Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati kérdés?Válaszolok! fórum

Fogászati kérdés?Válaszolok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
20. 9778ca1817 (válaszként erre: 19. - Fogmanó)
2008. máj. 3. 17:12

Az igyekezet az egy nagyon dicséretes dolog, de van amikor kevésnek bizonyul:( A gyökérkezelés profi volt, hiszen 15 évig kitartott.

Nálam használtak mindet, sőt még annál is többet, de ami fáj, az fáj.

Nem a fájdalom miatt mentem fogorvoshoz, és rémisztgetni sem akarok senkit. A fogorvosommal maximálisan elégedett voltam, mindent megtett.

Csak azt nem értem, hogy Te "röpke" regisztrálás és hozzászólás után miért csinálsz úgy, "mintha" reklámoznád magad?

19. fogmanó (válaszként erre: 18. - 9778ca1817)
2008. máj. 3. 17:03

Bocsi de lehet,hogy nem vagyok profi és drága fogorvos de nálam igyekszünk arra törekedni hogy ne fájjon senkinek és egy gyökérkezelt fog állandó ellenőrzést igényel mert az semmire nem garancia hanem egy próbálkozás a fog megmentésére aminek szintén lehetnek szövődményei mint minden beavatkozásnak.

Valószinűleg a kezelés kezdetén sem stimmelt valami a fogaddal mert ha megfelelő egy gyökérkezelés és előtte semmi kezdődő gyulladás nem volt a gyökerén akkor nem lett volna szabad tályognak nőni rá.

Egyébként mint mondtam egy csomó olyan dolog van amivel el lehet kerülni a fájdalmat,akkor valószinűleg ezt nálad nem használták.

Ez a baj,hogy sokan elrémisztik egymást ilyenekkel és már csak akkor mennek a fogászatra ha nagyon fáj...pedig megoldható lett volna előbb teljesen egyszerűen és fájdalommentesen.

(Nem sértésnek szántam..de sajnos sokan a rémtörténetek miatt jönnek későn...noha minden ember külön eset..nincs két egyforma kezelés)

2008. máj. 3. 16:29

A gyökérkezelés kib@cottul fáj (bár én nem vagyok "fogmanó"), viszont eltarthat akár 10-15 évig is. (bár minek, mert olyan jól elvoltam, hogy észre se vettem, hogy egy bazi nagy tályog növekszik a számban és éppen az arcüregemben próbálja átfúrni magát)

Adalék: maximálisan profi (és drága) fogorvos tett rendbe, de akkor is FÁJT!!!!

17. fogmanó (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2008. máj. 3. 16:21
Pitzburgnak igaza van...nagyon rövid hatóidejűek ezek a reklámozott fehéritők és nem szakszerűen használva okozhatnak csúnya dolgokat...inyen,nyelven....stb.
16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2008. máj. 3. 16:05
sokkal többet érnek azok a fogfehérítők,amit a fogorvosnál lehet kapni illetve alkalmaZNI.A TV-BEN REKLÁMOZOTT CSODASZEREK MAX ÁRBAN CSODASZINTŰEK.
15. tixtina (válaszként erre: 10. - Fogmanó)
2008. máj. 3. 11:28

Sajnos a fehérítő fogkrémek nem használtak,már többfajtát próbáltam.

A TV.ben láttam hírdetni egy fehérítőt,ami felkeltette érdeklődésem,de nem tudom,mennyire használ.Mert,ha nincs komoly látszata,csak pénzkidobás.Ismered azt a terméket?

14. Donyta (válaszként erre: 12. - Fogmanó)
2008. máj. 3. 10:59

Köszi!

Voltam fogdokinál és rtg-nt vett fel. Én szerettem volna csak csaposat betetetni vagy felépittetni, de ő nem igy gondolja. Azt szeretné ha a saját fogaim helyett pótlásom lenne az első négyre. Én persze a sajátomhoz ragaszkodnék, de a doki hajthatalan. Már előleget is letettem érte, de meggondoltam magam és nem hagyom, hogy ne a sajátjaimmal éljek ameddig tudok. És ezután?

13. 7004ca251b (válaszként erre: 11. - Fogmanó)
2008. máj. 3. 10:25
köszönöm:)
12. fogmanó (válaszként erre: 9. - Donyta)
2008. máj. 3. 09:43

Attól függ mekkora darabka tört le.

Töméssel is szépen fel lehet épiteni...lehet bele egy kis tartó csapot tenni....sőt ha győkérkezelt a gyökerébe is lehet csapot tenni és úgy felépiteni..vagy koronát rá.

Menj el és megnézik elmondják a lehetőségeket.

11. fogmanó (válaszként erre: 8. - 7004ca251b)
2008. máj. 3. 09:41

Hogyne lyukadhatna ki egy betömött fog...arra sokkal jobban kell vigyázni mert tömés mellett újra szuvasodhat,kipercenhet a tömésből és amellett is elindulhat.

Az hogy nem fáj az nem jelenti azt hogy nem szuvas...csak azt hogy még nem olyan mély a szuvasság hogy a fogbél idegei érezzék.

Menj el nézesd meg...lehet csak ki kell cserélni a tömést.

10. fogmanó (válaszként erre: 7. - Tixtina)
2008. máj. 3. 09:38

Vannak fehéritő fogkrémek...valamelyest világositanak...

Vannak egyszerű és drágább fehéritők,otthoni ill.orvosi használatra.

Az igazán jelentösen fehéritők több 10 ezer forintba kerülnek

De tudni kell ha visszatérsz az eredeti életmódhoz ami nem sok csak kávé,tea,szines üditők.....visszasárgulnak.

2008. máj. 3. 06:38

Szia!

Nekem kb. 27 éve volt két fog gyökér kezelésem. Most nemrégen lepattant belőle egy darabka, és nem tudom visszaépíthető e vagy ki kellene húzni? Nem szeretném ha a saját fogam helyett műfogat kapnék! Megoldható a problámám? És ha igen sokba kerülne e ha csináltatnom kell.

2008. máj. 2. 22:02

szia!


Azt szeretném kérdezni,hogy létezik olyan hogy kilyukadjon a tömés?az egyik ogamnak az oldala volt kilyukadva még vagy 12évesen,akkor betömték fehér töméssel,eddig semmi baj nem volt vele,de most úgy látom mintha lyuk kezdene lenni rajta,mondjuk hála Istennek nem fáj,szóval lehet ebnéztem valamit...

2008. máj. 2. 21:49

Szia!

Engem nagyon zavar,hogy besárgultak a fogaim.

Szeretném megkérdezni,hogy milyen alternatívák vannak fehérítésre.

6. gabcsi8080 (válaszként erre: 5. - Fogmanó)
2008. máj. 2. 20:42

köszi, kicsit megnyugodtam.Sokmindent kibírtam már a fogidokinál de tapasztalat nincs gyökeres kérdésben.

Köszi a választ.

5. fogmanó (válaszként erre: 4. - Gabcsi8080)
2008. máj. 2. 20:38
persze hogy van...sokáig megmaradhat ha jól megcsinálják....és gondolj bele ha nem akkor pótolni kell!!
4. gabcsi8080 (válaszként erre: 3. - Fogmanó)
2008. máj. 2. 20:34
vao....és meddig élhet illetve meddig marad egy gyökérkezelt fog az ember szájába.Van értelme megcsináltatni?????
3. fogmanó (válaszként erre: 2. - Gabcsi8080)
2008. máj. 2. 20:33
tényleg nem fáj...van már egy csomó gyógyszer amit bele lehet tenni a fogba ha esetleg fájna és folytatni a kezelést később..addig a gyógyszertől elhal a fog belseje és semmit nem érzel...
2008. máj. 2. 20:29

Szia!

Tényleg nem fáj a gyökérkezelés??????

Mert be vagyok tőle gyulladva!!!

Köszi.

2008. máj. 2. 20:28
Ha kérdés van,szivesen várom:
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook