Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? fórum

Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. Szilvamama (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2011. dec. 6. 21:19
Adni sokkal jobb, mint kapni ...
2011. dec. 4. 07:42
"igaz télen nagykabátban nyitott ablaknál tudtam csak tanítani, mert ahogy beléptem a terembe felfordult a gyomrom. . ." off,eső után gázabb megázva ugyaez az anyag:DDDD tényleg bocsi ha sértő de így van.....
2011. dec. 4. 07:41

"Szóval a topic lényege az lett volna, hogy meg szerettem volna kérdezni, hogy a pár felesleges holminkat(ami még abszolút használható, nem a szemét kategória sőt!) hogyan tudnám valóban rászorulóknak adni. "


én irtam hogy ha nem tudsz valóban rászoruló családot a környékeden amit egyébként kétlek mert én is tudok felénk párat akik tényleg nem tehetősek,de lehet érdeklődni védőnőknél családsegitőnél bár konkrét címet direktben biztosan nem mondhatnak,de talán sugallhatnak ötleteket.....oda tudod nekik adni névtelenül akár a házuk elé téve és bekopogva otthagyva akár postán elküldeni akár beadni mondjuk családsegitőbe konkrétan az ő adataikkal hogy kéred jutassák el oda....a helyi papot tiszteletest megkérdezni,stb én ezeket csinálnám a helyedben....

125. BMA211225 (válaszként erre: 122. - 4c30444687)
2011. dec. 4. 07:39
a papir sokszor hiánycikk mindig nagyon örülnek neki mert a gyereke sokat rajzolnak féloldalán felhasznált már nem kell irodai papirok régi nyomtatványok is kelendőek sokszor.....legtöbb oviban szabály hogy nem kérhetnek önkormányzatilag van kiadva hogy nem kunyizhatnak a szülőktől viszont akiskapu hogy nincs tiltva hogy elfogadjanak bármit ami jól jön biztosan örülni fognak!!
124. pepi2
2011. dec. 3. 23:06

sziasztok! a topicindító vagyok..

tegnap nem volt időm ideülni már, 4gyerkőc mellett ez nem mindig sikerül.

sajnos egyesek eléggé kihegyezték a témát cigánygyerek és nem cigány gyerek témára, és úgy gondolom (hogy direkt, vagy csak nem értettek meg) kicsit kiforgatták a szavaim..

én tanítottam olyan osztályban ahol a 15főből 13cigány volt 2 pedig intézetis, semmi bajom nem volt velük, igaz télen nagykabátban nyitott ablaknál tudtam csak tanítani, mert ahogy beléptem a terembe felfordult a gyomrom...hamar rájöttem hogy házit felesleges kérni tőlük, amit az órán megtanulunk azt kérhetem számon, és arra is rájöttem játékkal lehet őket megfogni, szívták magukba a tudományt, ők sem különbek, mint a fehér gyerekek, csak egyszerűen ha hazamennek semmilyen pozitív hatás nem éri őket(most nem azokról beszélek, akiknek a szülei dolgoznak és beilleszkedtek a társadalomba és normális körülmények között élnek, a padlót nem tüzifának használják, vagy a szomszéd erdejét stb...) persze nem ők tehetnek erről, mármint a gyerekek, és szerintem számukra az egyetlen megoldás az adott háttérből való kiemelés lenne, vagyis a bentlakásos iskola, így talán esély lenne, hogy nagyobb részük a jót, a jó példát látva valóban értelmes, a társadalom számára is hasznos életet élhessen, de ha ezt valaki felveti, mindjárt nekiesnek, hogy gettósítás...pedig nem így van, számukra az egyetlen kiút az lenne, ha az adott környezetből kiemelnék...

de mint írtam, nagyon elment erre a téma, ezt most csak azért írtam, hogy lássátok nem kapásból utasítom el őket, de ért már engem is számos rossz tapasztalat is(most ne soroljam, de ha valaki szeretné estig tudnám sorolni, amelyek érdekes módon soha nem a nem cigánnyal kapcsolatosak, elgondolkodtató..)

Szóval a topic lényege az lett volna, hogy meg szerettem volna kérdezni, hogy a pár felesleges holminkat(ami még abszolút használható, nem a szemét kategória sőt!) hogyan tudnám valóban rászorulóknak adni.

ennyi, és köszönöm azoknak, akik a témánál maradva értelmes válaszokat adtak! segítettetek, köszönöm!:)

2011. dec. 3. 21:37
Köszi Nektek a megnyugtatást, akkor beviszem az oviba. Itt van tőlünk 4 percre az utca végén, és a lányom imádott oda járni amúgy is.
122. 4c30444687 (válaszként erre: 120. - Alidamolnar)
2011. dec. 3. 21:13

Biztos nem. Én mikor üresedő lakást pakoltam ki, akkor pl. volt egy csomó üres papír, aminek semmi baja nem volt, csak már kezdett sárgulni. A szállítás ráfizetés lett volna, szemétbe nem akartam dombi. Bevittem a közeli oviba, ahol örültek neki, mert az ovinak az is költség, 3-5 éves gyerek meg arra is tud firkálni. Amúgy meg én emlékszem, hogy nekem és sok más gyereknek is kincs volt az olyan papír, ami már sárga, mert az régi, nem olyan, mint a többi :)

Vittem be fölösleges fonalat, társast. Ott ez fogyóeszköz.

2011. dec. 3. 20:31
szerintem örülnek neki sok oviban bölcsiben nagyon nehezen vesznek játékokat pótoljéák a régieket:((
2011. dec. 3. 20:26

Én arra gondoltam, hogy a lányom társas játékait (hiánytalan,nem kopott, semmi baja, csak van olyan is, amit egyszer sem vettünk elő, ajándékba kapta, és már ki is nőtte), 8-10 doboz, szóval ezeket elvinném itt a körzetünkbe tartozó oviba karácsony előtt. (Ide járt a lányom is amúgy.)

Csak nem tudom, nem sértő-e...?

119. BMA211225 (válaszként erre: 118. - 4c30444687)
2011. dec. 3. 19:45
van a családban elsőkézből tudom mennyit keresnek...nevetséges:((és ha mondjuk a kolleganője egyedül maradt a gyerekkel,nem csoda ha nincs pénz meleg ruhára neki,és anyuka sem járhat rongyokban de nem tud magára költeni viszont ő körzetis télen nyáron mennie kell házakhoz családokhoz .....én nem sajnálom ha jó rájuk valami holmi én úgy adtam hogy nyugodtan nézzék át és válogassanak....
118. 4c30444687 (válaszként erre: 113. - BMA211225)
2011. dec. 3. 19:21
Nekem az sem tidzta, hogy egy átlag védőnőtől ki és miért sajnálja a használt ruhát. Ők sem a dúskáló kategóriába tartoznak.
117. BMA211225 (válaszként erre: 70. - 4c30444687)
2011. dec. 3. 19:13
no pont erről beszéltem...mennyi is a diplomás minimálbér??és pár év munkaviszony után sem túl sok...fizetnek egy lakótelepi albit vagy hitelt,nevelnek egy két urambocsá három gyereket.....nézted már a gyerektélicipők árát?egy jobb minőségű ami kihúzza a telet már turiban sem olcsó és gyereknek ideális lenne ha kettő db lenne mert ha nedves nehezn szárad.....de minimum 3pár cipő 3melegnaci 3 kabát......mert nő az ebadta kölke és van aki megteszi hogy a tesó téli cuccába nyáron nő bele.....én amit mi már nem tudunk használni nem sajnálom másoktól mit csináljak vele itthon kinek rakosgassam?adtam már szomszédba ide oda sokat de most nincs olyan korú gyerek a közelben aki örülne neki és jó méretileg....
116. BMA211225 (válaszként erre: 66. - Pepi2)
2011. dec. 3. 19:09

" (tudod a kisebbség nagy részénél a játékon található kis repedésből 2 nap alatt széttört játék lesz, míg egy valóban szegény, de rendes családnál még 5 év múlva is csak az az egy kis repedés lesz a játékon. . ."



hát nemtom...ha már jó szívvel adtam örülök ha örül...van jólszituált család gyereke is aki hamar tördeli a játékokat mert úgy bánik velük...sok játék alapból gyenge,a fiaim sem dobálóznak de meg kellett mindig nézni mi kerülhet a kezükbe mert sok elég vacak...egy játék nem feltétlenül azért törik el mert cigánygyerek kezébe került...ugye a kisebbség szó ezt takarja?

115. BMA211225 (válaszként erre: 25. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 3. 19:04
határon túl is vannak magyar gyerekek,akik ugyanolyan magyar gyerekek mint szűk kis határainkon belül és ugyanannyira örülnek bárminek.......
114. BMA211225 (válaszként erre: 19. - Pepi2)
2011. dec. 3. 19:03
és ha a védőnőt megkérdezed utánainfózol picit a családnak és dobozban otthagyod simán vagy elküldöd postán?
113. BMA211225 (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2011. dec. 3. 19:01

hát nem tudom...tavaly nem karácsonykor hanem szimplán év közben összegyűlt két hatalmas zsák ruhám 80százalékban gyerekholmi,jó meleg bundazsákokkal,plédekkel stb...nem volt energiám elvaterázgatni így felhívtama védőnőt értejöttek nagyon örültek hogy jó helyre fog kerülni....én szivesen adtam,és igazán nem érdekel ha a védőnőni vagy rokona vagy bárki kivett belőle egy egy darabot.....


hugom régebben megkérdezte van e kinőtt holmim a fiúkról jó meleg mert a munkatársa azért késett el valamenyk nap a munkából mert indulás előtt vette észre hogy lyukas a gyerek nadrágja és meg kellett foltoznia mert csak egy váltás van neki.....és a sportcipőben sajnos nem szaladgálhat a gyerek a többiekkel a hóban mert átázik azonnal...diplomás nő volt csak szerencsétlen élethelyzetbe került akkor ahonnan azóta ki tudott lépni......gyorsan összeszedtem egy halom jó meleg holmit a hugomhoz mentek érte a legboldogabb egy kinőtt gumicsizma láttán volt a gyerek hogy az nem ázik át...és kivülről jólszituált diplomás,és most kiirom mert nem érdekel de igen,védőnéni volt a hölgy egy nagyvárosban és alig tudtuk kitalálni hogy adjuk oda a holmit hogy meg ne tudja hogy tudjuk mennyire szegény.....azt mondta a tesóm nem tudom hová pakolni a fiúk cuccait nem fogadná e el esetleg nem mondtuk hogy tudjuk hogy nincs neki.....


most pl baromira jól jönne két hótaposó vagy téli meleg cipő a fiaimnak pedig senki meg nem mondaná rólunk hogy most nagyon nagyon nagy bajban vagyunk.....de ami nekem van és már nem jó rájuk,és nehezen tehető pénzzé,azt nagyon szívesen odaadom másoknak anélkül hogy megnézném kinek adom...pedig engem aztán nagyon könnyen lerasszistáznak és igen megvan a magam véleménye némi alappal,mégis mi öltöztettük fel még oviban azt a cigánykislányt meleg téli holmiba egy másik anyukával,aki pár év mulva suliban szanaszét verte rendszerrel a kölkeinket....de szerintem minden rasszizmusom ellenére megint adnék neki egyzserüen bolond vagyok....a kuka mellé is teszek ki sokzor számomra nem szükséges holmit külön tiszta zsákban kimosva tisztán és ráirom hogy ruhanemü elvihető.....

112. michelle.r (válaszként erre: 67. - Biológus)
2011. dec. 3. 11:51
Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, - talán lelketlen :))) - aki úgy gondolja, hogy adni pontosan olyan jó, mint kapni? ;)
111. michelle.r (válaszként erre: 66. - Pepi2)
2011. dec. 3. 11:50

Nem szeretném, ha átmenne a topic politizálásba, rasszistába vagy egymás minősítésébe, nem tudom, nem megkérdezni: ha nekem már nincs rá szükséged és jó szívvel adod, a cigánygyerek szemének csillogása egy olyan ajándék láttán, amit sose kapott volna miért ér kevesebbet mint egy nem cigánygyerekében?


Az, hogy segítünk, a mi felelősségünk, az hogy valaki hogyan él vele, már az övé. Arra nincs ráhatásunk.

110. michelle.r (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2011. dec. 3. 11:42

Egyáltalán nem ritka. Látom, már megint kezd kialakulni ebben a fórumban is, hogy a szegények jó emberek, akik megosztják amijük van, a gazdagok meg a fukarok.

Nagyon sok egyetemista az ország egyik leggazdagabb emberének köszönheti, hogy egyáltalán egyetemre tud járni. Csak nem szereti, ha beszélnek róla. És szerintem ez az igazi adakozás, minden más csak jól szervezett P.R. kampány.


Ezért is tetszik nekem valaki ötlete, hogy letenni az ajtó elé és nem szembesíteni a helyzettel, hogy te vagy az, aki rászorul én pedig a nagylelkű adakozó, aki hoztam. Ha már csak a boldog mosolyát akarom bezsebelni, akkor sem önzetlen a segítség.

Én biztosan nem tenném.

109. michelle.r (válaszként erre: 4. - Pepi2)
2011. dec. 3. 11:05

Nem, egyáltalán nem vagy hülye. sőt :))

Megszépíted a karácsonyukat, az biztos!

108. 65298a0518 (válaszként erre: 107. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 3. 10:04
Igen, a Máltai sz.sz-hoz sajnos nekem is volt ..hát, hadd ne írjam, hogy szerencsém, hiszen egy hosszabb, és legrosszabb kimenetelű betegséggel küzdő családtagomat kezelték, le a kalappal előttük, tilos elfogadniuk pénzt, akik ott dolgoznak, nem hiszem, hogy bármit is lenyúlnának (bocs a csúnya szóért), szerintem ott minden oda kerül, ahol a legjobban szükség van rá.
2011. dec. 3. 07:36

Remélem szent estéig,mindenki "megtalálja" a másik emberhez való utat, hogy segíthessen.


Én a máltai szeretetszolgálatot tartom előnyben,akik (miden tagját ismerem!)minden évben a spár-ban ülnek és várják az adományokat. Én a nagy bevásárlást sosem tartogattam az utolsó napokra,tehát ilyenkor ha látom már,hogy ott vannak,akkor többnyire nekik - rászorulóknak vásárolok. Ilyenkor a cukortól a vaniliás-, sütőpor, rizs, tészták,szaloncukor, stb. mindent összeszedek és megveszem nekik. Ők már nagyon régóta segítkeznek és sokkal jobban tudják (sajnos nekem nincs időm,szabira is alig tudok eljönni)kik azok a személyek akiknek kell.

2011. dec. 3. 07:06

nem a gyerekek késelnek,stb. !!!

Klubot tartottam,délutánjaimat velük töltöttem,ez volt a munkám.

hát ja..az már biztos,h nem vagyok normális,mert a saját tapasztalatomat írtam le,nem 2 perc volt,és nem 2 gyerek.

Az,hogy a rendőrök kit utálnak...persze van,akiket nem mernek utálni,se a rendőr,se az átlag állampolgár,mert ők bizony hidegre tesznek 1 perc alatt.,

Nem akartam senkit meggyőzni, csak leírtam,mert zavart,hogy ellentmond a saját tapasztalatomnak,amit itt olvastam.

ja,és még eszembe jutott egy másik kissrác,szintén onnan,fehér gyerek a cigányok közt.Mindenki félt tőle,a tanárok is óva intettek,h beengedjem a klubba,mert rongálni fog: az apja láncfűrészes testisértés okozó.fehér színű.

beengedtem,elmondtam a szabályoakt,és figyeletrm rá többet.csinált zűröket,akkor hazaküldtem,aztán beszokott.Talált a mindenes dobozban(építőkockák,törött kisautók,iylesmi) egy bicajküllő szerű valamit,nemtom,hogy került oda.kérdezi,h hazaviheti-e..mondom:minek?Ő: nyúlólat építek,tavasszal kapok bele nyulat,ahhoz pont iylen kell..Ugyanez a gyerek,másik pár cigányfiúval együtt nagyon ügyesen varrt.Kis műbőrdarabokból szütyőt,meg karkötőt,és ráhímezték a szerelmük,vagy a legkisebb tesójuk nevét(ők körülrajongják az új kisbabákat...)Persze volt 1-2 fő 8 éves,aki csomót kötni sem tudott

Nem kell meghatódni,elgondolkodni sem kell azon,h egy gyerek nem tehet arról,hogy hová születik.

és azon sem,hogy a ti kisgyerekeiteknek ők lesznek a társasága oviban,iskolában,az életben.nem árt,ha gyerekkorban minél több lehetőséghez jutnak,hogy esetleg előfordulhasson,hogy hasznos felnőttként élhessenek tovább.

105. 65298a0518 (válaszként erre: 102. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 2. 16:52
Értem. Hálás lehetett gyerekekkel foglalkozni. Ég a kajám, csak benéztem.
104. Babeck (válaszként erre: 100. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 2. 16:42
Aranyosak lehettek :))
103. Pen80 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 16:40

Szia!

Nem olvastam el a fórumot, én is így gondolkodom és nálunk pl van nem messze egy anyaotthon, én azt pécéztem ki magamnak, hogy konkrétan oda bemegyek és beviszem, amit gondoltam.

102. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 99. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 16:35
Már nem ezzel foglalkozom,de 3 évig tartottam ifjúsági klubot 2 kistelepülésen,úh.a gyerekek nagy részét ismertem,úgy kb 250 gyereket,akik megfordultak nálam. Ismertem:úgy értem,láttam,mit lehetne belőlük kihozni,rendszeres foglakozással,és minimális anyagi befektetéssel: szines ceruza,papír,fonal,használt mesekönyvek,labda..ennyi.Előtte nagyvárosban iskolában,ott kevesebb volt belőlük,persze balhésak,de érző szívűek,könnyen megfogható volta többségük.és nagyon hálásak a személyre szóló figyelem morzsáiért is.Utoljára pedig általános iskolában,onnan van a történet,amit először írtam.
101. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 98. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 16:30
így is lehet nézni..viszont nagyon könnyű nekik örömet szerezni:)akár minden nap
100. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 95. - Babeck)
2011. dec. 2. 16:28

szerintem is szíve joga,nem szóltam ellene semmit.

(úgy jött ki a dolog,hogy sok alkalmam volt cigánygyerekekkel dolgozni,igaz,kistelepülésen.Most h kicsit gondolkodtam,eszembe jutott a babültetés,hogy miylen lelkesek voltak,mikor csíráztattunk,és hogy vigyázták a saját babjukat,pedig ők már 10év körüli igazi csibészek voltak egyébként)

meggyőződésem,és tapasztalatom,hogy ha van lehetőségük,szeretnek jót,értelmeset,kreatívat csinálni.

és örülni fognak a törött játéknak is,már persze a szegényebbje,úgyhogy csak nyugodtan vigyétek az iylen helyekre azt,amit másnak már nem akartok odaadni,de még azért nem kukaképes.

99. 65298a0518 (válaszként erre: 94. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 2. 16:27

Megkérdezhetem, mit dolgozol?

Most mennem kell, de ha nem vagyok indiszkrét, várom válaszod, késöbb jövök.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook