Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tegyek, hogy fogyjak? fórum

Mit tegyek, hogy fogyjak? (tudásbázis kérdés)


10. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. dec. 20. 22:44
Mozgás fontos, de a hangsúly az étkezésen legyen. Csak egy példa. Egy Big Mac hamburger elégetéséhez 1.5 órát kell tornáznod, keményen. A mozgás nem hatékony a fogyásban, de kiegészíti a programodat és fokozza az anyagcserédet. Ezért fontos.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. nov. 14. 10:25
És természetesen a napi mozgás, amennyit bírsz, amennyit az erőd enged.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. nov. 14. 10:24

Ha nem fogyókúrában, hanem életed végéig tartó életmód-váltásban gondolkodol, akkor először nézz szét a konyhában, és bizonyos dolgokat válts ki mással:

- fehér kenyér, fehér liszt helyett a teljes kiőrlésűt

- fehér cukor helyett xilit vagy hasonló

- fehér rizs helyett barna rizs, vagy bulgur, köles, kuszkusz, hajdina, akármi...

- kizárólag házi készítésű rostos gyümölcslét igyál, természetesen cukor nélkül

- az édes-habos sütiket csak minden másnap: húsvét másnap és karácsony másnap. :))


Ha ezt megteszed, akkor már csak az elfogyasztott mennyiségre kell figyelned, ill. arra, hogy kcal deficittel zárd a napot = többet égess el, mint amennyit megeszel.

2021. nov. 14. 00:17
Változtass az étrendeden.
6. katt2 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. nov. 13. 22:35

Az a 80 kiló egyáltalán nem sok. Attól, hogy 10 kilóval könnyebb leszel, nem fogod jobban érezni magad. Ettől függetlenül érdemes lenne kevesebbet enni.

És hát edzés. Nem kell konditerembe járni, a Youtube-on találsz annyi edzési módszert, hogy két napig csak azt nézed. Olyat keress, hogy saját súlyos edzés, vagy calisthenic edzés, ehhez nem kell semmilyen gép, vagy súly, vagy ami kell az fillérekbe kerül. A lábat is kell edzeni, már amennyire engedi.

Azt a kellemes érzést a fittség fogja megadni, ami egy semmivel össze nem keverhető, kellemes érzés.

2021. nov. 13. 19:31
sztem ezek a parameterek teljesen jok, inkabb erosits teremben ;)
4. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. nov. 13. 18:40

Érdemes átgondolnod, hogy most mit eszel, mennyit, hányszor.

Pl. ha iszol cukros löttyöket, és nem az a kedvenc élelmiszered, azt érdemes kiiktatni.

Ugyanez vonatkozik a pékárukra, édességekre, nasira.


A sportolást mindenképpen ajánlom, nem tudom, hogy ideiglenes/tartós a sérülésed és milyen mértékű, de a fekvőtámasszal, felüléssel, jógával, alapgyakorlatokkal nem lehet mellélőni. Bemelegítés, nyújtás után.


Napi 3l víz.

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. nov. 13. 18:14

2 dolgot tehetsz.


1.) csökkented az ételed mennyiségét. Szerintem ez a legjobb.


2.) mozgásra azt javaslom, hogy menj le egy edzőterembe és ott beszélj egy személyiedzővel.

A tesóm közel 1 évig úgy járt le terembe, hogy csak deréktól felfelé mozoghatott, mert csípőprotézis műtétre járt. Gyönyörűen formálódott és fogyott.

A személyiedző által gépeket használta.

Igaz, ő napi 4-5 órát tudott tölteni a terembe, így szép kényelmesen az edző által előírt gyakorlatokat végig csinálta.


A legtöbb ismerősöm, kalória csökkentéssel fogytak.

Nem kell semmit elhagynod, csak annyit tegyél, hogy kezdésből csökkented a köret mennyiséget, azaz ha eddig 500 gr krumplit ettél, akkor csökkentsd le 300 gr-ra.

Ha ettél 4 szelet kenyeret egy evésre, akkor csökkentsd le 3-ra, majd 2-re.

Egyél kicsit kevesebb nasit. Ha el tudod hagyni a csipszet és üdítőt, akkor az már nagy előrelépés lenne. Persze, akkor ha fogyasztasz ilyeneket.


Sok sikert!

Annyira nem sok ez a 80 kg azért;)

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. nov. 13. 17:40
Olvass utána a Low carb étkezésnek:))
2021. nov. 13. 17:29

Sziasztok!

Amit tudni kell rólam, 19 éves vagyok fiú, mozgáskorlátozottként élem a mindennapjaimat, tudok járni (bicegve)* 175.centi vagyok kb és 80.kg sajnos a mozgás sérültségem, miatt nem tudok annyit mozogni mint egy normál ember és valószínű ezért. Elhatároztam, teljes életmódot váltok és többet fogok mozogni és kevesebbet enni! Adnátok tippeket, hogy minnél hamarabb, hogy szabadulhatnék meg egy tizestől? Nagyon nem érzem így jó magam. Jöhet diétás étrend is. 😊☘️☘️☘️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook