Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Föld napja fórum

Föld napja (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Föld napja

1 2 3 4
2014. jan. 31. 11:25
Nemrég olvastam a hírkeresőn egy cikkecskét, ami mindenféle látványos, és aranyos grafikonokkal illusztrálva arrol szólt, hogy miként alakult a külkereskedelmünk az elmúlt időszakokban...Éshát ahogy olvasgattam a cikket, meg azt, hogy "ezt meg azt vittünk külföldre, meg ezt meg azt hoztunk be, meg ennyit emelkedett az egyik tétel, meg annyit a másik",stb,stb, kicsit elgondolkoztam az olvasottakon, éshát kicsit el is szomorodtam...Azért borzalmas teher lehet a Földnek, és a Föld környezetének ez az ISZONYATOS MÉRTÉKÜ keresztbe-kasba való örökös ide-oda szállítgatása az árutonnák millióinak-milliárdjainak a világon mindenfelé...Egy őrület ez az egész, pont úgy, mint ahogy annyi más dolog is az manapság...Dehát ugyan ki a csudát zavar ez a téma is? Éshát ki a csuda gondol bele vajon abba, hogy NORMÁLIS DOLOG VAJON EZ AZ ŐRÜLETES MÉRTÉKÜ "VILÁGKERESKEDELEM"??? Környezetszennyező, füstokádó, DRÁGA PÉNZBE KERÜLŐ kamionok milliói hordják az árukat egyik országbol ki, másikba be, és fordítva, vég nélkül...Sose értettem, hogy miért nem tűnik fel a népeknek ez a jelenség sem, mint ahogy annyi más sem,miszerint ez az "örvendetesen, és folyamatosan növekvő világkereskedelem" megintcsak adott nagytőkések önző érdekeit szolgálja csak, akik jól megélnek a kamionok gyártásábol,üzemeltetéséböl, éshát legfőképpen az üzemanyagforgalmazásbol...Aztán meg még meg is van magyarázva, be is van magyarázva a sok hülyének, hogy "Micsoda örvendetes dolog mindez"...AMIT TERMELNEK UGYE ITT A GYÁRAK, azt kiviszik külföldre, amit termelnek kint a gyárak, azt meg HOZZÁK BE IDE...Roppant ésszerü és logikus,nem? Vajon miért nem lehet az áruk jórészét minden országban megtermelni saját maguknak??? Hogy ne kelljen mindent ide-oda hurcolászni? Állítólag mindez azért van, merthogy: "Amit máshol olcsón meg lehet termelni, azt idehozzák, és amit nálunk lehet olcsón termelni, azt kiviszik máshova"...Ezzel a tétellel már csak az a gond, hogy el nem tudom képzelni, hogy vajon miként lehet mondjuk Lengyelországban OLCSÓBBAN megtermelni mondjuk egy zsák burgonyát, mint pl. nálunk...(Pedig a jelek szerint valahogy meg lehet...De ez biztos hogy nem normális dolog...)Sőt, még úgyis olcsóbban árusítani mint a hazai terméket, hogy rajta van nem kevés szállítási költség is...Érthetetlen ez az egész...Vagy pl az, hogy mondjuk egy pingpongütőt mondjuk vajon miért Spanyolországbol kell ideszállítani? Nálunk miért nem lehetne pl. ilyen hatalmas ipari felkészülést igénylő terméket előállítani? Vagy mondjuk hogyan érheti meg NORMÁLIS ESETBEN mondjuk KÍNÁBOL(!!)ideszállítani kerékpárokat??? És még mindig olcsóbban árulni mint a HAZAI TERMÉKET??? (Azt hiszem, hogy jól látszik a felsorolt példák kapcsán is, hogy ITT VALAMI NAGYON NEM KEREK...Hiába mutogatják nagy örvendezve a netcikkekben a keresztbe-kasba szállított áruk dinamikus növekedését...EZ NEM EGY NORMÁLIS DOLOG PEDIG!!) És lehetne a példákat sorolni a végtelenségig...(Lehet hogy külföldön meg egy külföldi ugyanilyen értetlenkedéssel nézi mondjuk a saját hazájában kézbevett magyar gyártásu terméket, hogy ugyanmár, egy ilyen hatalmas volumenü terméket vajon miért pont Magyarországrol kell behozni, holott nálunk is gyárthatnák?...)Normális állapot lenne mindez??? Szerintem inkább MESTERSÉGESEN LÉTREHOZOTT ÁLLAPOT, ami állapot valakiknek nagyon jól szolgállja az érdekeit jó szokás szerint...A sok hülye meg csak örvendezzen neki, hogy milyen dinamikusan bővül folyamatosan a világkereskedelem ugye a "globalizációnak" köszönhetően...Hát...Akkor örvendezzünk, és kívánjunk boldogan még további bővülést...Csak igy tovább...
2013. okt. 12. 09:27
Nade maradjunk még egy kicsit a pacik témájánál...Mostanában erre felénk megkezdődött a szüreti időszak, és a hegyekben járva meg bringázgatva gyakran találkozok eszeveszetten berregő, meg füstölő traktorokkal, amik szőlővel megrakodott utánfutókat húznak, sőt, valamelyik nap láttam még egy kamiont is a szőlőkben...Hát...Eddig ez volt akkor a csúcs...A gépjárművekkel szinte járhatatlan szőlőültetvények között egy ÓRIÁSKAMION...Na...Ilyesmi látványok után szokott az embernek nosztalgiája támadni a gyerekkori éveim iránt, amikoris a szőlőkben csak kényelmesen baktató lovasszekereket lehetett látni jórészt, amik mégha zörögtek-csörögtek is, de valahogy olyan idilli nyugalmat árasztottak, hogy mindig megálltam őket hosszan nézegetni...Meghát különösen tetszett nekem mindig a látvány, amikor "feltankolták" kissé a lovakat a gazdáik, amíg a szekereken lévő tartályokat teleszedték a szüretelők...Ez a "tankolás" nem állt másbol, minthogy vagy a ló szája elé kötöttek egy zabostarisznyát, amiböl a paci szépen csemegézgette a takarmányt, avagy egyszerűen csak odaállították a szekeret ahol jó füves volt a talaj, aztánmeg a ló ott legelészett magának szépen indulásig...Össze se lehet hasonlítani ezt a hajdani világot már ezzel a maival...És mégis működött a szüretszezon, ma meghát traktorok nélkül már meg se tudnának mozdulni a gazdák...Azok az undorító traktorok mindenfelé, meg az a berregés, dízelfüst már még a szőlőkben is? Szörnyű...Semmi hangulata nincs már szerintem ezeknek a mai szüreteknek...Gépies "termelés" már csak az egész, viszont a hajdani időkkel ellentétben még megélni se igen tudnának belőle a gazdák, ha nem kapnák az ilyen-olyan támogatásokat, meg egyébb külső pénzeket...Hát...Mint annyi más téren is, azért én visszasírom a régi jó szoc. időket...És ha EZ a "kapitalizmus", amit manapság lát maga körül az ember,hogy "támogatások-külső pénzek" nélkül egyszerűen leállna minden ebben az országban, hát...Inkább lemondanék akkor róla...
2013. szept. 23. 08:00
Bár azért azt se lehet mondani hogy nem lehet látni pacikat erre felénk semmerre, mert azért nagy örömömre szoktam látni gyakran lovasszekereket a Zemplén hegység környéki kerékpáros kirándulásaim során, sőt, a nyáron láttam Bodrogolaszi környékén még egy LOVAST IS...Ez nem vicc...Szépen ült egy ürge az annak rendje-módja szerint felszerszámozott lován, és tökéletes nyugalommal ügetett a pacival az út szélén...Hát...Sokáig elgyönyörködtem ebben a szép, és idilli látványban...A hegyek között is szoktam látni sok lovat, meg lovasszekeret, amik a fakitermeléseknél szoktak segédkezni, sőt, ugyancsak a hegyek között még hatalmas lókarámokkal is szoktam találkozni időnként, de sajna csak néhány együtt legelésző paci szokott bóklászni a karámok között, azért AKKORA ménest mint amit mutattak tegnap a Nemzeti vágtán, még nem láttam élőben...Úgyhogy az ilyesmi látványok azért valahogy mindig jóval kedvesebbek a szívemnek, mint a förtelmes, és undorító óriáskamionok látványa, ami rusnya dögöket sajnos szintén gyakran láttok mindenfelé...Hogy az ég szakadna rájuk...
2013. szept. 23. 07:48
A másik jelenet ami nekem személy szerint nagyon tetszett, az a műsor végén bemutatott "Lipicai ménes" felvonulása volt a pályán, bár az is igaz, hogy csak néhány másodpercig látszott együtt a sok ló, de azért még így is csodás látvány volt...Sajnos én élőben még sose láttam egyszerre ennyi lovat együtt, maximum csak vagy 5-6 állatot...Erre felénk azért nincsenek ekkora ménesek...
2013. szept. 23. 07:42
Megnéztem akkor tegnap a "Nemzeti vágtát" a tévében, és azt kell hogy mondjam, hogy nagyon látványos, és érdekes volt a műsor...Nekem különösen a lovasíjászok bemutatója tetszett, az tényleg nem semmi produkció volt, a bemutatót elnézve az embernek rögtön eszébe is jutott a történelmi párhuzam, és lelki szemeimmel már szinte láttam is, honfoglaló őseinket, amint fölényes magabiztossággal küzdik le félelmetesen a még lóhátrol is célbataláló nyilaikkal a helyi népek lovasíjászokkal szemben szinte tökéletesen lúzer,tehetetlen, és kiszolgáltatott katonáit...Csodás látvány lehetett egykoron a honfoglaló magyar lovasok csatája a helyi szlávok-germánok gyaloghadaival...Éshát a Pozsonyi csata lehetett akkoriban a honfoglaló magyar seregek ilyetén harcászatának a csúcspontja...Eszméletlenül magávalragadó látvány lehetett valszeg, amikor a magyar lovasíjászok serege letarolta nyilaival a HATALMAS TÚLERŐVEL FELVONULÓ balfék "Összeurópai keresztes hadat", mint kaszások a búzatáblát...
2013. szept. 22. 10:31
Nemrég olvastam a hírkeresőn, hogy ma "autómentes nap" van Budapesten, sőt, még azt is, hogy ma este lesz a "nemzeti vágta" is szintén Budapesten...Na...Hát...Csupa örvendetes hír...Néha már még az én híres pesszimizmusom is inogni kezd kicsit, ha ezekre a hírekre gondolok...Talán mégis mintha kezdene valami változni a magyar közgondolkodásban, vagy legalábbis vannak, akik igyekeznek azon hogy változzon...Már nagyon itt volt mindennek az ideje, mert az eddigi totális elmebaj, ami jellemezte a magyar közgondolkodást, és értékrendet, csak a totális pusztulásba vezet, és fenntarthatatlan dolog, mind környezetvédelem terén, mind gazdasági értelemben, mind pedig a mentális jellemzőket illetően...Szóval a magam részéröl sok sikert akkor mindkét rendezvény szervezőinek, és este nem fogom majd elfelejteni bekapcsolni a tévét, és nézni majd az idei "Nemzeti vágtát" is, mint ahogy az eddigieket se feledtem el soha sem megnézni a tévében...(Sajnos nagyon messze lakok Budapesttöl, úgyhogy az élőben való végignézés szóba se jöhet...)Bár gyakorlatilag én nem nézek tévét sohasem, de azt hiszem egy ilyen rendezvény erejéig azért mégis bekapcsolom majd...
2013. szept. 20. 07:49
Hű...De rég jártam már ebben a számomra oly kedves topikban, most látom csak...Dehát sajnos más jellegü topikok elvitték mindig az időmet az itteni elmélkedésekröl, de azért majd a jövőben ügyelni fogok arra hogy ide is jusson időm, és az itteni elmélkedésekre...A lentiek témáját idővel majd folytatni fogom, de most kis kitérőként szeretnék megemlíteni két dolgot, amit nemis olyan régen olvastam a neten...(Pár napja...)Az egyik jellemző hír az, hogy a japán hatóságok, és illetékesek MOST MÁR NYÍLTAN IS BEISMERTÉK, hogy Fukushimában immár kezelhetetlen, és reménytelen a helyzet, a másik hír pedig az, hogy a "Venezuelai elnök (Ha jól emlékszem arra, hogy a venezuelai elnökröl volt szó...)egy kerékpárverseny során leesett a kerékpárjárol, és kisebb zúzódásokat szenvedett"...Hát...Azt hiszem, nem kell kommentár egyik esethez sem...Mindkettő balesettel kapcsolatos hír, viszont azért mégis jól jellemzi szerintem egyik részröl a japánokat úgy álltalában,(Hát...Egy illúzióval-sztereotípiával akkor megint kevesebb...) másik részröl pedig a venezuelai elnök szimpatikus, és környezettudatos mentalitását...(Na...Nálunk alighanem csak olyan hír eshetett volna meg, hogy a kormánytagjaink valamelyike a "szolgálati gépkocsijával kisebb karambolt szenvedett, ahol a gépjármű sofőrje könnyebb sérüléseket szenvedett"...)
2013. szept. 4. 08:25
Szóval ilyen az, amikor valakit a "pénzimádat" motivál, idealizmus helyett...Diesel esete jó példa minderre, akárcsak ugye a MAGYAR "Orbán mester" esete is, aki feltalált a XV. század közepén egy ágyúöntési technológiát, éshát mivel ITTHON nem jöttek tőle lázba az amúgy valóban ostoba magyar illetékesek, hát ELMENT TÖRÖKORSZÁGBA, és a szultánnak ajánlotta fel a technológiáját...Így aztán rövid idő mulva már az "Orbán mester" által öntött óriási török ágyúk lőtték előbb Bizánc falait, majd valamivel később NÁNDORFEHÉRVÁRAT, a híres ostrom idején...Hát...Ennyit akkor "Orbán mesterröl" is...(Csak azt sajnálom, hogy a krónikák nem írják sehol, hogy:"Sikerült aztán elfogni idővel Orbán mestert, és nyílvánosan karóba húzatni rövid úton"...Pedig de megérdemelte volna a mocskos disznó, de megérdemelte volna...)
2013. szept. 4. 08:14
Szóval készült már egész Európa a világháborúra...Nyiltan is, és a színfalak mögött is...Éshát az ANGOL(!!) illetékesek is szerették volna ám nagyon, ha az Ő CSATAHAJÓIKAT is a "diesel-motor" hajtotta volna az elkövetkezendő háborúban, nemcsak a német hajókat...Ígyhát ajánlatot tettek Dieselnek a motor gyártási technológiájáért cserébe...Szép összegü pénzt...Diesel pedig NÉMET EMBERKÉNT(!!) nem lökte vissza felháborodva az ajánlatot, hanem "kezeit dörzsölve" hajóra szállt, hogy Angliába utazva megállapodást kössön az üzlet kapcsán...Nos...Soha nem szállt partra a hajórol, ugyanis "máig tisztázatlan körülmények között" a tengerbe esett a hajórol, és vízbefúlt...Nos...Sokféle történet kering ennek okárol, de értelmes ember rögtön tudja hogy minden valószínűség szerint a német császári titkosszolgálat emberei likvidálták Dieselt, mivel mindenáron meg kivánta akadályozni a német kormány, hogy Diesel találmánya angol kézbe kerüljön...AZT egyszerűen nem engedhették, hogy egy NÉMET FELTALÁLÓ nagy horderejü találmánya ellenséges kezekbe kerüljön a VILÁGHÁBORÚ ELŐESTÉJÉN...(Más körülmények között talán még szemet is húnytak volna a dolog felett...)Dieselt viszont nem zavarta volna soha sem ilyesmi gondolat,hogy fontos találmánya ELLENSÉGES KEZEKBE KERÜL,mivel számára, akárcsak mondjuk Edison számára, NEM LÉTEZETT SE HAZA,se idealizmus, se semmi, csakis a "pénz"... Úgyhogy én a magam részéröl egy percig se tudom sajnálni hogy úgy járt ahogy járt...Akár hasznos találmány, akár remek feltaláló, a HAZAÁRULÁS MINŐSÍTET ESETE(!!)az bizony a hazaárulás minősített esete...Úgyhogy szerény véleményem szerint nem volt kár Dieselért...(Bár igazság szerint lehet inkább nyilvános akasztást érdemelt volna tettéért, dehát ugye a német illetékeseknek gyorsan kellett lépniük, nem volt idejük a lacafacázásra...)
2013. szept. 4. 07:57
Nos...Diesel nevét ugye mindenki ismeri, ha másnem a "diesel motor" kapcsán, amit ő talált fel...Csakhogy ez az úriember a nevezetes motorán kívül csinált ám más jellegü dolgokat is, amiröl viszont nemnagyon szokás beszélni soha sem...Nade nézzük akkor a konkrét ügyet vázlatosan:Diesel kitartó munkával feltalálta a "diesel motort", ami ugye a robbanómotorok világában (Szóval nem a környezetvédelem terén...)egy korszakalkotó találmány a mai napig is...Éshát ha jól tudom, találmányát egy német flottahadgyakorlaton bemutatta a német illetékeseknek, akik elbűvölve a diesel-motor teljesítményétöl, AZONNAL MEG IS VETTÉK A GYÁRTÁSI JOGOKAT a feltalálótol...Szóval Diesel mint feltaláló megkapta a munkájáért járó anyagi-erkölcsi elismerést HAZÁJÁBAN, NÉMETORSZÁGBAN, éshát gondolom idővel megkapta volna világszerte is(!!)...Csakhát volt ekkoriban egy kis gond e folyamat terén,mégpedig az, hogy KÉZZELFOGHATÓAN ÉREZHETŐ VOLT MÁR AZ ELSŐ VILÁGHÁBORÚ KITÖRÉSÉNEK a lehetősége egész Európában. ugyanis 1912-t írtak ekkoriban...
2013. szept. 4. 07:47
Persze a ma divatos libsihátterü gondolkozásmód hívei kérdezhetnék azt is, hogy:"Dehát nem mindegy az, hogy MI MOTIVÁLJA az adott feltalálót? Hát mi jelentősége van annak, hogy most a pénzimádat, vagy az idealizmus a hajtóerő? Az a lényeg, hogy feltalálja a találmányt, a többi meg már nem lényeges"...Hát...Ez is lehet persze egy érv, csakhogy a dolog nem ilyen egyszerü...Induljunk ki abbol a meglátásbol, amit AZ ÉLET IGAZOL-IGAZOLT MINDIG(!!), MINDEN KORBAN,miszerint aki PÉNZÉRT csinál bármit is, nem pedig idealizmusbol, az MINDEN GALÁDSÁGRA KÉPES...Most ne is emlegessük Edison "találmánylopási ügyeit", mocskos módszerekkel vívott konkurenciaharcait, a munkatársai kisemmizését-megfélemlítését, stb, stb, meghát ne is emléegessük a mai "megélhetési politikusok" ténykedéseit se, meg hasonlókat, hanem csak nézzük meg a legjellegzetesebb példák egyikét az elvre, Rudolf Diesel ügyét...
2013. szept. 3. 08:34
Hogy miért nézem így a dolgokat? Hát...Egyszerű okbol...Ugyanis bár Edison sok-sok hasznos találmánnyal gazdagította valóban az emberiséget, viszont AZ A MENTALITÁS, AZ A GONDOLKOZÁSMÓD amit képviselt, és amivel AKARATLANUL IS LOVAT ADOTT a mai "pénz, és fogyasztásközpontu", gyakorlatilag csak az anyagiakban gondolkodni tudó "amerikai mentalitás" híveinek, ÍSZONYATOS MENTÁLIS KÁROKAT OKOZOTT VILÁGSZERTE...Ami károk következményeit jól láthatja mindenki a mai napig is, csak körül kell néznie maga körül a világban...Viszont ahogy mondani szokás, "senki sem pótolhatatlan", úgyhogy ha Edison nem találta volna fel a találmányait, úgy 10-20-30-50 évvel későbben egészen biztosan feltalálta volna őket valaki más...Szóval úgy vélem, hogy Edison életműve összességében negatív jelleggel bír, míg Jedliké pozítív jellegü egyértelmüen...Ugyanis míg az ő találmányait valóban később feltalálták mások is, de az EMBERI NAGYSÁGA, IDEALIZMUSA, TUDOMÁNYSZERETETE örök időkre elismerésre méltó dolog...A találmányai sorsátol függetlenül...
2013. szept. 3. 08:19
Pedighát Edison LÁTSZÓLAG szintén Jedlikhez hasonló tudásszomjjal rendelkezett, róla ugyanis köztudott dolog az, hogy RENDSZERESEN A KÍSÉRLETEZŐ LABORJÁBAN ALUDT, sokszor csak az íróasztala deszkáin, mivel még azzal sem akart időt veszíteni a kísérletezések közben, hogy hazamenjen szundítani egy kicsit...Éshát a felesége is sokszor még az ebédjét is kénytelen volt átvinni a laborba, máskülönben eszébe sem jutott volna még enni se sokszor a kísérletezgetések közben...Szóval EGYIK OLDALROL NÉZVE bámulatosan nagyszerü ember lehetett Edison is, éshát egyik oldalrol nézve mindig is csodáltam az ő személyét is, viszont a MÁSIK OLDALROL NÉZVE már korántsem találtam annyira szimpatikusnak a személyét...Miután kiderült számomra az a tény, hogy Edison bizony KIZÁRÓLAG PÉNZBEN-ELADHATÓSÁGBAN tudott csak gondolkozni, éshát KIZÁRÓLAG ezek a motivációk vezették minden lépését, a "feltalálói szakma" számára CSAK EGY PÉNZKERESŐ MUNKA VOLT, pont úgy, mint mondjuk egy vasúti bakternek a sorompókezelés...Csak neki a "feltalálás" volt a munkaköre...A "tudomány szeretete, a kreativitás öröme" az nagyon-nagyon messze állt tőle...Szóval mentalitás tekintetében ég és föld volt Jedlik, illetve Edison...Úgyhogy bár Edison világszerte közismert, és elismert feltaláló volt a maga idejében, Jedlik pedig csak egy "ismeretlen senki" a mai napig is, én azért mégis inkább Jedlik személyét-mentalitását-munkásságát tartanám a többre...Attol függetlenül hogy Edison sok-sok találmánya tette kényelmesebbé az emberek életét, míg Jedlik felfedezései az íróasztal mélyén porosodtak mindig is, kivéve talán a SZÓDAVÍZ esetét...
2013. szept. 3. 08:02
Nade térjünk vissza még egy kicsit Jedlikhez...Amikor olvastam a nevezett könyvben Jedlik ténykedéseiröl, engem az ragadott meg a legjobban, hogy írta a szerzőnő, hogy Jedlik lakása ott volt közvetlenül az egyetemi szertár mellett, úgyhogy ha AKÁR AZ ÉJSZAKA KÖZEPÉN IS eszébe jutott valami jó gondolat, akkor könnyedén át tudott menni a szertárba, és neki tudott állni rögtön a kísérletezésnek...Hm...Azt hiszem, hogy ez az egy mondat mindent elis mond akkor Jedlik rendkívüli tudásszomjárol, és a tudomány iránti elkötelezettségéröl...Éshát mondom:Mindezen cselekedeteiben NEM A PÉNZ MOTIVÁLTA...Ez a megállapítás az egész élettörténetéböl jól kiolvasható...Szent ég...Hogy mennyire fölötte állt az ilyen mentalitás az Edison féle mentalitásnak!!! Ami mentalitást sok, nagyon sok aljas, mocskos disznó igyekszik mindig kizárólagossá tenni, éshát EGYEDÜLI normális dolognak elfogadtatni a mai napig is...Pedighát szerintem az "Edison mentalitás" egy borzalmas dolog...Éshát szerintem egy mélységesen megvetendő valami...
2013. szept. 3. 07:50
Szóval érdekes dolog ez a "magyar mentalitás" mindig, aminek egyik lényege ugye mindig az jól láthatóan, hogy az illetékesek úgy vannak vele időtlen idők óta, hogy a posztjuk az tulajdonképpen azért van, meg azt a célt szolgálja kizárólag, hogy az adófizetők pénzén hízzanak-élősködjenek CSAK...Az, hogy esetleg a felelős poszttal KÖTELESSÉGEKNEK-ELVÁRÁSOKNAK is társulni kéne időnként,meghát legfőképpen FELELŐSÉGÉRZETNEK, az meg se fordul senki fejében...És ami a legszörnyűbb, még a társadalom fejében se támadnak jól láthatóan ilyen gondolatok soha sem...
2013. szept. 2. 08:02
Persze manapság ugye divatos dolog Jedliket ostorozni, hogy korszakalkotó találmányait nem "menedzselte" megfelelően, meg hogy nem kilincselt a szabadalmi hivatalokban,nem bombázta beadványaival a hivatalos helyeket, meg stb,stb, viszont ne feledjük el, hogy ez csak ebben a mai,beteg, erőszakos,és torz agyu világban tűnik ilyen érthetetlen, és elítélendő dolognak...De ha más szemmel nézzük a dolgot, akkor azt kell hogy lássuk, hogy NEM JEDLIK HIBÁZOTT, hanem az egyetem ahol dolgozott, és ahol előállította a találmányait...Egy, a tudományért élő(!) feltalálónak aki ráadásul mindezeket a találmányokat az EGYETEM KERETEI KÖZÖTT állította elő, normális esetben NEM LENNE FELADATA a találmány menedzselése...Csakis a MEGALKOTÁSA...A többi már a MEGFELELŐ HIVATALOS INTÉZMÉNYEK feladata lett volna, dehát azok a jelek szerint jó magyar szokás szerint mindennel foglalkoztak, csak azzal nem, amivel kellett volna...Hiába na...Azért ez az ország, meg mentalitás már megvolt Jedlik korában is...Miszerint "Miért nem menedzselte a találmányait! Élhetetlen ember volt, aztán meg úgy járt, ahogy járt"...Hát igen...Igen...Néha már kezdem kicsit érteni ezeknek a mai politikusoknak is a "gondolatmeneteit"(Már persze ha az esetükben ilyesmiröl egyáltalán lehet szó...) amikor azt mondják mindig az embereknek, hogy:"Gondoskodjon mindenki magárol, meg hogy csináljon mindenki amit akar, a politikának nem az a dolga, hogy munkahelyeket teremtsen, meg hogy az országot és a népet menedzselje, felvirágoztassa"...Szóval az ilyen szép frázisok jól hangzanak, csakhát ilyen esetekben is ugye felmerül a kérdés, hogy:"Nade ez esetben meg akkor MI A LÓIZÉNEK VANNAK A POLITIKUSOK???? Meg mi a retkes fenének tartja őket az ország az adófizetők sok-sok pénzéböl??? Hogy bohóckodjanak a parlamentben, meg hogy nagy frázisokat dörögjenek"? Hát...Gondolom ezért...Mi másért vajon?
2013. szept. 2. 07:40
Nade maradjunk még egy kicsit a könyvben olvasottaknál...A sok tehetséges magyar feltaláló története közzül engem leginkább Jedlik Ányosé ragadott meg leginkább, mégpedig azon okbol, hogy az ő egész munkássága élő cáfolata volt annak a manapság divatos, és az agyakba már gondosan beledöngölt tételnek, miszerint a "pénz mozgatja mindig a világot"...Hát nem... Inkább úgy kéne fogalmazni a tételt, hogy: "Van akinél a pénz minden dolgok hajtóereje, és van akinél nem"...Nos...Jedlik egész élettörténete jól mutatja azt a dolgot, hogy van a "pénznél" magasabbrendü motiváció is sok embernél, mégpedig a tudományszeretet, a kíváncsiság, illetve legfőképpen az idealizmus eszméje...Hű...De szép is volna ez a világ, ha az "Edison mentalitásu" feltalálók,okos emberek, gazdasági-politikai irányítók helyett ilyen Jedlik típusu emberek alkotnák, és vezetnék a világot...Azt hiszem rá se lehetne ismerni ez esetben semmire sem...
2013. aug. 31. 08:11
Úgyhogy mostanában már azon töröm a fejemet, hogy a szerzőnőnek honnan és hogyan sikerült összeszednie ezt a reprezentatív anyagot az egykori és mai magyar feltalálókrol, intelligens, értelmes emberekröl,merthát a bulvárlapokbol nemigen valószínű, hogy sok anyagot tudott volna összegyűjteni, nade mindegy...Viszont érdekes, és elgondolkoztató azért az a dolog is, hogy a könyvben bemutatott 88 magyar feltaláló és a munkásságuk valahogy mindig elsikkadt szép hazánkban, nevüket már csak szűk kör ismeri, és akik igazán sikeresek lettek közülük, azok is szinte mind külföldön futottak be, szép hazánkban csak 1-2 feltalálónknak sikerült érvényesülni...Hát...Azért ez is elég beszédes dolog azt hiszem...Jellemző erre az egész országra...
2013. aug. 31. 07:59
Mindezek a gondolatok csak azon ügy kapcsán jutottak most az eszembe, hogy tegnap az esti könyvolvasáshoz keresgéltem valami jó könyvet a könyvespolcaimon, éshát a kezembe akadt Köteles Viktória:"88 magyar találmány" címü remek kis könyve...Úgyhogy nemis keresgéltem aztán tovább a könyvek között, hanem nekiálltam átlapozgatni figyelmesen a könyvet, éshát mire végeztem, kissé megnyugodtam aztán, miszerint azért volt/van sok okos ember is a magyar nép fiai között, csakhát az ilyenek valahogy mindig háttérbe szorulnak errefelé, amióta csak világ a világ...A semmirevaló, értéktelen hülyék meg valahogy mindig példaképül vannak állítva a nép számára...(Még csak nemis kell most az un. "gazdag emberek" agyonsztárolására gondolni, ott van még a médiacelebek förtelmes, undorító világa is...)Meg valakik mindig ügyelnek arra, hogy az ILYEN FIGURÁK legyenek állandóan a figyelem középpontjába állítva...Ezért is volt jó dolog olvasni Köteles Viktória remek kis összefoglalóját az ÉRTÉKES-OKOS magyar emberekröl, illetve a találmányaikrol...
2013. aug. 31. 07:47
Úgyhogy néha eljutok oda, hogy olyan érzésem van sokszor, hogy csupa elmebeteg, meg degenerált hülye él szép hazánkban azóta, amióta volt ez a rendszerváltás...(Bár az is igaz, hogy a nejem ezt a tételt vitatni szokta, mármint azt, hogy a rendszerváltás óta van különösen sok idióta ebben a szép országban, és azt mondja mindig, hogy szerinte addig se lehetett jobb a helyzet, csakhát a rendszerváltás előtt mással voltam elfoglalva gyerekként, és azért nem tünt fel nekem még akkoriban a világban található sok idióta...)Ezért is jó néha, ha az ember lát jó példákat is időnként,így az ember egy kicsit jobb kedvre is tud derülni a sok hülye témája kapcsán...Csak az a kár, hogy az okos, intelligens magyar embereket a való élet helyett főképp csak a könyvek lapjain szoktam találni, és azokat is inkább csak a régi idők nemzedékeiböl...
2013. aug. 30. 08:52
Éshát ugye az ürgével egyre jobban elszaladt a ló...Vett egy jókora házat, "menő", kocsit, meghát már azt se tudta hogy hova menjen nyaralni a világba végtelen jódolgában,DEHÁT SOSE VOLT ELÉG NEKI...Egyszerűen nem ismerte azt a szót hogy:"Elég"...Évente váltogatta a kocsijait, évente újította-építtette át a házát, meg csak harácsolta a pénzt meg csak harácsolta...Mindezt látva mind a nejem, mind én csak a fejünket csóváltuk örökösen azzal, hogy:"Nem lesz ennek jó vége...Meg annak se, hogy egyre jobban gabalyodik bele a kétes ügyletekbe"...Ugyanis amíg kezdetben még "csak" a törvényesség határán egyensúlyozó dolgokba keveredett, még nemis volt túlságba problémás az ürge, de aztán idővel ÁTLÉPETT EGY BIZONYOS VONALAT IS, ami már egyértelmüen a bűnözés útját jelentette..."Mivelhát még több pénzt akart...Mégtöbbet, és mégtöbbet"...Na...A dolog vége aztán az lett, hogy a fickót elvitték a rendőrők, és a bíróság rávert vagy 15 év börtönt...Na...Azóta akkor gondolom kicsit lenyugodott már a sitten, és talán elgondolkozik azon is mondjuk két, szappanért való lehajolás között, hogy MEGÉRTE-E VAJON ez a végtelen kapzsiság? Hogy az, ahova jutott, TÖBBET ÉR-E NEKI, mint mondjuk az a látvány, hogy láthatta volna esetleg felnőni a saját gyerekét...Így meg amikor elvitték a rendőrök, a fia volt vagy 2 éves, aztán mire kijön majd, lesz már vagy 17...És talán úgy kell majd bemutatni az ürgét a saját családjának, hogy egyáltalán megismerjék...Szóval eszméletlen figurák élnek ezen a világon...Eszméletlen figurák...
2013. aug. 30. 08:36
Na szóval...Volt nekem egy ismerősöm, mondjuk nem jóbarátom, hanem csak egy ismerős, akivel időnként váltottam néhány szót, aztán ennyi...Ezt azért hangsúlyozom ki, mivel nekem ilyesmi figurák azért nem szoktak a barátaim lenni...Nade akkor a történet...Volt egy ürge, akinek viszonylag csendes, nyugodt, gyerekkora volt, mivel a szülei tényleg rendes-tisztességes emberek voltak, éshát a fickó is az volt sokáig...De tényleg...Kedves illedelmes gyerek volt, akire nem volt senkinek semmi panasza...De aztán ugye jött a rendszerváltásnak nevezett valami, éshát a palit pillanatok alatt "begyűrte" ez a mostanában már mesterségesen "államvallásá tett" anyagias szemléletmód...(Azaz "amerikai típusu mentalitás"...)Éshát kezdett "megveszni" a pénzért,kocsikért, anyagi javakért...Ráadásul rövid idő múlva kétes figurákkal szűrte össze a levet, meg úgymond "nem egészen tiszta" ügyletekbe keveredett, amik viszont jól "tejeltek"...Nagyon-nagyon jól tejeltek...
2013. aug. 30. 08:26
Nade maradjunk akkor még egy kicsit a pénznél...Mondjuk jó...Jó...Énse mondom azt soha sem, hogy "pénz nélkül élni lehet ebben a mai világban",(Bár lehetne...)viszont azért mint oly sok más dolog esetében is, azért mindig állítanám, hogy "a pénzzel sincs gond addig, amíg valaki tudja helyén kezelni a dolgot"...A lentebb említett film főhőse jól láthatóan nem tudta a helyén kezelni a pénz támát, és hagyta, hogy a PÉNZ URALKODJON FELETTE, és ne ő a pénzen...Pont úgy, mint ahogy egy ismerős ürge esetében is történt a dolog, akinek történetét mindjárt leírom ide...Az se egy semmi történet volt...
2013. aug. 29. 08:06
Emlékszem, láttam egyszer egy filmet, ami film amúgy VALÓS TÖRTÉNETEN ALAPULT...Az volt a lényege, hogy egy faszi kitalált valami jó üzletet, amin zsákszámra(!!) kereste a pénzt...(Mutatta a film mindig nagy látványosan, hogy műszak után hogy számolgatta az ürge a pénzzel dugig megrakott bőröndöket, egyiket a másik után...) Aztán következett az ilyesmi idill után a "bonyodalom" ugye, aminek lényege az volt, hogy egy másik ürge "belepiszkított" az előző fickó üzletébe, és a "tőle lenyúlt módszerrel" ő is szerzett magának néhány zsák pénzt...Ami meghát rögtön meglátszott az előző ürge bevételein, ugyanis mutatta a film, hogy miként őrjöngött a figura, amikor rájött, hogy az eddigi mondjuk 10 zsák pénz helyett ezentúl "CSAK" mondjuk 7 zsák pénz lett a bevétele...Na...Ezt a "borzalmas érvágást" ugye nem lehetett tűrni, merthát szegény faszi ugye a 7 zsák pénzzel éhen is halt volna, úgyhogy mocskos "háborúzásba" kezdett a másik faszival, aminek aztán az lett a vége, hogy az utóbbi a temetőbe került, az előbbi meg a börtönbe, ahol aztán rádöbbenve tette súlyára, öngyilkos lett...Na...Azóta ha elmebeteg pénzharácsolókra gondolok, mindig eszembe jut ez a film...Meg a mondanivalója...(Szóval ilyenkor elképzelem azt, hogy a főhős milyen sanyarú életet is élhetett volna a 7 zsák pénze birtokában...Hát igen-igen...Bizony éhen is hallhatott volna csak pusztán az okbol, hogy 10 zsák pénz helyett be kellett neki érnie 7-tel, a másik ürge ténykedése miatt...Főleg úgy, hogy lehet hogy EGY ZSÁK PÉNZZEL is elélhetett volna a haláláig a fickó jómódban-nyugalomban...Szóval érdekes mentalitásu figurák vannak azért mindig a világon...Éshát sajnos mennyi de mennyi ilyen van!!!!)
2013. aug. 29. 07:49
Én azt mondanám amúgy továbbra is, hogy azok, akik a mai világgazdaság csúcsain trónolnak, valahol betegek,szinte egytöl-egyig...Olvasom-hallom sokfelé, hogy a világgazdaság egyik legfőbb baja manapság az, hogy HIHETETLEN MÉRTÉKÜ a pénzkoncentráció az úgynevezett "gazdag" rétegnél, ami réteg viszont a teljes népesség alig néhány százalékát teszi ki világviszonylatban...(Sőt, az "igazán gazdagok" aránya még az egy százalékot sem éri el világviszonylatban...)Éshát ugye mivel a gazdaságban fellelhető pénzeszközök jó részét ez az egy-két százaléknyi emberke birtokolja, egyszerüen lefúl a világgazdaság, mivel a széles néprétegek kezében nincs annyi pénz, ami finanszírozni tudná a fogyasztást...Azaz nincs fizetőképes vásárlóerő a legtöbb termékre...Éshát miért nincs? Azért nincs mert a "világ leggazdagabb tőkéseinek" a kezében van a forgalomban lévő pénzek döntő többsége, mint azt már a hsz elején is írtam...Hát...Az ilyen mentalitást sem fogom tudni megérteni soha sem, azt hiszem...Hát mi a jó istennek kell valakinek összeharácsolni forintban számolva mondjuk sok-sok ezer milliárdnyi forintot????? Mi a fene értelme van ennek vajon? Amikor az adott illető az ilyen pénzek TIZED-SZÁZADRÉSZEIBÖL is elélne kényelmesen???? Sőt, még az unokáinak az unokái is...És ugye az ilyen figurák kezében lévő médiák még megis magyarázzák sokszor, hogy mindez normális dolog...Meg hogy egy életcél lehet...
2013. aug. 28. 08:57
Szóval azt hiszem, hogy nekem annyiban volt szerencsém, hogy eleve nehezen befolyásolható a személyiségem, éshát így a mai világ "korbácsa", teljesen hatástalan az esetemben...(Mint azt tudjuk, a hajdani rabszolgákat korbáccsal kényszerítették hogy uraik, és parancsolóik számára javakat állítsanak elő, akár tetszett nekik akár nem...)Ugyanis már régen megfigyeltem, hogy ez a mai világ alapfelállását tekintve semmivel sem másabb mint a legsötétebb rabszolgatartó időkben volt a világ, csak annál EZERSZER ÁLSÁGOSABB, meg képmutatóbb...Sőt, lehet hogy ráadásnak még jóval mocskosabb is...Ugyanis manapság az a kizsigerelő gazdasági hiénák módszere, hogy ügyes marketinggel-reklámfogásokkal elérik azt az emberek nagytöbbségénél, hogy ÖNKIZSÁKMÁNYOLÓ életmódot folytassanak...Hát tiszta őrület az ilyen, nem? Teljesen olyan, mint amikor a "Dzsungel könyvében" Ká, az óriáskígyó ráveszi a majmokat, hogy ÖNKÉNT, és úgymond "szabad akaratukbol", szép libasorban bemasírozzanak a kitátott szájába...Na...Ilyen ez a mai világ is pontosan...A mesterségesen felfokozott anyagias gondolkodásmód, és értékrend hatására az emberek képesek sok esetben még erőn felül is kizsákmányolni SAJÁT MAGUKAT, csakhogy a gazdasági élet telhetetlen hiénái tovább tudják tömni a pénzeszsákjaikat...Na...Hát rólam szerencsére lepergett mindig is az ügyes manipuláció, éshát azt hiszem ennek köszönhetem azt, hogy megvagyok a mai napig is vígan, jó egészségben...Mivel csak azt "fogyasztom" mindig, amire VALÓBAN szükségem van az élethez...És úgy vélem, hogy addig, amíg ezt az elvet sokan mások is fel nem fogják ismerni, addig pont olyan lesz ez a világ mint manapság, és pont olyan sok frusztrált testileg-lelkileg kimerült ember lesz mindig is, mint amennyi manapság van mindenfelé...
2013. aug. 20. 15:49
Szóval van egy olyan érzésem néha, hogy én nem jó helyre születtem, vagy nem a megfelelő időben, mivel valahogy az istennek sem tudom értékelni, és normálisnak elfogadni ezt a mai, úgynevezett "fogyasztói szemléletü" társadalmi berendezkedést...Ugyanis a csuda tudja hogy mi okbol, de engem valahogy világéletemben hidegen hagyott mind a "pénz", mind a "fogyasztási láz", illetve a tárgyak birtoklása iránti igény...(Mármint úgy álltalában értem ez utóbbit, ugyanis azért ha mondjuk könyvekröl, vagy kerékpárokrol-kerékpárszerelvényekröl-kiegészítőkröl van szó, akkor bizony én sem ismerek mértéket sokszor a gyüjtési lázban, viszont az a viselkedési forma ami manapság elterjedt már a mai világban, azért mégiscsak nagyon nem jellemző rám...)De én ennek csak örülök...Ugyanis mivel így nincsenek nagyvolumenü pénzköltéseim, egész nyugodtan eléldegélek még ebben a mai, a pénzhajhászásba már teljesen beleőrült világban is...Mivel nincsenek anyagi értelmü extraigényeim, így minimális pénzböl is kellemesen el tudok éldegélni...Remélem, ez a helyzet azért még sokáig megmarad...
2013. aug. 19. 10:26
Viszont azért emlékszem, EGYSZER, egyetlen egyszer, hagytam magam befolyásolni idiótáktol, éshát elfogadtam ajándékba egy benzinmotoros rotációskapát egy ismerőstöl...(Persze pénzt már nem adtam volna soha sem egy ilyen szerkezetért,még egy petákot se, viszont úgy voltam vele, hogy ha már AJÁNDÉKBA adják, hát akkor egye fene, majd használom néha a kerti munkáknál...)Na...Azzal volt még csak egy élmény a kerti munka...Kezdve azzal, hogy járhattam a benzinkutakra benzinért, mint tróger a kocsmába pálinkáért, aztánmeg állandóan a gyertyát kellett drótkefével tisztogatni, mivel rövid úton bekormozódott örökösen,a légszűrőt szintén állandóan tisztogatni kellett, örökösen figyelni kellett a kenőolajszintet,éshát szükség esetén ezt is drága pénzen pótolni kellett, a gép örökösen lefúlt ilyen-olyan okokbol a legváratlanabb pillanatokban, a förtelmes benzinfüstöl az ember majd megfúlt munka közben, a gép eszeveszett bömbölésétöl meg még azután is félórákig zúgott a fejem, hogy végeztem a rotációzással, a benzinvezeték örökösen eldugult, a gépet minden nyáron legalább egyszer szerelőhöz kellett vinni, mivel hol ez volt a baja, hol az, hol ékszíjat kellett rajta cserélni, hol az isten tudja hogy mit, úgyhogy csakúgy ment ki rá a pénz...Na...Rövid úton elegem is lett az egész csodás szerkezetböl, úgyhogy kihajintottam a fenébe, éshát azóta is ha kerti munkákat kell csinálnom, hát fogom a megszokott kézikapát, kisétálok a kertbe, éshát vígan kapálgatok magamnak, nyugodtan, csendben, jó levegőn...No meghát ingyen, pénzbe nem kerülő módon...(Szóval még a hideg is kiráz, ha csak rágondolok arra a degenerált rotációskapára...Viszont hogy némely embert hogy nem tudnak zavarni dolgok??? Ezen már a hajdani motorozási próbáknál is elgondolkoztam azért annak idején, éshát még mindig nem tudtam megtalálni a választ...Pedighát én kevés visszataszítóbb dolgot ismerek a benzinmotoroknál, meg az ilyen hajtóművű járműveknél...Mondjuk jó...Jó...Közlekedni szükséges, erőgépeket is szintén szükséges dolog használni sokszor,ez a világ már csak ilyen, éshát amíg ki nem váltják valamivel ezeket a hányinger robbanómotorokat, addig ez van, ahogy mondani szokás, nade ismerek sok olyan embert, aki még KEDVELI-IMÁDJA is ezeket a szerkezeteket...Na...Az ilyenek gondolkodásmódját sem fogom tudni sohasem megérteni, azt hiszem...Egy dolog a gyakori KÉNYSZERHELYZET,éshát más dolog a KEDVELÉS...De lehet hogy ezzel akkor csak én vagyok így...
2013. aug. 18. 12:40
Szóval azt hiszem hogy ez a "darázsügy", is jól mutatja azt, hogy ÉLELMES EMBERNEK mindig vannak segítői a természet teremtményei közzül, amik sok problémát meg tudnak oldani úgy, hogy az ne kerüljön pénzbe, mesterséges anyagfelhasználásba...Az idei éven mi itthon kipróbáltuk a HÁZINYULAKAT is, mint "természetes fűnyírókat", éshát akárcsak a darazsakkal a maguk frontján, úgy a nyulakkal is meg vagyunk elégedve úgy-ahogy...Régebben én vagy sarlóval, vagy egy sövényvágó ollóval oldottam meg az udvar rendszeres fűnyírását, (Természetesen benzinmotoros, avagy áramot fogyasztó drága fűnyírógép használata nálunk szóba sem jöhet elvi okokbol...)de ez azért kissé időigényes és fárasztó dolog volt, ezért hát beszereztünk két közönséges házinyulat, ami nyulakért már amúgy is nyaggatták már a nejemet a gyerekek régóta...Így aztán ide került két házinyúl a gyerekeknek háziállatként, meghát "fűnyírási feladatokra" is...Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy egy nem túl nagy füves-gyepes területet a két nyúl remekül "karban tud tartani" egész évben, úgyhogy idén nemis volt rá szükség hogy füvet nyírjak, a hajdan erre fordított időt manapság jobb dolgokra is fel tudom használni, mint a fűnyírás...Ráadásul, ha kiheveredek olvasgatni a fák alá, tök érdekes, és mulatságos dolog az, amikor valamelyik nyúl odaugrándozik hozzám egy kis simogatásért, szöszmötölésért, aztán szalad vissza játszani a gyerekekkel, vagy legelni a füvet...Azt hiszem, hasonlítani sem lehet EZT az életérzést-életfilozófiát ahhoz, amikor fél napon keresztül kéne bömböltetni a fünyírót havonta legalább egyszer, hogy valahogy kinézzenek az udvaron a füves területek...Éshát kiadni rengeteg pénzt, magáért a fűnyíróért is, meghát az üzemanyagáért is...
2013. aug. 18. 12:21
Dehát ennek az elméletnek kicsit ellentmond az a tény, hogy a méheknek is van veszélyes fullánkjuk, aztán azokat mégis jobban elfogadták azért a népek, "háziállatnak", mint a darazsakat...Úgyhogy másra nem tudok gondolni, csak két lehetőségre...Az egyik az, hogy a hajdani népek, főleg faluhelyen, azért a higiéniával, meg úgy álltalában a tisztasággal, kissé hadilábon álltak, éshát a hajdani időkben, a "tetvek-bolhák-egyébb élősködők" korában valszeg a legyeket-szúnyogokat már fel se vették, azok voltak a legkisebb gondjaik...A másik variáció, hogy hajdanában azért még nem voltak néphülyítő sajtótermékek, amik súlykolták volna örökösen a darazsak "veszélyeit", úgyhogy majd minden portán az istállókban, padlásokon, félreeső zugokban háborítatlanul amúgyis megtalálhatóak voltak a darázspopulációk...Anélkül, hogy külön figyelmet kellett volna szentelni nekik...Szóval azt hiszem, e két variáció valamelyik esete állhatott fenn, avagy mindkettő egyszerre, így aztán nem jött létre a "házidarázs" fogalma semmikor sem...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook