Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati kérdés?Válaszolok! fórum

Fogászati kérdés?Válaszolok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
230. 00daeee455 (válaszként erre: 229. - DNBasser)
2009. jan. 17. 00:54
Talán valamilyen gennyes góc.
2009. jan. 17. 00:44

Sziasztok!

Nekem az a problémám,hogy az ínyemen a fogam gyökere közelében egy kicsi kemény dudor van,és nem fáj,csak ha fogat mosok.Vajon mi lehet ez?

2008. szept. 26. 10:13
Fogtündér! szeretném megkérdezni,hogy a 10 éves lányomnak miért vannak a fogain barnacsíkok és elszineződések, Talán örökletes?
227. 762fb1185b (válaszként erre: 224. - Fogmanó)
2008. szept. 1. 08:29
Szia!Sajnálom,hogy kórházban voltál!Remélem most már minden rendben van veled!És köszönöm a válaszodat mégegyszer!
226. fogmanó (válaszként erre: 219. - Ibike22)
2008. aug. 30. 18:20
Van olyan eset hogy a felső fogak valamely gyökere belelóghat az arcüregbe és ha kihúzzák akkor megnyilik az arcüreg és a levegőfújásnál szelel...ebből lehet észre venni...szerencsére ritka
225. fogmanó (válaszként erre: 220. - 19a8a83451)
2008. aug. 30. 18:18

Általában azt hogy egy vagy több fog nem jön ki több dolog okozhatja:

-vagy nincs helye és nem fér ki

-vagy korán kihúzták a tejfogakat és összezár a kinnlévő felnőtt és nem fér ki

-vagy arányaiban kicsi az állcsont és nincs lehetősége minden fognak kellő helyt találni

2008. aug. 30. 18:14

Itt vagyok...nem tojok senki fejére csak kórházban voltam sajnos elég sokáig.....

A páromat kértem meg nézzen be néha hogy van a privim mert egy fontos esetben vártam privit.

Szóval ennyi....

2008. aug. 21. 15:30
Fogmanó tojik a fejünkre!?Bejelentkezik csak ide nem néz be!És még a privimre sem válaszolt!
222. 19a8a83451 (válaszként erre: 221. - Fogmanó)
2008. aug. 3. 13:58
Melyik este? :) Vissza(várunk)!
2008. júl. 30. 13:28

Bocsi mindenki h nem válaszoltam még de nem volt netem csak melóban ott meg lehetetlenség.....

Este jövök és válaszolok mindenkinek...becs-szóóóóóó

2008. júl. 22. 16:18
Fogmanó, az mitől lehet, hogy valakinek a rendes fogaiból négy "elfelejt" kijönni, és több is megáll "félúton" a növekedésben?
219. ibike22
2008. júl. 21. 23:31

Kedves fogmanó!

Ma húzták a 2. bölcsességfogamat, de ismét elfelejtettem rákérdezni, hogy miután már kinn van a fog, az összezárt orromon keresztül kell próbálnom fújni a levegőt, csak azt nem tudom, hogy miért szükséges ez. Tom, h. az orr,- füljáratok, arcüreg szoros kapcsolatban vannak, de többet sajnos nem. Köszönöm, h kielégted a kíváncsiságom. üdv ibi

2008. júl. 15. 14:19

A páromnak fogmosáskor vérzik nagyon az innye. Mit lehet vele tenni? Korábban már volt ilyen, akkor elmexes kezelést kapott a fogorvosnál. Próbáljuk meg megint azt? Mit javasolsz? Milyen fogászati beavatkozások ingyenesek egyébként, és mi az, amiért fizetni kell?

Szép napot!Köszi

217. Edis
2008. júl. 13. 10:48
Egyébként szerintem valamilyen vivőanyagra vagyok érzékeny vagy valami bevonatra.
216. Edis (válaszként erre: 215. - Fogmanó)
2008. júl. 13. 10:47

Azóta kerültem az antibiotikumokat. Nem is szedtem csak egyszer a dalacint, de 1 után be is fejeztem.


Ráadásul szoptatok is..tudom, hogy nem vagyok könnyű eset, ezért is vagyok elkeseredve, hogy ilyen most a fogam. Amúgy ma sokkal jobb. :))

215. fogmanó (válaszként erre: 214. - Edis)
2008. júl. 13. 10:07

az amoxicilin penicilin származék úgyhogy az is kilöve:(...szuper:(

Pont a penicilin érzékenyeknek adják a dalacint....nehéz eset vagy akkor:)

Talán valami Klacid vagy Zinnat lesz akkor.

Huuuu nem vagy könnyű:(......Semmilyet nem tudtál szedni?

214. Edis (válaszként erre: 211. - Fogmanó)
2008. júl. 13. 09:20

Azt tudom, hogy az amoxicillinre is érzékeny vagyok, rajta van a papíron.


Az, hogy a penicillinere vagyok-e passz. 3 éve jött ki az allergia, azelőtt semmire nem voltam, most meg rengeteg dologra.

213. fogmanó (válaszként erre: 212. - Dócy)
2008. júl. 12. 23:04
Irtam....
212. Dócy
2008. júl. 12. 22:59
Mi a véleményed?
211. fogmanó (válaszként erre: 210. - Edis)
2008. júl. 12. 22:45

És sima egyszerű penicillinszármaékot nem próbáltál soha....semmmicillin,augmentin,amoxicillin....stb??

A dalacinnak tényleg kicsit több mellékhatása van....én is csak vég-végszükség esetén veszek be gyógyszert.

210. Edis (válaszként erre: 209. - Fogmanó)
2008. júl. 12. 22:28

Köszi :)


Fogalmam nincsen, hogy mire, mert annó elkezdték egy vérvétellel, de azóta párszor kaptam antibiotikumot ( 2 bölcsességfog operáció). Dalacint szedtem, de csak egy szemet, mert kipirosodtam tőle és eléggé rosszul is voltam.

Húha nem tudom mi lesz, de rettegek az antibiotikumoktól. :(

2008. júl. 12. 22:25

Jaaa akkor gratulálok:)

Háát necces a 4 gyökér...elég ha egynek a véén van egy kis bibi és az nem bizti h látszik a rtgen egyformán:(

Általában pedig sajna antibiot. szoktunk felirni.

Mire v. mikre vagy allergiás?

208. Edis (válaszként erre: 206. - Fogmanó)
2008. júl. 12. 22:21

Ó ez már régen volt, már 9 hónapos a kislányom. :)


Amikor megcsinálta a gyökérkezelést csinált egy rtg-t is. Nem mondta, hogy lenne valami gyulladásra utaló jel (jelzem, hogy 4 gyökeres a fogam).


Ezt a gyulladást hogy lehet elmulasztani? Remélem nem kell antibiotikumot szednem, mert egyrészt szoptatok másrészt elég kemény gyógyszerallergiám van.

207. Dócy (válaszként erre: 204. - Fogmanó)
2008. júl. 12. 22:19
Tehát akkor helyesen járt el az orvos amikor barázdazárta a gyerek fogát,úgy hogy azok a fehér tömések 1 hónap múlva kiesnek?Eddig nem volt rossz foga.
206. fogmanó (válaszként erre: 205. - Edis)
2008. júl. 12. 22:17

Ha pont terhesen voltál akkor gondolom rtg nem volt:(

Igen néha még egy kis érzékenység belefér olyan nekem is volt hónapokig...de a gyökérkezelés után már nem kellene.

Ha ilyen nehezen sikerült csak legyökértömni akkor valószinűleg igen gyulladta lehetett.

Sanda gyanúm h van valami gyulladás a gyökere végén mert akkor szokott harapásra fájni mert hiába nincs benne ideg de a gyökere körül a gyulladást érzékelik a fogat tartó rostok...

Háááát nehéz igy terhesen mert egy rtg nélkül uüigy csak a vakvilágba tud majd a dokid találgatni...várjatok hátha javul ha nem akkor viszont nem biztos h megmenthető.(nem ijesztegetni akartalak...ez csak a végső)

205. Edis
2008. júl. 12. 22:05

Sziasztok!


Kedves fogmanó! Lenne hozzád egy kérdésem.

Terhesen kezdődött...kicserélték a bal alsó 6-os amalgámomat, onnantól kezdve nagyon érzékeny volt a fogam. 14 hetes terhes voltam bár ez most lényegtelen. Onnantól kezdve nem mentem sűrűn, gondoltam kibírom, ha nem rágok azon az oldalon. Aztán megint mentem terhesen, talán 3-szor, de még mindig nem volt jó a fogam. :(

Teltek a hetek mire újból elmentem a fogdokimhoz aki gyökérkezelést javasolt, mert semmiféle próbálkozása sem vált be.

Elkezdte a gyökérkezelést, de kb. harmadjára sikerült befejezni, addig gyógyszeres töméseket kaptam, mert érzéstelenítővel is fájt a fogam.

Megcsinálta harmadjára mint már írtam, jó is volt kb. 2 hétig, de most egy hete nem hagy békén. Eleinte lüktetett, majd reggelente, ha összeérintettem a fogsoromat éreztem kb. 2 percig. Napról napra jobban éreztem, de most 2 napja stagnál. Sajna napközben is rossz (nem fáj, de érzem), enni tudok rajta, kb. 2 rágás után nem érzem, de ha befejezem a rágást kb. 5 perc múlva megint. Beszéltem még múltkor a dokimmal, azt mondta, hogy a reggeli érzékenység belefér, mert gyógyul a fogam, akár több hétig is eltarthat. Most még nem hívtam, mert nyaralni voltunk, de hétfőn fölkeresem.

Szerinted ez mitől lehet? Nem lett jól kitisztítva?


Köszönöm, bocsi, hogy hosszú lett, de mindent szerettem volna leírni.

204. fogmanó (válaszként erre: 203. - Dócy)
2008. júl. 12. 21:46

Először is mifelénk is aláiratjuk az ellenőrzőt és a tanárok már csak a listát hozzák:igen-nem

Nem kell az ellenőrző.

Van külön ecsetelés az a fluoridálást jelent és ehhez nem kell beleegyezés mert ez csak fogerősitő "lakk" ami sok helyen a szűrés része.(ami kötelezö)

A barázdazárást felnőtt fogakon végzik akkor ha a fog nemrégen(évek) jött ki és a barázdája mély nehezen tisztitható és feltöltjük tömőanyaggal h ne legyen mély és tisztithatatlan és ne szuvasodjon ezáltal könnyebben.

A savazás egy kék zselé amit rövid időre rákenünk a tömés üregének vagy a b.zárandó rész szélére vékony vonalban(tehát nem az egész fogra!!).....ezután azt lemossuk és egy ragasztó lakkot(bond) kenünk a fogra és megvilágitjuk majd ezután jön a tőmés vagy a b.záróanyag.

Tehát a pici savazás és bondozás adja meg a tömöanyagnak a foghoz való ragadását.

Elvileg nem kellene kiesni az igy készült tömésnek.De ha igen nem a savazás helye miatt kell aggódni mert az a nyálból rögtön visszanyeri a savazás által elvesztett ásv.anyagtartalmát....hanem attól h könnyebben elromlik egy tömés nélküli fog vagy érzékenyebb lesz.

203. Dócy
2008. júl. 12. 15:34
Kedves fogmanó!Szeretném a véleményedet kérni a következő történetről.A lányomék iskolafogászatra mentek,de előtte aláíratta velem az ellenőrzőjében,hogy hozzájárulok-e a fogászati kezeléshez vagy nem.Én az utóbbit választottam,mivel szeretek ott lenni mikor a gyerekem fogát kezelik,és különben is más fogorvoshoz járunk.Másnap hazajön az iskolából,és meséli,hogy beecsetelte az orvos 18 fogát.Azt monta,hogy ez majd ki fog esni.Ez részben már meg is történt.Egyébként minden gyereknek ezt csinálta. csinálta.Az ellenőrzőt nem kellett elvinni sem.Utánajártam,hogy mi is ez az ecsetelés és azt mondta az asszisztensnő,hogy ez a barázdazárás,és ez egy nagyon jó dolog.Megnéztem az interneten,és azt írták,hogy ecsetelés előtt savval kezelik a fogat,hogy jobban ragadjon hozzá a tömés..Azt nem értem,hogy mi lesz ezekkel a fogakkal,miután kiesik belőlük a tömőanyag?
202. RLindi (válaszként erre: 199. - Fogmanó)
2008. jún. 18. 21:08

Oké köszönöm a válaszod, csak azért nem tudtam mire vélni mert a környezetünkben a hasonló korú gyerekeknek már kint van mind a 20.

Köszi még egyszer:)

201. McKenzi (válaszként erre: 197. - Fogmanó)
2008. jún. 18. 10:49

Köszönöm a választ!

Erről jut eszembe - a fogfehérítés is mehet terhesen?

Fogfehérítés mennyire hatásos hosszú távon - úgy értem a kifehérített fogak gyorsabban színeződnek el, mint az eredeti, vagy nincs különbség?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook