Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni akarok ! No, de miért? fórum

Fogyni akarok ! No, de miért? (beszélgetős fórum)


1 2
37. 11b140028a (válaszként erre: 36. - Mkjudit)
2011. febr. 16. 14:19
Elfogadni magunkat egy cseppet sem a könnyebb út, szerintem...másrészt senki sem mondta, hogy aki szeretne ne fogyjon le. Elfogadni magunkat nem egyenlő a beletörődéssel. Viszont mindenki úgy él ahogy szeretne, ez igaz :)
2011. febr. 16. 14:04
És szerintem,ha valaki nem érzi jól magát mert van rajta x kiló,akkor ne úgy legyen boldog,hogy beletörődik és elfogadja magát,hanem tegyen érte,hogy milyen szeretne lenni.Ne a "könnyebb" utat válassza.
2011. febr. 16. 13:47
Én akkor vagyok elégedett,ha este végiggondolva azt,hogy mit ettem,ráébredek,hogy az 1200 kcal-t nem ettem túl és így reggel mennyit mutathat majd a mérleg.Ha tólettem magam olyan lelkiismeret furdalásom van,hogy szörnyű.Sosem fogom elfogadni a hurkácskákat,akármennyire is akarnám,de nem is akarom.Én így jobban érzem magam,kifejezetten élvezem a fogyókúrát...
2011. febr. 16. 12:23

Az adatlapomon található idézet : „Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki magad elé bármilyen célt, csak egyet ne: a boldogságot.” Lucian Blaga

Talán fogyni is valahogy így kellene.

33. fehérleander (válaszként erre: 17. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 12:17
Köszönöm
32. fehérleander (válaszként erre: 27. - E458602baf)
2011. febr. 16. 12:16
Ez teljesen igaz!!!
31. fehérleander (válaszként erre: 14. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 12:14
Minden nap hajat kell mosnom a zumba és a zsírosodás miatt, töredezik a körmöm, a lábaimon 2-2 lábujj összevan félig nőve, szőrösödöm, mint egy maki (dzsungelmuff -bocsi, muszáj volt), visszeresedem, de ezek ellenére, illetve ezekkel együtt szeretem, elfogadom magam. Hát basszus ezt a testet kaptam! Van amivel nem tudok mit kezdeni, de amin lehet változtatni, arra törekszem. De akinek nincs olyan része, amit szeretne magán, annak szerintem súlyos lelki problémái lehetnek és nem feltétlenül a testével van a a baj.
30. 11b140028a (válaszként erre: 29. - Sztikécske)
2011. febr. 16. 11:48

Ilyet már nem is mertem írni, mert gondoltam megköveztek érte :D Egyezem veled !

Mindenkinek a saját problémája a legfontosabb, és legnagyobb, és attól, hogy valakinek rosszabb nekem nem lesz jobb, de tudni kell mérlegelni !

29. sztikécske (válaszként erre: 24. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:44
Köszi és igyekszem. Mert ha belegondolunk, milyen jó, hogy csak ez a problémánk, igazából ez semmi ahhoz képest, amin sok ember keresztül megy és ami valós probléma. Ez csak amolyan női picsogás és nem szabad mélyre süllyedni benne.
28. pocokfarok (válaszként erre: 18. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:44
Koszonom! :) Es kell az a farmer, muszaj! :)
2011. febr. 16. 11:42

Egyébként valóban nagyon jó dolog elfogadni magunkat. Én sokszor azt veszem észre, hogy ami a legtöbbet dob, az az önbizalom és az csak ebben az esetben van és sugárzik, ha elfogadtuk magunkat. Lehet rajtunk 4-5 kiló felesleg, ha sugárzunk. Sokkal szimpatikusabb mint egy önbizalomhiányos modellalkatú lány.

Most lehet furán néztek...önbizalomhiányos modellalkatú lány(?)...olyan is van... tudom mondani magam példának. Na nem most, hanem 6-7 évvel ezelőtt. 47 kiló voltam...most 65 és így sokkal jobban érzem magam a bőrömben, de még van mit alakítani :)

2011. febr. 16. 11:38

Igazából, a fórumot nem azért nyitottam meg, hogy hangot adjak annak, hogy húú mindenki szép, és senki se változzon, mert ez butaság, mindentől függetlenül, hogy hiszem , hogy mindenki szép.

Csak azért, mert olyan sűrűn jelenik meg itt és máshol is olyan téma, hogy fogyókúra és mit tegyek és most mi lesz, és ilyen meg olyan szerek.

Egészséges gondolkodással és életmóddal kellene talán foglalkozni , abból pedig szerintem fogyás/alakformálás lesz. Szerintem...

25. bared (válaszként erre: 23. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:37

köszi, bár reménytelennek tűnik:((

de a remény hal meg utoljára!:))

24. 11b140028a (válaszként erre: 20. - Sztikécske)
2011. febr. 16. 11:35
Én szurkolok, de sosem felejts el boldognak lenni !
23. 11b140028a (válaszként erre: 19. - Bared)
2011. febr. 16. 11:34

Sajnálom !

Hormon problémám nekem is volt...annak köszönhetem a mostani súlyomat.

Minél előbbi gyógyulást kívánok !

22. e458602baf (válaszként erre: 12. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:33

Ha nekem úgy jó, ahogy van, és az egészségem miatt se szükséges fogynom...akkor természetesen nem akarok fogyózni.

De azért nem sok ember van, aki teljesen elégedett magával, sajnos.

Sok embernek, ahogy nekem is van egy ideál, amihez szeretnénk hasonlítani. Nem egy személyre gondolok, hanem egy elképzelésre. Hogy pl szeretnék feszesebb hasat, kerekebb popsit stb.

2011. febr. 16. 11:33
hülyeségeket, írok, szóval nem AZ vagyok már, aki voltam
20. sztikécske (válaszként erre: 14. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:32
Persze, hogy boldog vagyok, hogy van két gyermekem és hogy valaki őket tőlem akarta és nem címlaplánytól. De ugyebár az idő megy, a gyerekek előtt azért jobban néztem ki, szép hasam volt, vékonyabb is voltam, szóval nem vagy vagyok már, aki voltam. Mármint nyilván, mert senki nem úgy néz ki az idő előrehaladtával, mint tinikorában. Igazából elfogadnám magam, ha változtatnék egy-két dolgon, de ez folyamatban van és remélem, hogy pár hónap múlva már sokkal jobban ki leszek békülve önmagammal.
19. bared (válaszként erre: 16. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:31
feltéve ha nem vagy tele hormonokat termelő cisztákkal:-(
18. 11b140028a (válaszként erre: 9. - Pocokfarok)
2011. febr. 16. 11:31

Nem szokásom, de megnéztelek...

Szerintem nagyon csinos vagy ! Nőies...és így, retusálás nélkül vagy az...Persze, ha szeretnéd azt a farmert újra, akkor hajrá ! :)

Mondjuk tény, hogy kissé eltúlozták a mostani divatot...és csak kis méreteket gyártanak, de látod te is találtál olyat ami jól áll :)

17. 11b140028a (válaszként erre: 10. - Fehérleander)
2011. febr. 16. 11:26
Nekem nagyon tetszik ez a hozzáállás! Érdemes tanulni belőle. A gyermekedhez pedig gratulálok.
16. 11b140028a (válaszként erre: 15. - Bared)
2011. febr. 16. 11:24

Ez két nagyon jó és fontos mozgatóerő, de miért van az a szomorú jel a végén?

Szerintem a csinosság is fejben dől el.

15. bared
2011. febr. 16. 11:20

engem 2 dolog hajt...

az egészségem, és az, hogy szeretnék végre csinos ruhákat megfizethető áron hordani:(

14. 11b140028a (válaszként erre: 13. - Sztikécske)
2011. febr. 16. 11:20

Nem nem és nem !

Mielőtt bármit is írnék leszögezném, hogy nem kritizálok, nincs szándékom beleszólni senki életébe / nem is tehetném, és okoskodni sem akarok.

Ne mondj olyat, hogy nincs olyan amit szerethetnél magadban/on, ha szeretnél fogyni tedd azt, de ne nézz úgy magadra ahogyan most teszed. Valakinek vékonyszálú a haja,kicsik a körmei, az egyik ujja nagyobb mint a másik, és akkor mi van? Senki sem tökéletes és szerintem ez a legtökéletesebb dolog a világon. Minden hiányosság takarható...meztelenül csak te látod magad a tükörben..szóval ez leginkább téged zavar, nem másokat.Persze...a legfontosabb, hogy magunkat fogadjuk el, de ez miért olyan nagy gond? biztos vagyok benne , hogy szép vagy...ahogy mindenki az. Mellesleg van két biztosan gyönyörű gyermeked, szóval valaki úgy döntött , hogy azt a két gyermeket Tőled akarja...és nem az egyik címlaplánytól.

2011. febr. 16. 11:10
Egy-két kg súlyfelesleg nem zavarna magamon, de nekem az a bajom saját magammal, hogy rettenet idétlen alakom van. Alacsony vagyok, kicsi mellek, nagy fenék, vastag combok, rövid, x lábak. Most már a hasam is szétment a két terhességtől, szóval nem tudok magamon szeretni semmilyen testrészemet sem sajnos. Ja és narancsbőrös vagyok, tökre nem hibátlan a bőröm, szőrös is, szóval húúú de vonzó vagyok. :-DDDD Persze ezeken a dolgokon lehet segíteni, szóval nincs minden veszve talán. :-D
12. 11b140028a (válaszként erre: 7. - E458602baf)
2011. febr. 16. 11:10
Abban lehet némi igazság, hogy , ha már szereted magad akkor lehet, hogy nem akarsz majd fogyni, no de , ha nem az egészséged miatti fogyásról van szó, akkor miért is fogynál, ha neked úgy jó ahogy van/vagy?
2011. febr. 16. 11:08

A hurkácskák nem esztétikusak, mondjuk embertől függ, de legyen, tényleg nem azok, viszont ezt egy jó kis rucival nagyon jól lehet takarni.

Az év 365 napjápól azért nagyon keveset vagyunk fürdőruhában...meztelenül pedig nem járkálunk...>így azok a hurkák nem látszódnak, ha nem akarjuk.

Mindentől függetlenül nem a fogyás ellen vagyok, csak a túlzott nem szeretem magam, mert ilyen-olyan vagyok ellenes, de ezt a jelzőt sem szeretném aggatni senkire.

2011. febr. 16. 11:08

Butaság a címlapos lányokat alapul venni, ebben nagyon igazad van. Egy évvel ezelőtt, ha valaki azt mondta volna nekem, hogy fogyózni fogok, kiröhögöm. Hozzáteszem, 83 kg voltam 167 centihez, tehát eléggé túlsúlyos. Nem csináltam semmit, csak idén télen többet szánkóztunk, mint tavaly, aztán valahogy észrevettem, egyre könnyebb azt a szánkót húzni. Mérlegre álltam, 80-at mutatott. Elborzadtam. Én szeretném megmászni a Tokaji-hegyet a gyerekeimmel, szeretnék szaladgálni velük, szeretnék nagyokat úszni, szeretnék olyan ruhát felvenni, amilyet akarok, és nem olyat, amit "ebben a méretben kapni lehet". Kb. egy hónappal ezelőtt elkezdtem mozogni, nézelődtem, mi tetszene, aztán rátaláltam a zumbára és imádom.

Egyáltalán nem megerőltető a cardioedzést végigcsinálni, sőt imádom, utána még erősítek RR-val egy kicsit és élvezem, hogy napról-napra könnyebben megy. Az étkezésre is odafigyelek, de sajnos nem tehetem meg, hogy kifejezett wellnwss ételeket vegyek.

Ma reggel 76-77 között mozgott a mérleg nyelve. De nem ez a dicséret, hanem az, amit 7 és fél éves kisfiam mondott a minap:

-Anya! Amikor apa hazajön, meg sem fog téged ismerni!!!! (Férjem külföldön dolgozik.)

Nos, én szeretem a testem, örömemet lelem benne, de szeretném, ha formásabb lenne, és én fittebb, könnye(de)bb.

9. pocokfarok (válaszként erre: 6. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:08

En meg kanizsai vagyok. :)

Nekem az a problemam, hogy van egy farmerom, ami tavaly nyaron tok jol allt rajtam, de mar gurulnak ki belole a hurkaim, elsosorban az lenne a celom, hogy ujra fel tudjam venni anelkul, hogy bele kelljen gyomoszolnom a hasamat. Es ez nem mania, csupan csak nem szeretnek ujabb nadragot venni, amit ha lefogyok, utana dobhatom el, mert mar nagy ram. Amugy tokeletesen jol erzem magam igy is, de ahogy itt is emlitettek, miert olyan extra darab a 44 vagy a 42es ruhadarab? :) Persze egy 40esnek jobban orulnek ...

8. e1062eaeab (válaszként erre: 4. - Sztikécske)
2011. febr. 16. 11:07

Én is hasonlóan, lemondanék a hájacskáról, ha lehetne a cicim javára.


Jól érzem magam a bőrömben, de néha sikítani tudnék,amikor valaki azzal jön: Már megint híztál!


Nem, nem híztam, ugyanúgy 67 kg. vagyok, mint 5 éve is voltam.


Most megint rászántam magam, hogy nyárra leadok legalább 10 kg-ot. Magam miatt. Mert jól érzem magam a bőrömben, fürdőruhában nem szívesen mutatkoznék.

(A férjem erősen tiltakozik a fogyókúra ellen, szerinte még jöhetne pár kg.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook