Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra - mi a megoldás? fórum

Fogyókúra - mi a megoldás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra - mi a megoldás?

61. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 60. - Emili0418)
2010. jún. 23. 20:53

Nem is kell feltétlen számolni, elég csak lecsökkenteni az adagokat.

Csak az ebédet rendeled?

60. Emili0418 (válaszként erre: 59. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. jún. 23. 20:23

hát én nem tudnék méricskézni, dekázni...

türelmem nem lenne..

meg előfizetéses kajánk van ott hogyan méricskézzek..


engem az zavar, h gyógyszertől híztam fel 13 kilót és nem akar megmozdulni lefelé..

2010. jún. 23. 19:37

Egyébként ahány féle ember, annyi féle fogyis módszer. Mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, mi a jó neki, minden test máshogy reagál dolgokra. Van akinek könnyen, van akinek nehezebben megy, embere válogatja. Ki kell mindent próbálni(bár a villámdiétáknak szerintem semmi haszna) és utána dönteni valami mellett..

Szerintem még mindig a legegyszerűbb a kalóriaszámolás, bármennyire is bonyolultnak tűnik. Lehet enni cukrosat, liszteset...mindent, a megszabott határon belül..

2010. jún. 23. 19:03
Sziasztok! Én januárban kezdtem a fogyizást 23kg ment le eddig. Az update módszert csinálom, kenyeret és cukrot egyáltalán nem eszek.Betartom az időkorlátokat és működik a dolog! Az első lépés mindenképpen az , hogy fejben eldőljön a dolog aztán menni fog! Sok sikert!
2010. jún. 23. 17:53
Én már 2x fogytam 30kg-ot 1 év alatt a következő módszerrel:Reggelit,ebédet bármit eszem(!!!),tehát édességet is.Késő délután-este már csak 2-3 almát.Délután általában 45 percet szobabiciklizem(10000ft-os is jó).Most harmadszorra január közepén kezdtem és már 13kg-t fogytam.Hozzá lehet szokni és az a jó az egészben,hogy tudom,hogy reggel már bármit ehetek...
56. 778dc2edcd (válaszként erre: 34. - Jázmin-Kornél-mum)
2010. jún. 23. 15:18
szia!le a kalappal előtted!nagyon büszke lehetsz magadra!szerintem sok nő járt már hasonló cipőben de sokn nem ismerik fel a probléma kulcsát!
2010. jún. 23. 15:09

Szia!


Diéta (erről sokat írtunk már) - sok zöldség / gyümölcs + sovány húsok + sovány tejtermékek (natur joghurt / kefír / túró + kevés cukor ill. kenyér

+ sok víz (esetleg citromos vagy almaecetes)

+ fogyis teák

+ némi mozgás

+ ha narancsbőr is van erre való krémek (nem kell a legdrágább)

+ KITARTÁS!


Utóbbi talán a legfontosabb és az ésszerűség is!


Én pl. napi 2x iszok cappuchinot édesítővel és néha müzli szeletet (ebből fontos hogy megnézd mennyi kalóriát tartalmaz, mert van ami meglepően sokat) szoktam édesség gyanánt fogyasztani.

54. Binky (válaszként erre: 52. - Corby)
2010. jún. 23. 15:01

A méz is jó választás...

Nem hízlal annyira, mint amennyire a köztudatban van. Én minden nap eszem, nem is keveset, mégis inkább fogyok, mint hízok. Ráadásul utána nincs kedvem sokáig édeset enni.

2010. jún. 23. 14:55
Sziasztok. Ma belebújtam a bikinibe, mert ugye meg kell nézni hogy áll. Kétségbe is estem. Segítsetek. A combomról szeretnék fogyni, meg hasról. De főként a comb. Mit javasoltok?
52. corby
2010. jún. 23. 14:54
Ja igen,és édesítőt használok én is,vagy semmit.És azért is jó,mert egészségesen eszünk,vannak finom deszert receptjeim is,amiket a gyerekeim is ehetnek,és arra sarkallom őket hogy ne csokit faljunk hanem helyette egy almát.Pedig hogy imádom a csokit!!!HOzzá tudsz szokni.Ja és hétvégén én is normális keretek között többet eszek.
51. corby
2010. jún. 23. 14:51

SZiasztok!


Januárba kezdtem 74 kilóval,és most vagyok 62.NApi 1200/kcal.LEgalább 2 liter víz.Napi 5ször eszem ha lehet mindig abban az időben.Nekem sincs drága ételekre pénzem,mindent eszek de kevesebbet.A számolás nem olyan macerás mint gondolnád.Én skáig azért nem kezdtem bele ebbe mert úgy gondoltam hogy nincs kevdem számolgatni.

De vettem egy fűzetet,és előre elkészítem hogy mikor mit fogok enni.Előre 1 hétre.Ja és nem salátákon élek.

50. Timancs (válaszként erre: 48. - Argosz1967)
2010. jún. 23. 13:27

Ez mind dícséretes! De a cikk írója pénztárcabarát megoldást keres,amiről te beszélsz, kb 50 ezer Ft csak neked egy hónapra! Ha valaki megteheti fogyjon így, én is csak javasolni tudom!

De mindenki varázslatot, csodamódszert, trükköket vár megoldásként!

Pedig a fejben kell rendet tenni! Az mindennek az eleje! Tudd, hogy mit akarsz elérni! Az, hogy "jó lenne valamennyit fogyni", máris kudarcra van ítélve! Kezdd így: egy hónap alatt lefogyok 4 kg-ot úgy, hogy mellőzöm a cukrot és a finomított szénhidrátokat az életemből. Így már van mihez igazodnod, van támpontod, ahonnan elindulj! Meglásd, ez a módszer, a célkitűzés nemcsak itt, de az életed minden területén segít.

49. negyvenfelé (válaszként erre: 48. - Argosz1967)
2010. jún. 23. 13:19

Szia argosz1967!


Megkérdezhetem melyik menüjüket eszed? Nekem nagyon drágának tűntek, hátha te találtál valami olyat, ami az én figyelmemet elkerülte. Nekem is meg kellene válnom 15 kg-tól, de a diétákba bele sem fogok. Köszönöm, ha válaszolsz.

2010. jún. 23. 12:40

Sziasztok!


Nekem is súlyproblémáim voltak februárig.Akkor elkezdtem a gastroyaltól rendelni az ételt. Jelenleg -27kg-nál tartok éhezés nélkül.Nagyon látványos a fogyásom, amit a feltöltött képek is igazolnak. Van még 20 kg plussz amit leszeretnék illetve le fogok adni. Nektek is ajánlom. Nem kell semmit nélkülözni. Itt van sütemény, pizza, tóróród, ....stb. Nem kell nélkülöznöm. Nem reklámozni akarom, de higgyétek el nagyon hatásos.


További szép napot Nektek.

47. Sirga (válaszként erre: 46. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. jún. 23. 11:33
Arról nem beszélve, hogy már a tudat is bűnre csábít. Ha egyik napról a másikra leteszed a cukrot/lisztet - végeredményben mindegy, hogy mit -, annyira tud hiányozni, hogy végül ezért adod fel. Én legalábbis többször is így jártam. :) Épp ezért próbáltam tavaly "biztosra menni", és több irányból támadni a túlsúlyt. Eddig bejött! ;)
46. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 45. - Dzsuditta79)
2010. jún. 23. 10:53
igazad van, hétvégente én is lazítani szoktam, olyankor nem figyelek annyira oda, most hétvégén is ettem mindent, sütit is, hétfőn még is 0,5kg-mal kevesebb voltam, mint hétvége előtt. Kell a szervezetnek a "bűnözés", utána -ha fel is jön pár dkg-, jobban megy lefele, nem stagnál annyit a súly.
2010. jún. 23. 10:48

Sziasztok!


Én is hasonló cipőben járok / jártam. Már kb 5 kg-t fogytam, még lenne 8 kg.


Lassan és biztosan kell fogyni.


Amit eddig nem írtatol: RENGETEGET inni, én citromos vizet iszok de jó az almaecetes víz is. De a sima víz is jó, ellenben a citrom és az almaecet pluszban gyorsítja az anyagcserét ill. lúgosít.

Persze a cukros lötyik felejtősek.


Kevés cukor és liszt. Én kenyeret alig eszek, akkor is barnát (2-3 naponta!). Krumpli helyet salit, és próbálok salit és főzeléket ebédelni.

Reggel és este leginkább gyümit és kefírt eszem / iszom.


A mozgást sem lehet megúszni, én azonban csak heti 1-2x megyek sportolni: meló és gyerek mellett ennyire futja az időmből és az energiámból.


Ezen kívűl én salaktalanító teát iszom reggel és fogyi teát este.


Ami nagy hiba: a drákói szigor. Jobb pár naponta kicsit kilengeni, pl. enni egy normális ebédet (rántott sajt sült krumplival) vagy egy minimális csokit mint 4-5 napig tartani a diétát, majd nekiesni a hűtőnek 2-3 napra, mondván hogy majd utána "újra kezded" a diétát. Nálam a hétvégék is kritikusak, de ilyenkor tudatosan lazítok egy KICSIT (és itt azért az egy kicsiten is hangsúly van!)

44. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 40. - 116212323c)
2010. jún. 23. 10:45
meg lehet pedig szokni. Én már akarva akaratlanul is megnézem, mert érdekel, mert ehhez szoktam hozzá. Néha persze még most is szörnyülködök, h mennyi sok kalória van egy-egy ételben...
2010. jún. 23. 10:43
én azt vallom, h mindent lehet enni, csak mértékkel. Nem hiszem el, h ha tényleg mértékletesen ettél, mondjuk ebédre lasagne-t és este valami könnyűvel(joghurt,kefír) kompenzáltad, akkor is híztál. Valami gond lehetett akkor az adagokkal.
42. buschne (válaszként erre: 38. - 116212323c)
2010. jún. 23. 09:25

Szia!


Én is csoki párti vagíok:-)


De a cukrot igyekszem mellőzni az ételekből is de a teából tutira!

Hidd el, csak szokás kérdése, már kb. 10 éve cukor nélkül iszom a teát is meg a kávét is.


Az édesítő szerintem többet árt, mint használ. Nem véletlenül van, hogy legtöbbet terhesen és szoptatósan nem lehet fogyasztani...


Én imádok aerobikozni, tehát a mozgás nem gond, max. a férjem húzza a száját a ráköltött pénz miatt, de a szomszédasszonyom pl. minden nap bicajjal jár a munkahelyére szintén család, 2 gyerek mellett és reggel 6-kor indul, igazán irigylem a kitartását. No ez olcsó...

41. 116212323c (válaszként erre: 34. - Jázmin-Kornél-mum)
2010. jún. 23. 08:51
és mi ez a terv vagy beosztás? órákra lebontottad a napodat? vagy hogyan kell ezt elképzelni?
40. 116212323c (válaszként erre: 35. - Jujiabf)
2010. jún. 23. 08:51

na én erre képtelen lenék! kiszámolgatni mennyit egyek :S belegondolok is kiábrándít!

régen nem számolták...

39. 116212323c (válaszként erre: 37. - Ibatisz)
2010. jún. 23. 08:43

Szia Ildikó!

én voltam pajzsmirigy vizsgálaton, nálam rendben van minden, sajnálom hogy te ezzel szenvedsz

és akkor vannak ételek amiket nem is ehetsz? vagy hogy kell ezt elképzelni?

38. 116212323c (válaszként erre: 36. - Macskaszemu)
2010. jún. 23. 08:42

Igen amit írsz mind arról szól hogy a pénztárcát megviseli, a teljes kiőrlésű drága, ha én sütöm? na igen de mikor? örülök amikor végzek azzal amivel kell!

és sajnos a pénzt ott kell megfognunk ahol lehet...

a rizst nem is szeretem az nem is tudom milyen étel, néha elmegy, de könyörgöm a pörkölt a nokedlivel finom :D

azt hiszem velem van a baj, na de én nem akarok vékony lenni, csak pár kilótól megszabadulni és abba talán beleférhet majd némi nokedli :)

a disznóságokat meg sem eszem számomra undort keltő...nem eszek kolbászt, se disznó húst, húsvétkor eszek sonkát na de akkor is igyekszem inkább pulykasonkát venni

a cukrot is csak az ételekbe meg tea stb teszem amúgy nem szeretem inkább csoki párti vagyok

2010. jún. 23. 08:38

Szia Szindy&Béci!


Én is bajba vagyok a fogyókúrával. Alulműködik a pajzsmirigyerm, refluxom van. Nem ehetek bármit. Igen a diétás ételek drágák. A sportolásról is egytértek. Edőzterembe nem igazán járnék, itthon egyedül nincs sok kedvem tornázni. Úszni szeretek, de az uszoda is drága. Szóval a "szegényeknek" is jó lenne valami megoldás. Régen jártam Norbi tornára, mikor a Margitszigeten nem kellett érte fizetni, de ez megszünt.

Próbálok nem enni édességet, csak rozskenyeret eszem, naponta legfeljebb 2 szeletet. Talán valamennyi lemegy. A pajzsmirigy alulműködéstől hízik az ember.Nehéz egy dolog ez, de hátha nekünk is sikerül valahogy megszabadulni - igen lassan - a plusz kilóktól.

Üdv. Batisz Ildikó

2010. jún. 23. 08:23
én azt tapasztaltam, hogy minden fogyaszt, ha a finomított szénhidrátot visszafogja az ember. szóval simán lehet pörikét, meg hurkát kolbászt enni, csak egyrészt nem annyit h szétszakadjon az ember, másrészt minél jobb, tisztább alapanyagokból, harmadrészt mondjuk nem galuskát kell hozzá enni, hanem egy fél csészécske rizst és salátát, savanyúságot. amitől nagyon csúnyán híznak a magyar nők, az a cukor és a rengeteg, indokolatlanul sok liszt, kenyér. nem értem amúgy, simán lehet ezek nélkül élni, szerintem a fehérliszt annyira túlfinomított, hogy szinte alkalmatlan emberi fogyasztásra. tessék teljes kiőrlésű kenyeret enni, ha otthon sütöd, olcsóbb mint a boltban, finomabb, és tudod mi van benne. a főzelékeket, leveseket ne habarjátok, ne rántsátok, máris teljesen jó. és a többi. én öt hónappal vagyok a szülés után. 95 kilóval mentem szülni és most 67 vagyok (180cm-hez) szóval nem a hasamra csapok és hülyeségeket beszélek.
2010. jún. 23. 07:03

Sziasztok!

Február eleje óta figyelek oda, mit és mennyit eszem. Le is ment pár kiló, lötyögnek a nadrágjaim. Lesem a kalóriatáblázatot naponta többször, hogy 1200 kcal-nál ne egyek többet. Mostanában nem megy a gyaloglás, tavasszal többet gyalogoltam. Megint ráveszem magam, mert akkor éjjel nem ébredek lábfájásra. Az a gondom, hogy már unom a joghurtos zabpelyhet, a puffasztott búzát, meg a paprika-paradicsom-hagyma-uborka salátát. A csirkéből legtöbbször csak a mellét eszem. Disznóhúst nagyon keveset. Pénzem nincs drága cuccokat venni, az eddigi kilók sem így mentek le, hanem akarattal. Akinek van olcsó kaja-tipje, írja meg, segítene!!!

2010. jún. 23. 00:23

Szia!

Tudom mit érzel,én ugyan igy éreztem és hasonló helyzetben voltam mint Te.

Ikreim 18hónaposak.Születésük után 70kg alá nem akart menni a súlyom.Mindennek éreztem magam csak nem nőnek.Szégyenlős voltam még a párom előtt is, a szex sem volt jó.És amiért én negativan láttam önmagam ezért más is igy látott.Nem volt időm fésülködni,normálisan felöltözni,hiszen örültem ha a kicsiket ellátom,na meg az itthoni teendőket.

N em számithattam senkire,mindent nekem kellett intéznem,párom állandóan dolgozik,és mindig minden más elöbbre való volt mint én saját magam.

Tudtam hogy ez igy nem jó,változtatnom kell!!!-De hogyan?

Végiggondoltam hogy mit szeretnék,hogy engem mi tenne boldoggá,hogyan is érezném én jól magam?

Hiszen ott van a 2 gyönyörűségem akiért élek halok,de az nem normális hogy akkor ezek után én nem létezem másként csak ugy mint anya,aki főz. mos ,takarit és mint nő halott.ÁÁÁÁ.

Tehát rájöttem hogy csak én tehetek arról hogy milyen vagyok,ezért napirendtet csináltam.SŐT HETI RENDET.igy van időm magamra-szépitkezem,kicsit tornázom,magammal törödöm.

Van időm a gyrekekre,a háztartásra és még a páromra is.EZ KB.4 hónapja igy megy,fogytam 5kg pedig meg sem erőltetem magam a tornával,kaja ugyan ugy megy mint előtte.Nagyon jól érzem magam,amiért sikerült saját magamban rendet tennem.Pedig már azt hittem orvoshoz fordulok.Mindenkit hibáztattam és mindenki hibás volt,csak én nem.De rájöttem nem igy van.

Most nő vagyok,jól érezem magam,és büszke vagyok a családomra:)

33. virágocska044 (válaszként erre: 31. - Binky)
2010. jún. 22. 23:21
én kb 8 éve tartom a súlyom és jól érzem magam. Hogy pár év múlva mi lesz, hát mindegy, akkor majd azt mondom, korral jár.
32. virágocska044 (válaszként erre: 27. - Cukornádkisasszony)
2010. jún. 22. 23:18
ja és torna kizárva. Hát arra senki nem venne rá!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook