200.000 Ft (mondjuk egy halálos baleset okozása miatt a szabadságod, viszont "nyertél" volna egy örök életre szóló lelki terhet). Szóval, szerintem jól tetted, hogy nem erőltetted a dolgot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook