Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forgalmi vizsga sokadszorra sem :((( fórum

Forgalmi vizsga sokadszorra sem :((( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. máj. 8. 18:34
Én is vettem vagy 20 pótórát, de a parkolást nem sikerült megtanulnom, egyébként is figyelmetlen vagyok, elnézek táblákat, nem tudok egyszerre az autóra és a külvilágra is koncentrálni, nekem sok ez egyszerre. A rutin és a kresz elsőre sikerült, de a városi első bukás után én feladtam. Ami nem megy azt nem szabad erőltetni. Az már más kérdés, hogy a családom szemében hibbant tyúk vagyok, hogy hagytam elveszni majdnem 200.000 Ft-ot feleslegesen. De szerintem ha a 20. pótóra után is gyomorideggel ül be az ember a kocsiba, mint én, akkor azt nem kell erőltetni. Legalább megpróbáltam!
9. f7cd984078 (válaszként erre: 7. - Carmen23)
2011. máj. 8. 18:31
Zebránál amint lelép a gyalogos az útra, már elsőbbsége van az autóssal szemben, mindegy, hogy jobbról vagy balról közelít.
2011. máj. 8. 18:31

Nekem elsőre ment a forgalmi is,de a elméletből mindnél 2-3 mentem át.

Amikor beültem a kocsiba és a vizsgabiztos már hátul ült,annyira remegtem.Egész végig az járt a fejembe,nézni a táblát a gyalogost stb....Nem könnyű,de legalább túl vagyok rajta.:)))

7. Carmen23 (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2011. máj. 8. 18:28
hat nem tudom, eleve azt mondta az oktao hogy ha nem a job oldalon akar atmenni, akkor nem kell atengednem..sokszor azet kiabalt, mert megalltam,szerinte nem kellett vona atengednem,..ugyhogy ezy sem erem igazsagosnak..makor meg az a baj, ha csalogatod a gylogost..balesetet keseges, hgy okoztam volna, 25el ment a kocsi maximum
6. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. máj. 8. 17:43
Nekem van tapasztalatom, és önkritikát is gyakoroltam. Tudom, hogy nagyon rossz a térlátásom, nem tudom felbecsülni a távolságot, és a részleteket nem veszem észre... ebből következően meg sem próbáltam jogosítványt szerezni, hiába unszolt a családom, és hiába jönne jól néha, mert úgy érzem, azzal, hogy nem ülök a volán mögé, felbecsülhetetlen hasznára vagyok az emberiségnek. :)))
2011. máj. 8. 17:36
én is cak 3ra mentem át... pedig tudom, hogy tudok veztni.... aztá a 2. bukás után apám átvitt egy normális oktatóhoz, 5 óra gyakorlás és átmentem. egy csomóan csak a pénzre hajtanak. a 2. bukásomkor az volt az indok, hogy "túl lassan" mntem... :D 30as tábla előtt nem fogok 100al reeszteni, hogy aztán bazi nagyot ékzve 30cal robogjak tovább....
4. f7cd984078 (válaszként erre: 2. - 498bfe544d)
2011. máj. 8. 17:31
Nem vagyok biztos benne, hogy így van. Ismerősöm PÁV után egyszerre átment, előtte meg csak küszködött. Nem volt csúszópénz, így sikerült. Sajnos nem egyedi az eset. De azon is el lehet gondolkozni, hogy ami nem megy, azt kell-e erőltetni?! Elvégre az autóvezetés veszélyes üzem ugyebár, és valaki elég ön- és közveszélyes módon űzi...
3. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. máj. 8. 17:29

Ne haragudj meg, de ilyen nincsen, hogy "nem látom" a gyalogost, én se engednélek át!


Szerintem az egyetlen, ami oldaná a feszültséged - ami miatt a hibákat elköveted - az rengeteg gyakorlás lenne. Próbálj meg olyan ismerőst találni, aki szívesen elmegy veled autókázni parkolókba vagy kieső területekre, hogy magabiztosabb legyél a kocsival és a vezetés közben beszélgessetek az adott forgalmi szituációkról, kinek mikor van elsőbbsége, mikor van a villamosnak, mikor nem, stb, szóval a KRESZ-ről.


Velem is eljártak vagy 50 órát, mentem a szüleim barátjával, aki a szomszédunk volt, jó sok idő volt, mire azt mondta apáméknak, hogy na mehet a lány egyedül is. Nem olyan könnyű dolog ez, van, akinek fél év, mire magabiztos lesz.. gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni... és nézni az út szélét mindig, még akkor is, ha nincs zebra!

2. 498bfe544d (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. máj. 8. 17:22

Figyu,ha nem adsz csúszópénzt sosem fogsz átmenni.Kérdezd meg az oktatót mennyi,és jobban jársz ha leperkálod,különben addig húznak el míg nem fizetsz.


Sajnos.

2011. máj. 8. 17:19

Sziasztok!


Kulfoldon elek, de fehervaron problok jogsit szerezni sikertelenul..Mar egy eve elkezdtem, a rutin elore sikerult, sajno abbol nehezebb nekem, hogy a 3 eves lanyommal jaogatok haza emiatt, es igy joal dragabb az amugy sm olcso jogsi..Mar ezerszer megbantm, hogy nem a jelenlegi lakohelyemen kezdtem el, mert ennyi penzbol, mint amennyi nekem rament mar 5 jogsim lenne :( nagyon szomoru vagyokl teljesen elment akedvem,,

Az elso forgalmi vizsgam karcsony elott volt, ott meg megertem, hogy meghuztak, gorcsos voltam, beleszaladtam a sarga lampaba. hazamentem, hosszu honapokig nem is gondoltam a jogsira, most aprilisban ujra probltam, hozzatesem ,hogu az oktato a leehto legtobbet problja lehuzni rollam.,sajnos...de azert 2sze 40 perc majdnem 6000ft.,tehat nem is keves sajnos.

a 2dik vizsgam is sikertelen lett, holott minden nap vettem 2 potorat, a vizsgabiztos ugyabnaz volt mint elsore, szerinte amikor a sinen mentunk at nem neztem el balra,,,csak jobbra...itt mar duhitett nagyon, ,a lanyommal nehez mar, meg anyagiakban is rengeteg. na a het 5 napjan potora.2szer..hallgattamn az oktatora, bar tenyleg jott tett, mostmar ott vagyok hogy eleg jo, magabiztosabbnak erzem magam, ittmar szeintem a figyelem kerdese inkabb az egesz..erre a 3dik vizsga sem sikerult, ez ngyon kiboritott, most volt multhet penteken..egy no volt..-mar a parkolanal semet volt, hattal alltam be egy nagyon szuk helyre, annak ellenere hogy sosem gyakoroltuk, siekrult tokeltesen, ugy orultem,nem hittem volna, az oktatom nagyon szemet volt, mert a vizdga vegen azert megjegyezte hogy csak veletlenul sikerult...holott ha hagyna kicsit onalloan csinalni a dolgokat, talan jobbn menne minden.

szovl 5 pec hianyzott a vizsgabol.amikor kicsi zebran mentunk,..es a bal oldalon allitolag kozeledett 2 gyalogos..en nem lattam hogy valaki at akart volna menni a zebran...tovabbamentem..kesz is volt ..:(( nagyon kivagyok meg most is, his par perc kellet volna..eljesen elment a kedvem, merges vagyok az oktatora is, aki mr idegesit, hogy vegyek potorat, csak megjobban stresszel.. :((17en van az ujabba idopont..de ram sem akaok gondolni..nektek van esetleg hasonlo tapaztalatotok? sokat segitene ha tudnam hogy talan nem vagyok egyedul ennyire bena...atol is felek hogy ez az utolso lehetosegm, kuldenek aztan pszichologushoz vagy mi..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook