Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati kérdés?Válaszolok! fórum

Fogászati kérdés?Válaszolok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
170. fogmanó (válaszként erre: 159. - Ekidli)
2008. jún. 6. 16:16

Már biztos jobban vagy:(

Moshatod amúgy bátran,mert annál rosszab ha kaja marad benne.Én inkább szájöblögetőt szoktam tanácsolni ilyenkor,chlorhexidin tartalmút.

169. fogmanó (válaszként erre: 160. - Eb19d2815e)
2008. jún. 6. 16:15

Feltétlenül meg kell csináltatnod mert ez egy góc a szervezetedben.....tele van baktériumokkal ami elárszthatja a szervezeted.

Rengeteg gondot okozhat:bőrgyulladást,hajhullást,izületi gondokat,befertőzödev tályog lehet.

Szóval időzitett bomba....nyáron vágj bele,megéri:)

168. fogmanó (válaszként erre: 158. - 854d84b78c)
2008. jún. 6. 16:13

Sajnos igen ritkán végeznek altatásban ilyeneket...csak sajnos fogyatékos nem kooperáló betegekkel.

Csak a lidocainra vagy allergiás? Mert vannak alternativ szerek....

2008. jún. 6. 16:11
egyébként fogorvos vagy??
166. fogmanó (válaszként erre: 157. - Dorka29)
2008. jún. 6. 16:11
Igen igen igen...a duzzadt iny sokszor ráborulhat a kinőtt darabkára....dentinox géllel kenegessétek..az nagyon jó rá:)
165. fogmanó (válaszként erre: 156. - Palmarta@t-online.hu)
2008. jún. 6. 16:10

Pont a vérnyomés és sziv gyógyszerek azok amelyek kiváltanak gyakran ilyen burjánzást és általában a gyógyik elhagyása sem vezet már a burjánzás megszűnéséhez...sajnos

A hormonális ingadozás pedig sajnos csak súlyosbithatja a helyzetet:(

És ahol van irritáló dolog mint pl.pótlás ott valóban sokkak rosszabb a helyzet.

Én megpróbálnám a plasztikázást és új pótlás elött allergia vizsgálatot csináltatnék a pótlások anyagaira nézve.

164. fogmanó (válaszként erre: 155. - Winya)
2008. jún. 6. 16:06
valóban használunk savat a tömés során...de azt csak az üreg szélére kell tenni..tehát nem okozhat gyulladást...és csak akkor használjuk ha az üreg aljára már tettünk "szigetelést".
163. Ekidli
2008. jún. 1. 21:05
Köszönjük fogmanó!Várunk!:)
2008. máj. 31. 20:56
Holnap jövök és mindenkinek válaszolok:)
161. 29
2008. máj. 30. 17:55

Kedves Fogmanó!Nekem olyan kérdésem lenne,hogy van egy gyökérkezelt fogam, mellette, pedig úgymond pótolták egy inlay-el a nagyon tönkrement fogamat. Ezeke rágófogak. A probléma, hogy valahogy túl sok lehet a rés közöttük, mert az étel bemegy a két fog közé, és nyomja, meg hát fáj is ott az íny. Mindig fogselymezem. Ezzel mit lehet ilyenkor csinálni??

Előre is köszönöm válaszodat!

Anita

2008. máj. 29. 19:17
Kedves Fogmanó! Sajnos nekem elég sok gondom van a fogaimmal(már amennyi kevés maradt 42 éves koromra):(, így nagyon örülök, hogy megnyitottad ezt a fórumot, ahol lehetőséget adsz a kérdés feltevésre!:)Annál is inkább, mert most külföldön kell élnem. Nemrég pl. elhalt egy fogam, gyökérkezelték, de a tövénél egy ciszta keletkezett, ez jelenleg tünetmentes, meg kell-e műteni, mert ettől nagyon tartok, de ha muszáj a nyáron hazamegyek megcsináltatni.Előre is köszönöm a választ!
159. Ekidli
2008. máj. 29. 18:45

Kedves Fogmanó!

Nekem is lenne egy problémám: kihúzták a bölcsességfogamat, és persze nagyon fáj a helye. Mosni nem nagyon merem ott hátul, mert félek, hogy a fogkefével felsértem a sebet. Ajánlották nekem a meridol nevű fogkefét...egyszer mostam vele fogat, de olyan érzésem volt, mintha semmit sem csináltam volna, így utána megmostam a másik fogkefémmel is. Ezt a meridolt csak a hátsó fogaimnál használjam, vagy pedig minden fogamat ezzel mossam? Vagy ne is használjam, mert nem jó?

Előre is köszönöm a válaszod!

2008. máj. 29. 07:08

Kedves Fogmanó!


Szeretnék tőled tanácsot kérni..A bölcsességfogam nagyon érzékeny, gyakran fájdogál. Látszólag egészséges, nem lukas, ép. Kicsit ferdén is nőtt, ha tehetném, kihúzatnám. Csak itt jön a probléma. Ugyanis allergiás vagyok az érzéstelenítő injekcióra, ezért nem kaphatok belőle.

Hallottam a fogászati beavatkozásokról amit altatásban végeznek, talán ez lenne a megoldás?!

De ettől is kissé tartok, az altatószer sem haszon a szervezetnek..

Mi erről a véleményed? Várom válaszod, előre is köszönöm!

157. Dorka29
2008. máj. 26. 21:38

Szia! Ismét a fogzási kálváriával kapcsolatban kérdeznék.

Nyugodtan lehet nevetni, mert én is azt teszem..


Szóval, a második fog is kibújt, amit a doktornő vett észre az egyéves státuszvizsgálaton, és ha már "szétfeszítette" a lányom száját, én is szemügyre vettem a 2. számút. Még nem törte át teljesen az ínyt, de határozottan látszott.


Aztán pár nappal később "eltűnt", ennek már egy hete.... Van ilyen? Lehetséges az, hogy ha duzzadt az íny, akkor nem látszik ki a fog, ami korábban látszott????:)))

156. palmarta@t-online.hu (válaszként erre: 150. - Fogmanó)
2008. máj. 25. 16:30
Kedves Fogmanó! Köszönöm a választ, már nagyon-nagyon vártam. Sok gyógyszert szedtem, de épp erre gondolva leszűkítettem, inkább gyógynövényekkel próbálkozom. Hypertóniás vagyok, de figyelem a vérnyomásomat. Diován, Ebrantil, Coryol, Cardilopin, Aspirin Protect - ezeket szedtem, de mióta tudom nélkülözni, mert nem túl magasak a tensioim, azóta sem szünt meg a burjánzás. Még van eltávolítani való pótlás, ott a legerősebb a duzzanat, de ahol már 1-2 hónapja leszedték, ott sem húzódott vissza. Ezért gondolom, hogy ha plasztikázzák is, utánna ismét burjánzani fog. Úgy vélem, nem a gyógyszerek okozhatják. Volt gondom a hormonokkal is (pm.alulműködés), női hormonok. Allergiáról nem tudok, még nem vizsgáltak. Hogy mióta áll fenn? - nem is tudom, talán fél-egy éve kezdődhetett, azóta fokozódik. Mit gondolsz, hogyan tovább?!
155. winya
2008. máj. 23. 13:58

kossz a gyors valaszt, e lyuk amugy nagyon nagy,

a fenyre koto az olyan feher tomes amit a tomesu tan ilyen kek (lehet rosszul emlekszem a szinere) fennyel megvilagit a doki?

valahol olvastam h a feher tomeshez hasznalnak valami enyhe savas anyagot amitol begyulladhat a nagyon mely lyuk, vagyis fog.

154. fogmanó (válaszként erre: 153. - Winya)
2008. máj. 23. 07:03

szia....egy ideiglenes tömés egyébként elég sokáig elbirja...bár függ attól mekkora az üreg.....minél nagyobb annál rövidebb ideig birja..

De 3 hetet simán ki szokott birni.

Ha elég nagy a tömés akkor jobban járnál a fényrekötő töméssel mert az jobban összetartja a maradék foganyagot...mig az amalgámtömés könnyebben szétfeszitheti és több foganyagot kell elvenni a fogból.

Ha jól alá van bélelve egy tömés alá,akkor nem nagyobb az esély a gyulladásra ...ha jól ki van takaritva az üreg semmi gond nem lehet.

153. winya
2008. máj. 22. 19:43

ma voltam fogorvosnal, es kifurta egy regi amalgam tomesemet, mert melleromlott, es nagyon mely volt a lyuk ezert gyogyszeres tomest kaptam, elvileg 3 het mulva megyek megint, kibirja addig ez a tomes?

illetve nem tudom milyen tomest csinaltassak bele (bal felso 6os) elegge hatul van nem nagyon latszana esztetikailag nem lenne zavaro az amalgam, illetve hallottam h a feher tomessel nagyobb az esely ilyen mely lyukaknal h begyulladjon, mit ajanl?

152. Mel82 (válaszként erre: 146. - Fogmanó)
2008. máj. 22. 13:46
Köszönöm válaszod. Az ár kb is elég, csak hogy ha sikerül rászánnom magam, hogy elmenjek akkor kb mire számítsak.
151. mint (válaszként erre: 148. - Fogmanó)
2008. máj. 22. 12:26
Nagyon szepen koszonom a valaszt :).
150. fogmanó (válaszként erre: 141. - Palmarta@t-online.hu)
2008. máj. 22. 12:24

jajj bocsi elmaradtál..

Szóval rengeteg minden okozhat inyburjánzást:

-bizonyos gyógyszerek állandó szedése,

-hormonális változás....mint terhesség,egyéb hormon ingadozás,

-irritáló dolog a szájban...rossz fogsor,elálló tömés,fogkő

-genetikai örökség

-allergia

-mechanikai sérülés...megszúrja valami...kaja,fogkefe...stb.


Fontos hogy mióta van,milyen kiterjedésű,több helyen vagy csak egy egy fognál...szedsz e valamilyen gyógyszert???...stb. irj róla

2008. máj. 22. 11:48
Foginnyburjánzást illetően nagyon várom a válaszod!!!
148. fogmanó (válaszként erre: 144. - Mint)
2008. máj. 22. 06:57
Ha nagyon mozog akkor ki lehet húzni,ha viszont csak éppen lötyög még akkor inkább ne.A maradandó nem jön ki azonnal mindenkinek...lehet kell egy pár hét,hogy kijöjjön.De akár 1-2 hónap is eltelhet teljesen normális esetben is.
147. fogmanó (válaszként erre: 143. - Dorka29)
2008. máj. 22. 06:53
Hurrá nagyon örülök:)
146. fogmanó (válaszként erre: 142. - Mel82)
2008. máj. 22. 06:51

Rossz emlék sajnos sok mindenkiben van(bennem is)

Próbáld meg leküzdeni ma már sokkal humánusabbak a beavatkozások.Legalább egy fogadat le kell csiszolni és a másikban is legealább kis támasztékot csinálni.

Persze vannak lehetőségel implantátumra is és akkor nem kell a szomszédos fogakat bántani.

Kb. árak priviben...ez nagyon váltazó.

2008. máj. 22. 06:47

Na végre itt vagyok!

Bocsi mindenkitől,akinek nem tudtam válaszolni...nem volt netem hosszú napokig,csak melóban,de ott nem volt időm.

Ma mindenkinek válaszolok:)

144. mint
2008. máj. 20. 12:37

Kedves fogmano!

A kisfiamnak kb.6-8 hete nagyon mozgott a foga igy a ferjem kihuzta.A kerdesem az lenne,hogy normalis-e hogy meg nem jon a maradando foga(mennyi ido alatt szokott kibujni az uj fogacska?)?A masik kerdes,kiszabad huzni a mar nagyon mozgo fogat,vagy inkabb hagyni kell magatol kiesni?

Elore is nagyon koszonom a valaszt.

143. Dorka29 (válaszként erre: 117. - Dorka29)
2008. máj. 19. 21:32

Hello!

Pénteken, épp egy héttel az első szülinapja előtt, kibújt az első fog. Azóta sem alszunk túl jól (hmmm, enyhén szólva), ezért gondolom, hogy talán jön a többi is.

142. Mel82
2008. máj. 19. 15:12

Segítség,nagyon félek a fogorvostól! Ez a félelem a gyerekkoromból maradt(érzéstelenítés nélküli tömés stb) Van egy fogam amit ki kellene húzni, mert elég rossz, de szeretném pótoltatni is. Ezt hogy oldják meg, a mellette lévő fogaim teljesen jók. És ez úgy kb mennyibe kerül?

Köszönöm a válaszod!

2008. máj. 19. 12:06
..bocsánat, rosszul írtam: a foginnyburjánzást mi okozza,s hogyan gyógyítható? - a plasztikázást szeretném elkerülni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook