Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló mellékhatása? Most, hogy újra szedem, vérezgetek, és görcsöl is a hasam. fórum

Fogamzásgátló mellékhatása? Most, hogy újra szedem, vérezgetek, és görcsöl is a hasam. (tudásbázis kérdés)


16. vvicus
2009. jún. 6. 12:10
Úgy tűnik, elmúlt a vérezgetés végre teljesen!
2009. jún. 1. 22:09
Nekem a vérnyomásomat tette tönkre. Olyan szinten, hogy volt hogy összeestem a pici gyerekemmel a kezemben, mert hirtelen leesett. Mire rájött a doki, hogy mi bajom, addig eltelt 1 hónap is ilyen rossz állapotban. Azóta nem szedem, és semmi bajom!
14. vvicus (válaszként erre: 12. - 35c81b79eb)
2009. jún. 1. 21:59
Harmonetet, anno ezt ajánlotta a nőgyógyi, miután elmentem hozzá, hogy a korábbitól migrénem lett. De nem ismerek mást, aki ezt szedné, mindenkitől a Yadine-t hallom. Pont ezért akartam egyhavi adagot kiíratni, hátha nem válik be, de a háziorvos mondta, hogy ha régen jó volt, most is az lesz, és így sokkal olcsóbb. Tudok valamit kezdeni szerinted két megkezdetlen fogamzásgátlóval? Kicsit nagy pazarlás és pénzkidobás...>:-S
2009. máj. 31. 15:00
Bocsánat: nem másik,hanem második gyereket
2009. máj. 31. 15:00

A Yadine tényleg nagyon jó. Én is azt szedtem utoljára,csak aztán abbahagytam,mert szerettük volna a másik gyereket. Viszont a barátnőmnek egyetlen fogamzásgátló sem vált be,mindentől rosszul volt és vérzett,ajánlottam neki egyet,de az sem vált be.Akkor váltottam én is a yadine-ra.Mondtam neki próbálja ki,de már nem akart kísérletezni. Aztán eltelt egy fél év,lett komoly kapcsolata,gondolta egy próbát megér. Egy éve szedi,pont tegnap mondta,hogy ennél jobb tippet nem adhattam volna.

Bár embere válogatja,de szerintem is jó.

Nekem is lesz az,amit fel fogok íratni magamnak megint,aztán majd meglátjuk.

Szerintem neked is érdemes lenne megpróbálnod.Most mit szedsz?

11. vvicus (válaszként erre: 10. - 35c81b79eb)
2009. máj. 31. 13:46

Igen, ezen én is gondolkodtam. Mert amikor legutóbb abbahagytam, majd újra kezdtem, akkor meg migrénem lett attól, amit előtte 2 évig szedtem, akkor váltottam erre, amit most is elkezdtem. Most ugyanazt szedem, amit legutóljára, szóval talán a váltás segítene. Csak az a poén, hogy mivel csak gyógyszert írattam fel, így a háziorvoshoz mentem el, mivel legutóbbi gyógyszerfelíratási tapasztalatom nőgyógyásznál annyi volt, hogy "és melyiket akarja szedni?". Magánnőgyógyászomnak nem szívesen fizetnék ki 10ezer forintot egy tanácsért, az sztk rendelés meg mindig akkor van, amikor nekem melóznom kéne, ráadásul iszonyat sokan vannak, és időpontosokat is fogadnak, de én meg nem kapnék időpontot, csak kábé egy hónap múlva. Talán tud tanácsot adni a háziorvos is, bár nem vagyok benne biztos.


Itt elég sokaktól hallottam, hogy egy bizonyos Yadinet szednek, az most a legújabb, legalacsonyabb hormontartalmú bogyó, vagy mi az oka a népszerűségének?

2009. máj. 31. 10:11
Lehet,hogy csak gyógyszert kell váltanod.
9. vvicus (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2009. máj. 31. 09:33

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Én azt nem értem, hogy eddig már kétszer is szedtem fogamzásgátlót. Egyszer még régen, aztán szakítás miatt abbahagytam. Aztán elkezdtem újra, de azt is abbahagytam úgy két év után. És sosem voltak ilyen panaszaim. Ráadásul ugyanezt szedtem.


Nekem nem azzal lenne a bajom, hogy vérzek az esküvőn, hanem azzal, hogy én olyankor ájulós vagyok, beszakad a derekam, csípőm, nem bírok állni, ráadásul olyan harapós vagyok, hogy ejha. Egyszóval: engem rettentően megvisel a hirtelen vérveszteség, mert olyankor ömlik belőlem, szó szerint. Azért ezek rendesen el tudják rontani a nagy napot, szóval nem csak a kis betét kellemetlenségei miatt kezdtem el szedni, ráadásul pont aznap jött volna meg.


Ha ez továbbra is így marad, akkor jövő héten nőgyógyászhoz megyek. Olvastam én is, hogy áttöréses vérzés előfordulhat, meg depresszió is. Más bajom, hála Istennek nincsen, csak mivel már szedtem régebben is, ezt most nem értettem.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2009. máj. 31. 07:28
Ja és az én mensesem is erősebb,eddig 6 napig tartott ,most 8:-(
7. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2009. máj. 31. 07:26

Szia.Ha csak azért kezdted újra szedni ,hogy eltold 1 nap miatt a menstruációdatmés utána nem szándékozod tovább szedni,lehet,hogy nem okoz majd annyi zavart,mintha évekre rtendezkednél be.Viszont az első hónap nagyon kemény.Nálam az első 3 hét-ben ez volt:

Lobidócsökkenés,érzelmi ingadozásokkal

Állandó fejfájás,rossz közérzet,levertésg

mellfeszülés,hányinger ,hányás reggelente,szagokra érzékwenység

pattanások a hátamon amik bazi nagyok voltak és fájdalmasak.hajhullás pedig pont erre írták fel.Áttöréses vérzés.Az első 3 hétben + 2 kiló ami 3 hónapos napi 60 perces RRubintréka fitnesstornákkal ment csak le.Mert az ösztrogén miatt lassabban megy az alakformálás.

Szóval ha csak ezért a pár napért akarod szedni akkor gondold meg,nem érdemes kavarni a hormonháztartásod.


Az én esküvőm alatt is megvolt,nem volt semmi baj belőle,csak a nászéjszaka tolódott el:)

2009. máj. 30. 20:44
Szia! Én is szedtem fogamzásgátlót a lányom születése előtt,miután megszültem újra írattam fel. Először azt,ami mellett lehet szoptatni,de folyamatosan véreztem tőle. Aztán mivel sajnos nemtudtam sokáig szoptatni pár hónap múlva kaptam újat,de attól is véreztem. A négy hétből szinte hármat. A nőgyógyászom azt mondta,hogy előfordulhat pecsételő vérzés,dehát nekem annál több volt. Még két félét kipróbáltam,de az egyiktől rosszul voltam,a másiktól híztam. Pedig a terhesség előtt nem volt ilyen gondom. A második lányom születése után már nem is mertem íratni,már két éves és most gondolkodom rajta újra,hogy megpróbálok egyet.
2009. máj. 30. 18:31
Senki nem tud semmit hozzászólni? :-(
4. vvicus (válaszként erre: 3. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 30. 17:50

Hát nem tudom, hogy attól-e, de amikor szedtem, tény, hogy sokkal kövérebb voltam. Bár, amikor abbahagytam, életmódot váltottam.

De járt már valaki úgy, ahogy most én?

2009. máj. 30. 17:47
elhízás,,,
2009. máj. 30. 17:45
Sziasztok! Három éve abbahagytam a fogamzságátló szedését, sok oka volt, no nem egészségügyi. Egy hete pénteken megjött, és elkezdtem újra szedni, mert pont az esküvőm napján kellene megjönnie, és el akarom tolni a gyógyszerrel. Nekem mindig maximum 5 napos a menstruációm, erre most, hogy szedem, már múlthét péntek óta vérezgetek, és görcsöl is a hasam. Járt már valaki így? Ilyen mellékhatást nem írnak a leírásban, éppen az ellenkezőjét, hogy lecsökkenti a menses idejét, és én is így tapasztaltam.
2009. máj. 30. 17:42
Fogamzásgátló mellékhatása?

Unatkozol? Gyere játszani!
Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook