Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni akarok ! No, de miért? fórum

Fogyni akarok ! No, de miért? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 16. 11:05

Helló!

Szerintem ha elfogadjuk a hurkáinkat és megszeretjük magunkat úgy ahogy vagyunk, akkor sokkal nehezebben fog menni a fogyózás, diétázás.

Ha valaki már elfogadta magát olyannak, akkor abba az emberbe szerintem már nincs akkora akaraterő a fogyás iránt és így nem is lesz annyira eredményes.

De tény, hogy jó érzés, ha elfogadod és szereted magad olyannak, amilyen vagy.

És hát akármennyire nem mérvadóak az életünkben a címlaplányok...mégis csak ők mosolyognak ránk mindenhonnan a hétköznapokban...és akár tudat alatt is szeretnénk rájuk kicsit hasonlítani(már aki).

Én így gondolom :)

6. 11b140028a (válaszként erre: 2. - Pocokfarok)
2011. febr. 16. 11:04

Igen szabadkai.

Jó persze, én nem azt akartam mondani, hogy aki szeretne fogyni az ne fogyjon.

Csak úgy éreztem, hogy sokaknál már-már mániás dologtt lett. Rajtam is van felesleg...de jól érzem magam a bőrömben, nekem ettől könnyebb lett maga a fogyás is.

2011. febr. 16. 11:04
Ja és igen, én élvezem a fogyást, élvezem a mozgást is, az étkezést is, néha ennék többet is, meg mást is, de tudom, hogy utána úgyis lelkiismeret furdalásom lenne és rosszul érezném magam, hogy eltántorodtam a kitűzött céltól.
2011. febr. 16. 11:03

Én személy szerint utálom magamon a hurkácskákat. Domborulatot szeretnék, a mostani cicim helyére. :-D Sehova máshova. Szerintem nem esztétikus az ilyen-olyan hurkácska. Legalábbis saját magam számára. Az nem zavar, ha máson van hurkácska, nem ítélek el senkit.

Abban igazad van, hogy mindig jól kellene éreznünk magunkat a bőrünkben. Ez nagyon fontos dolog, mert kiül az arcunkra a lelkiállapotunk.

3. Etke75 (válaszként erre: 1. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:02

Szia!

Én nem akarok a címlaplányokra hasonlítani. 3 gyermek szülése után rajtam is akadnak fölösleges kilók. Én ki is békülnék magammal, de attól falra mászok, hogy a boltok nagy részében max. m-es méretig lehet jó és csinos ruhát kapni. Ja és vannak az 50-estől fölfele számozottak. Kérdem Én a 44-es méret olyan nagyon extra?

2. pocokfarok (válaszként erre: 1. - 11b140028a)
2011. febr. 16. 11:00

Te szabadkai vagy? :)

En egyebkent tetszem magamnak. Nem utalom magam a hurkaim miatt, meg az edzest sem kinzasnak fogom fel. De azert nehez sullyal nehezebb is edzeni, ezert tunhet sokaknak kinzasnak. Amiota az eszem tudom, le akarok fogyni, voltak kisebb-nagyobb sikereim, de mindig gyenge voltam elvinni a dolgokat a vegeig. Persze most tenyleg szeretnek pontot tenni minden vegere, de nem sanyargatassal. Egyebkent sokszor van, hogy attol erzem jol magam, ha fogyok, meg attol, ha keveset eszem, szerintem ezzel nem mondtam ujat. Sot, olyan is elofordul hogy kifejezetten elvezem a fogyozast. Es azert valljuk be, eleg lehangolo minden nap ugyanazt a nagy hurkat latni a tukorben, ezert probalunk sokan tenni ellene, hogy legalabb kisebb legyen. Aki itt fogyni akar, egyik sem almodik cimlapfotozasrol, csak arrol, hogy tetszen onmaganak es elegedett legyen.

2011. febr. 16. 10:53

Sziasztok!

Sokunk fogyni szeretne, legtöbben azért, hogy szebb alakra tegyenek szert, persze vannak olyanok is akik az egészségük érdekében ( is ).

De miért hajszoljuk ennyire a fogyást? Szinte mindenki üldözi, a legtöbb kitűzött cél pontosan ez lett, a fogyás.

Nincs ezzel semmi probléma, de talán meg kellene tanulnuk először jól érezni magunkat a saját bőrünkben, megszeretni minden kis-nagy hurkácskánk, domborulatot. Belenézni a tükörbe és azt mondani : ' Na és, ha ott van az a nagy pocak/has/comb...attól még igen is szép és dögös vagyok !'. Talán, ha elfogadnánk önmagunk úgy ahogy vagyunk könnyebben menne az esetleges fogyás is. Sokunk kínzásnak veszi az edzéseket is, mert állandóan csak azon agyalunk, hogy le ment-e már valamennyi rólunk. Talán nem lenne annyira flusztráló a fogyás folyamata sem, ha eleve jól éreznénk magunkat.

Eme jó érzés elé viszont kizárólag mi tesszük a falakat. Persze....mindez nem olyan egyszerű, de végülis semmi sem az..

Ki mit gondol erről? Miért nem szeretjük magunkat eléggé ?... a címlapos lányokat meg hagyjuk....nem mérvadók az életünkben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook