Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás személyreszabottan fórum

Fogyás személyreszabottan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyás személyreszabottan

1 2 3
64. d3bbed016c (válaszként erre: 56. - Dae5feea41)
2011. szept. 10. 12:37

Szia!

Nem lehetne itt a topikban? Hisz bárkinek adsz tanácsot, mindenki tanulhatna belőle ezt-azt! :)

63. lola124 (válaszként erre: 56. - Dae5feea41)
2011. szept. 10. 10:45

Szia FogyiTenger!


Én is szívesen venném a tanácsaidat, mert elég nehéz a sok fogyi módszer közül, amik sokszor ellentmondanak egymásnak, kiollózni azokat, amikben látok fantáziát és egészségesnek tűnnek.

Sajnos rengetegen kampányolnak a saját módszerük mellett nem kevés pénz elkérve, aztán lehet, hogy nálunk nem is működik, tesztelni meg nagyon drága a sok kispénzű embernek.

62. elkepeszto (válaszként erre: 56. - Dae5feea41)
2011. szept. 5. 22:59

Szia FogyiTréner!


Engem is leköteleznél pár hasznos tanáccsal. :)

61. orsibigyu (válaszként erre: 60. - Natalinka)
2011. szept. 3. 21:19
Mostanában én is elhagytam magam, épp sok gondot jelent a fiam éjszakai nemalvása, és most épp arra koncentrálok, de figyelnem kellene újra jobban magamra.
2011. szept. 2. 19:22

Sziasztok!

Orsibigyu! Nagyon ügyi vagy gratula!

Én azzal fogytam,hogy nem ettem fehér kenyeret,cukrot mellőztem/barna/ esti 15-20 perc torna,tánc /ha volt rá lehetőség/és ez havi 1-1.5kg mínusz.De őszinte vagyok a szinten tartás nehezebb,mint a lefogyás!

2011. szept. 2. 13:31
Próbáltátok a kavitációs zsírbontást? Ha csak 5-6 kilótól szeretnétek megszabadulni, akkor baromi jó, nekem abszolút bejött. Drágának drága, de lehet tök jó akciókat találni és úgy abszolút megéri(kuponos cégnél most is találtam, ha érdekel valakit átküldöm, nem szeretnék itt reklámozni).
58. anikó6 (válaszként erre: 56. - Dae5feea41)
2011. aug. 29. 18:34

Szia FogyiTréner!

Szivesen venném a segítséged,a fogyókúrával kapcsolatban!

57. kishableányka (válaszként erre: 56. - Dae5feea41)
2011. aug. 29. 13:10

Szia!

Szeretnék lefogyni! Mi erre a legjobb megoldás?

2011. aug. 26. 13:57

Sziasztok.


Ha valaki eredménytelen fogyókúrával küzd, esetleg évek óta nem tud megszabadulni a felesleges kilóitól, privátban szívesen ellátom pár jó tanáccsal.


Személyi fogyókúrás tréner vagyok, de itt csak tanácsokat osztogatok, ha valakinek szüksége van rá. :)

Nagyon sok tévhit van a fogyókúrákkal kapcsolatban, legtöbben ott rontják el hogy nem a megfelelő módszert alkalmazzák. Aztán a sok siker és eredménytelenség lehangoló, így hamar feladják. A másik dolog pedig egy nem jól alkalmazott fogyókúrára akár az egészségünk is rámehet, amit nyílván senki sem szeretne.

55. Kitty1975 (válaszként erre: 52. - Lola124)
2011. aug. 26. 13:04
Egy normál utazásnál mi is így szoktuk, ez azonban egy kőkemény olasz nagy kulturális körút volt nagyon feszített tempóval, rengeteg járkálással. Este örültünk, hogy ágyba zuhantunk.
54. orsibigyu (válaszként erre: 51. - Edit1965)
2011. aug. 25. 20:51
Gyere fogyjunk együtt! Nekem csak a tízparancsolatos dolog beteljesíthető az életvitlem miatt. De megbeszélhetjük. Most nagyon leálltam, igaz már nem vezetek naplót és már csak 3 kilóm van pluszban, de azért jó lenne végre azt is leadni. Lassan már a szoptatást is abbahagyom.
53. lola124 (válaszként erre: 51. - Edit1965)
2011. aug. 25. 09:49
Köszönjük a hozzászólásaidat, nagyon hasznos és jó tudnivalókat írtál le.
52. lola124 (válaszként erre: 47. - Kitty1975)
2011. aug. 25. 09:41
Mi a barátnőimmel mindig lejárjuk a vacsit és csak aludni járunk a szobánkba éjfél után.
2011. aug. 22. 22:16

Van itt valaki akihez lehet csatlakozni a diétázásban ? :) Együtt mégiscsak könnyebb.


Augusztus 18-án megint belevágtam a diétába, ez a harmadik kalória számolgatós nekifutás. Már sokkal jobban megy, vezetek naplót, minden nap beleírom a tapasztalataimat, és a felismeréseket.


Amikor először is belefogtam, akkor is jegyzeteltem, akkor még nem ilyen részletesen, de nagyon sokat segített így is.


Nálam az a vicces, hogy a diéta abból áll, hogy többet kell ennem. Az alapanyagcseréhez 1350 Kcal kell, és ha nem osztanám be 5 alkalomra, és minden alkalommal minimum 3 dl vizet is meg kell inni....akkor úgy lenne, hogy eddig: egész nap nem eszek semmit, majd este 8-9 körül magamba tömöm az aznapi mennyiség felét. De az először is kevés, másodszor is összevissza, nincs benne megfelelő tápérték, és arány, másrészt akkora dózis, hogy jó, hogy a szervezetem nem küldött még el a francba. :DD


Nos, 0,9 kg már le is ment. Ez a számolgatós, és Ch-fehérje-zsír arány betartós, 5 részre elosztós diéta az elején mindig sikeres nekem, hamar van eredménye.


Most kitartóbb leszek, és nem adom fel 3 hónap után, ha áll, és áll, és áll a súlyvesztés.

2011. aug. 22. 22:00

Glykémiás index fogalma, jelentősége. Szénhidrátok g.i. szerinti felosztása.


A százas rangsorban a glukóz 100% - ot jelent. A többi étel 0-100 között kap egy indexszámot. Ez a szám mutatja, hogy a referencia ételhez képest milyen szintre emelkedett a vércukorszint.

Ezt a számot hívjuk Glikémiás Indexnek.

A szénhidrátokat emésztés és felszívódásuk (bélből – vérbe) jutásuk sebessége és az ahhoz tartozó vércukorszint hatás alapján – legegyszerűbben 3 kategóriába soroljuk

Alacsony G.I < 55

Közepes G.I 55-70

Magas G.I > 70


Alacsony: - föld felett növő zöldségek, -hüvelyesek 30-50, félkemény tészta, - zabpehely, - müzli, - gyümölcs joghurt, -alma, meggy, citrus félék, - teljes kiőrlésű minden , -tejtermék

Közepes: - basmati rizs, - sárgadinnye, ananász, -zöldbanán, -méz, -mazsola, - pop - corn, - hamburger zsemle, - vanilia-fagyi

Magas: földben lévő gyökér zöldségek, -zacskós rizs, -fehér kenyér, -főtt burgonya, -sós és édes kekszek, -hasábburgonya, -zsemle, - gumicukor és édességek, -görögdinnye, -tejberizs, -édes italok

2011. aug. 22. 21:59

Izomvesztéssel csökken az alapanyagcsere felvételed amit később ha netán még el kezdessz enni , feltétlenül figyelembe kéne venni. De nem szokták . nagy hiba,.

Valamint nagyon lecsökken minden élettani folyamatod, mert a szervezet tartalékol.

Kalória megszorítás: minden 1200kcal. alatt ugyancsak az előbb említett élettani folyamata a mérvadó.

A fogyókúra tehát mozgás és helyes étrend nélkül eredményez zsírvesztést. Ja. Izom és vízveszteség után . a fogyókúrás termékek közül sem tudhatod igazán melyik a tuti , mert vagy nincs ráírva az összetevő vagy nem igaz a mi rá van írva .

Nagy probléma az összetevők melletti segédanyagok névsora, amik között szépszámmal találsz májkárosító anyagokat is . amik lefogyasztanak de örökre. A viccet félretéve nem lehet úgy méregteleníteni, ha közben a táplálék kiegészítő nyomja a májadba a mérget.

A mozgás önmagában: nem elegendő mert az étrendváltoztatás nélkül nem érhető el változás, főleg a súlycsökkenés terén nem pontosabban: 1 kg zsír elégetéséhez le kell dolgozni 7000 vagyis hétezer kcal –t. Ezért mondtam hogy maratoni.

Hétezer kcat- t lemozogni nem lehet egy nap alatt, főleg, azért mert ehhez kb. 120 km- t kéne futni .

Testtekercselések és nylon rucik: a vízvesztés, mint megbeszéltük nagyon veszélyes. A vízvesztés az nem zsírvesztés. A tekercselt test mozgás közben megnöveli a hőmérsékletet, ezáltal lesz izzadás és folyadék vesztés A folyadék vesztés az testtömeg vesztés ami tovább növeli a hőt és nem biztos hogy nem ájulsz el úgy ahogy vagy bepólyázva. Testtáji fogyás: az első testtáj ahová a szervezet hízik, az lesz az utolsó a fogyásban. Az utolsó testtáj ahova a szervezet hízik az lesz az első a fogyásban.

A szervezet nem képes testtáji fogyásra csak max. vizet veszít a tekercselés során, és jó sokba kerül .

2011. aug. 22. 21:58

Találtam egy nagyon jó kis leírást, bemásolom nektek. Nem tudom, mennyi fér ide.


Tévhitek a táplálkozásban és a fogyásban


Ilyenek: a gyors eredményt kínáló diéták. Tudni kell a fogyókúra olyan, mint a maratoni futás, nem lehet gyorsan elintézni, aki ezt nem hiszi és veszi figyelembe az egy hülye. Más koplalással nem lehet eredményt elérni. Az evés elkezdésekor ugyanis rögtön zsírt raktároz a szervezet, mert trigliceriddé alakul minden falat. Ugyanis a sokktól a szervezet raktároz, nehogy még egyszer ilyen helyzetbe kényszerüljön . Azontúl a zsírégetéshez, mint tudjuk szénhidrát, szükségeltetik ,mert a koenzim A, ha nem kap cho – ot akkor visszaalakul trigliceriddé, vagyis zsírrá. Tehát a koplalás során szénhidrátot veszítesz, ami 1gr. Glükóz 2.7 gr vizet köt meg. A szénhidrát kiviszi a vizet, és azután zsírt veszel fel mert a citrát kör végén nem jutsz szénhidráthoz és triglicerid raktározódik. Eredmény. Szép löttyedt test. Mert már az izmodat is lebontottad. hiszen a szervezet az izomból kényszerült glükózt előállítani .

47. Kitty1975 (válaszként erre: 44. - Lola124)
2011. aug. 20. 14:24
Én Olaszban voltam kulturális körúton 10 napig. Reggeltől estig jöttünk-mentünk, ellenben minden este későn 3 fogásos vacsora volt. Úgyhogy sajna én akkor inkább felkaptam, mert vacsora után már senkinek nem volt jártányi ereje sem egy kis sétára.
46. lola124 (válaszként erre: 19. - Ancsuli)
2011. aug. 20. 12:58
Én is vettem tegnap Rooibos teát, most készítettem egy kancsóval nagyon finom, bár én tettem bele egy kis édesítőt is.
45. lola124 (válaszként erre: 34. - Edit1965)
2011. aug. 20. 12:54

Szia!


Szerintem a zsemlét váltsd fel teljes kiőrlésű lisztből készült pékárura. Én imádom szerencsére a reformos pékárukat, rozsos, magos, korpás kenyereket, zsemléket, stanglikat.

Fehér lisztből készültet már egyáltalán nem eszem.

44. lola124 (válaszként erre: 43. - Éjcsillag)
2011. aug. 20. 12:38

Köszönöm a biztató szavakat.

Én részemről nem követek pontosan egyetlen fogyókúrás módszert, inkább a sokféléből összeollóztam, olyasmit, amiben látok fantáziát. Egy kicsit Norbis, meg követem az edd a felét, mint szoktál. Édességet egyáltalán nem, és mivel nagyon kívánós voltam időnként, ez ellen segít a Chromium Picolinate tabletta, amit reggeli után beveszek és teljesen hidegen hagy tőle az édesség. Olyannyira rendben tartja a vércukorszintemet, hogy vígan tudom tartani, az "ötször keveset enni" elvet, tehát az étvágyamat is csökkenti.

Nálam a legnehezebb persze a mozgás után, a reggeli, mert egyáltalán nem vagyok éhes, régen délután 2 körül jutott eszembe, hogy enni kéne már valamit. Ezt úgy oldom meg, hogy megeszek egy banánt reggelire, vagy más gyümölcsöt. Most görögdinnyét például.

A Femina.hu honalpon nagyon sok okosság olvasható, onnan ollóztam össze a nekem való diétás dolgokat.

Zsírégető ételeket, zöldségeket, gyümölcsöket, teákat, fűszereket, vitaminokat, nyomelemeket, amit esetleg pótolni kell, vagy nem lehet túlszedni.

Szóval sokat foglalkozok a dologgal.

Jövőhéten megyek 2 hétre Törökbe és úszóhártyáig fogok lubákolni a tengerbe és jó kis aktív nyaralásban lesz részem. Nyaraláskor mindig szoktam 2 kg-ot fogyni az aktív élet miatt.

43. Éjcsillag (válaszként erre: 42. - Lola124)
2011. aug. 20. 11:42

Lola szívből gratulálok a kitartásodhoz! Te 2 óriási dolgot értél el, amit kevesen mondhatják el magukról. Az egyik a cigiről való leszokás és ráadás a fogyás. Nagy vagy és legyél magadra nagyon büszke!!!


Tudod nekem a tornával való fogyás, meg az egészséges étkezés azért nem hoz eredményt, mert a szervezetem hozzászokott már az évtizedek alatt. Szóval nem tudom mit tehetnék:-(

42. lola124 (válaszként erre: 36. - Éjcsillag)
2011. aug. 20. 11:20

Én októberben tettem le a cigit és rám 12 kg szaladt fel következő májusig. Ekkor kezdtem életmódváltásba és azóta 8 kg lement, de most már folytatom mindaddig, míg a teljes 40 kg feleslegemet le nem adom.

Bevallom nekem a testmozgás bevezetése az életembe volt a legnehezebb, de most minden nap ellipszis gépezek. Vettem itthonra egyet, szóval befektettem az egészségembe.

41. lola124 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. aug. 20. 11:16

Gratulálok és nagyon tetszett a cikked.

Én május 15-én kezdtem, a tízparancsolatodnak megfelelően és le is ment rólam 8 kg idáig, de egy hete megállt a fogyásom. Persze nem adom fel és tudom, hogy meg fog indulni, mert folytatom az egészséges életmódra való áttérést.

Persze a folyadékba én beszámolom a leveseket, és a görögdinnyét is.

Éppen most vettem Rooibos méz ízű teát, most fogom kipróbálni. Remélem ízleni fog. A Femina.hu -n olvastam róla és tegnap vettem.

40. lola124 (válaszként erre: 32. - Edit1965)
2011. aug. 20. 11:05

Erre a problémára azt olvastam, hogy lassan kell enni, és csak az evéssel törődni. Értik ezt úgy, hogy ne nézd közben a TV, ne olvass közben. És minden falat után tedd le az evőeszközt és várj egy kicsit a következő falat előtt, hogy legyen ideje az agynak felfogni, hogy jól laktál-e vagy sem.

Mert ha nem figyelünk oda az evésre és csak belapátoljuk a kaját, szinte észrevétlenül nagy mennyiséget eszünk és még mindig éhesnek érezzük magunkat.

39. Éjcsillag (válaszként erre: 37. - Orsibigyu)
2011. aug. 20. 04:16

Ari vagy, hogy válaszoltál, köszi:-)


Igazából nem a mérleg a mérvadó, hanem a ruháim, meg a centi. Egész nyáron 1 nadrágot hordtam, mert más nem ment rám és nem akartam kicserélni a ruhatáramat. A derék méretem mindig 64 cm volt, az idén 79 cm. Csípőre 2 cm rakódott, ami nem sok, de a hasam akkora, mint egy ház:-( Ez azért is borzalmas, mert 3 gyerek után is mindig lapos volt a hasam és most úgy érzem nem férek a bőrömbe és persze napi 8 órát ülni nem kényelmes, mert nyomom a gyomrom.

38. Muhat (válaszként erre: 37. - Orsibigyu)
2011. aug. 20. 00:24
fejben döl el minden...
37. orsibigyu (válaszként erre: 36. - Éjcsillag)
2011. aug. 19. 21:39
Szerintem az, hogy tornázol, nem a mérleg mutatja meg, mert az izom nehezebb mint a zsír. Nézd meg a testzsírszázalékodat, guglizz rá, vannak kalkulátorok. Szerintem ha ennyit sportolsz akkor nagyon jól nézhetsz ki. Dobd ki a mérleget! Ha én ennyit bírnék sportolni.
36. Éjcsillag (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. aug. 19. 09:28
Orsibigyu, nagyon tetszik, amit írtál! Én a tízparancsolatodból sokat betartok, de sajnos sikertelen minden:-( 30 éve tornázom, napi 1 órát és mindig 50 kg voltam, ami a 154 centimhez nekem jó volt. Egészségesen étkezem legalább 15 éve (hasonlóan a tiédhez) A problémám tavaly októberben kezdődött, mert 30 év után leszoktam a cigiről. Nem ettem tőbbet, sőt sokkal jobban odafigyeltem az étkezésre és a tornát is másfél órára toltam, mégis feljött 9 kg. Ebből 2 lement, de a többit képtelen vagyok leadni. Most már 1 héten 3 x járok konditerembe (személyi edző segítségével), otthon minden reggel 1 óra Réka torna, este 1 óra Zumba (cardio) Nagyon hálás lennék, ha Te, vagy valaki tudna nekem ezen kívül jó tanácsot adni! Bármit megtennék, hogy újra 50 kg legyek, csak egyet nem, hogy vissza szokjak a cigire! Előre is köszi a tanácsokat!
35. Muhat
2011. aug. 18. 18:39
Hát ha fogyás akkor mozgás! Nem eszek ugyan zsírosakat, de ugyanannyit eszek mindenböl, vagy még többet is mint régen. napi átlag 2 óra kardiomozgás úgy lerepített rólam 30 kilót fél év alatt mint a huzat. Bár manapság nehezen tudnám az életemet elképzelni 20 km-es terepfutás, vagy 50 km- biciklizés nélkül amit reggelente meló elött végzek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook