Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Föld napja fórum

Föld napja (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Föld napja

1 2 3 4
2013. aug. 7. 08:46
Bocsi...Helyesen:"Alábbvalóbb mint az XY"...
2013. aug. 7. 08:43
"Homo sapiens"...Azaz "gondolkodó ember"...Istenemre mondom, röhög a májam...Ugyanis ilyenkor eszembe is jut egyböl a sok lentebb említett példákban szereplő emberke mentalitása, gondolkodásmódja,(Már ha az esetükben ilyen tevékenységröl egyálltalán beszélni lehet...)éshát életvezetési stílusa... Sajnos de elterjedt az ilyesmi mentalitás, de elterjedt...Viszont sose értettem azt, hogy vajon MI A JÓ FENÉÉRT, mi a jófenéböl gondolja azt sok állítólagos "homo sapiens", hogy pl. a "menőséghez", elengedhetetlen dolog az, hogy egy faszi fiatalabb korában BÖMBÖLŐ MOTORKERÉKPÁROKON parádézzon, idősebb korában meghát mindenféle BÖHÖMNAGY AUTÓBAN terpeszkedjen örökösen...Éshát ilyenkor "valakinek" érezze magát...Ezt a rejtélyt továbbra sem tudom megfejteni...Azért nehogy azt mondja már valaki, hogy NORMÁLIS LENNE egy olyan ember, aki elvolt évekig egy egyszerü "zsiguli" gazdájaként, ADDIG, AMÍG A KÖRÜLÖTTE LÉVŐ EMBERKÉK SZINTÉN ZSIGULIKKAL MÁSZKÁLTAK, aztán amikor AZOK átválltottak egy "menőbb" típusra, akkor neki is ERŐN FELÜL VÁLLALVA, de sürgősen be kellett szereznie istentudja hány millióért egy új, "menőbb" kocsit, merthát csak... Aztánmeg igy rendbe is jött az örge önértékelése jól láthatóan, meg az önbizalma is, miszerint: "Én sem vagyok hát alábbvaló mint az XY...Az én kocsim se rosszabb mint az övé"...A fentebb írt példa valós történet, akárcsak az eddigi példáim, úgyhogy bármilyen észveszejtően is hangzott a fenti példa,a SAJÁT SZEMEMMEL LÁTTAM-HALLOTTAM MINDEZT egy ismerősöm kapcsán...
2013. aug. 7. 08:23
Szóval azt hiszem, hogy ha csak rajtam múlna a dolog, bizony az összes autó, meg motorgyár már rég lehúzta volna a redőnyt, éshát csődbe jutott volna...Viszont az is tény, hogy a mai napig is csak nagyon-nagyon kevés ember nézi úgy a dolgokat, ahogy mondjuk én, a nagytöbbség még mindig csak annyit érzékel az egész világbol, és az egyre sokasodó katasztrófaelőjelekböl, amennyit a dörzsölt autógyártók-filmkészítők akarnak, hogy érzékeljenek...(Azaz jóformán semmit se...)Aztánmeg ugye ülünk itt minden nyáron az egyre iszonyatosabb hőségekben, azon filozofálgatva, hogy:Dehát mit akar ez az idő???? Már tiszta szahara van még itt, európa közepén is, éshát sülünk megfele a 40 fokos hőségekben már rendszeresen, minden évben...(Mint pl. most is, ugye...)Bár igaz, néha-néha elhangzik egy-egy figyelmeztető hang is hol itt-hol ott, miszerint:Nem lesz jó dolog az, ha MINDEN FIGYELMEZTETÉS ELLENÉRE IS csak nő és nő a légkörbe juttatott extra mennyiségü széndioxid, és egyébb üvegházhatást okozó gáz írtózatos mennyisége, aminek ugye a LEGFŐBB OKA a "közlekedés" álltal a gépjárművek álltal kipöfögött írtózatos mennyiségü légszennyező anyag, különösebben rá se izél senki sem...A legtöbb ember még a szakadék peremén állva is csak táncolna, meg táncolna...Semmi mással sem törődve...Érdekes ez a mentalitás nagyon...Éshát ugye ezt a mai emberi fajt nevezik "homo sapiensnek"...Azaz "gondolkodó embernek"...Hát igen...Ez van akkor...
2013. aug. 5. 08:40
Ugyanis a fickók álltal "beígért" SZABAD SZÁRNYALÁSÉRZÉS helyett engem inkább idegesített, meg bosszantott az egész jármű úgy ahogy volt, meghát a rajta való "száguldás" is...Ugyanis sehogyse tudtam szabadulni attol az érzéstöl, hogy:"Most, ezen a motoron ülve MINDEN MÉTER ELŐREHALADÁS súlyos forintokba kerül,meghát környezetterhelésbe", éshát ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT, hogy a jó fenébe tudott volna "áthatni" a "frenetikus szabadságérzés??? Elég szomorúnak találtam, hogy a motorok gazdáit viszont egy percig sem tudta zavarni az ilyesmi gondolat...Aztánmeg idegesítően bonyolultnak is találtam a benzinmotor működési-működtetési sajátosságait, értem ez alatt a sok "kuplungolást", motor berugását, benzincsap nyitogatását-zárását, meg az állandó figyelmet, hogy "nehogy lefulladjon a motor", meg hasonlókat...Éshát a hangos berregés, és jól érezhető rázkódás, a mindent átítató benzinillat, és benzinfüst illat ami ugye a motorozás velejárója, meg már végképp elvette a kedvemet az egész "csodás élménytöl"...Igyhát miután mentem néhány kört a motorokkal, mondtam is a srácoknak, hogy:"Na...EZ nem nekem való dolog, de ti csak élvezzétek nyugodtan tovább az egészet"...Éshát maradtam a bringázás szenvedélyénél a mai napig is...Ugyanis egy bringa szerkezete-kezelése EGYSZERÜ, maga a jármű CSENDES, üzemanyagot nem fogyaszt, környezetet nem terheli a használata különösebben, éshát nem utolsósorban a fizikai kondíciót is remek formában tudja tartani...Szóval szerény meglátásom szerint MAGA A TÖKÉLY ez a jármű...Éshát a mai napig sem bántam meg, hogy annakidején nem hagytam magam befolyásolni a "benzinvérü" társaságtol...Ahogy mondani szokás nekik csak hadd legyen "benzin még az ereikben is", nekem meg csak hadd maradjon meg minnél továbbra is a remek fizikai kondim, és egészségem a továbbiakban is, aztán meg gond egy szál se...
2013. aug. 5. 08:21
Emlékszem, középiskolás koromban némely srác teljesen bele volt bolondulva a MOTOROZÁS tevékenységébe, illetve a motorokba is egyben...Éshát délutánonként összegyültek kis csapatokba egy-egy réten, avagy kevésbé forgalmas útszakaszok közelében, és egész délután le fel vágtattak a motorjaikon...Aztánmeg még arra is rábeszéltek egyszer-kétszer, hogy "próbáljam ki énis a motorozást, majd meglátom hogy micsoda remek dolog is az, a bringázással össze sem lehet hasonlítani az élményt"...Na...A sok unszolásnak engedve néhányszor mentem is pár kört némelyik ürge motorjával, dehát sehogyse tudtam átérezni az őket boldogító érzést...
2013. aug. 5. 08:12
Csak az vígasztal némiképp, hogy azért a csuda tudja hogy hogyan, és miképpen, de engem valahogy sose tudott megérinteni ez az "amerikai életstílus",(Ha egyáltalán létezik ilyen, és nemcsak a néphülyítő filmek virtuális világában él ez a mentalitás, és életstílus...) meg a jellegzetesen amerikai filmek világa...(Erre azt hiszem már mutattam példát lentebb is a "Konvoj" címü film kapcsán is, ami filmtöl viszont a hajdani ismerőseim közzül bizony sokan szabályszerüen elaléltak annak idején, éshát tudok nem egy figurárol, aki ezen film hatása alá kerülve döntötte el hogy ő bizony KAMIONOS lesz...Éshát lett is...A magam részéröl csak annyit mondanék az ilyen esetekre hogy váljék akkor az illetők egészségére a döntésük...)Valahogy nekem alaptermészetem volt ugyanis mindig az, hogy:"Mindent a lehető legkisebb energia és anyagfelhasználással tudjak megvalósítani, amibe csak belekezdek"...Éshát ez a mentalitás jellemez a mai napig is...Szóval nem véletlen az, hogy annyira tudok gyönyörködni, egy-egy lovaskocsi, avagy kerékpár látványában,éshát annyira undorodok minden benzint füstölő gépjárműtöl...Mivel az előbbi két jármű GYAKORLATILAG nem fogyaszt PÉNZBE, KÖRNYEZETI ÁRTALOMBA KERÜLŐ, energiaforrást, illetve EGYSZERÜ SZERKEZETÜ, viszonylag olcsó járművek...És bizony az én szememben EZEK A TÉNYEZŐK a legfontosabb szempontok...Mindenek előtt való szempontok...
2013. aug. 5. 07:55
Az ezirányu gyanum csak egyre erősebb, mióta olvastam pár napja a "Hírkeresőn" néhány cikket, amik az amerikai városok-ipari komplexusok egyre nagyobb arányu lepusztulásárol, csődhelyzeteiröl szólnak,némi elborzasztó fotókkal is illusztrálva a témát...Hát...Ha már a MAGYAR internetes cikkek is egyre többet foglalkoznak a témával, attol tartok hogy valóban igen-igen nagy bajok lehetnek "álmaink csodás amerikája" kapcsán...Éshát ismervén a "hírcsinálás" módszertanát kissé, van egy olyan érzésem is, hogy az ezekben a cikkekben bemutatott esetek CSAK A JÉGHEGY CSÚCSÁT jelentik...Éshát a "mélyben" még iszonyatosabb lehet a lepusztulás, és totális csőd...A filmek meghát ugye filmek csak...Nade ez esetben meghát mi a jó fenének kell nekünk örökösen EZT a valós helyzetü "csodás amerikát" etalonnak venni, éshát örökösen majmolni??? Főleg úgy, hogy ahogy mondani szokás, "már megjelent az írás a falon" egy jó ideje, éshát sok hülye mégsem gondolkozik el ezen a tényen egy percig se...Hát ilyen "nagy példaképre" vágyunk mi? A jelek szerint, és jó magyar szokás szerint:Ilyenre...Na...Hát akkor gond egy szál se, ahogy mondani szokás...
2013. aug. 5. 07:41
Nade ha már ismét említésre került lentebb ez az ugynevezett "amerikai életforma"...Sokat törtem már azon a fejemet az idők folyamán, hogy létezik-e vajon ilyen fogalom, avagy inkább ez is csak a szokásos néphülyítés kategória lenne-e? Merthát mondjuk a "jellegzetes" amerikai filmek szinte örök velejárója ugye a "kertvárosi öltönyös úriemberek világa, akik ugye minden reggel kiállnak a kocsibejáróbol a böhömnagy autóikkal, aztánmeg csakúgy hordják haza a pénzt zsákszámra a légkondícionált irodáikbol telefonálgatva... Úgyhogy minden hepi és remek, szép és jó,maga a megtestesült boldogság és nyugalom" ugye...Sok ilyesmi filmet láttam már, viszont azért óvatosságra int kissé az a tény, hogy más amerikai filmekben meg ugye a négerek örökösen "jópofa, igazságos, remek emberi jellemü" RENDŐRFŐKAPITÁNYOKÉNT(!!) szoktak szerepelgetni a legtöbbször, illetve EGYETEMI PROFESSZOROKKÉNT-TUDÓSOKKÉNT...Pedighát ha másnem EZ a téma már régóta közröhely tárgya mindenfelé, bárhol is kerül szóba ez a jellegzetesen "amerikai" filmbeállítás, éshát mégsem zavar senkit sem ugye a filmipar irányítói közzül a dolog...Csak csinálják tovább, végtelen nyugalommal az ilyesmi filmeket...Szóval néha hajlamos vagyok feltételezni azt, hogy valami hasonló, szintén VELEJÉIG HAZUG beállítás lehet ennek az "amerikai álomnak", illetve "amerikai életstílusnak" az ügye is, ami annyi filmböl köszön vissza...A sok ostoba hülye meghát készpénznek véve a filmek néphülyítését, minden módon igyekszik majmolni egy valójában nemis létező, vagy legalábbis nem ÁLLTALÁNOSAN JELLEMZŐ világot...Legalábbis én már kezdek mostanában ilyen gondolatokra jutni...
2013. júl. 31. 08:33
Szóval mondom...NEM TÖRVÉNYSZERÜ dolog ez a mai totális elmebaj, meg őrült rohanás, ami úgymond a mai "modern élet" velejárója...És ami állítólag szükségszerüen száműzi az utakrol az "elavult" ló, és egyébb állat álltal vontatott járműveket...Mindennek a hülyeségnek az elhitetése néhány gazdasági hiéna érdeke csak, meg az "amerikai életforma" megveszekedett híveinek...Hát persze...A "rohanó világban" ugyan már mit tudna kezdeni valóban egy lovas, avagy ökröskocsi, vagy nemigaz? Ez mondjuk önmagában nézve igaz, nade ha felismerjük a szokásos csúsztatást, akkor fel lehet azért tenni a kérdést:Nade mi a fenének kell, vagy kéne "rohanó" világban élni??? Főleg vidéken, ahol ugye egész falvak-települések vannak munka nélkül, az emberek ráérősen lófrásznak az utcákon, meg tengenek-lengenek...Hát hol, meg hova "rohan" vajon az Ő VILÁGUK??? Sehova se rohan...Pont ugyanúgy élhetnék a nyugodt vidéki életet benzinfaló, 150-el repesztő benzinmotoros kocsik nélkül is, mint ahogy tették azt hajdanában az elődeik...Az amerikai filmek "örökösen rohanó", öltönyös sztármenedzsereinek, meg örökösen időhiányban szenvedő, egyik üzleti tárgyalásrol a másikra rohanó űzletembereinek a világa AZ NEM A MAGYAR VIDÉK VILÁGA...Éppen ezért felesleges is EZ AZ ÉLETFORMA oda, meg ennek az életstílusnak a majmolása...Tökéletesen élhető világ lenne a vidéki emberek nagytöbbségének még a hajdani ökrösszekerek világa is...Nemhogy még a lovaskocsiké...És ezzel a felismeréssel azt hiszem hogy mindenki jól járna...A természet is, az emberek pénztárcája is, meg úgy álltalában a vidék mentális állapota is...
2013. júl. 31. 08:15
És bizony amit írtam lentebb, az nem csak elméleti fejtegetés, bár mondjuk az kétségtelen dolog, hogy én nem tartok lovakat, mivel olyan méretü szállítókapacitásra nincs szükségem ami indokolná szállítójármű tulajdonlását,éshát ha közlekedni akarok nagyobb távolságokra, akkor én kerékpáron szoktam ezt tenni a legtöbbször, viszont gyerekként rengeteget láttam még a hamisítatlan vidéki életböl, amikoris még nem holmi "konvoj" címü baromfilmeken szocializálódtak a gyerekek, meg az emberek, hanem ámúlva néztük az utakon az időnként felbukkanó híres "muraközi" lovakat, éshát gyakran utaztunk is lovaskocsikon...Szép, nyugodt, idilli élet volt ez, hasonlítani sem lehet már ehhez a mai őrülethez...
2013. júl. 31. 08:06
Úgyhogy mindezek fényében én továbbra is azt mondom, hogy igen örvendezve szoktam nézni a látványt, ha lovaskocsit látok valahol az utakon...Persze nem a nagyvárosokban, mivel az kétségtelen, hogy nagyvárosi élettérre azért a nagyszámu lovasjármű már meglehetősen előnytelen dolog lenne, viszont a széles vidéki térségekre a mai napig is tökéletesen ideális jármű volna a lovasjármű, amennyiben már nem volna az emberek nagyrésze az autógyártók-benzinforgalmazók álltal lehülyítve, félrevezetve, meg legálisan kirabolva ugye a "benzinköltség" álltal...
2013. júl. 31. 08:00
Na szóval...Az egy dolog, hogy a lovak is, mint minden háziállat, persze hogy igényelnek minden nap takarmányt, akár esik akár fúj, ahogy mondani szokás, csakhát azért nagyon nem mindegy, hogy az az "üzemanyag" amit a pacik nap mint nap elfogyasztanak,akár csinálnak valamit akár nem, az MIBÖL TEVŐDIK ÖSSZE...Persze sok mai, a "fogyasztói társadalomba" már belehülyült emberke már el sem tudja képzelni, hogy olyan is van,meg létezhet esetleg, hogy "valamiért nem kell fizetni", mivel korlátlanul, és megujjuló formában mindenki rendelkezésére áll...Ilyen dolog pedig a fű, és a széna is, illetve időnként még mondjuk a zab is, amit szoktak még a lovaknak adni...Persze nem úgy, hogy VESZIK JÓ PÉNZÉRT valakitöl ezeket a takarmányokat, hanem mondjuk úgy, hogy vagy a SAJÁT FÖLDTERÜLETÉN TERMELI VALAKI, vagy a széna-fű esetében BÁRHOVA KICSAPJA A PACIT LEGELNI AZ ILLETŐ...Akár még az út szélére is...ILYEN esetben nem egy számottevő tétel az a "mindennap kér enni" érv...Sőt...Mocskos csúsztatás...Viszont a gépjármű esetében SEHOGYSE TUDJA KIKERÜLNI AZ ILLETŐ AZT, hogy drága pénzen benzint vegyen, és használjon a járműve, ha akár csak 5 évente is el akar menni vele valahova...Persze ez esetben még valóban elhanyagolható a "benzinköltség", de viszont ha valaki már GYAKRAN kénytelen "elfordítani a slusszkulcsot", akkor már bizony TEKINTÉLYES KÖLTSÉGEKBE KERÜL neki ez a "csak akkor kér enni, ha elindítják" elv...Mindezekre amit fentebb írtam, jó példa az, hogy mint tudjuk, LOVAT tud tartani még a legszegényebb parasztember is, viszont kocsit már nem...ANNAK a fenntartásához bizony már jókora jövedelem szükséges...Szóval így kell bedőlni a szemét néphülyítő hazugoknak...
2013. júl. 31. 07:43
Néhány gondolat még a pacikhoz...Mint minden más témában, úgy ezen ügy kapcsán is vérlázító néphülyítés szokott menni időnként, miszerint a "gépjármű" azért jobb úgymond,mint a "ló", mivel az előbbi CSAK AKKOR KÉR ENNI ÚGYMOND,HA ELFORDÍTJÁK A SLUSSZKULCSOT...Éshát EZÉRT gazdaságosabb...Na...Hát ha ilyet szoktam hallani vagy olvasni valahol, jó szokás szerint csak a nyál kezd gyülni a számban...(Hát ilyen lepzezetlen néphülyítést már tényleg nehéz azért felülmúlni, bár ismervén a mai világot, attol tartok, hogy azért mégsem lehetetlen a dolog...Az emberi hülyeség-mocskosság-aljasság ugyanis mint tudjuk, HATÁRTALAN...)
2013. júl. 30. 08:31
Azért egy őrület az szerintem, hogy ebben a szép országban TELJESSÉGGEL ELFOGADOTT DOLOG AZ, meghát különösebben nemis zavar senkit ahogy elnézem örökösen, hogy egyik oldalrol évröl-évre ÍRTÓZATOS PÉNZEK áramlanak ki Magyarországrol is az olajtermelő vállalatok-országok zsebébe, közben meg az utak mentét, a mezőket FELVERI A GAZ...Aztánmeg persze ha már túlságba is ronda látvány az utak melletti gaztenger, akkor ugye az önkormányzatok KÖZPÉNZBÖL, kiküldik a BENZINMOTOROS FŰKASZÁVAL felszerelt KÖZMUNKÁSOKAT, akik aztán lekaszálják a füvet ugyancsak ÍRTÓZATOS KÖLTSÉGEK-KÖRNYEZETSZENNYEZÉS ÁRÁN...Na...Hát így az igazi a dolog, nem? Olyan igazán "magyaros"...Pedighát jól bevált módszer volt ám évszázadokon át az, hogy a lovasgazdák kiterelték nyáron a lovaikat lelegelni szépen a füvet ahol csak érték, aztánmeg ráadásnak még a fü lelegelésén megerősödött pacik még húzták is a különböző lovasjárműveket, szállították az árukat...Éshát semmi környezetszennyezés, meg semmi költség mindeközben...Hát igen...Igen...Nemis csoda, hogy idővel a különböző gazdasági hiénák szemét már nagyon szúrta ez az IDEÁLIS, ÉS IDILLI HELYZET, úgyhogy sűrgősen tenni kellett ellene...Aztán ugye jöttek az "üzemanyagot" fogyasztó tragacsok-kamionok-teherautók, szegény lovak meg mentek a "múlt relikviái" közzé...A környezet meg mocskolódik a benzinfüsttöl, az olajmultik híznak a pénzünkböl, a nemzeti jövedelem meg áramlik ki az országbol észveszejtő tempóban ezen ügy kapcsán is, merthát ugye az olajat-benzint valakiktöl örökösen vennünk kell...A fűvel ellentétben olaj nálunk ugyanis nem terem...Így szép akkor az élet nemigaz? Meghát ez a dolgok ésszerü-normális működési rendje is, ugye? Aztánmeg csodálokzunk örökösen, hogy nem jut ez az ország soha az egyröl a kettőre...Ez a "lóügy" is persze csak egy csepp a mai elmebaj végtelen tengerében, de azt hiszem, hogy azért mégiscsak jól jellemzi a mai magyar állapotokat...Meghogy mennyire félre van itt már csúszva minden...
2013. júl. 30. 08:11
Úgyhogy ezt olvasva az embernek egész jókedve is támadt hírtelen...Akkor ugyanis nemcsak én látom úgy az utakon kerékpározgatva időnként, hogy az utóbbi időben mintha némileg megszaporodtak volna a lovaskocsik az utakon...Ezek szerint az adatok is ezt támasztják alá...(Mivel engem ugye soha sem tudtak elszédíteni-elbolondítani az autógyárak marketingtevékenységei, meg a hülye filmek, amilyen undorral szoktam nézni az utakon dübörgő förtelmes, füstokádó kamionokat-autókat,pont olyan örömmel szoktam szemlélni az utakon felbukkanó lovaskocsikat...Ennek persze nem az az oka, hogy én valami középkorbol visszamaradt csökevény volnék, aki nem akar haladni a korral, hanem az a gondolat vidít fel mindig ilyenkor, hogy:Úgy szállít a jármű terhet-embereket, hogy közben NEM SZENNYEZI A KÖRNYEZETET, éshát ráadásul nem a KÜLFÖLDI "olajmultikat" gazdagítja a benzinfogyasztással...Magyarán HELYBEN MARAD az illető pénze, és nem vándorol külföldre, ami ugye az országnak is érdeke...Szóval pont úgy nézem mindig, olyan szemmel a lovaskocsikat is, mint teszem azt a kerékpárokat-kerékpárosokat szoktam...Éshát szilárd meggyőződésem az, hogy HOSSZÚTÁVON jelenleg ez az egyetlen FENNTARTHATÓ áruszállítási mód, a vasút, és a vízi szállítás mellett, mivel lassan akárcsak a "nagy amerikának", úgy a robbanómotoros közúti kocsikázásnak-áruszállításnak is egyre jobban befellegzik...Ha másnem akkor azért, mert elfogyik a kitermelhető olaj, vagy legalábbis túl drágává válik a benzin-gázolaj előállítás, amit az egyre jobban legatyásodó népek már nem fognak tudni egy idő után megfizetni...Éshát attol tartok, hogy ez az időszak már nincs túl messze...)
2013. júl. 30. 07:50
Nade hagyjuk egy kicsit a társadalomelméleti fejtegetéseket, éshát térjünk át konkrét dolgokra is egy kicsit...Pár napja olvastam a hírkeresőn egy remek kis cikket, aminek szerzője elismerésre méltóan REÁLISAN, (Azaz nem a hagyományos, olyan igazian "magyaros" önámítással, és önájuldozással-önszédítéssel...)járta körül azt a témát, miszerint a magyar, az "lovasnép"-e vajon tényleg, vagy csak ez is egy minden realitást nélkülöző legenda, mint annyi más közhely, velünk kapcsolatban...Hát...Kicsit szomorúan voltam kénytelen belátni a cikket végigolvasva, hogy sajnos ez a közhely is akkor csak egy legenda, amit a cikk szerzője TÉNYEKKEL-ADATOKKAL is igazolt...Az egész cikkböl csak azt az egy adatot találtam némileg pozitív üzenetünek, miszerint az utóbbi években ha nemis nagyon, de némileg emelkedett a magyarországi lóállomány száma, az addigi folyamatos csökkenés után...
2013. júl. 30. 07:38
Szóval nagyon kéne ide azért egy VALÓDI liberális értékeket valló és ápoló párt is, pont azért, hogy pl. a vallások-egyházak negatív jellegü tendenciáit is ellensúlyozni lehessen azért valamivel...Mivel hát ugye az "emberi tényező" bizony nagyon ott van MINDEN vallás, és egyház esetében is, éshát az évszázadok-évezredek alatt már sokszor megmutatkozott sajnos, hogy micsoda ép ésszel szinte már felfoghatatlan rombolásokat-elmebajokat tudott csinálni időnként az "emberi tényező" a vallás köntösébe bújva, ha nem volt ellensúly, és a vallások-egyházak bármikoris monopolhelyzetbe kerültek...Csakhát nemtudom hogy sikerül-e valaha is lemosni a liberális eszméröl azt a sok mocskot, amit a magukat tévesen és pofátlanul liberálisnak nevező degeneráltak, és ferdehajlamu elmebetegek ténykedései miatt mosódott mára az eszmébe...
2013. júl. 26. 08:52
Éppen ezért mondanám én azt, újra és újra, hogy FELESLEGES dolog KÜLSŐSÉGEKKEL, új társadalmi formátumokkal-forradalmakkal próbálkozni azoknak, akik nem érzik jól magukat ebben a mai világban...Mivel ha egyszer ÉRETLEN-ALKALMATLAN emberek karolnak fel BÁRMILYEN ÜGYET, vagy harcolnak BÁRMILYEN ÜGY érdekében,vagy adják BÁRMILYEN ÜGY társadalmi bázisát, abbol előbb-utóbb ugyanaz a dolog fog kisülni, ami ellen harcoltak...Éppen ezért mondanám azt megintcsak, hogy ha valaki elégedetlen ezzel a mai, mindenféle értelemben rothadó világgal, akkor az illetőnek, illetve úgy álltalában a társadalmi közgondolkodásnak, szokásoknak, életfilozófiáknak kell megváltoznia, máskülönben minden marad a régiben...Számomra EZ A FELISMERÉS volt a hozadéka a hajdani rendszerváltásunknak is, és a tanulsága...Éshát ahogy megfigyeltem már, a mai "kapitalista" berendezkedésünk is azért nem jelentett tulajdonképpen semmiféle előrelépést, hiába is reménykedtek sokan ilyesmiben, mivel UGYANAZOK a primitív-buta-műveletlen, és félrevezetett tömegek adják ma is a társadalom nagy többségét, ami réteg adta az előző rendszer nagytöbbségét is...És amíg EZ a tendencia nem fog változni, addig felesleges itt bármi javulásban is reménykedni...Akár demokrácia van, meg akár szabad képviselőválsztás, akár nem...Ahogy mondani szokás:Trágyábol nem lehet várat építeni...Hiába akadnának a legjobb tervrajzok is, meg a legjobb kivitelezők is...
2013. júl. 26. 08:35
Viszont sajnos ezekkel a pozitív értékekkel szemben áll a "liberalizmus" borzalmas társadalmi károkat okozó irányzata, ami pedig igazábol az EREDETI "liberális" mozgalomra nem volt pedig jellemző, ezek a negatív tendenciák, már csak a mai, "elfajzott" liberalizmusnak a sajátosságai, dehát sajnos sokan mégis egyenlőségjelet tesznek örökösen a "liberalizmus" fogalma között, illetve a gusztustalan "homokparádék", a bűnözők, deviáns társadalmi csoportok érdekeinek mindenekelőtt való védelme iránti örökös igény, illetve a zsidóság hatalmi tendenciái közzé, miszerint a "libsik tulajdonképpen a zsidók szálláscsinálói világszerte"...Kár, hogy ide jutottak a dolgok, viszont ez azért vitán felül köszönhető annak, hogy ma már sajnos VALÓBAN jórészt ezen tevékenységek teszik ki a "liberális" eszmeiség mai munkásságát...Szóval ez az eset is mutatja azt, amit a többi, miszerint HIÁBA VANNAK A LEGJOBB ESZMÉK IS AKÁR, ha egyszer ott van örökösen az a fránya "emberi tényező"...Aminek lényege az, hogy ha NEM MEGFELELŐ TULAJDONSÁGU EMBEREK kezdenek megvalósítani akármit is a világon, abbol minden jó szándék, és a jó alapok ellenére sem fog kisülni semmi jó sem hosszútávon...
2013. júl. 26. 08:20
Nade azért akárcsak a "kapitalizmus" esetében, úgy a "liberalizmus" társadalmi hatását, eddigi működéseit se érdemes egyoldaluan elítélni, ugyanis ha nem is sok, de azért némi pozitív hozadéka akad azért ennek az eszmei irányzatnak is, vagy legalábbis a KEZDETI időkben még akadt...Pl. az állam és az egyház különválasztásáért folytatott eredményes küzdelme világszerte,(A vallás, és az egyház az valójában két különböző dolog mindig,éshát bár én nem vallok liberális elveket úgy álltalában, de azért én magam is hányingert kapok gyakran úgy álltalában a papoktol, meg az egyházi intézményektöl, ha mondjuk pl. a keresztény egyházakat nézzük, éshát borzalmasan visszataszító dolognak találom, hogy a mai napig is újra és újra megpróbálnak kisérletet tenni arra, hogy szép sunyin, de azért újracsak összemosódjon az egyház az állammal...Ha más nem, akkor a "történelmi hagyományokra" hivatkozva próbálják meg újra és újra ÁLLAMVALLÁSÁ tenni úgymond a kereszténységet, és annak is főleg a "katolikus" irányzatát...Holott ma már alapvetően elfogadott eszmeiség van érvényben szép hazánkban is régóta, miszerint a VALLÁSA AZ MINDENKINEK A MAGÁNÜGYE...Éshát mindenki azt a vallást követi és érzi a magáénak, amelyik neki tetszik...)illetve a SZÓLÁSSZABADSÁG fogalmának megalkotása, és kiharcolása a világ sok táján...
38. 8bff41629d (válaszként erre: 36. - 8bff41629d)
2013. júl. 23. 09:18
Bocsi...Most látom, hogy ebben a hsz-ben elírtam egy mondatot...A mondat helyesen:ÉRTELMES-OKOS, FELELŐSÉGGEL GONDOLKODNI-CSELEKEDNI TUDÓ...
2013. júl. 23. 09:11
Szóval azt hiszem, hogy mindezek fényében érthető dolog mindjárt az, hogy MIÉRT "kerül össze" előbb-utóbb a "kapitalizmus" társadalmi rendszere a "liberalizmus" eszmeiségével, ami duó aztán írtózatos erővel tapos-rombol maga körül mindent, bolondítva egymással karöltve a népek tudatát, mentális állapotát...Ugyanis mindkét formációnak KÖZÖS AZ ÉRDEKE, és az ELVE:A gátlástalanság-primitivizmus mindenek fölé emelése, és a korlátok-fékek hiánya iránti örökös igény...Csak az egyiknek ideológiai alapon, a másiknak pedig a gazdasági céljai érdekében...Ezért is annyira zavaró mindkét formációnak közösen pl. a VALLÁSOK jelenléte, és ezeknek a vallásoknak a társadalmi fék-kontroll szerepe, ami évszázadokon-évezredeken át jól szolgálta a emberi- társadalmi állapotok úgy-ahogy normális mederben tartását...(Itt most nemcsak a keresztény vallásra gondolok, hanem a többi világvallásra is, együttesen...Ugyanis a LÉNYEG gyakorlatilag minden vallás esetében ugyanaz...) Szóval ebböl következik logikusan, hogy ha valaki SZEMBE AKAR MENNI ezzel a jelenleg uralkodó mentalitással-társadalmi formációval, akkor ilyen "hippimozgalmak" meg hasonlók helyett valszeg hasznosabb, ha elsősorban, és mindenek előtt a vallások felé fordul...Mondom:Itt most nem kizárólag a "keresztény" vallásrol beszélek, hanem bármely más vallásrol is, kivéve talán a "hinduizmust", illetve az "izraelita" vallást, mivel ezek nem annyira az ERKÖLCSI TANÍTÁSOKRA ÉPÜLNEK, hanem a származási előnyökre, de viszont pl. az iszlám, vagy a buddhizmus , illetve még a "kínai univerzalizmus", és "taoizmus" is megfelelő azért a célra...Csak az a a lényeg, hogy a jelenleg mindent elborító "világvallással" szakítsunk, aminek lényege ugye úgy szól, hogy:"Tegyél meg bármit ami csak eszedbe jut, vegyél meg mindent, amit csak lát a szemed, fogadd el, hogy a "pénz" körül, és a "hatalom" körül forog minden a világon, és hogy PÉNZEN-PÉNZZEL MINDEN MEGVEHETŐ"! Na...Ettöl a teljesen hazug, és nemigaz elvtöl-gondolkodásmódtol kéne legelőszöris megszabadulnia annak, aki szeretne valami jobb világban élni...Ugyanis régi igazság az, hogy:Ahhoz, hogy "valaki körül megváltozzon a világ" ahhoz legelőször is az illetőnek kell megváltoznia...Ez az első, és legfontosabb dolog...
2013. júl. 23. 08:42
Pont úgy, mint a hajdanvolt "liberális pártunknak", (Aminek én még a nevét sem akarom leírni, mivel még annyira sem méltó, hogy a nevét leírja jóérzésü ember...) az eszméletlen néphülyítése a rendszerváltást kezdődően, miszerint: Az elmúlt kommunista rendszer-világrendszer összeomlásának az volt az oka, hogy nem volt "szabadság", illetve "demokrácia", és nem volt "szabad piacgazdaság", illetve nem voltak "szabadon választott képviselők"...Hát...Sajnos az akkori időkben még énis bedűltem ennek az eszméletlen hazugságnak, és néphülyítésnek egy kis időre, szolgáljon mentségemre az, hogy akkoriban még kicsit naív emberke voltam e téren, dehát azóta szerencsére legalább nekem már kinyilt a szemem, ez ügyben, viszont ahogy elnézem magam körül a világot, sokaknak még mindig nem...Pedighát láthatjuk magunk körül nap mint nap a végtelen sok mocskot-társadalmi rothadást MINDEN TÉREN, (Aki nem látja az szerintem vak...) hiába van már jó ideje "szabad parlamentünk", "piacgazdaságunk", meghát "nagy szabadságunk"...Mindezek a csodálatosságok ÉRTELMES-OKOS, FELELŐSSÉGGEL GONDOLKODNI-CSELEKKEDNI NEM TUDÓ emberek nélkül nem ér az égvilágon semmit sem...Nincs olyan, hogy majd a "piac", meg a "demokrácia" szabályozza önmagát automatikusan...Nem szabályoz itt semmi semmit se, egyedül csak az adott EMBER, és adott társadalom volna képes arra, hogy "szabályozza önmagát", ha akarja...De az a gond manapság, hogy kis számu kivételtöl eltekintve NEM AKARJA SZINTE SENKI SEM "önmagát szabályozni-kontrollálni", mivel úgy bele van már égetve az agyakba a degenerált liberális felfogás, miszerint: "Az egyén és társadalom szabadsága azt jelenti, hogy korlátlanul, gátlástalanul megtehet bárki bármit amit csak akar, nincs szükség fékekre, mert ha fékek vannak, akkor az már a "szabadság" megkurtítását jelenti, tehát káros és kerülendő dolog"...Na...Azt hiszem hogy ennél kártékonyabb eszmeiség még nemigen fordult elő az emberi társadalmak történetében...És az ilyen mentalitás eredményét láthatja manapság maga körül mindenki...Mindenféle értelemben...
2013. júl. 23. 08:16
Éshát ebben az egészben az a legszebb, hogy mivel ahogy mondani szokás, "a történelem mindig ismétli önmagát", hát ennek a "fene tökéletes nagy demokráciának, és liberalizmusnak" is voltak ám már előzményei azért a hajdani időkben...Nem annyira új dolog ez, mint ahogy azt sokan tévesen gondolják...Pl. a hajdani Athénben, mondjuk az i.e. 400-as években, a Római köztársaság néhány évszázadában, Karthágóban egész történelme folyamán, illetve az első világháború utáni Németországban...Aztánmeg valahogy elsikkad mindig az az elgondolkodtató tény, hogy MINDEN ILYEN ESETNEK AZ LETT A VÉGE KIVÉTEL NÉLKÜL(!!!)HOGY BORZALMAS ANARCHIÁBA,FÖRTELMES TÁRSADALMI ROTHADÁSBA FULLADT AZTÁN AZ EGÉSZ...Előbb-utóbb...Szóval ennyit akkor erröl...Éppen ezért nem árt tudni, hogy mint ahogy azt lentebb is említettem már, SOHA SEM AZ A LÉNYEG, HOGY MILYEN TÁRSADALMI FORMÁCIÓBAN ÉL A NÉP, hanem az, hogy ÉRTELMES-OKOS, mentálisan jó állapotu emberek alkossák azt az adott társadalmat...A többinek meg semmi jelentősége sincs...A hajdani "marxista" tanítás "a társadalmi formációk folyamatos fejlődéséröl" meghát baromi hülyeség...Éshát igazábol az is volt mindig is...
2013. júl. 22. 09:27
Úgyhogy bármilyen furcsa ilyet némelyeknek olvasni, de pl. a hajdani királyságok-császárságok is TÖKÉLETESEN MŰKÖDTEK A MAGUK IDEJÉBEN, HA "OLYAN" EMBEREK ALKOTTÁK AZ ADOTT TÁRSADALMAT...(Éshát mindez igaz volt akár a legsötétebb "rabszolgatartásra" épülő társadalmakra is...)Azaz "olyan" embereken" értek most NORMÁLIS(!!!), mentálisan-gondolkodásbelileg-értelmileg-jellembelileg NORMÁLISAN GONDOLKODÓ, ÉS ÚGY IS ÉLŐ emberekre...Ha valaki mindezt nem hiszi, csak nézze meg pl. a RÓMAI CSÁSZÁRSÁG első 1-2 évszázadának történetét, Vagy mondjuk a NAGY SÁNDOR időszakának "hellenisztikus időszakának" történetét, avagy a középkori ARAB BIRODALOM időszakát, meg hasonlókat...Se "demokrácia" nem volt, se "kapitalizmus" nem volt akkoriban, sőt, mai szemmel nézve ráadásnak akkoriban voltak csak a "legsötétebb rabszolgatartó idők "...Éshát MÉGIS(!!) virágzott az állam, és hatalmas kultúrális és gazdasági fejlődés volt jellemző ezeknek az időknek is a KEZDETI IDŐSZAKÁRA(!!)...Pont úgy, mint ahogy a mostani "demokrácia", meg "kapitalizmus" kezdeti időszakára is ez volt a jellemző, gondolom, sok hülyét ezért is téveszt meg ez a mostani rendszer...Mivel nemértik, hogy "ha egyszer a legtökéletesebb társadalmi formációban élünk, akkor vajon mitöl van ez a sok, manapság már szemmel jól látható negatív tendencia minden téren???? Ami lassan már szinte élhetetlenné teszi már a puszta életet is"? Hát...Valszeg pedig egyszerű a válasz:A világ legfőbb baja az, hogy MÁR ELMÚLT JÓIDEJE a kapitalizmusés és a demokrácia kezdeti, FELÍVELŐ időszaka, éshát manapság már a STAGNÁLÓ, sőt már egyenesen a LESZÁLLÓ ÁGBAN van az egész "modern társadalmi berendezkedésünk"...Szóval ha élhetőbbé szeretnénk változtatni ezt a bolygót, és ezt a mai életet, akkor alighanem ennek a ténynek a felismerésével kéne kezdeni a dolgot:Hogy lassan megérett a helyzet már valóban mindenféle értelemben valami "újra", mivel már a régi működési szisztéma mostanra elérte fejlődésének a zsákútcáját, pont úgy, mint ahogy a régi társadalmi berendezkedési formák esetében is történt egy idő után...
2013. júl. 22. 09:02
Úgyhogy a lenti megállapítás érvényes, mind az "Ősközösségre", mind a "rabszolgatartó társadalmi berendezkedésre", mind a "feudalizmusra", éshát ráadásul érvényes volt mindez még a "szocializmusra" is...(Ha valakinek ez utóbbi már kicsit hihetetlenül hangzik, akkor csak gondoljon arra, hogy pl. a Szovjetunió, és lakosai micsoda "életerőt", és "tántoríthatatlan" győzelembe vetet hitet" mutatott-mutattak fel, mind a polgárháború, mind pedig a II. világháború idejében...Éshát bár manapság nem szokás már erröl ugye beszélni, de a nagy "nyugati-kapitalista-hitlerista" stratégák JÓSLATAI a SZU,És úgy álltalában az ottani "szocializmus" gyors bukásárol, igen-igen csúfosan megbuktak...Mivel ők is egytöl-egyig kihagyták a számításbol az "emberi tényezőt"...)
2013. júl. 22. 08:52
Szóval azt hiszem, hogy ha valaki úgy volna vele, hogy szeretne egy valamivel élhetőbb és fenntarthatóbb világban élni, akkor LEGELŐSZÖRIS azzal a téveszmével, és szándékos néphülyítéssel kéne az illetőnek leszámolnia egyszer és mindenkorra, ami szerint "mindezidáig a DEMOKRÁCIA, és a KAPITALIZMUS jelenti az emberi társadalmak fejlődési útjának a CSÚCSPONTJÁT", amit ugye sokak szerint már nemis lehet felülmúlni...Pedighát attol tartok, hogy ez egy HATALMAS TÉVEDÉS...Ha valaki kicsit behatóbban tanulmányozná az emberiség történetét, annak ugyanis látnia kéne örökösen azt az érdekes dolgot hogyha van szeme és néhány agysejtje,miszerint A KEZDETI IDŐKBEN MINDEN TÁRSADALMI FORMÁCIÓ MŰKÖDÖTT, éshát ráadásul meglehetősen "olajozottan" és jól működött...Mondom:A kezdeti időkben...És itt a kulcsszó...
2013. júl. 22. 08:42
Nos...Szerény meglátásom szerint, valami hasonló eset fordul elő a "közgazdaságtan" esetében is, csak annyi a különbség, hogy itt az "EMBERI TÉNYEZŐT" igyekeznek kihagyni örökösen a "nagy koponyák", a közgazdaságtan területén...Így aztán nemis lehet azon csodálkozni, hogy sehogyse akar a gazdaság, és a társadalom úgy működni, ahogy azt a közgazdasági elméletek előírnák pedig...Merthát azért az "ember" nem egy gép, vagy valami autómata, hanem egy ÉLŐLÉNY...Akinek-aminek viselkedését nem lehet gépiesen előírni, és modellezni...Szóval attol tartok, hogy ezen tényező kihagyása okán nem akar az istennek se "az elvárásoknak megfelelően működni" ez a mostani, ún. "kapitalista" társadalmi berendezkedés sem, PONT ÚGY, MINT AHOGY AZ ELŐZŐ TÁRSADALMI FORMÁCIÓK SEM TUDTAK tökéletesen, az elméleteknek-elvárásoknak mewgfelelően működni HOSSZÚTÁVON...(Rövidtávon a történelem már megmutatta sokszor, hogy BÁRMELYFÉLE társadalmi formáció működőképes tud lenni,csak hasson az ÚJDONSÁG EREJÉVEL...)
2013. júl. 22. 08:31
Szóval azért ez a hajdani(Szerencsére már a múlt ködébe vesző...) hippimozgalom is ékesen bizonyította szerintem azt, hogy amiképpen az élővilág tulajdonságainak a leírása esetében is TELJES TÉVÚT, és néphülyítés csak a darwinista evolúcióelmélet "tudománya", és leírása, mert bár ELMÉLETILEG logikusan hangzóak, és tudományosan levezethetőek is az elmélet tézisei, de ennek ellenére mégsem lehet az élővilág működését TÖKÉLETESEN, ÉS ZAVAR NÉLKÜL LEÍRNI VELE...Ennek oka szerintem az, hogy jól láthatóan szándékosan kihagy az elmélet mindig(!!!) egy nagyon fontos tényezőt:Az isteni teremtés minduntalan előbukkanó, és az elmélet téziseit meglehetősen zavaró tényezőjét...
2013. júl. 18. 09:10
A hippik iránti megvetésem amúgy abbol indult ki mindig is, hogy mi a fenéért kell némelyeknek egy szélsőséges irányzat elleni tiltakozásul átlendülni a ló másik oldalára, éshát beleesni egy MÁSIK SZÉLSŐSÉG csapdájába???? Az ilyesmiböl szerintem sose szokott kisülni túl sok jó...Azért, mert most valaki émelygést kap az "amerikai kapitalizmusmodelltöl", most vajon miért kéne hogy koszosan-mocskosan, primitíven-ízléstelenül nézzen is ki egyben, ráadásul férfiként(?) hosszú, loboncos hajjal??? És hogy felrúgja valaki a régi, jól bevállt családmodellt is még ráadásnak? Ezeket a dolgokat sose értettem...Hogy miként jönnek össze ezek a dolgok egyeseknél... Vajon MIÉRT ne lehetne valaki bősz "amerikai életformaellenes" úgy, hogy közben azért ápolt, intelligens megjelenésü is egyben, aki harmónikus családi életet is él? Sose értettem azt, hogy ez a két dolog miért kell hogy kizárja gyakran egymást a sok idiótánál...Szóval azt hiszem, hogy a lentebb említett ürge esete, illetve a hippik története csakis arra jó kizárólagosan, hogy tökéletesen LEJÁRASSA az "amerikai mentalitás" elleni küzdelmet...Hát igen...Ilyen az, amikor a jószándék, nem találkozik össze a kellő intelligenciával is...Legalábbis szerintem...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook