Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Föld napja fórum

Föld napja (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Föld napja

1 2 3 4
2013. aug. 18. 12:10
Mindenesetre nekünk itthon pedig egész jó tapasztalataink vannak darázsügyben, mint azt írtam már lentebb is...Ha szép nyári napokon kiülök, vagy kiheveredek az egyik fánk alá olvasgatni, vagy csak úgy heverészni, gyakran elnézegetem a légtérben járőröző, ide-oda cikázó darazsakat, éshát ilyenkor az embernek egész jókedve támad arra a gondolatra, hogy mennyi szúnyogot-legyet összefogdoshatnak ezek egy-egy nap folyamán...És JÓVAL HATÉKONYABBAN, mint teszem azt a fecskék, mivel egész közel járőröznek a földfelszínhez, nem úgy mint a villásfarku madarak, amik köztudomásuan a magasabb régiókban szoktak azért vadászni...Lehet hogy a fecskék azért állnak mégis közelebb a magyar néplélekhez, mivel azoknak nincs alkalomadtán veszélyes fullánkjuk??? Lehet hogy ez lehet az ok...
2013. aug. 18. 11:59
Úgyhogy néha csodálkozok is kissé, hogy a régi idők emberei vajon miért nem vették fel a DARAZSAKAT is a HÁZIÁLLATOK-HÁZ KÖRÜLI ÁLLATOK ÁLLOMÁNYAI KÖZZÉ? Merthát ugye volt a kutya, ami ugatott ha idegen közeledett, volt a macska, ami fogta az egereket, voltak a lovak, amik húzták a nehéz járműveket, voltak az ökrök-bivalyok, amik szántottak, tehenek-kecskék amik tejet adtak, stb-stb...Éshát voltak "házi rovarok" is azért, a méhek személyében, amik a cukorgyártási technológiák megjelenése előtt édesítőszerröl, azaz mézröl gondoskodtak a háztartásokban...Éshát ebbe a hosszú sorba szerintem, meg a tapasztalataim szerint is, tökéletesen beleillenének pedig a darazsak is...Mint a "szúnyogok-legyek elleni harc szívesen látott házi segítői"...Viszont minden célszerűség ellenére én még sose hallottam "házi darazsakrol"...Érdekes ez a dolog is, nagyon...
2013. aug. 17. 09:52
Nade térjünk azért vissza kicsit a "szúnyogproblémára" is, ha már lentebb szóbahoztam futólagosan...Nálunk, itt a portánkon már több éve tulajdonképpen nincs igazi szúnyogveszély, illetve legyet is csak nagyon-nagyon ritkán látunk, dehát ez azért nem volt mindig így...A megoldás azóta létezik nálunk a légy-szúnyog problémára, amióta a környéken tanyát verhettek nagyjábol háborítatlanul a darazsak...Ez nem vicc...Hajdanában amikor még mi is bedültünk a néphülyítő dumáknak, miszerint a "darázsfészkeket tűzzel-vassal pusztítani kell a környékröl, mivelhát VESZÉLYES rovarok", mi is ügyeltünk mindig arra, hogy nehogy megtelepedjenek a környéken illetve a telekhatáron belül a darazsak, aztán meg csakúgy hemzsegett az udvaron a sok légy meg szúnyog...De aztán olvastam valahol, hogy a darazsak, rokonaikkal a méhekkel ellentétben, RAGADOZÓ ÁLLATOK, amik étlapján, akárcsak a szitakötőkén, kiemelt helyen szerepelnek a legyek-szúnyogok...Na...Egyböl eszembe is jutott az ötlet, hogy:"Hát ez remek dolog akkor, ki kéne próbálni azt, hogy meghagyunk egy-egy KEVÉSBÉ FORGALMAS HELYEN(!!) néhány fészekaljnyi darazsat, hátha használnának valamit ezek az állatok a legyek-szúnyogok ellen"...Hát...Használnak minden bizonnyal, mivel amióta gyakrabban látunk az udvaron darazsakat röpködni, szinte alig akad légy vagy szúnyog a portán...Éshát mindez az örvendetes dolog NEM KERÜL EGY FILLÉRÜNKBE SEM, és nemis kell vegyszereket mérgeket sem használni a cél érdekében...Maximum annyi erőfeszítést kell csak tennünk, hogy feleslegesen nem provokáljuk az udvaron felbukkanó darazsakat...Ha hagyjuk őket járni a maguk útját, ők sem kellemetlenkednek nekünk...
2013. aug. 17. 09:30
Pedighát okos emberek rájöttek már régen arra, hogy tulajdonképpen a Föld is egy "önálóan létező élő organizmus", amit ugye a "Gaia elméletben" foglalnak össze...Ennek lényege az, hogy mint minden élő organizmus, úgy a Föld is mint "élő bolygó" képes BIZONYOS MÉRTÉKIG kiküszöbölni a káros hatásokat, illetve adott idő alatt regenerálódni, ha HAGYJÁK, illetve külső erővel besegítenek neki esetleg...A túlzott széndioxidterhelésre is megvan a Föld "öngyógyító képessége", mégpedig a ZÖLD, ÉLŐ NÖVÉNYVILÁG képében...Szóval ha túl sok a légkör széndioxidterhelése, akkor nem kell semmi mást tenni, mint NÖVELNI A FÖLD FELÜLETÉN AZ ERDŐKET, illetve hagyni, hogy MAGUKTOL TERJESZKEDJENEK...Aztán idővel visszaállna a légköri egyensúly, NORMÁLIS ESETBEN...Csakhát a gond ott van, hogy EZ A MOSTANI EMBERI TÁRSADALOM NEM EGY NORMÁLIS EMBERI TÁRSADALOM, hanem csak egy "rákos fekély" a bolygó testén...Ezt a megállapítást már sokfelé leírták okos emberek, éshát sajnos igazuk is van...Én a magam részéröl ezért is vagyok nagyon pesszimista a "globális felmelegedés", illetve a környezetszennyezés elleni harc kapcsán...Éshát nem tudok sehogyse bízni abban, hogy bármi jó dolog is kisülhet ezekböl a jelenlegi problémamegoldó tervekböl...
2013. aug. 17. 09:15
Úgyhogy ha rájövünk az egész ma divatos elmebaj lényegére, és mozgatórugójára, egyböl érthető is lesz mindjárt, hogy MIÉRT nem az merül fel ötletként a "tudós urak",(Nagyrészt szellemi prostituáltak ugye, akik jórésze némi pénzecskéért még a kutyát is le...ná, tisztelet a kevés számu kivételnek, akik szerencsére vannak azért, csak hát álltalában nem jutnak az ötleteik akkora média felülethez...) ötletbörzéin, hogy mondjuk MINDENÁRON vissza kell fogni az extra széndioxid terhelését a légkörnek, illetve hogy HATALMAS MÉRETÜ erdőtelepítésekkel kössék meg a káros légköri gázokat pl. a globális felmelegedés kapcsán...Ilyen EGYSZERÜ megoldások helyett mindenféle "Föld körüli staniolfelhőkröl" álmodoznak, meg "műfaerdőkröl"...Hát igen...Nem véletlen itt semmise, ahogy mondani szokás...
2013. aug. 17. 09:02
Persze lehet az is, hogy ez a megfogalmazás, hogy "amerikai mentalitás" túlságosan is álltalánosító, holott azért sok jel mutatja azt, hogy azért még Amerikában is élnek józan gondolkodásu emberek, erre jó példa az, hogy a "Föld napja mozgalom", is onnan indult ki ha jól tudom, illetve a jószándéku, de teljesen tévút "Hippimozgalom" is...Szóval lehet hogy hasznosabb volna "amerikai mentalitás" helyett "fogyasztói mentalitást" emlegetni, ha már szóba hozom örökösen ezt a teljesen degenerált életfilozófiát, aminek lényege az, hogy:"Minden problémát lehetőség szerint úgy kell kezelni, illetve megoldani, hogy a megoldás PÉNZBE KERÜLJÖN, GYÁRTÁSBA, KERESKEDELEMBE, mivel a gazdaság hiénáinak ez az örökös érdeke...Ha valami problémát olyan eszközökkel oldanánk meg, amik NEM IGÉNYELNEK pénzt, gyártókapacitást, akkor EBBÖL VAJON KINEK VAN HASZNA?? Senkinek"...Persze az más téma már, hogy a KÖRNYEZET, az ADÓFIZETŐK jól járnának a pénzbe-gyártókapacitásba nem kerülő megoldásokkal, nade hát az meg MELYIK TŐKÉSNEK-OLIGARCHÁNAK lenne jó dolog? Elesnek ugye egy csomó bevételtöl...
2013. aug. 14. 08:42
Hát...Ezeknek a lárváknak nagyon nem szoktam örülni, mivel mindig az jut az eszembe ha látom őket, hogy mennyi, de mennyi vérszívó rusnyaság lesz belőlük, dehát sokáig nem tudtam mit csinálni, a hatalmas egyedszámu szúnyoglárvákat nem szűrhettem örökösen ki a vízböl, mert akkor mást se csinálhattam volna nap mint nap, mint hogy szunyoglárvát szürhettem volna a terrárium vizéböl...Csak azért, hogy 1-2 nap múlva újak bukkanjanak majd fel...Nade itt lépnek be a képbe ugye a szitakötők...Minden éven eljön az a pillanat, amikoris azt szoktam észrevenni, hogy az addig a vízben hemzsegő szúnyoglárvák száma 2-3 nap alatt igen jelentősen megcsappan, sőt, a szó szoros értelmében eltünnek a szúnyoglárvák a vízböl, mintha sose lettek volna ilyenek a vízben...Ilyen esetben aztán addig nem szoktam nyugodni, amíg fel nem fedezem előbb-utóbb a terrárium vízinövényzetén itt-ott meglapuló félelmetes külsejü szitakötőlárvákat...Mivel tudom jól, hogy ilyen esetben, mármint amikor egyik naprol a másikra eltünnek a vízböl a szúnyoglárvák, akkor végre-végre megjelentek a vízben a szitakötők már régen várt lárvái is...Úgyhogy ha meglátom ezeket az állatokat ís a vízben, igen jó kedvem szokott egyböl támadni...Mivel onnantol már nem bosszantanak többé a szúnyogok lárvái, mert BORÍTÉKOLHATÓAN megtisztul tőlük a terrárium vize...Szóval amikor ELŐSZÖR döbbentem rá arra, sok évvel ezelőtt, immár kézzelfoghatóan is, hogy milyen hasznos állatok a szitakötők, mind lárvaként, mind kifejlett rovarként, az első gondolatom az az volt, hogy vajon MIÉRT nem próbálják meg ezeket az állatokat felhasználni BIOLÓGIAI védekezésként a legyek-szúnyogok ellen, vajon MIÉRT még mindig CSAK a veszélyes és drága mérgekben-kemikáliákban tudnak gondolkozni a "szakértők", ha a legyek-szúnyogok elleni harcrol van szó????? Bár az is igaz, hogy túl sokat nem kell azért töprengeni a válaszon:Az "amerikai mentalitás, és életfilozófia" köszön itt is vissza, pont úgy, mint a lentebb említett "műfák" esetében is...Egy teljesen elmebeteg, és minden élőt gyűlölő életfilozófia, és önpusztító gondolkodásmód...
2013. aug. 14. 08:19
Szokásom ugyanis hogy minden nyáron, azaz inkább még tavasszal, fel szoktam állítani az udvaron egy kb, 20 literes, lapos, felül nyitott fém víztartályt, és ebben kialakítok minden éven egy kis "vizi terráriumot", amit aztán egész nyáron elnézegetek ráérő időmben,(Mármint a terráriumban nyüzsgő vízi életközösséget nézegetem persze, nem magát a tartályt...) ami egy teljesen természetes viziközösségböl áll...Tájidegen viziélőlényt nem telepítek bele soha sem, inkább csak hagyom, hogy a felénk honos vízirovarok, és egyébb apró víziélőlények benépesítsék a terráriumot szép fokozatosan...Éshát eközben sajnos elkerülhetetlen dolog az, hogy pillanatok alatt fel ne bukkanjanak a terráriumok vizeiben a szúnyoglárvák is ugye...
2013. aug. 14. 08:09
A magam részéröl akkor döbbentem rá arra, hogy bizony a szitakötők micsoda hasznos rovarok is egyben, nem csak szépek, mind lárvaként, mind kifejlett rovarként, amikor először láttam, hogy az udvaron felállított "édesvízi terráriumban", micsoda serénységgel pusztítják a szitakötőlárvák a szúnyoglárvákat...Az embernek teljesen elállt szeme-szája, amikor szembesültem ezzel a dologgal...
2013. aug. 14. 08:02
Nade azért az igazi "nagyágyú", a szitakötők világában az ÓRIÁSSZITAKÖTŐ, amikkel ha összefutok valahol, teljesen le tudnak nyűgözni...Na...Ezek még csak csodaszép állatok! Jókora termetü, kb 8-10 centis, vaskos testü, robosztus fejü repülő rovarok ezek, amik repülése közben csakúgy zizeg a levegő...Tök érdekes nézni, amint gyakran 4-5 ilyen állat is kering egy-egy erdei tisztás légterében, és kisebb repülő rovarokat kapnak el röptében...Főleg legyeket-szúnyogokat...Úgyhogy nemcsak szép, de igen-igen hasznos állatok is egyben...A teremtés csodái...(darwinnal, meg a hülyeségeivel én bizony nem szoktam foglalkozni soha sem...Elég volt iskolai tananyagként kötelezően tanulni azt a sok csúsztatott marhaságot, ami jellemzi a tanait... )
2013. aug. 14. 07:49
Szóval az idei nyáron feltünt új szitakötőfaj amire különösen felfigyeltem, kb 4-5 centi hosszú, kecses, könnyű, karcsú állat, és jellegzetesen vérvörös potroha van...Nemtudom hogy mi a faj tudományos neve, de az tény, hogy ezeddig még nem láttam ilyen faju szitakötőt egyáltalán még, most meghát tele van velük a közeli erdő szinte minden tisztása...Idáig még csak kék, és zöld szitakötőket láttam a természetben , de vérvöröset még nem...Szóval a magam részéröl módfelett örülök annak, hogy mint írtam lentebb, évröl-évre egyre színesedik a rovarvilág fajgazdagsága errefelé...
2013. aug. 13. 08:25
Most nem tudom, hogy mindez minek köszönhető, annak-e vajon, hogy az itteni éghajlat egyre jobban kezd átcsúszni már a "mediterránba",és délebbröl új fajok vándorolnak fel ide, avagy annak van-e pozitív hatása, hogy a mezőgazdaságban mostanában már nem használnak annyi agresszív vegyszert a növényvédelemben, avagy az Isten teremti folyamatosan az újabb, meg újabb fajokat szép csendben, csak a darwinisták nem akarják ezt meglátni, merthát ellenkezne a dogmáikkal,szóval a csuda tudja hogy melyik variáció az igaz, de az vitathatatlan tény, hogy szemmel láthatóan növekszik a természetben évröl-évre a rovarok fajgazdagsága ahogy megfigyeltem már,éshát nemcsak a szitakötőké...Úgyhogy azért ha nemis túl gyakran, de mintha volnának pozitív fejlemények is a világban manapság...Csak el ne kiabáljuk a dolgot...El ne kiabáljuk...
2013. aug. 13. 08:14
Szóval nagyon szép, és érdekes állat az imádkozó sáska, pont úgy, mint ahogy minden más rovar is az, viszont ennek a fajnak külön érdeme az, hogy egész szép nagyra tud nőni, úgyhogy az alapos megszemléléséhez nem szükséges a nagyító...Pont úgy nem, mint ahogy egy másik csodaszép rovarcsoport vizsgálatához-nézegetéséhez sem, a SZITAKÖTŐKÉHEZ sem szükséges...Ez utóbbi rovarokbol is szoktam látni minden nyáron rengeteget az erdőkön-mezőkön, vízpartoknál járva, éshát ezek csodaszép látványával sem tudok betelni sohasem...Mint valami élő helikopterek, úgy cikáznak a levegőben, meg lebegnek egyhelyben, ráadásul az utóbbi években mintha egyre több fajuk is jelenne meg a természetben...Emlékszem, gyerekkoromban még csak egy-két szitakötőfaj volt olyan, amit láthattam időnként a természetben, de manapság már szinte évröl-évre bukkannak fel olyan fajok is, amilyeneket eddig még nemis láttam...
2013. aug. 13. 08:03
Szóval még énis egész elcsodálkoztam, és megörültem, amikor tegnap délután mezőgazdasági munkák közben, egész pontosan burgonyaásás közepette, egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy mintha valami mászna felfelé a nadrágszáramon...Odapillantva örömmel vettem észre, hogy egy szépen kifejlett imádkozósáska kapaszkodik a nadrágomba, úgyhogy gyorsan szüneteltettem is a burgonyaásást kicsit, és inkább óvatosan kézbe véve a rovart, elnézegettem egy jó darabig, gyönyörködve a szép állatban...Ahhoz képest, hogy az imádkozó sáska a maga életterében egy veszedelmes ragadozó, meglepően mulatságos külsővel rendelkezik, ez szerintem vitathatatlan dolog...Nekem különösen az a kis, háromszögletü feje tetszik mindig, ami a vékony nyakán ül mozgathatóan, éshát ahogy forgatja ide-oda azt a kis fejét nagy érdeklődve, hát...Az emberre mindig valahogy a kacagás jön...Most is tök mulatságos látvány volt, ahogy az egyik újamon egyensúlyozva, kíváncsian tekergette a fejét az irányomban, és nagy érdeklődve bámult rám a gülü szemeivel...Épphogy csak meg nem kérdezte, hogy:"Hát te ki vagy, és mit eszel"? A jelek szerint nagyon érdekelhettem, mert amikor ide-oda mozgattam a kezemet, hogy lássam hogy mit fog reagálni, szépen fordította mindig felém azt a kabarés kis fejét, és bámult tovább, úgyhogy az ember csak nevetett, olyan komikus volt a látvány...Mármint az a komikus, hogy miképpen tud egy ilyen mulatságos, jámbor kinézetü állat egyben olyan veszélyes ragadozó is lenni egyben, a saját életterében...(Gondolom, ha énis valami darázsnak, vagy szöcskének születtem volna, valszeg nem találtam volna ilyen mulatságosnak azt, hogy ennyire nagy kíváncsisággal szemlél...)
2013. aug. 13. 07:43
Nade hagyjuk egy kicsit a hajdani idők elmebajait, a témára még majd visszatérek, viszont kihasználva az alkalmat, most inkább örülnék egy keveset annak, hogy tegnap délután találkoztam az idei nyár első IMÁDKOZÓSÁSKÁJÁVAL...Ez fontos esemény a számomra minden éven, ugyanis ez a csodaszép, és jókora termetü rovar az egyik örök kedvencem...A szép ragadozó fő időszaka amúgy a szeptember-október, ekkor gyakran lehet belőlük látni, viszont most messze van még ez az időszak, ezért is örültem neki, hogy összefutottam egy szép, kb 8 centis példánnyal, most, augusztus közepén...
2013. aug. 12. 09:21
Na szóval...Mint az a mai LELKIISMERETES, és az igazsághoz ragaszkodó történészek kutatásaibol megállapítható, az alföld jellegének drámai megváltozása MÁTYÁS KIRÁLY ténykedéseihez kapcsolható kezdő pontként...Ugyanis az ő intézkedéseinek a hatására, A RETTENETES MÉRTÉKÜ TÚLADÓZTATÁS következményeként kezdtek el előbb sorvadni, aztán pusztulni az alföldi falvak, és néptelenedni a vidékek...Ugyanis itt is az történt, mint oly sok más helyen és időben is, hogy a TÚLADÓZTATOTT, a mindennapi életükben ellehetetlenített emberek, KÉNYTELENEK VOLTAK OTTHAGYNI a kistelepüléseket, és BEKÖLTÖZNI A VÁROSOKBA, mivel ott még mindig kevésbé voltak kitéve az adószedők hatalmaskodásainak... Ahogy mondani szokás, "jobban el lehetett veszni a tömegben"......(Ma meg ugye mindehhez jön még a KÜLFÖLDRE VÁNDORLÁS jól ismert jelensége is ugye...)Aztán mivel ilyen módon óriási területek váltak lakatlanná az alföldön, hát néhány élelmes városi polgár kitalálta a már lentebb említett "marhaüzletet" ugye, aztán már be is indult egyböl a gépezet...Szóval van egy olyan érzésem, hogy mindebben a töröknek volt a legkevesebb szerepe...(Mármint közvetlen szerepe...Mivel azért az tényleg vitathatatlan, hogy Mátyás a török veszély miatt IS(A hangsúly az "IS" szón van...) kényszerült agyonadóztatni a népet, de azért a két dolog még mindig nagyon nemugyanaz...)Főleg úgy, hogy mire a török hadak eljutottak az alföld rónáira, már RÉGEN KI VOLT ALAKULVA a későbbi hódoltságra oly jellemző nagyállattartási gazdálkodás...De azért ugye jól hangzik az, hogy a "török hadak állati pusztítása volt minden baj okozója",vagy nem így van? Csodásan hangzik, valóban...
2013. aug. 12. 08:58
Nade térjünk akkor vissza a "törökhöz"...Mint azt megtudtam a hajdani olvasmányaimbol, "Az alföld füvespuszta jellegü átalakulásáért a TÖRÖK PUSZTÍTÁS volt a felelős, mert a rabló-dúló hadak KIVÁGTÁK A FÁKAT(!!), elpusztították az alföld békés falvait, és az ÍGY FELSZABADULÓ HATALMAS, LAKATLAN TERÜLETEK lettek aztán KÉNYSZERBÖL marhalegelővé", utána pedig száraz, szikes pusztává"...Hát...Kicsit utánaolvasgatva mélyebben is a témának, valami egész más, SOKKAL, DE SOKKAL HIHETŐBB történetet voltam kénytelen megismerni e téma kapcsán(is...)...
2013. aug. 12. 08:51
Bár ha visszagondolok gyerekkori olvasmányaimra, azért némely könyvben valóban meg volt említve futólagosan az, hogy az elmúlt 1-2 évszázad vélekedéseivel ellentétben szép hazánk honfoglaláskori, és későbbi természeti képe, NEM füvespuszta jellegü volt, mint ahogy azt sokan gondolnák, viszont azért az MINDIG ki volt hangsúlyozva, hogy mint oly sok más esetért is, úgy "az a gaz török", a felelős az alföld természeti képének a megváltozásáért-pusztulásáért...Hát persze...Ez természetesen magátol érthetődő dolog, nemis értem, hogy MIÉRT is kell ezt újra és újra kihangsúlyozni...(Ha valami borzalmas, negatív jellegü dologrol van szó ebben az országban, akkor ugye rögtön előkerül az, hogy "mindenért trianon, a török, a tatár, az orosz a stb, stb a felelős", aztán hogy BÁRMIÉRT IS az egy évezrede itt élő nép lenne felelős, na...Olyan variáció fel sem merülhet ugye sohasem...Hát még ilyet gondolni is!!! Mi, "szegény, örökösen a sorstol vert, ártatlan magyarok", mindig csak "szenvedtük" a sors csapásait, éshát ezért jutottunk oda, ahol pl. most is vagyunk, merthát "mindig mindenki összeesküszik ellenünk, éshát az egész világ csak azért létezik, hogy minket, rendkívül tehetséges magyarokat tönkretegyen-elnyomjon"...Hát persze...Más célért nemis él a Földön a világ egyetlen nemzete se...Csakis az adja a létük értelmét, hogy a magyarokat próbálják mindig elnyomni-tönkretenni...Így...Így...Bizony...Bizony...)
2013. aug. 12. 08:34
Szóval ha belegondolok, nem lehet véletlen az valóban, hogy a magyar néphagyomány olyan "pozitív értelmü sokként" tartja számon a Honfoglalás eseményét a mai napig is, valahogy úgy, mint ahogy a zsidók emlékezete tartja számon a "kánaáni bevonulást"...Viszont azt hiszem, hogy talán el lehet azt azért mondani, hogy a "Kánaán" természeti környezete egy "SEMMISE" LEHETETT MINDEN JEL SZERINT A HONFOGLALÁSKORI KÁRPÁT-MEDENCE "édenkert" jellegéhez képest...Azt gondolom, hogy ILYEN JELLEGÜ KÖRNYEZET, ami fogadta a füves, száraz pusztákrol betelepülő magyar törzseket, nemigen volt még egy található egész Európában...Mondom, talán az Amazonasi medence rendkívüli élővilágához lehetett csak hasonlítani valszeg a tájat, főleg a ma már szikes, alföldi vidékeken... Úgyhogy ilyen felismerés után már mindjárt át tudtam érezni egyböl az árpádkorban hazánkban járt külföldi utazók-követségek leírásait, no meg a "Képes krónika" újra és újra visszatérő leírásait a "vadban-halban bővelkedő" Magyarországrol...Hát igen...Igen...A legendás, régi szép idők...
2013. aug. 12. 08:19
Nade én nem intéztem el azért ilyen egyszerűen a dolgot,éshát Petőfi szép versei, meg a szokásosan magyar stílusu önájuldozás helyett belevetettem magam a hajdani alföldi, Kárpát-medencei tájkép képzeletbeli rekonstrukciójába...Felkutattam minden álltalam elérhető információt a témárol, hosszan nézegettem a Kárpát-medence honfoglaláskori vízrajzának rekonstrukciós térképét, bejártam a környék olyan vidékeit, ahol még itt-ott foltokban megmaradt valahogy a hajdani életkép némi maradványa, éshát bringával elérhető távolságban volt, jártam a felső Tisza elhagyatott holtágainál, ártereinél, éshát arra jutottam végül, hogy Petőfit, meg a szép verseit a "délibábos rónaságrol", kissé más szemmel fogom nézni ezentúl, és inkább azt fogom sajnálni, hogy derék eleink ÍGY TÖNKRETETTÉK ennek a szép országnak a természeti környezetét egykoron...Dehát ismervén már ugye az emberek mentalitását úgy álltalában, mást nemis lehetett várni...Mi, magyarok meghát különösen élen jártunk a természeti környezetünk pusztításában mindig is, hasonlóan mondjuk az angolokhoz-amerikaiakhoz...(Bár ha így nézzük a dolgot, gondolom nemis véletlen az, hogy ennyire nagy példaképeink mondjuk az amerikaiak...Zsák megtalálja a foltját előbb-utóbb, ahogy mondani szokás...)
2013. aug. 9. 09:09
Szóval mint az kiderült a számomra, a hajdani mocsaras-erdős Nagyalföldünk úgy vált szánalmas, kopár, félsivatagos vidékké,(Bár az is igaz, hogy mondjuk Petőfi dicshimnuszokat zengett ugye a "csodás pusztárol", dehát ahogy mondani szokás, Petőfi már csak azt a tájat látta ismerte, ami az ő korára lett a vidékböl, a mai régészet eredményeit még nem ismerte-ismerhette, számára az Alföld, CSAK azt az "Alföldet" jelentette már, ahogy kinézett az ő korában...Azért kíváncsi lettem volna arra, hogy ha láttta volna ugyanazt a tájat sok száz évvel azelőtti állapotában, AKKOR milyen verseket írt volna...) hogy a NAGYÁLLATTARTÓ alföldi nagygazdák a 15. század végétöl kezdődően folyamatosan KÍÍRTATTÁK az erdőket, lecsapoltatták a mocsarakat, hogy MINNÉL TÖBB marhát tudjanak legeltetni a felszabaduló területeken, amiket aztán a Nyugateurópai állatvásárokra hajtottak a hajdúk, mint az közismert dolog...Aztán kb 2 évszázad múlva, a Nyugateurópai vágómarhaüzlet befuccsolásának idejére, megmár rá se lehetett ismerni a magyar Nagyalföldre...(Szerencsére a hegyekben nem lehetett marhát tartani nagy tételben, így az OTTANI ERDŐK megmenekültek jórészt...) Hát...Legyünk akkor büszkék a hajdanvolt őseinkre, éshát legyünk ugyancsak büszkék a "magyar pusztára", is...Meg az ottani híres betyárokra is, meg Petőfi szép verseire is a "Délibábos rónaságokrol"...Legyünk...
2013. aug. 9. 08:48
Emlékszem, vagy egy évvel ezelőtt gondolkoztam el némely dolgon, amikor olvastam a Hírkeresőn egy cikket, ami arrol szólt, hogy a NAGYALFÖLD ma már egyik legkopárabb, leginkább füvespuszta jellegü részén, valami török időkbeli kútban, találtak egy régi EVEZŐT...Meglehetősen távol MINDEN MAI VÍZES TERÜLETTÖL...Az első pillanatban azt hittem, hogy ez a cikk csak valami áprilisi tréfa, de aztán utánanézve a dolgoknak, kénytelen voltam elhinni azt a tényt, hogy bizony még a mai HÓDMEZŐVÁSÁRHELY környéke is néhány száz évvel ezelőtt, MOCSARAS-ERDŐS terület volt, gazdag HALÁSZÉLETTEL-CSÓNAKOSVILÁGGAL(!!!)...Az ember alig akarta elhinni mindezt, főleg úgy, hogy jártam már néhányszor azon a vidéken, éshát ha van jellegzetesen pusztás vidéke Magyarországnak, hát akkor az a tájék az...Nade hogy a csudába változhatott meg ENNYIRE a táj arculata a mai időkre??? Azt hiszem, nem kell a válaszon sokat törni a fejünket...Az "emberi tevékenység"...Ismétcsak ez a jó öreg megállapítás, akárcsak a mostani éghajlatkatasztrófa esetében is...
2013. aug. 9. 08:36
Nade ha már emlegettem lentebb az erdőket, erdőtelepítéseket...Gondolom köztudomásu a dolog, miszerint szép hazánk, sok évszázaddal ezelőtt, mondjuk az árpádházi királyok idejében, és valamivel később, olyan táj volt, mint mondjuk most az Amazonasi medence...Azaz egybefolyóan végtelen erdők-lápok, és fantasztikusan gazdag élővilág színtere...Mondom:Mint egy mérsékeltövi Amazónia...Éshát bizony még a ma már kopár, szikes-füves nagyalföldünk területét is egybefüggő ligetes-mocsaras erdők fedték szinte teljes egészében...(Még a mai Hortobágy, délibábos kopár területét is, sőt, legfőképpen azt a vidéket...)Van egy olyan érzésem, hogy honfoglaló őseink valahogy úgy érezhették magukat annak idején, beköltözve a Kárpát-medencébe, mintha mondjuk ma Amazónia érintetlen őserdeibe jutottak volna...(Persze csak nyáron, mivel télen azért errefelé ugye kicsit másabb a klíma, meghát volt már akkoriban is, mint Amazóniában...)Aztán teltek lassan az évszázadok, éshát a hajdanán oly gazdag élővilágu alföldi területeink átalakultak füves pusztává, szinte félsivataggá...Érdekes ez a jelenség számomra, éshát jól jellemzi azt, hogy bizony az emberi nemtörődömség, primitivizmus, végtelen egoizmus, ostobaság, valójában még az állatokat is megszégyenítően állati jelleg nemcsak a mai világ emberét jellemzi, hanem bizony a múltban is jelen volt örökösen ez a mentalitás...Még itt, a saját portánkon is, MAGYARORSZÁGON...
2013. aug. 8. 07:40
Szóval nézegetve ezt a kisfilmet annak idején, az ember kicsit furcsállotta azért, hogy olyasmi variáció, miszerint a legfőbb légszennyező tényezőt, a közúti közlekedés jelenlegi "robbanómotoros" formáját vissza kéne MINDENKÉPPEN valahogy szorítani, illetve a közutakröl mondjuk a VASUTAKRA, vagy csatornahálózatok kiépítésével VÍZI ÚTVONALAKRA terelni a forgalom lehetőleg minnél nagyobb részét, a jelek szerint fel sem merült...Meg az se, hogy holmi "műfák" helyett mondjuk "valódi" fákkal, HATALMAS ERDŐTELEPÍTÉSEKKEL próbálnák megkötni az extra mennyiségü széndioxidot...Nem hiszem el, hogy a VALÓDI erdők telepítése drágább lenne, és nehezebben kivitelezhetőbb, mint ezeknek a degenerált "műfáknak" a tervezett felállítása...Szóval azt hiszem, hogy látható a lentebb említett kisfilm kapcsán is, hogy mi folyik valójában a világban...Mint minden téren, úgy a "globális felmelegedés" ügyének kapcsán is...Nade ez van akkor..."Homo sapien" társadalom...
2013. aug. 8. 07:25
A másik "roppant ígéretes" ötlet az az volt, amitöl az embernek teljesen elállt szeme-szája, hogy úgymond "mesterséges fákat" fognak gyártani gyárakban, (Szóval megintcsak a jó öreg gazdasági haszon némely dörzsölt gyártónak, gondolom majd jó szokás szerint az adófizetők pénzéböl...) amiket majd felállítanak sűrű "erdőkben", éshát ezek a "mesterséges fák", majd KISZŰRIK (Gondolom szokás szerint írtózatos költségek árán...)a légkörböl a túlzott széndioxid mennyiséget...Be is mutatta a filmecske egy ilyen "műfa" prototípusát...Hát...Mindezt látva azt hittem hogy eldobom egyböl az agyamat...Műfákkal(!!) akarnák némelyek kiszűrni a légkörböl a széndioxidot(!!)...Már csak az a nagy kérdés, hogy egyrészt, HOVA A JÓFENÉBE AKARJÁK MAJD TENNI A KISZŰRT SZÉNDIOXIDOT, a másik nagy kérdés meg az, hogy ha már egyszer NAPELEMEKKEL akarják működtetni ezeket az elmebajokat, hogy úgymond "ne szennyezzék tovább a környezetet a műfák működtetésével", vajon nem-e lenne hasznosabb dolog azt az ÍRTÓZATOS mennyiségü napelemkapacitást, ami szükséges lenne egy ilyen programhoz, EGYBÖL, KÖZVETLENÜL a mindennapi energiafelhasználás oltárán felálldozni, és ÍGY megtakarítani rengeteg fosszílis energiahordozó elégetését, minthogy holmi "műfák" üzemeltetésére használnák fel az így termelt hatalmas mennyiségü áramot??? Tiszta kabaré ez az egész terv...Pont úgy, mint az előzően említett...Valahogy olyan, mint amikor valaki megvágja a saját kezét szándékosan, aztánmeg bekötözi...Utána meg örül neki, hogy milyen hasznos és okos dolog is a kötszer...(Esetleg egy olyan variáció, hogy nem vágja meg szándékosan a kezét az illető, és így nincs is akkor szükség a drága pénzbe kerülő kötszerre sem, az arra elkölteni szándékozott pénzt pedig hasznosabb dolgokra is elköltheti ez esetben, eszébe sem jutna ugye ennek a példában szereplő az illetőnek...Hát igen... Igen..."Homo sapiens"...Azaz "gondolkodó ember"...)
2013. aug. 8. 07:03
Az egyik módszer ami roppant magávalragadó volt, az az volt, hogy robotűrhajókkal hatalmas mennyiségü staniolcsíkot, vagy valami hasonlót juttatnának Föld körüli pályára a bolygó körül, amik úgymond "LEÁRNYÉKOLNÁK" a Napsugárzást, és mivel ilyetén módon "kevesebb napfény" érkezne a Földre, csökkenne is úgymond a globális felmelegedés jelensége...Mondom:Amikor néztem ezt az eszeveszett baromságot, hát az ember nem hitt a szemének-fülének, hogy ilyesmi tervet egyesek komolyan gondolnak...Nekem inkább valahogy egy problémamegoldás paródiájának tünt az egész...(Persze...Majd leárnykolják "okos elmék" írtózatos költségek árán a "napot az égröl", aztánmajd amikor 5-10-15 év múlva tovább fog nőni a légkör széndioxid terhelése, és már nem lesz elég az addigi "árnyékolás", majd újabb staniolfelhőket fognak a Föld köré küldeni, ugye? Aztán majd újat, és újat, vég nélkül...Egész addig, ameddig már SEMMI NAPFÉNY SEM FOGJA ÉRNI A FÖLDET, éshát teljes lesz a sötétség...Na...Az lesz még csak egy szép világ...Más véget egy ilyen elmebeteg ötlet amúgysem érhet, ha egyszer az ALAPPROBLÉMÁT nem akarják kezelni...)
2013. aug. 8. 06:50
Nade ha már emlegettem a "tudósokat", az extra széndioxid kibocsájtást, meg hasonlókat...Ezelőtt néhány évvel láttam egy ismeretterjesztő filmecskét arrol, hogy a "világ tudósai" milyen módszerekel vennék fel a küzdelmet a globális felmelegedéssel szemben, illetve milyen módszereket dolgoztak ki a probléma kezelésére...Na...Néztem a filmecskét, néztem, aztán egy idő után az emberben óhatatlanul is felmerült a sajnos szokásos gondolat:"Hát normálisak lennének ezek? Ez teljességgel kizárt"...Hát...Amilyen módszereket bemutatott a filmecske, az ember csak pislogott az elképedéstöl, éshát azon tünődtem hogy most mindez amit láttam,az csak egy vicc lenne-e, avagy ezeket a bemutatott módszereket komolyan is gondolják vajon?...
2013. aug. 7. 09:27
Nade ha már említettem a 7 milliárd embert...Azért van egy olyan érzésem, hogy bár sokszor elhangzik olyan vélemény, miszerint: "Mindent meg kell tenni azon ügy érdekében, hogy a jelenleg "fejlődő világnak" nevezett régiók lakossága is felzárkózzon a "fejlett világ" életszínvonalára", de attol tartok, hogy akik ilyet mondanak, azok nem éppen beszámítható illetők...Hát most csak gondoljunk már bele ABBA, hogy mi maradna ebböl a szegény bolygóbol, ha most elképzeljük azt, hogy 7 MILLIÁRD ember (!!) úgy kezdene élni, OLYAN ÉLETSZÍNVONALON, mint mondjuk a "fejlett világ", kb 1 milliárd jelenlegi lakosa...Attol tartok, hogy a Föld bizony 1-2 éven belül lakhatatlanná, és élhetetlenné válna teljesen...Csak gondoljunk már bele:7 milliárd embernek istentudja hány milliárd autója ontaná a légszennyező anyagokat a légkörbe, 7 milliárd ember termelné nap mint nap az irtózatos mennyiségü ipari jellegü szemetet, együttesen is, meg személyenkéntre is lebontva, hát mi lenne vajon itt akkor??? Szóval ugy vélem, hogy inkább hálát kéne adni az istennek ,hogy "csak" vagy 1 milliárd ember él a "fejlett világ" régióiban...Még csak az kéne, hogy mind a 7 milliárd ember "amerikai életstílusban" élje az életét...Rögtön le is húzhatná a redőnyt örök időkre az egész Föld nevü bolygó...
2013. aug. 7. 09:14
Na mindegy...Azt hiszem, hogy hülyéken felesleges normális embernek magát bosszantani, csak az a kár, hogy az elmebajuk következményei úgy álltalában a normális embereket is súlytani szokták sajnos mindig, ugyanis ahogy mondani szokás, a "világbol nem futhat ki senki sem"...Egy "közös lavórban" ül jelenleg már 7 milliárd ember, éshát mindenkire kihat mindenki tevékenysége...A jó is, meg a rossz is...Aztán meg hogy melyik kihatásbol van a több, azt eldöntheti mindenki magának, csak körül kell néznie maga körül a világban...És eldöntheti mindenki magának, hogy ennek a 7 milliárd embernek a nagy többsége megérdemli-e vajon a "homo sapiens" nevet...Azt a nevet, amit oly büszkeséggel szoktak ugye idézni a szakkönyvek, meg a "tudósok"...
2013. aug. 7. 09:04
Szóval ÍGY viselkedik akkor egy "homo sapiens"????Ahogy írtam a lenti példában is mondjuk? Mert ha igen, akkor én ezennel ünnepélyesen lemondok akkor arrol, hogy én magam is a "homo sapiens" fajhoz tartozzak a továbbiakban...Ugyanis én kicsit más kritériumok alapján szoktam az "önbizalmamat", és a saját "menőségembe" való hitemet fenntartani...Pl. úgy, hogy minden nap belenézek egy tükörbe, éshát gyönyörködve nézem a kb. 30 év testépítősportjának eredményeit, jókedvüen tekerem még ilyen iszonyú nyári hőségekben is a bringát az utakon hatalmas távolságokra, büszkeséggel tölt el a tudat, hogy bár már vagy 20 éve élek ezen a településen ahol élek, de a körzeti orvosunk még a nevemet se tudja, mivel a rendelőjében még soha sem látott, illetve a nejem még álmában se gondol arra, hogy más fickóval kéne félrekavarni, mivel a saját férje már alkalmatlan a házaséletre az ágyban...Meghát hasonló dolgok adják meg mindig az önbizalmamat...Hát ilyesmi dolgok mellett ugyan MI A JÓ FENE SZÜKSÉGEM LENNE ARRA, hogy ilyen "kocsikkal", meg "pénzen játszott menőséggel" kelljen bizonyítanom önmagam előtt a "menőségemet"? Szóval mondom:Ha az "emberi viselkedés" azt az értékrendet-életfilozófiát jelenti, amiket az eddigi példákban leírtam, hát akkor én kikérem magamnak azt a továbbiakban, hogy ilyenekkel bárki is közös fajhoz tartozónak tartson...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook