Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati kérdés?Válaszolok! fórum

Fogászati kérdés?Válaszolok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
110. fogmanó (válaszként erre: 106. - Korcsolya)
2008. máj. 6. 20:33
Elképzelhető...nekem hónapokig volt....ha fehér töméssel tömte akkor lehet...a fehér tömések fényre zsugorodnak...nagyon minimálisat de szt a fogad érzi és utófájdalommal v. fokozott érzékenységgel reagál....ez pár hétig normális...persze az más ha gyógyszert kell bevenned rá..akkor menj vissza...amúgy türelem:)
109. fogmanó (válaszként erre: 105. - Dorka29)
2008. máj. 6. 20:31

Ha megnyugtat és is egyév körül kezdtem el fogzani:)

Nézd meg hogy az inye duzzadtabb e már..ha nem akkor ezt ismételd meg 1-2 hónap múlva..ha akkor sem látsz vagy érzel duzzanatot akkor mutasd meg egy kollégának...elképzelhető hogy vastagabb az inye és nehezen tör át de ezt látni kellene....

108. fogmanó (válaszként erre: 103. - Csibebaba07)
2008. máj. 6. 20:29
Lehet zománchiba...ami később lesz "keményebb" foganyag...de nagyon sok minden okozhat ilyet...várj egy kicsit amig kintebb jön és figyeld...
107. nyau82
2008. máj. 6. 15:04

Szia Fogmanó!

van egy nagy problémám.kis koromban sokáig szoptam az ujjam éés ettől az első 4 fogam csúnyán kiáll.sokat csúfoltak emiatt:(((.jártam sokáig fogszabályozásra,de nyolcadikas koromban abbahagytam,nem tetettem be végleges fogszabit.ezért szépen lassan visszaalakultakés most megint kiállnak.már "öregnek" érzem magam a fogszabályozást újra kezdeni,meg kedvem sincs hozzá.azon gondolkodom, hogy elöl 4 fogamat kihúzatom és pótlást csináltatok, ami nem áll előre.szerinted ez jó megoldás?mennyibe kerülhet?

nagyon zavar a dolog,valamit kéne tennem ellene...

köszi a segítséget!

2008. máj. 6. 12:32

Szia Fogmanó!

Nemrég voltam fogorvosnál betömetni egy fogamat,mert kiesett a tömésem.Normális dolog az,hogy amióta megcsinálta nagyon érzékeny a hidegre?Egy hete tömte, de még sokszor belenyilal és fáj.Három hét múlva kell mennem hozzá,nem tudom várjak-e addig.

105. Dorka29
2008. máj. 6. 12:23

A kislányom két hét múlva egy éves és még egy foga sincs. A fogzással jártó tünetek már 3-4 hónanpos kora óta visszatérően jelentkeznek. A családom egyes tagjai már az őrületbe kergetnek, hogy miért nincs a gyereknek még foga, biztos rosszul etetem..

Szóval a kérdésem: Meddig tekinthető "normálisnak" az első fog megjelenése? Mi van, ha addig nem nő ki mégsem?

(Szeirntem is megmosolyogni való kérdés.. de ha arra hivatkozok, hogy egy fogmanó válaszolt nekem, akkor talán békénhagynak.:))

2008. máj. 6. 12:15

Szia!

Szerintem mindenféleképpen vidd el orvoshoz, nem azért mert valami gond van, hanem azért hogy ne azon töprengjél, vajon mi van.Elmész, nem veszítesz semmit.Ennyi

2008. máj. 6. 12:08

Szia!

Abban szeretnék tanácsot kérni,hogy a kislányomnak most bújt ki az első két fogacskája.Amelyik először jött ki,annak a tetején van egy kicsi sárga folt.Mitől lehet?Csak anyatejet eszik,semmi mást nem kap.(5 hónapos)Elvigyem orvoshoz?

102. fogmanó (válaszként erre: 101. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 5. 21:31
Mondd meg neki azt üzenem hogy bizti neki is lesznek csontfogai...nekem elhiheti:))puszi neki
2008. máj. 5. 15:58
Tegnap este nagy felfedezést tett a fiam! Talán lassan mozogni fog a jobb felső első foga. Még ugyan nem mozdul, de más a másik mellett kicsit sréhen áll a vége, alul 2-3 mm-re elnyílt a másiktól. Bencének már ez is öröm!Bár azt mondta a minap, hogy ha fogmanó szerint is lesznek csontfogai, akkor elhiszi:-)Mert tőlem gyakran megkérdi, biztos, hogy neki is nőnek új fogai?(Idős főorvos fogászunk mondta neki, hogy tutira kicserélődik a fogsora, de neki valahogy nem hitte el. Mit tesz az internet varázsa:-))
100. fogmanó (válaszként erre: 95. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 5. 13:13
:))))
99. fogmanó (válaszként erre: 94. - 11a91585fe)
2008. máj. 5. 13:12
Általában 6-11 év között de +/-1 vagy 1.5 év még normális...
98. fogmanó (válaszként erre: 93. - 11a91585fe)
2008. máj. 5. 13:11
Köszönöm az utolsó pár mondatodat...lelkemből szólt:))
97. b9ad431c07 (válaszként erre: 89. - Fogmanó)
2008. máj. 5. 13:01
köszi a választ!
96. Ezti (válaszként erre: 91. - Fogmanó)
2008. máj. 5. 10:26

Igen 8 hónapos:)

Köszike

2008. máj. 5. 08:48

Kedves fogmanó!

Örülünk, hogy vagy nekünk!

2008. máj. 5. 08:26
Nekem is lenne egy kérdésem. :) Meddig,azaz hány éves korig cserélődnek a tejfogak? Köszi
93. 11a91585fe (válaszként erre: 18. - 9778ca1817)
2008. máj. 5. 08:21
Galambom,hidd el nekem,aki hisztis,alacsony fájdalomküszöbbel élő,sírós,félős nőszemély,NEM fáj a gyökérkezelés.De komolyan,ha ügyes a doki,akkor nem fáj.Évekig halogattam a dolgot,hogy megcsináltassam az egyik fogamat.(úgy,hogy a testvérem fogorvos!!!!)Úgy féltem (gyerekkori trauma szintén),hogy teljesen tönkrement egyik fogam.Terhesként hamarabb romlani kezdett,és amikor már a harmadik éjszaka vertem a fejem a falba,a férjem megelégelte és elvitt a dokihoz,Én már úgy voltam vele,hogy BÁRMIT csináljanak,csak ne fájjon.MOSOLYOGVA jöttem ki a dokitól,(azóta is járok megmentette a doki azt a fogamat). Lehet,hogy kifogtam a világ legjobb dokiját,vagy csak egyszerüen egyre humánusabban és profin álnak a "fogmanók" a dologhoz. :) Szóval,mindenkinek ajánlom,hogy nem érdemes halogatni. (Ha ezt a bátyám látná,szembekacagna,hogy ő évekig mit könyörgött nekem...:)
92. Donyta (válaszként erre: 85. - Fogmanó)
2008. máj. 5. 06:41
Köszönöm a válaszod Fogmanó!
91. fogmanó (válaszként erre: 90. - Ezti)
2008. máj. 4. 19:50

Köszönöm szépen:))

A gyerekfogkefe jó ötlet de nekik még elég fogkrém nélkül mosni csak....ha majd tud öbliteni meg kiköpni akkor mehet fogkrémmel....

A gyerekelmex még korai neki...még nagyobb gyereknek is elég párszor egy héten..nem mindennap

Ha jól gondolom 8 hónaposnak akartad irni:))

90. Ezti
2008. máj. 4. 19:43

Szia Fogmanó!

1. tök jó ez a topik és ne hallgass senkire, szerintem jó fej vagy, hogy megcsináltad

2.itt a kérdés:

- ( hónapos kisfiamnak már 6 tejfoga van. Hogyan ápoljam neki? Mert vettem pici kis colgate fogkefét, amire az volt írva, hogy 0 éves kortól, meg vettem neki gyerek elmex-et. Fürdés közben, amég ül a kádban próbálom neki mosogatni, hagyja is szépen, csak az öblítéssel van a gond.


Erre mi a megoldás? Mert gondolom, nem olyan jó ha lenyeli:(

89. fogmanó (válaszként erre: 88. - B9ad431c07)
2008. máj. 4. 15:16

Biztos valami lokális probléma okozza hogy pont ez a foga,vagy amikor ez fejlődött akkor érte valami káros hatás.

Gyerekeknek való elmexszel moshatod neki...ha lehet kerüld a cukros italokat cumisüvegből adni mert az tovább károsithatja mert pont ide előre koncentrálódik a cukros lötyi...

2008. máj. 4. 15:12
két éves kislányom szem foga darabosan töredezik a többi fogán nem látszik semmiféle probléma és nagyon szeretném ha ez igy is maradna : Tudnál-e javasolni fogkrémet vagy bármi más fog ápolot ?
87. fogmanó (válaszként erre: 83. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 4. 15:08
Látos rengeteg múlik az orvoson meg a szülőn..hogy milyen emlék marad meg..Nem kell hazudni a gyerekeknek mert nagyon könnyen el lehet vesziteni a bizalmukat és nem hülyék ők csak kicsik...egyébként sokuk sokkal könnyebben kezelhető mint a felnőttek ha nem beszélik tele a fejüket sok "félsszel"
86. tixtina (válaszként erre: 84. - Fogmanó)
2008. máj. 4. 15:08

Akkor elmegyek,fel is hívom holnap a dokimat,hátha beférek még a nyári szabadsága előtt.Ugyanis két hónap a várólista hozzá.

Köszi a segítséget.

85. fogmanó (válaszként erre: 82. - Donyta)
2008. máj. 4. 15:06

a gyökérkezelt fogakban ugyanúgy lehet tömést cserélni,esetleg kis csapot beletenni.

Vagy végső esetben koronát tenni rá:))

84. fogmanó (válaszként erre: 81. - Tixtina)
2008. máj. 4. 15:04

szia...nem fájdalmas művelet a fehérités...csak utána egy ideig kicsit érzékenyebbek lehetnek a fogaid...

Időnként ismételni kell hogy fennmaradjon a kivánt hatás..

83. ea9bff1b44 (válaszként erre: 65. - Fogmanó)
2008. máj. 4. 10:17
Amikor elmentünk kihuzatni az alsó első fogát, úgy viselkedett a drágám, mint egy kis hős. Nem mondtam neki, hogy nem fog fájni, mert az hazugság lenne. De megbeszéltük, hogy mikor mi fog történni, s a doki is mindent megmutogatott neki. Az első fogat amikor kihúzta, meglepve tapasztaltuk, hogy hatalmas gyökere volt!A másikat néhány héttel később kellett kivetetni(amögött is nőtt a másik)de annak már nem volt gyökere. Persze mindkettőt megkapta egy kinderes kapszliba, és a doki azt mondta, ezért dupla pénzt is hozhat a fogtündér, mert nem magától esett ki, hanem meg kellett "szenvedni" érte.
82. Donyta
2008. máj. 4. 09:31

Szia Fogmanó!

Visszatérve a gyökérkezeléshez, nekem a felső bal és jobb egyest kezelte még 27 éve az akkori dokim. Sosem fájt amit csinált sem közben sem utána. Azóta is az a tömésem van bent, de valószinüleg már cserélni kéne vagy nem tudom mit lehet ilyenkor még menteni rajta!? Te merre rendelsz?

81. tixtina (válaszként erre: 80. - Fogmanó)
2008. máj. 3. 22:19

Igen,azt tudom,hogy csinálnak fehérítést,de úgy hallottam fájdalmas,és leszedi a zománcot.

Kissé szkeptikusan állok hozzá a művelethez.

Sajnos nekem is alacsony a fájdalomküszöböm.:(

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook