Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fontosnak érzed, hogy Nőnapra felköszöntsenek? És ajándékot is vársz? És mit? fórum

Fontosnak érzed, hogy Nőnapra felköszöntsenek? És ajándékot is vársz? És mit? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2012. dec. 2. 18:52

Azt a nőnapot sosem felejtem el...olyan tizenkét éve. Új munkahelyen voltam, alig pár napja, és én is kaptam egy szál szegfűt a főnöktől. (Női munkahely volt.)

Jöttem vele haza nagy örömmel, a férjem már akkor mozgáskorlátozott volt, de bottal tudott még járni. Ő kicsit szégyenkezve, hogy "csak" szóban tud köszönteni, elmondta, hogy mindjárt be lehet gyújtani, már bekészítette. Oké, én még elszaladok a boltba...

Mire hazaértem, égett a tűz, de a férjem azzal fogadott, hogy eltört a lába, ráesett, ahogy begyújtani indult. Bekakadt a bot a fotel sarkába...

Ezzel a töréssel kezdődtek a nagyobb bajok, mert rövid idő műlva jelentkeztek a szövődmények. Azóta már meg is halt a férjem, pár hónapja.


Ha bárki is köszöntene Nőnapon, nem esne igazán jól. A figyelmességet persze értékelni kell, ez az illem parancsa...

2012. okt. 29. 06:57

Nem szoktam ennek jelentőséget tulajdonítani.

Aki szeret felköszönt. Annak mindig nagyon örülök, bármilyen csekélység is.

Érdekből, muszájból, és elvárásból, képmutatásból engem ne köszöntsön fel senki.

Ez utóbbit egyetlenegyszer tapasztaltam, kb 2 évvel évvel ezelőtt.

Legszívesebben a ronda, jelentéktelen virágát kidobtam volna a kukába. (Ha nem lett volna a főnököm.:/)

93. kakukkfű (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2011. márc. 8. 17:03

Bocs, de a nőnap nem kommunista ünnep, hanem NEMZETKÖZI!!!

Egyébként USA- ból ered; 1857. március 8.-án a nők az egyenjogúságért tünettek.... Magyarországon 1913.-óta ünneplik.

92. d5ef6da91d (válaszként erre: 81. - Mari20)
2011. márc. 8. 15:16

"azt gondolom, aki drága ajándékot vesz, hijján van a szeretetnek, mert a mosoly , a gondolat ingyen van, és örömet okoz."


Vagy gazdagabb, mint te. Ez felmerült, mint lehetőség?

2011. márc. 8. 15:15
Nem, mert ne kötődjön egy naphoz az, amikor gondol rám
2011. márc. 8. 14:56
Igen:) És az ajándékot is vártam. És olyan szuper ajándékot kaptunk a cégnél... áááá:)
2011. márc. 8. 14:53
Szeretem a Nőnapot! nagyon. Nagyon is várom mert, kedves mikor egy puszi kíséretében átnyújtják a virágot. Ha nem volna, nekem nagyon hiányozna. Minden ünnepet szeretek, és számomra fontos dolog. Általában azok nem szeretik, akik mindenben csak azt látják mert sokba kerül, és ez miatt lehet sokszor, hogy utálják a Nőnapot is.(Ez csak vélemény, még mielőtt bárkit is sértene) Pedig az ünnep egyszerűen is szép, nem kell ahhoz torony óra láncostul.
2011. márc. 8. 14:36

Nem-Nem-semmit.

:)

2011. márc. 8. 14:27
Nem.
2011. márc. 8. 14:24
Nem kötelező, de nagyon jól esik. Ma például egy kollégánk egy doboz bonbont hozott, és mindenki kapott 1 db-t. Másik kolléga meg pár doboz kekszfélét hozott. Egyébként én a virágot szeretem nagyon. De pl. most lehet, hogy megkérem a férjem, hogy elmehetnénk e kávézni. Olyan kávézóba, ahol többféle kávé (brazil, stb.) Ez ugye kicsit drágább , mint az átlag kávé, de olyan jól esik.
2011. márc. 8. 14:21
A férjemtől igenis elvárom a köszöntést. Viszont nem várok sokat, 1 szál virág bőven elég. Inkább a gesztus számít.
2011. márc. 8. 13:27
Nem az ajándékot várom el, hanem magát a gesztust, hogy gondolnak rám. Ez kimerülhet akár egy vacsi utáni mosogatásban helyettem, vagy bármilyen segítségben, egy szál virágban. Nem nagy dolgokra gondolok.
83. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1. - Mari20)
2011. márc. 8. 12:56
Nyilván elfogadom az ajándékot, de nem várom el.
2011. márc. 8. 11:57
Nem szeretem sem a nőnapot, sem a Valentin napot. Feleslegesnek tartom. Az üdvözleteket megköszönöm, de nem várom el.
81. Mari20
2011. márc. 8. 11:49

egyet értek a gesztus a fontos, én nő vagyok , de egy magam által szerkesztett üdvözlö lappal szoktam boldog nőnapot kivánni a kolleganőimnek


de ahogy érzékelem, főként férfiaktól várjátok a felköszöntést


ez olyan mint a falevél... mindegy kitől kapod, a szándék a lényeg...


egyébként én a páromtól csokit kaptam, mert tudja, hogy szeretek "enni" és a virágot nem lehet megenni.....


de ez az én értékrendem....


nagyon szeretem a virágot is, de mivel a kertemben sok féle van, én szeretem a helyén csodálni, és nem megröviditeni az életét, azért, hogy egy vázába végezze, pár napon belül.


azt gondolom, aki drága ajándékot vesz, hijján van a szeretetnek, mert a mosoly , a gondolat ingyen van, és örömet okoz.


dehát attól szép az élet, hogy mindenki más és más


én magam nevében boldog NŐNAPOT kivánok minden nő társamnak, egy szál sárga rózsával ( képzeld hozzá)


boldog hétköznapokat kivánok minden kedves olvasónak és irónak

2011. márc. 8. 09:26
Örülők neki a ha felköszöntenek, de nem várom el. Valami kis csekélységnek örülnék.
2011. márc. 8. 09:24
Volt egy tanárunk, aki mesélte, hogy a férfiak gyakran ékszerekkel, utazásokkal, drága holmikkal akarják megszerezni a nőket, pedig néhány nőnek az is sokat jelentene, ha pl. ősszel a pasi adna neki egy szép falevelet, mert eszébe jutott róla, és gondolta, hogy neki is tetszene. Persze vannak anyagias nők, de ahhoz nem illenek az ilyen férfiak - és fordítva.
2011. márc. 8. 09:24
Én fontosnak tartom, de nem kell drága ajándék, a gesztus a lényeg, de azt nagyon is igénylem!!
77. d5ef6da91d (válaszként erre: 71. - Kund Abigél)
2011. márc. 8. 09:18
Ez nagyon kedves :-)
76. Huldra (válaszként erre: 71. - Kund Abigél)
2011. márc. 8. 09:18
De jó (-: Mi fősuliban egy-egy üveg sört kaptunk, masnival átkötve a teremtés koronáitól. (igazából az is jól esett)
75. d5ef6da91d (válaszként erre: 72. - Kenzol)
2011. márc. 8. 09:17

Hát, 37 éve is nőnap volt ezen a napon :-)

A barátnőm Viktória, megunta, hogy dec23-án kell ünnepelni, mert azt mindig elmosta a karácsony, keresett egy másodlagos Viktória napot nyáron és azóta ott ünnepel.

74. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 72. - Kenzol)
2011. márc. 8. 09:17
És az se nagy baj, hogy "osztoznak" a napon a nők és a Zoltánok.
73. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 69. - Kenzol)
2011. márc. 8. 09:16

Van Zoltán-nap júniusban is...

A fiam is Zoltán, a második neve Előd, őt arra köszöntjük.

72. kenzol (válaszként erre: 70. - D5ef6da91d)
2011. márc. 8. 09:14
Nagyon kedves vagy :( De ha valaki ezen a napon ünnepli 37 éve a névnapját, és gyerek kora óta ekkor van a névnapja akkor elég nehéz lenne áttenni nyárra,meg a hivatalos is ma van.
2011. márc. 8. 09:14

Már többen írták, és én is csatlakozom, hogy nem várom el az ajándékot, köszöntést, de jólesik, ha valaki megteszi.

Van egy nagyon emlékezetes nőnapom (illetve kettő), amikor csak egy A/4-es papírt kaptam. Főiskolás voltam, a csoportban 14 lány és 2 fiú. A fiúk szerettek volna minket meglepni, de hát csóró főiskolás mit adjon ennyi nőszemélynek? A legjobbat találták ki: magyar szakosok lévén nekiálltak verset írni. De olyat, amiben mindenkit megemlítettek. Aztán megkaptuk a verset kinyomtatva, aláírva. Azóta is őrzöm. Meg egy év múlva jött a folytatása, így két versem van tőlük.

70. d5ef6da91d (válaszként erre: 69. - Kenzol)
2011. márc. 8. 09:12
Van másik Zoltán nap is a naptárban, ne sajnáld őket :-)
69. kenzol
2011. márc. 8. 09:09
Nálunk az egész család ünnepel ezen a napon,a férjem és a fiam Zoltán,csak sajnálom Őket, mert a legtöbben ezen a napon csak a nőket ünneplik és elfelejtik,hogy Zoltán névnap is van.
2011. márc. 8. 09:08
Nem várom el a köszöntést, de a jó szó mindig jól esik. A virágot viszont nem kívánom, az éljen csak szépen a tövén! Esetleg cserepes virágról lehet szó, de ne nőnapon. Egy hónap múlva lesz a szülinapom, inkább majd akkor.
67. Huldra
2011. márc. 8. 09:07

Természetesen nagyon jól esik, ha felköszöntenek e nap alkalmából, akár szóval, virággal, apró figyelmességgel.

Reggel fivérem sms-ére ébredtem, váratlan volt és aranyos.

2011. márc. 8. 09:07

Mindig eljátszom, hogy nem kell nekem semmi, mert nálunk minden nap Valentín/nő/névnap van, aztán mégis kapok valami apróságot aminek nagyon örülök :)

Ennek megfelelően tavaly túrórudit kaptam, de idén örülök, ha éjfélre hazaér... :S

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook