Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatósági vizsgálat sokadszorra fórum

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat sokadszorra (beszélgetős fórum)


22. littlepearl (válaszként erre: 18. - Vitaminb)
2013. jan. 1. 16:10
Szerintem teljesen felesleges megnézni a petevezeték átjárhatóságot. Az kellene tisztázni egyáltalán van-e peteérés. Illetbe a hormonális rendszer egyensúlyát beállítani. Az elsődleges okod a PCOS és IR. Lehet mellette persze más gond is. De hidd el, ha rendbe pakolod a hormonrendszeredet, nem lesz petevezeték elzáródás sem...Hisz alapvető probléma a pcosnél, hogy nem tudnak beérni a tüszők!! Ez petevezetékes dolog olyan, mintha fürdőkádat vennél egy nem létező fürdőszobába.Irány a diéta, mozgás , természets progeszteron + D3 vitamin... A normális hormonműködés nem kilókban mérendő, de összefügghet vele. Úgyhogy a babát nem lehet kilókra jósolni :)) Türelmet és kitartást kívánok!
21. littlepearl (válaszként erre: 11. - Mirror)
2013. jan. 1. 15:59
Kedves Mirror! A vetélés háttérében elégtelen progeszteron szint állhat. Az első trimeszterben szükséges lehet a pótlása természetes formában. A hormontükrök beszédesek lehetnek. Az sem baj, ha régebbiek... Fontos lenne megnézni.
20. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - Mirror)
2012. dec. 27. 16:56
másik dokit keress és rögtön! egy vetélés lehet véletlen, de a második-harmadik után nem ártana hormonszintet vagy mit nézetni, nem akarok hülyeséget írni, de a sárgatest hormonnal összefügghet a vetélés azt hiszem.
19. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 18. - Vitaminb)
2012. dec. 26. 21:15
Amikor valamire nem tudják a pontos választ, ez a sablon: "foggyon le"; a doktor úron meg van 25 kg plusz :D
18. vitaminb (válaszként erre: 17. - Mirror)
2012. dec. 26. 21:08
Nekem a dokim azt mondta hogy szerinte még 10kiló minusz és nem lesz gond a baásodással, de kezdek ebben szkeptikus lenni.
17. mirror
2012. dec. 26. 20:22
aranyos vagy, de ez már a múlté! :( nem jött vissza minden, de igen jó súlyban vagyok :)
2012. dec. 26. 19:05
Nagyon szépen lefogytál a mérlegelődet nézve.
15. mirror
2012. dec. 26. 19:01

egyébként sok nőtől hallottam, hogy miután sikerült leadni pár kg-t simán teherbe esett...

Lehet hogy nekem is fogyóznom kellene? ;)

2012. dec. 26. 18:58

Az IR-t kezelik merckforminnal. Eddig 10kilót fogytam, összesen pedig 35-öt, de még sajnos sok van hátra. Most az ünnepek miatt nem tartottam a diétát, olyan mindent bele alapon ettem sajnos, de holnaptól megint odafigyelek. A PCO-ra azt mondta az endokrinológusom hogy ha szedem a metet, akkor az is rendeződni fog.

Most nézegettem az internetet, találtam egy dokit, aki ígéretesnek tűnik petevezető átjárási témában, lehet hogy őt fogom felhívni első körben.

13. mirror
2012. dec. 26. 18:52

Neked a pco-t meg az ir-t most kezelik?

ha úgy érzed, kérd az orvosodtól az átjárhatóságit, mert nekem azt mondták hogy a Káliba be se engednek ha nincs meg ennek a beavatkozásnak az eredménye. (persze ne kerüljön sor a Kálira inkább :/)

12. vitaminb (válaszként erre: 11. - Mirror)
2012. dec. 26. 18:49
Lehet hogy neki ez nem gond, mert neki "csak" az anyagot kellett adnia a saját gyerekeihez, de lemerem fogadni hogyha az ő nejével lennének problémák (már ha van neki) akkor biztos hogy nem mondana ilyet.
11. mirror
2012. dec. 26. 18:40

Tudod mi a "legszebb"? az volt a válasza, hogy van olyan nő aki akár 50szer is elvetél, és akkor mi van?!

Nos, ez engem nem vigasztal.

Januárban megyek egy idős prof.hoz, aki ad beutalót genetikai tanácsadásra, hátha az majd megadja a miértet.

10. vitaminb (válaszként erre: 9. - Mirror)
2012. dec. 26. 18:32

:-( Akkor neked sem túl szerencsés az életed ezügyben.

És minden hormonod jó lett? Mivel magyarázta a dokid a vetéléseket? Habituális vetélés és kész?

2012. dec. 26. 18:26

Őszintén szólva nekem nagyon fájt, ilyen jellegű fájdalmat még sosem éreztem, de legalább ez is megvan. Valószínűleg volt egy kis összetapadás, ami miatt ennyire fájt.

Tudom, hogy téged elsősorban Bp érdekel, de gondoltam megosztom az én tapasztalatomat. Szegeden csinálták egyébként.

Hormonsor készült meg teljes vérkép, de a hormonsorral párhuzamosan már meg is csinálta a műtétet a doki. A férjemet is megvizsgálták, nála minden ok.

Több mint egy éve próbálkozunk, 3 vetélésen vagyok túl amire nincs sem magyarázat sem megoldás.

8. vitaminb (válaszként erre: 6. - Mirror)
2012. dec. 26. 18:18
Megkérdezhetem hogy hol csinálták, és hogy milyen vizsgálatok előzték meg a beavatkozást? Mármint hogy a doki már ezt is javasolta?
7. ffda657edd (válaszként erre: 6. - Mirror)
2012. dec. 26. 18:16

Szia!


Szegénykém! Megkérdezhetem, hogy miért volt rémálom? Nálam meg pont simán ment minden, csak az eredmény lett rossz.

2012. dec. 26. 18:14

Értelek. Én túl vagyok rajta, és bár nincs sem pco-m sem IR-em, mégsem maradok terhes...

A műtét számomra rémálom volt, de mindenki másként éli meg. Egyébként nálam mindkét oldal átjárható.

5. ffda657edd (válaszként erre: 1. - Vitaminb)
2012. dec. 26. 18:12

Szia!


Nem kell fizetni érte. Csak ha magánba intézed. Orvos ügyben nem tudok segíteni sajna, mert nekem Szfehérváron csinálták. Nekem sem csinálták meg rögtön, több orvos megjártam mire az egyik javasolta, hogy talán meg kéne csinálni mielőtt mindenféle gyógyszerekkel tömnének. És igaza is lett sajnos.

2012. dec. 26. 18:01
több mint 2 éve próbálkozunk babával. 2hónapja kiderült hogy pco-m és IR-m van, és nem akarok további időt elveszetgetni azzal hogyha ezek miatt ugyan lehetnék már terhes, akkor meg azért ne lehessek, mert nem vagyok átjárható.
2012. dec. 26. 17:55
Egyébként TB által finanszírozott, az orvosoddal leegyezteted, és "kiírják" az időpontot.
2012. dec. 26. 17:54
Szia! Miért ragaszkodnál a beavatkozáshoz?
2012. dec. 26. 17:42

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy kell e fizetni érte, illetve hogy én kérhetem e a vizsgálatot, vagy csak a doki javasolhatja? Na meg hogy van e köztetek olyan akinek tudottan volt más betegsége is (pl PCO) amire "ráfogták" a meddőséget, de mégis megcsinálták ezt a vizsgálatot. Esetleg érdekelne olyan orvos neve, aki végez ilyet pesten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook