Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyibe kerül egy hét nyaralás a Balatonon 2 személyre? fórum

Mennyibe kerül egy hét nyaralás a Balatonon 2 személyre? (beszélgetős fórum)


29. 71ddaa07fa (válaszként erre: 28. - New(l))
2020. aug. 27. 10:21
Azért egyszer meg fogom nézni milyen a nyári Balaton. Egy férfi szeme azért olyankor sok szép dolgot lát. :)) ( Gondolom a nőké is, csak azt nem tudom megítélni.) Még talán egy csobbanást is megérne.
28. New(l) (válaszként erre: 27. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 10:15

Én voltam minden évszakban, de nyáron sem a fürcsi miatt, hanem mert Balaton körútra mentünk hátizsákkal és át kellett verekednünk magunkat jónéhány ilyen helyen.

Ez a jó, hogy mindenki megtalálhatja a magának megfelelő időszakot.

27. 71ddaa07fa (válaszként erre: 26. - New(l))
2020. aug. 27. 09:53

Én még nyáron sosem voltam ott. Nem vagyok vízimádó, ezért a Balaton nem szerepel nyáron a terveim között. Egyszer októberben voltunk, Erszébet pályázati nyaraláson, akkor viszont már teljesen kihalt volt minden, alig lézengett valaki az utcákon.

Gondoltuk elmegyünk egy kicsit hajózni. Nem gondoltuk, hogy mindössze ketten leszünk rajta. :))

26. New(l) (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 09:46
A Tagore-sétányra pl. nem is mennék csúcsidőben olyan zsúfolt, ráadásul a sok árus sem emel számomra a fényén.
25. 71ddaa07fa (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 09:40
Tihanyi apátság ( Tihany), Tagore sétány ( Balatonfüred), Víztorony ( Siófok), Gömbkilátó ( Balatonboglár), Szigligeti vár, Sümegi vár, stb...
24. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 08:55

Balatonon nincs olcsó étterem. Illetve nem mindegy honnan jössz a Balatonra. Milyen árakhoz vagy hozzászokva.

Kukorica 500 ft felett, lángos 600-1500 attól függ hol eszed, melyik városban, melyik strandon. A legtöbb Balaton parti városban már van Aldi, Lidl, így ott tudsz normális áron vásárolni, ott ugyan azok az árak vannak.

Szállás. Mik az igények. Én nem szeretem a retro szállásokat, így lehet olcsóbb, de inkább fizetek többet és normális legyen.

Illetve főzni se nagyon szeretek már nyaralás közben. Míg fiatalabb voltam, kevesebb volt a pénz, tök jó volt egy kis apartman is és mindent vittünk, főztem.

Most ez már nem pihenés, hogy este amikor hazérünk az egész napos stradolásból és még főzőgesek a meleg konyhában.

De mondjuk Balatonra nem is megyünk nyaralni...

Inkább valami fürdő 3 napra félpanzióval.

Horvátországba meg apartman. De ott is olyan helyre szoktunk menni, ahol van nagyobb bolt és készítenek friss ételeket, mint pl itt a Sparban és ott tudunk jó áron vacsit venni.


Látnivalók. Ez megint attól függ hová mész, mennyi plusz pénzed van utazgatni a látnivalókért és megfizetni a belépőket.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 23:24
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Df1e1c376c)
2020. aug. 26. 23:16
Minden nyitva van.
2020. aug. 26. 22:12

Mi júliusba szoktunk menni Bföldvárra, üdülőházba voltunk az utolsó 2 évben.

Előszoba, wc, fürdő, gardrób/közlekedő, szoba ágyakkal, asztallal, TV-vel, erkély asztallal+székekkel. Félpanzió. 1 hétre, azaz 7 éjszakára fejenként 68.600Ft.

Első napon szoktunk étterembe enni, mert akkor csak vacsora van, de mi előbb megyünk. Kb. fejenként 2 eFt egy adag pl. rántott borda, pacal pörkölt, rántott gomba, sült csirkecomb. Benne van a köret is.

Lángos: itt az egyik helyen a sima lángos 390Ft, a másik helyen 650 Ft, a sajtos tejfölös 850 Ft.

Kávé: capuccinót szoktunk inni 500 Ft.

Hamburger: klasszikus nincs sehol, csak már fantázia névvel ellátott, pl. cuntry hamburger, ami 2500 Ft körül van. Sör 500 Ft, Üdítők 400 Ft körül. elmentünk bulihajóra is, ami 2900 Ft/fő. Fagyi: 290 Ft/gombóc.


Mi ketten a szállásra és félpanzióra fizettünk 137.200 Ft-ot + kb. 50 eFt-ot költöttünk még úgy, hogy vittünk magunkkal itthonról sört, üdítőt, vizet, rágcsát.


Szoktunk menni magánházhoz, ami 5000Ft/fő/éj.

Ha ilyen helyre megyünk, akkor inkább étterembe eszünk, de szoktam vinni konyhakész csirkemellet és cs.combot, illetve viszünk szalámit, vajat, paprikát+paradicsomot+kovászos uborkát, krumplit és rizst. A 8 nap alatt 2* szoktam főzni a többi napon étterembe eszünk. Mindig gyors kaját készítek, pl. bedobok cs.combot zacskóba és megsütöm a krumplival együtt.

Reggelizni jellemzően ilyenkor a szálláson szoktunk, a főzést estére időzítem.

Ilyenkor a szállás 80 eFt és ilyenkor is kb. 50 ezret költünk el pluszban.


És ugye az utazás. Tankolunk+autópálya matricát veszünk 15-20 eFt, attól függ, hogy megyünk e még autóval valahová, illetve attól, hogy a benzines vagy a disel autóval megyünk.


A félpanzióst jobban szeretjük, mert svédasztalos a reggeli és a vacsora is, azaz változatos és bőséges is.


Ja, ahol van félpanziós ellátás az a szállás a Balaton parton van, azaz az üdülő udvarában napozunk és nem kell külön strandra menni.


A magánház, amit bérelni szoktunk, az messze van. 1,2 km. a part, ha ide megyünk, akkor le kell cuccolni a strandra.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Df1e1c376c)
2020. aug. 26. 21:48
Fogalmam sincs milyen látnivalók vannak.Sosem voltam a Balatonnál.
19. df1e1c376c (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 21:36

Ha elmész a susnyasba nyaralni és csak kaja kell, az más, mintha bulizni is elmennel, és beülni valahova.

Mit akarsz megnézni, mi van nyitva a covid alatt?

2020. aug. 26. 21:29
Komolyan kérdeztem, és nem láttam a fókuszt. Mondjuk a szállást meg lehet nézni hol mennyi, de a kajálás se kevés gondolom, nem májkrémes kenyérre gondolok, hanem lángos, főtt kaja, nasi,pl. fagyi főtt kukorica.Tényleg nem tudom elképzelni milyen árak vannak, mert egyik azt mondja drága, másik meg mást mond.Ezért kíváncsi lennék mennyi pénz megy el egy hét alatt, ha az olcsóbb helyeken kajálunk.
17. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2020. aug. 26. 20:15
Valakinek buli a kemping. Nekem az büntetőtábor.
16. Lávli* (válaszként erre: 15. - Semleges)
2020. aug. 26. 19:17

Ja igen, így van.

Háát .. Igazad van, akkor már tényleg csak ez a mizéria legyen, ha muszáj mizériának lenni.

15. semleges (válaszként erre: 14. - Lávli*)
2020. aug. 26. 19:13
Tudom, arra értettem, hogy "nyomják a Balatont". Ezzel a sok műsorral és reklámmal. Külföldre sokan nem mentek ezért többen a Balcsira, Velencei tóra, Tisza tóra, stb mentek. Ezért írtam, hogy rengeteget reklámoznak mellette.
14. Lávli* (válaszként erre: 12. - Semleges)
2020. aug. 26. 18:19

Mi az "egész"?

Tényleg látni az embereket, ahogy ott nyomulnak egymás hegyén hátán, mintha tényleg mindenki meg lenne bolondulva, hogy a Balatonra akar menni 😀

13. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2020. aug. 26. 18:08
Hát ja. De az nem nyaralás. Inkább maradnék otthon, legalább kényelmes és azt eszek amit akarok. :D
12. semleges (válaszként erre: 10. - Lávli*)
2020. aug. 26. 17:57
Az egész reklám.
11. Lávli* (válaszként erre: 10. - Lávli*)
2020. aug. 26. 17:47

* Ma IS

Úgy akartam írni.

10. Lávli* (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2020. aug. 26. 17:46
Tegnap is ez volt a téma a fókuszban? Ma az lesz. Meddig lehet még menni, mert tele van minden szálloda és jó a víz is, vajon sokáig fog e tartani a meleg 😂 kész kabaré már ez 😂
2020. aug. 26. 16:53
Írsz egy másik fórumot, hogy ki tud neked szállást biztosítani ingyen, mert nincs pénzetek, de megérdemlitek az ingyen nyaralást. Megtették már mások is, segítséget is kaptak. Sírni a legolcsóbb. Madarat mindig lehet találni sajnos, aki segít.
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 15:08
Kedves Nevenincs! A tegnapi fókuszból merítettél ötletet.
2020. aug. 26. 14:49
Ez sok mindentől függ. Szállás, szálloda, hotel, bérelt ház, bérelt lakás, camping, teljes ellátás, félpanzió, te főzöl, mosogatsz, vásárolsz az ottani közértbe, múzeumok, nevezetességek, strand, fürdő, stb. Véleményem szerint 100 ezertől 500-ig simán.
6. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 13:49

Ez csak rajtatok múlik. Mi honnan tudjuk az igényeiteket, a szükségleteiteket.

Mi kempingezők, önellátók voltunk mindég.

Utazási költség, kemping. Ma már egy 2 személyes sátrat néhány ezer Ft.-ért is lehet venni. Gumimatrac, gázrezsó maradandó befektetés.

Amúgy a kaját ne számold otthon is esztek. Étel, ital, jégkrém, gyümölcs boltból.

Amire nem sajnáltuk a pénzt az a múzeumi belépők.

5. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2020. aug. 26. 13:46
Ááá valaki már meg is előzött a kiváló ötletemmel. :D
2020. aug. 26. 13:45

Ehhez minek kell anonim fórumot nyitni?


A google a barátod, szerintem kis kutatómunkával azért lehet ötleteket találni. Meg mi alapján ajánljunk/segítsünk? Egy szóval nem írtad, milyen nyaralást tervezel. Kemping? Szálloda? Pl. ha a kocsiban alszotok és a májkrémes kenyeret és hasonlókat esztek, akkor szerintem egész jól ki lehet jönni minimális pénzből.

3. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 13:39

Egy bokros erdős területen felállítotok egy sátrat, amiben laktok. Visztek jó pár konzervet, kenyeret vagy zsömlét, illetve innivalót pedig vesztek valami közeli kisboltban. Szerintem így a legolcsóbb. Az utiköltségen kívül megússzátok néhány ezer forinttel. Arra vigyázzatok olyan helyen állítsátok fel a sátrat ne vegyék észre, mert félő, hogy nem hagynának belőle és benne semmit.


Vagy lementek kocsival, és abban étkeztek és alszotok esténként. Napközben pedig áztathatjátok magatokat a nagy fürdőkádban. Viszonylag szerintem ez is olcsó, csak nem olyan kényelmes.


A harmadik megoldás, hogy hajléktalannak adjátok ki magatokat, és azt a néhány estét a szállón töltitek. Fedél lenne a fejetek fölött, feltehetőleg legalább egyszeri étkezés biztos lenne. Az ilyen helyen arra figyeljetek, hogy az értéktárgyaitokat mindig tartsátok magatok mellett, illetve jó előre edzzétek a gyomrotokat. Mert a bizony egy-egy körletben rá lehet könyökölni a szagra, vagy harapni lehet a levegőt. :)))


Remélem segítettem.

2020. aug. 26. 13:30

Én 150 forintból meg szoktam úszni. Na de én tesómnál alszom, eszek, és arcképes vasutas igazolvánnyal rendelkezem. :D


Komolyra fordítva a szót, nem tudom. Esetleg olcsó szállás, te főzöl minden nap. De az nem kikapcsolódás szerintem.

2020. aug. 26. 13:27
Minnél kevesebb pénzből kihozni mennyiből lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook