Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogciszta, tályog vagy esetleg más? fórum

Fogciszta, tályog vagy esetleg más? (tudásbázis kérdés)


10. Beja
2020. nov. 23. 15:35
mindenképpen kezeltesd, mert a problémás foggyuladás sok mindennek a melegágya. Még ha esetleg műteni is kell - én túl vagyok rajta - hidd el, úgy elérzéstelenítik hogy nem érzel semmit. Utána meg 1-2 napig esetleg jegelned kell, de az sem biztos. Fel a fejjel!!!
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Beja)
2020. nov. 23. 15:23
Tudom csak amikor már láttam ezt a kis valamit, már akkor kellett volna egyből mennem, nem pedig várnom hónapokat. Mindig ez voltam, mindig elhanyagoltam a fogaimat és meg is látszik, késő bánat már és nagyon félek hogy valami iszonyat rossz lesz :-(
8. Beja (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 15:22
Soha nem késő!!!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Beja)
2020. nov. 23. 15:19

Már sokkal hamarabb kellett volna elmennem, annyira haragszom magamra azért hogy ezt csináltam, hogy ezt elmondani sem tudom :-(

Köszönöm a tanácsokat.

6. Beja (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 15:10
Ne félj, mivel nyitva van a fogad, sajnos telemegy mindenfélével és tele lesz bacival. Azok ott szépen elvannak és gyulladásban tartják, a fogíny tasak tele lesz gennyel és azért duzzad meg. Nagyon fonots hogy a lehető legtisztábban tartsd, öblögess stb. Még az is járható hogy langyos sós vizzel átöblíted naponta legalább 1x. És ne félj elmenni dokihoz.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Beja)
2020. nov. 23. 15:04
Köszönöm a válaszod. Nem vágyom műtétre de ha az kell hogy eltűnjön nem bánom csak félek hogy a legrosszabb :-(
4. Beja (válaszként erre: 3. - Beja)
2020. nov. 23. 14:56
Még annyit, hogy nekem az idő múlásával ciszta lett belőle, szájsebészeti műtét lett a vége, de rendbe lett rakva.
3. Beja (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 14:50

Szia!


Nem gondolnám hogy rákos, de tudom hogy ilyenkor a legrosszabbra gondolunk egyből. Nekem is volt hasonló egy nyitva hagyott fog után, az első hogy menj el egy fogorvoshoz , mert érdemben ő tud segíteni. Amit Te otthon is megtehetsz addig, hogy tisztán tartod, öblögeted és ecseteled például Gingisol-lal, nekem segített.Naponta többször is moss fogat. Tiszta kézzel nyomkodd ki néha vagy szívogasd.

2020. nov. 23. 14:38
Örülnék ha valaki tudna valami bíztató írni de nyilván senki sem látnod tudom :-(
2020. nov. 23. 11:12

Sziasztok. Tudom, itt senki sem orvos vagy fogorvos, már van időpontom fogorvoshoz csak addig még 2 hét.

Nagyon szégyellem, elhanyagoltam a fogaim, utoljára tavasszal voltam a körzeti fogorvosnál, akkor próbálta volna egy rágófogamat gyökérkezelni ellenben addig fúrta míg még egy része letört. Elküldött röntgenre, azt még megcsináltattam de utána már nem mentem hozzá mert nem bíztam benne és úgy láttam más fogorvoshoz képest hanyag. Aztán teltek múltak a napok, hetek és ahogy lenni szökött mivel nem fájt ráhagytam.

Ugye a lyuk nem volt tömve, csak szabadon volt hagyva, később azt vettem észre ránőtt valami, azt hittem biztos az íny. Igen itt már mennem kellett volna fogorvoshoz de nem mentem. Időközben az a fogam csak úgy ott volt, rossz fog ként. Mára letört teljesen, az a cisztaszerű valami pedig egyre nagyobb és nagyobbá nőtte magát, jelenleg kb ahogy kitapogatom talán

borsónagyságú. Ha hozzáérek többnyire vérzik és nincs jó szaga sem, gennyet nem láttam kijönni belőle. Elnézést a részletességért.

Próbáltam a neten utána járni de persze a legrosszabbtól rettegek hogy rákos sejt. Olyan mintha vadhús nőtte volna ki ott magát vagy nem tudom, a neten lévő képekkel összehasonlítva cisztának tűnik.

volt valakinek hasonló? Fogják és kivágják vagy mintát vesznek belőle? Mi várható?

Verem a fejem a falban miért hagytam így, más késő bánat és rettegek, hogy a legrosszabb dolog van ott. Nem kérek kioktatást köszönöm, tudom magamtól is mekkora idióta vagyok.

A laborom (ami teljesen más miatt készült) mutatja, hogy valahol a szervezetemben van valami gyulladás, orvosom szerint nem akkora az eltérés hogy bárhol is rákra utaljon csak hogy van vagy volt valahol valami.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook