Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzástól köhöghet a pici? fórum

Fogzástól köhöghet a pici? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 12. 00:31
Igenis köhöghet a gyerek a fogzás alatt!!! Sajnos nálunk is fokozottan jelen van, de csak ilyenkor és még jópár hasonló korú babánál a környezetemben!
8. Dorka29 (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2009. okt. 6. 21:01

Én is ezt írtam volna.:)


Még annyival egészíteném ki, hogy a lányom is köhög éjszaka, ha fogzik, de ez másfajta köhögés, inkább olyan "hányás előtti köhécselés", mert ilyenkor álmában állandóan a szájában van a keze és az ingerli.

7. Roni24 (válaszként erre: 6. - Ba9d1cefa0)
2009. okt. 6. 20:16

Igen, én is tüdőgyuszitól féltem, de a dokinő azt mondta tiszta a tüdeje.

Orrcseppet kap, Cebion cseppeket, stodalt a köhögésre, calciumot írt még a doki neki és szívnom kell a nóziját! Bár azt eddig is csináltam! Azt mondta ha hétvégéig nem javul vigyem vissza. Remélem nem lesz rá szükség!


Ezek szerint a fogzás miatti köhögés kizárva!


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

2009. okt. 6. 19:47

Valószinűbb a megfázás, a fogzásnál nem jellemző.

Sajnos bár régen volt a mai napig rossz emlékem ez időszak, mert mi üdülés közben voltunk és az én másféléves kislányom orrfolyás és enyhe hurutos panaszaiból néhány nap alatt tüdőgyulladás lett.

Az üdülőhelyen ugyan megkerestük az ott rendelő orvost, aki fogzásra hivatkozva gyogyszer nélkül elküldött bennünket. Mi haza jöttünk szerencsére és az itthoni gyermekorvos, mondta, hogy a fogzásra mindent rá lehet fogni, ezért jobb az óvatosság és nem mindent szabad elfogadni .

2009. okt. 6. 19:22

Az enyém is köhögött fogzás közben, mert épp összeszedett egy kis vírust. Egyszerűen valaki megfertőzte. Esti alvás előtt, (fenistil csepp, ahány kiló annyi csepp), és bő folyadék, orrcseppel, akkor nyugodtabban alszik.

Van valami újabb amit a fenistil helyett javasolnak, vény nélküli, de a nevét nem tudom, az állítólag nagyon jó.

2009. okt. 6. 19:15
Az én gyerekeim mindig "bacisak" voltak fogzáskor. Taknyosak voltak és köhécseltek. De semmi más gond nem volt.
2009. okt. 6. 19:07
A fogzástól nem köhög, de hajlamosabb a kisebb fertőzésekre. Ezért lehet, hogy fogzás idején gyakrabban vannak kis hurutos betegségek. De nem a fogzás a kiváltója a köhögésnek.
2009. okt. 6. 18:43

Sziasztok!


Kislányom 11 hónapos 3-4 napja köhécsel! Naponta kétszer jött rá, de mindig csak alvás közben! Ma már alvás nélkül is köhögött, így elvittem a dokihoz! Megvizsgálta, a torka picit piros, a tüdeje tiszta, láza sincs, nem is volt, a kedve a szokásos, nagyon jó!

A dokinő megkérdezte, nem fogzik-e! Őszintén szólva, nem tudtam megmondani, mert 8 foga van, és ezidáig más tünetei voltak a fogzásának így nem gondoltam, hogy esetleg a foga miatt köhöghet!

Valakinek volt már a picijével ilyen, hogy fogzás idején köhögött? Lehet, hogy az enyém is azért köhög?

2009. okt. 6. 18:42
Fogzástól köhöghet a pici?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook