Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyókúra lenne a megoldás? fórum

Fogyókúra lenne a megoldás? (beszélgetős fórum)


19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Varadero)
2020. jún. 11. 14:52
Köszönöm szépen. 🙂
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Gabbbicica)
2020. jún. 11. 14:50
Amint lehet menni fogok.
2020. jún. 11. 13:37
Mindent leírtak a hozaszólásokban. Csak annyit, hogy sok sikert 👍! Ha elégedetlen vagy az már önmagában is motiváló.
16. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 13:21
A cukorra amugy se artana dietazni. Nem jartal diabetologian vele?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Ms.Ani)
2020. jún. 11. 13:10
Köszönöm :)
14. Ms.Ani (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 12:52
Szia! Abszolút egyetértek Magdi985-tel abban, hogy nem feltétlenül kell diéta a fogyashoz. Ha cukorproblémáid vannak, akkor egyébként is diétázol. A házimunka sajnos nem fogyaszt, ha igy lenne, akkor nem sok súlyfelesleggel küszködő háziasszony létezne. :) Ami minden izmot megmozgat, az a tempós séta. Nem tudom, milywn mozgásszervi problémáid vannak, tudsz-e gyaloglást bevállalni. Nem azonnal fogyaszt, de hosszútávon nagyon jó hatása van. Kevesbé terheli az izületeket, mint a kocogás, vagy futás, de fontos, hogy tempósan, lendületesen menj. Tűzz ki magad elé egy napi lépésszámot, amit fokozatosan növelni tudsz majd. Ebben segíthetnek mobilapplikációk is (lépésszámláló). Ha falun élsz, ott is szokott lenni csoportos torna (műv.házak ajanlatában talán), találhatsz az erőnlétednek megfelelő mozgásformát. Az úszás átmozgat, de nem segít fogyni. Még egy fontos dolog: az elegendő víz. Beinditja az anyagcserét, segít lefogyni. Sok sikert! :)
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Magdi985)
2020. jún. 11. 12:09
Így van! :) Köszi a biztatást:)
2020. jún. 11. 12:05

Nyilván a kérdező is érzi, hogy ez a súly sok. Ha nem így lenne, nem indította volna ezt a fórumot.

Motivációnak elsőre tökéletes az, hogy nem tetszik amit a tükörben lát.


A mai napba mèg belefér egy nagy séta, függetlenül az esőtől, létezik esőkabát, gumicsizma, estére pedig csirkemell, zöldség körettel. A séta tényleg olyan, hogy nem kerül semmibe, gyakorlatilag felszerelés se kell hozzá.

Mai napra meg is van az első lépés ezzel :)

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. jún. 11. 12:00
Tervezem is , hogy elmegyek orvoshoz. Mindenképpen kell kezdjek valamit magammal. Motivációm nem nagyon van, párommal vagyunk ahogy vagyunk. De ami megmaradt még az egészségemből, arra kellene vigyáznom, és persze, hogy ne törjön össze a tükör ha belenézek.
10. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 11:47

Életmódváltás és mozgás.

A szénhidrát csökkentése általában beválik, de amennyiben cukros vagy, mindenképp konzultálnod kell diabetológussal vagy dietetikussal.

Ha ennyi problémád van, mindenképp ajánlott egy dietetikus felkeresée.

Első lépésként mozgásként a gyaloglás ajánlott.

Nem vagy időhöz kötve, nem igényel különösebb felszerelést. A táv és idő tetszés szerint alakítható.

2020. jún. 11. 11:22
155 és 70 kg
2020. jún. 11. 11:13
Egyébként számszerűsítve mennyi az a bizonyos felesleg? (Magasság-testsúly)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Magdi985)
2020. jún. 11. 11:03
Egyetértek az általad leírtakkal. Végülis kisebb testsúly, kisebb has.
2020. jún. 11. 10:59

Falun is lehet mozgásszegény életmódot folytatni.

A gazolás, kertásás távolról sem azonos mozgásforma pl az úszással.

Másrészt meg tetszik vagy nem, az a has magától nem nő meg...a legtöbben azért pontosan tudják, hogy mi okozza az elhízást :)

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Magdi985)
2020. jún. 11. 10:44
Ezzel egyetértek, nagyon azon gondolkodtam amit te is írsz, csak sajnos még nem léptem.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Magdi985)
2020. jún. 11. 10:42

Köszi Magdi:)

Nem csodára várok én, csak tanácstalan vagyok.

Mozgásszegény falun? Dehogy, dehogy.

Az igaz, hogy szeretem az édességet, de fél tábla csokikat azért nem ennék meg.

2020. jún. 11. 10:39

De egy tévhitet eloszlatok: nem kell diétázni! A diéta nem tartható hosszú távon, ha véget ér, minden vissza jön.

Olyan étrendet kell kialakítani, ami élethosszig tartható. Nem kell koplalni, egy változatos, szénhidrátban szegény, egészséges étrendet kell kialakítani, ÖRÖKRE!

2020. jún. 11. 10:36

Kevesebb szénhidrát, minimàlis sütike-nasika, fokozatosan egyre több séta, úszás, bicaj, lassú kocogás, és a has elkezd leapadni.

Nem tudom, mit vár a kérdező: csodák nincsenek. Nagy titok sincs benne. Elhizni a kajálástól és a mozgásszegény életmódtól lehet.

Meglepetésre lefogyni is :) Az a jó hír, hogy visszafelé is működik a dolog.

2020. jún. 11. 09:18

Tudnátok segíteni jó tanáccsal? Nem tudom mit tegyek, van némi súlyfeleslegem is, de ami legjobban aggaszt a nagy has és toka. Nem vagyok már fiatal sem és gondok vannak az egészségemmel is, de utálok tükörbe nézni ezek miatt.

Diétázni is nehéz mert az epém sem úgy működik ahogy kellene, cukros is vagyok, mozgásszervi gondok is vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook