Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, hogy fogyjak, ha most is alig eszek? fórum

Mit tegyek, hogy fogyjak, ha most is alig eszek? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. libikóka (válaszként erre: 44. - Ori90)
2021. júl. 19. 11:01

Ha gondolod nézz utána az LCHF étrendnek,,,és ezt ötvözheted IF-al.Azért nem írom le mert sok mindent találhatsz a témában ,ahol gondosan pontosan le van írva ill. elmondva .Pödör NovákRéka videóit is keresd,nagyon sokat segíthet:))))

Ne keseregj szánj rá időt nyugodtan eldönteni ,hogy ezek megfelelnek e neked:))))))

44. Ori90
2021. júl. 19. 10:39

Sziasztok!


Ezt követem,mert már nagyon elegem van...

31 éves vagyok és 7 éve 95 kg körüli,mióta megszületett a fiam... Egyszerűen nem megy le...Mindig elkezdek egy edzést,de fáradok és mindig abbahagytam pár nap-hét után...Most 2 éve az Intensetet csinálgatom,mellette Rubint Réka napi 20 perc önmagadért részeiből 1-et naponta pluszban,heti 2x futok 6 km-t reggel korán...Annyi,hogy egészségesen enni nem mindig tudok,csak ameddig tart a fizetésemből....az nem sok...Ezért reggelizni,tízóraizni nem szoktam,reggel 1 kv,azt nem tudom feladni.Ebédre eszek,amit találok,van,hogy rántotta,néha saláta és tonhal.Vacsira nem nagyon,néha pirítóst,de ritkán vacsorázok...inkább uzsonna.Collagen és Pyruvat bogyót szedek most 1 hónapja,hirtelen megvettem..De ezt így csinálom 2 hónapja most folyamatosabban,de eddig is hetente 3x biztos megcsináltam ezt az edzést,mégsem fogyok se cm-ben,se kg-ban...kivizsgáláson voltam már,se pajzsmirigy betegség,se más...168 cm-hez nagyon nagyok a combjaim és a hasam is persze...Nem hiszem el,hogy nem tudok lefogyni... :'( Esetleg nekem is tudtok segíteni?


Pl amit én ma eddig ettem,meg valószínűleg fogok:

Reggel 6kor 1 kis csésze tejeskávé(nescafé),ettem 1 banánt,hoztam 3 kis sajtos pogácsát ebédre,most az volt otthon,én sütöttem,sima lisztes,tudom,hogy nem jó...ebédre rántottát csinálok 2 tojásból szerintem,vacsira meg rizst fogok főzni gombával.De csak 6 után sajna..akkor érek haza...Ma már tornáztam,most épp a Biotech combtornájának a felénél írom ezt.Vizet iszok,de napi 2-3 l-t nem tudok meginni,úgy kell legyűrnőn 1 3 dl-es pohárral is..sajnos nagyon keveset iszok.


Teljesen el vagyok keseredve...

43. Channa* (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 09:54

Ez megint elég szűkszavú válasz...


Hortobágyi palacsinta volt...


És abból mennyit ettél?

Reggelire és délután is ezt etted?

Közben semmi?


Mert ugye hiába eszünk a nap folyamán egyszer 1 adag hortobágyi palacsintát, ha az az egy evés 3000 kalória...


Mit iszol? Nasizol?

42. Channa* (válaszként erre: 41. - Panna.33)
2021. júl. 12. 09:52

Én ennyi étkezéstől feldobnám a pacskert 2 hét után;)


Szerintem pont elég naponta 2x enni, a gyümölcsöt kerülni kell, mert tele van gyümölcscukorral, ami pont annyira hizlal, mint a kristálycukor.

2021. júl. 12. 09:49

Szerintem az első dolgod az legyen, hogy regisztrálsz egy kalóriaszámláló oldalon, és szorosan nyomon követed, hogy mit fogyasztasz.

A másik, ami nagyon fontos, a valóban rendszeres étkezés. Reggeli, ebéd, vacsora. Közte esetleg pár szem málna/eper/korpovit ha muszáj tízóraira,uzsira.

2021. júl. 12. 09:43
Változó adagot! Reggel és délután és 18 óra előtt! Amit éppen tudok tegnap pl hortobágyi palacsinta volt
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 09:39

Mit eszel, mennyit, mikor?


Mit jelent az alig eszek?

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. júl. 12. 09:12
34 éves nő vagyok és 74 kgrol szeretnék lefogyni 10-15 kgt
2021. júl. 12. 08:22

Tartalékolás:DDDDD


Hát ez is egy önámításra pont megfelel, de semmi igazság alapja nincs, csak önmegnyugtatásra tökéletes.


Kalória bevitel csökkentés=fogyás és nem tartalékolással!

Ez kb. annyira igaz, mint az, hogy szüksége van az embernek a méregtelenítésre.


Tapasztalat! Ha 2 hétig napi 400 kalóriát eszek, még véletlenül sem fog a szervezetem tartalékolni, pusztán lefogyok 8-10 kg-ot, és ha ezután visszatérek a napi 1200 kalóriára, akkor tartom a súlyom mindaddig, amíg a napi kalória bevitelt nem emelem fel 1500-ra...

2021. júl. 12. 08:18

Elég szűkszavúan fogalmazol...

Esetleg nem lenne kedved a tőmondatok helyett leírni a történeted?


Férfi vagy nő vagy?


Mit eszel, mennyit, mikor?

Mit jelent az alig eszek, azt, amit Kisj írt?

35. kisj (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 16:59

Én is kisadagokat eszek.

Egy kis süti, egy kis csoki, egy kis fagyi.

34. 55Judit (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 14:34
Ne ess kétségbe! Én is 74-ről indultam lefelé és szépen haladok, pont terv szerint. Tavasszal kezdtem, most 70 vagyok, és nem is akarok gyorsabban fogyni. Nekem fontos hogy megtartsam az izomzatomat, ne jógósodjon meg a bőröm, éhes se legyek miközben szeretek enni, és fogyjak is. Felesleges a kalóriát számolgatni. Nem kell a feszültséget ezzel se generálni. Egyébként nagyon nem mindegy hogy azt a bizonyos kalória mennyiséget szénhidrátból, zsírból vagy fehérjéből viszed be. Nekem a rizsfehérje sokat segít. 1 adagban kevés a kalória, elveszi az éhséget, és segíti a zsírbontást. A kerékpározás helyett én gyalogolok szinte minden nap 5-6km-t. Gyorsan. Sőt, van egy gerinckímélő zsírégető tornám is: [link]
33. 168f948c36 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 14:30

Jah, értem.

Oda kell figyelni a szénhidrátokra.

Az ismerősöm jelentös túlsúlyos volt, még igy is az és még szeretne fogyizni valamennyit.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Df1e1c376c)
2021. júl. 11. 14:29
10 kgrol
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2021. júl. 11. 14:29
Étkezés közben kis adagokat eszem
30. 168f948c36 (válaszként erre: 28. - Df1e1c376c)
2021. júl. 11. 14:27
Csak egy történetet meséltem el, független attól hogy a fórumnyitó hány kg-tól szeretne megszabadulni.
2021. júl. 11. 14:24
74-rol 65kgre
28. df1e1c376c (válaszként erre: 26. - 168f948c36)
2021. júl. 11. 14:13

Azert nem mindegy hagy kilorol van szo. 28 kg 4 honap alatt, ahhoz kell is az orvosi felugyelet, gondolom, meg utana is maradt boven felesleg. Nekem az majdnem a fele a testsulyomnak.

A kiiro meg talan csak 5-10 kg-tol akar megszabadulni, ahhoz nem kell orvos meg teljes kivizsgalas.

2021. júl. 11. 14:13

az alig eszek általában önhazugság, amivel áltatja magát a legtöbb fogyókúrázó-

írd le részletesen mit eszel-iszol egész nap. Egy darab keksz itt, egy kis csoki ott, pogácsa, chips és jelentős kalóriákkal néz szembe az ember

26. 168f948c36 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 14:07

Jah, ezt az egész fogyizást az orvosa felügyelte. Előtte volt teljes kivizsgálásra és közben is havonta járt kontrollra.

Szerintem egyedül ne kezdj hozzá, kérd ki az orvosod véleményét!

2021. júl. 11. 14:06
Az "alig eszekkel" meg is adtad a választ arra a kérdésre, hogy hol a hiba. Amúgy addig tényleg nem tud senki segíteni, amíg le nem írod, hogy pontosan mit és mennyit eszel.
24. 168f948c36 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 14:02

Egyik rokonom ( 46 éves férfi ) 4 hónap alatt 28 kg-ót fogyott le.

Tartotta a napi 60 – 70 g szénhidrát bevitelt. Tudom ez durván hangzik, de meg lehet oldani. :)

Ezeket száműzte: cukor, liszt, krumpli, rizs, gyümülcs és mindenféle üditőket ill. tejtermékeket.

Párolt húsokat, zöldségeket evett ill. nyers zöldségeket is. Naponta kétszer evett, reggel és délután 15 órakkor. Minden étkezés kb. 300 g mennyiség volt és napi majdnem 3 liter vizet fogyasztott.

Egyáltalán nem sportolt, de hosszú sétákat tett a kutyusával estefelé.

Kemény meló volt, de kitartott mert tudta hogy milyen nehéz volt hordani magán annyi súlyt. Mondta hogy nem lesz visszaeső, fog vigyázni magára, erre megesküdött. :)

Ennyit tudok róla elmondani.

2021. júl. 11. 12:41
Szoktam kerékpározni
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2021. júl. 11. 12:41
34 éves vagyok
21. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 12:39
Ne próbáld ki, mert nem biztos, hogy neked is jó. Függ a korodtól, súlyodtól, fizikai aktivitásodtól, attól, hogy súlyt akarsz-e tartani, gyorsan, vagy lassan fogyni, stb.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2021. júl. 11. 11:45
Hogy mi a napi étrend, és főleg: miből mennyit eszik? Mert ugye a lényeg, hogy több kalóriát égessünk el, mint amennyit megeszünk.
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. júl. 11. 11:39
Ja, és nagyon fontos hogy úgy változtass az étkezéseden, amit nem fogsz abbahagyni, mert ha abbahagyod a fogyózást és visszatérsz a régihez, ugyanaz lesz az eredmény. Vagy rosszabb.
18. 55Judit (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 11:38

Növényi fehérjéset igen. Én csíráztatott barnarizs fehérjéset iszok, és ma kezdek készíteni fehérje szeletet is belőle.


Nekem is fogynom kell, a cél, szép lassan. Biztos hogy nem számolgatom a kalóriát. Annyi hogy nem eszem tele magam csak megelégedésig, és délben bármiből. Reggel eleve keveset kívánok, de legtöbbször fehérjés turmixot iszok mindenféle jóval. Elég változatosan és többnyire egészségesen főzök, itt eszik a fiam is, miatta kell mindig főtt étel. :) Én szeretek nyerset is enni. Most érik a kertben sok finom gyümölcs, meg sem tudnám állni hogy ne egyem. Viszont ha megéhezek nem eszek plusszba semmit, legfeljebb iszok egy vaníliás fehérjét és több órára eltelít. Vacsorára alig kívánok valamit, csak azért eszek pár falatot hogy a kiegészítőmet ne üres gyomorra vegyem be.


Érdemes a rizsfehérjét kipróbálnod, de csak a legjobb minőséget vedd meg, azzal jársz jól. Ja, és fogyok. :)

17. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2021. júl. 11. 11:28
Így van a koplalással csak árt magának ha abbahagyja még többet hízik.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Gabbbicica)
2021. júl. 11. 11:17
Vagy csuoán gyümölcsöt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook