Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás személyreszabottan fórum

Fogyás személyreszabottan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyás személyreszabottan

1 2 3
34. Edit1965 (válaszként erre: 33. - Orsibigyu)
2011. aug. 18. 15:09

Ha a kenyeret és a cukrot elhagyom, és csak annyit eszek, ami a gyümölcsökben van, a 3 kg 2-3 hét alatt lemegy. 4 zsemlét veszünk kettőnknek, és sosem fogy el. 2-3-at eszünk egész nap.


Már hozzászoktam, hogy a fogjuk rá színhús felvágottat ( comb, ilyesmi) csak zölddel eszem. Persze, amikor diétázom, mert most pár hónapja meguntam.


Ami még nálam bevált: szigorúan betartani a napi 5-szöri étkezést, úgy, ahogy te is a cikkedben írtad, hogy melyik napszakban mit.


Azért, az nagy öröm volt, hogy lement a 3 kg.


Olyan 5-6 éve 5 kg feleslegtől szerettem volna megszabadulni. Belekezdtem a 90 naposba. 2 hónap eltelt, és semmi nem történt. 10 dkg-ot sem fogytam. Emésztési zavaraim lettek, napikog nem jött ki semmi, ami bement. Feladtam...és akkor feljött rám azonnal 2 kg !! Nagyon elkeserítő volt. Azóta évente 1-2 kg, és mostanra 10 kg-ra szaporodott. :(((((


Lehet, lemegyek majd orvoshoz is, habár a nődokim elküldött hormonvizsgálatra ( talán pajzsmirigyet is néztek ), és ott rendben volt minden, a prolaktin szint volt kicsit magas. Ezt a vizsgálatot szeretném most újra megismételtetni.


Mondjuk a fő baj a rendszertelen és nem a megfelelő táplálék bevitel, a kevés víz fogyasztása, a kevés alvás, a mozgáshiány, a sok stressz.....

2011. aug. 18. 14:37

Huh nehéz kérdéseket vetettél fel.

Mi egy orvosnál voltunk a férjemmel akinek komolyabb gondjai vannak a súlyával mint nekem volt. Az az orvos megemlítette, hogy ha az ember elhagyja a kenyeret, az minusz 5 kiló, de aztán megáll a fogyás. Nem tudom, én mindent eszek, csak igyekszem mindig belecsempészni kevés zöldséget is. Ma pl. tojásosnokedli volt. Nem valami diétás kaja. De mellé ettünk nyerslecsót.

És én pl. ha éhesnek érzem magam és nincs evésidő akkor iszok vizet.

2011. aug. 18. 10:59
Ami fontos kérdés: ti mit tesztek az el nem múló éhséggel ? Amikor hiába eszek, az éhségérzet egyszerűen nem múlik el. Ez mitől van ?
2011. aug. 18. 02:18

Ami a baj nálam: ülőmunkát végzek, tornázni utálok. Sokszor, szinte mindig éjjel és este dolgozom, így nálam nem áll az, hogy X óra után nem eszek, mert van, hogy éjjel 2-4-ig dolgozom.


Amit olvastam egy régi könyvben, ebben klassz receptek is vannak, hogy ami fontos, hogy lefekvés előtt 2-3 órával tilos enni.


Ha amit a cikkben írtál, betartom, akkor fogyok...csak nagyon nehéz betartani, főleg úgy, hogy a lement 3 kg ( ami csak víz még ugye ) után 2 hónapig se történik SEMMI. Ilyenkor fogy el a türelmem, mert ekkor már eltelt 4 hónap.


Nektek mi a tapasztalatotok, hogy amikor megáll a fogyás, meddig kell várni, hogy újra meginduljon ? Tudom, millió dologtól függ, egyénileg is...csak lenne valami reménysugár, hogy egyszer csak újra beindul. :D

2011. aug. 18. 02:13

Nagyon jó cikk, és gratulálok a fogyáshoz én is !

Hasonló szisztémát követtem én is már többszöri nekifutásra. Az első 3 kg hamar leszalad ( 10 kg többletem van ), de utána semmi.


3 hónap után elfogy az ennivaló repertoár, kétfelé is kell főzni, mert mást eszik a lányom, és én. Az alapanyagok beszerzése is sokszor sokkal több utánjárást igényel, na és persze drágább is.


A folyadék bevitelhez lenne megjegyzésem. Mindenkinek a test tömegéhez képest kell a megfelelő mennyiséget meginnia.


Itt egy tájékoztató róla:


[link]

29. Edit1965 (válaszként erre: 16. - Brigi32)
2011. aug. 18. 02:06

Sziasztok !


Sajnos pont ezek befolyásolják a diétát, de nagyon !

2011. aug. 17. 12:29
Mindenkinek köszönöm a kommenteket! Hajrá Mindenki!
27. orsibigyu (válaszként erre: 23. - Anikó6)
2011. aug. 17. 12:28
Kávézol? Napi 2-3 kávé egészséges az antioxidánsok miatt, és van fogyasztó hatása is. És nemrég olvastam, hogy a májnak is segít. Utána lehet nézni.
26. Zamia
2011. aug. 17. 12:25
Sziasztok! A 90 napos diétát próbáltátok már?
2011. aug. 17. 10:38
A zöld teát (meg lehet, hogy a roibost is) hidegen is lehet inni. Én cukor nélkül iszom, hidegen, úgy jólesik, melegen nem bírnám meginni édesítés nélkül.
24. hnora
2011. aug. 16. 22:16
Gratula Orsi, tetszik a tízparancsolatod :) Teázni nem teáztam eddig, illetve csak télen, de azt hiszem, ideje lesz előszedni őket:)
2011. aug. 16. 12:20

Sziasztok!

Gratulálok ,hogy megtaláltad a neked legmegfelelőbb módszert,és persze működik is...

De,mit tanácsoltok annak /ez vagyok én/ aki nem ihatok teát,mert a gyomrom fáj tőle..kizárólag szénsavmentes ásványvizet iszom,de nagyon figyelnem kell,mert egyszerűen elfelejtek inni..

A többszöri étkezés az még működik is,de az édességért "ölni" tudnék.

Már próbáltam króm tartalmú tablettát enni,de attól tiszta kiütéses lettem..Hogyan tudjak ,mit válasszak ,mármint módszert a fogyáshoz.. ha van valakinek ötlete,tanácsa ,szivesen várom a megoldást..

2011. aug. 16. 11:40
Gratulálok!A módszered szuper.A cikked is szuper.
2011. aug. 16. 09:52
Ez pont jól jött nekem, épp 10 kiló plusz van rajtam. Nagyjából az én módszerem, csak kicsit rendbeszedve. Remélem, nekem is használ majd. Kösz szépen, hogy leírtad nekünk!
2011. aug. 15. 08:14

Én sem vagyok híve a villám fogyókúráknak, a különböző kapszuláknak meg különösen nem. a Tízparancsolatod minden sorával egyet lehet érteni. Régebben soha nem voltam édesszájú, de télen valahogy elkezdtem csokizni. Finom mazsolás-mogyorós tejcsokiból naponta egy táblát megettem és hirtelen azt vettem észre, hogy nem férek bele a nadrágjaimba. 6 kg kúszott fel. A fordítottja már sokkal nehezebben ment. Persze elhagytam a csokikat, minden reggel 1 óra tornával kezdek és az étkezésnél kb. a te elveidet követem. Mérleg szerint csak 3 kg ment le rólam, viszont a derekam 7 cm-rel lett kevesebb a tornának köszönhetően. Ezt azért írom, mert sokan a mérleg bűvöletében élnek, de egy mozgásszegény üzemmódból való átváltás azzal jár, hogy izmosodunk és a zsírpárnáink átalakulnak. A magam részéről ezért inkább vagyok híve a körméretek figyelemmel tartásának. (derék, csipő, combok, karok, mell)

Egyébként gratulálok!

2011. aug. 14. 23:56

Gratulálok én is! Szuper vagy!

Ötletet adtál a rooibos teával. Ezt még nem hallottam, h jó inni "fogyi" idején. Nekem most azt mondta a doki, h minden étkezés előtt igyak meg egy bögre teát, az segít az emésztésben.

Én évek óta mérem magam minden reggel és írom is, de sajna nálam ez nem motiváló, mert sosincs sikerélményem, főleg most, h szülés után vagyok 16 hónappal ( szoptatás után 2,5 hónappal ) és a kilók nem mozdulnak, csak inkább fel, mint le.:-( 10kg van plusz van a szülés előtti súlyomhoz képest. De igyekszem megfogadni a tanácsaidat!

18. Saci49
2011. aug. 14. 16:23
Szia! Nagyon tetszett, amit írtál! Egyetértek vele.63 éves vagyok és ma is próbálom betartani ezt a formulát.15 éve tartom a súlyomat és életformává vált ez az étkezési szokás.Nem lehet elcsábítan, pedig nagyon "sütis" vagyok, és nem mondok le erről sem, csak betartom amit írtál. Viszonzásul tudok még futni az 5 éves unokám mellett, mikor biciklizik és télen együtt korcsolyázunk. A köztes időben sokat sétálunk, kirándulunk, amikor csak lehet. Nagyon jó. Hogy vannak eü. problémáim az természetes, mert a szervezetünk is "elkopik". Szerintem rosszabb is lehetne! Ez így jó! Mégegyszer gratulálok a cikk írójának és sok követőt kívánok a minőségi "öregedéshez". Üdv.Saci
2011. aug. 14. 11:40
Gratulálok,bár jelezném,hogy nem a husitól hízik az ember,hanem a körettől!:)
2011. aug. 13. 18:22
Én is Gratulálok a fogyásodhoz, hasonló módon csinálom én is. Szerintetek a lekiállapot blokkolhatja a fogyást, mert most úgy érzem nálam ez van vagy lehet, hogy azért vagyok éhesebb és amit találok felfalok,mert nem vagyok egyensúlyban?? Biztos ezek is befolyásolnak egy fogyókúrát. Minden esetre és most veszem a edzőcipőmet és irány a jó levegő, futok egyet. Hajrá mindenkinek
2011. aug. 13. 13:30
Gratulálok én is, és örülök a sikereknek, tényleg reálisnak tartom én is ezt a módszer, a villámdiéta hamar befuccsol, hosszútávon kell gondolkodni és sikerülni fog! Kitartást nektek és magamnak is! :)
2011. aug. 12. 18:20

Én is kívánok mindenkinek sok sikert, és tényleg az a cél, hogy a te életritmusodnak megfelelően állíts fel szabályokat. Az enyém csak egy példa.

Én is vezetek naplót, de hagyományos füzetbe, mert akkor nem csak akkor tudok írni bele ha épp fel van kapcsolva a számítógép.Mindennap leírom mit eszek mit sportoltam, és hány kiló voltam reggel.

13. orsibigyu (válaszként erre: 8. - Nagyvicus)
2011. aug. 12. 18:15
tékáné
2011. aug. 12. 00:09

Gratulálok!

Ez nagyon tetszik!Én is pont tíz kilót szeretnék fogyni!

Az a bűvös 10-es szám!Mindenkinek sok sikert!

11. mliv
2011. aug. 11. 22:53
Nagy nagy gartula!!!!
2011. aug. 11. 21:35

Sziasztok!


Én is ugyanígy fogytam mint a cikk írója, és én is csak ajánlani tudom. Nem nagy megerőltetések ezek, persze van hogy még én se tartom be mindig, de ezektől fogytam én is április óta 7,5 kg-ot...legjobb barátnőm épp ma csodálkozott: "Ennyi lenne csak?"

És tényleg !

2011. aug. 11. 16:16

zöldteabol a szálas jó. az lugosit de mézzel nem szabad izesiteni mert az savaistja a szervezetet.


én egy eve etkezem már igy, neha persze bünözök egy kis sör zacsko csipsz ki tudja :)) de ha az azember lanya az esetek többségében helyesen étkezik megengedhet maganak ennyit azt hiszem :)


en 174,5 cm vagyok es 72kg voltam, nem voltam köver de magamhoz képest nagyon nem volt jo, és narancsbörös is lettem.. ami nekem sose volt:S


legutoljara mikor mertem magam (kb egy honapja) 64kg voltam. nem sok ez kiloban, de nagyon sok izmot épitettem. a meretem 38asrol (amibe szukosen fertem bele) 36-34esre csokkent.


sokkal jobb az eronletem, az egeszsegem mindenem :)


ugyhogy nagyon tudom ajanlani a modszert mindnekinek mert ez igy egy eleten at tarthato.


a masik, én az elejen heti menetrendet irtam magamnak, h mit fogok és mikor mennyit sporotlni. amig nem alakul ki az emberben a mozgas addig jobb ha betervezitek és akkor is megcsinaljatok ha semmi kedvetek, mert kulonben elfelejtodik sajna :S és konnyebb ugy lazázni, "hogy na akkor majd holnap pótolom"


sok sikert mindnekinek :)


én is vezetek naplot, nagyon jo visszanezni h mit er el az ember

2011. aug. 11. 16:01
Zöld teából ízesítettet vagy gyógynövényeset iszol? Magyarul Pickwick vagy naturland ?
7. Kismanó86 (válaszként erre: 6. - Piciici)
2011. aug. 11. 15:26
Én mikor számolom a napi folyadékot (nálam ez víz, nagy ritkán tea), én nem számolom bele a levest, kávét.
2011. aug. 11. 10:43

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy sokan megisszák a 3 liter vizet naponta, de az nem feltétlenül egészséges. A sok vizelettel rengeteg hasznos dolog távozik a szervezetünkből (hiszen a víz kimossa őket), ezért a 3 liter NE VíZ legyen, hanem FOLYADÉK! A folyadék alatt értem a levest is, ami sok hasznos tápanyagot tartalmazhat szervezetünk számára.

Amúgy gratulálok az elért eredményedhez és igazad van abban, hogy nem a villámgyors diétákkal kell próbálkozzon az, aki fogyásra vágyik. Úgy is vissza szed magára minden kilót és néhány hónap múlva kezdheti az egészet elölről.

Sok sikert kívánok a továbbiakban is!:)

2011. aug. 11. 10:40
Szimpatikus ez a módszer! :) Gratulálok!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook