Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló 40 év körül fórum

Fogamzásgátló 40 év körül (beszélgetős fórum)


1 2
13. Karmol (válaszként erre: 1. - Iibollya)
2023. aug. 22. 02:40
En elkottetem magam. Neked meg par ev otthon, 40 felett lehet. De ha a a parod atlepte a 40-et, neki kisebb a nyissz-nyassz.
12. Sütikee (válaszként erre: 10. - Iibollya)
2023. aug. 21. 21:24
A barátnőmnek volt spirálja, és állandóan rosszul volt, nem tudtuk, mitől. Kivizsgálás volt, minden eredménye tökéletes, az orvos pánikbetegségre gyanakodott. Aztán felvetődött, hogy a spirál lehet a ludas, kivetette, utána egyből megszűntek a panaszok, azóta teljesen jól van! Én ezek fényében biztos, hogy a tablettát preferálnám. Én tíz éve szedem, semmi gond nem volt.
11. Bichi (válaszként erre: 1. - Iibollya)
2023. aug. 21. 20:54
Szerintem nincs több gyerek spirál mellett, mint gyógyszer mellett, én inkább spirált peferálnám, de 100 % hogy felírná a gyógyszert, ha azt akarsz, miért nem mondtad neki?
10. iibollya (válaszként erre: 5. - 69fcad429e)
2023. aug. 21. 20:14

Köszönöm a javaslatot!

Sajnos nem tudom milyen a hatékonysága a hormonmentes, illetve a hormontartalmú spiráloknak, ennek mindenképp utána nézek. Köszönöm!

9. constanzes (válaszként erre: 6. - Iibollya)
2023. aug. 21. 20:05

Ebben neked kell dönteni, én idegenkedek a spiráloktól (nem tudom elképzelni, hogy egy idegen test legyen bennem), de nekem felajánlotta az orvos a választási lehetőségeket. Már szült nőknek, akik tartósan nem akarnak gyereket kb. mindig a spirált ajánlják a dokik, és igen, sokkal nagyobb hatékonyságú, mint a tabletta, pl. mert nem lehet elfelejteni bevenni, nem hányod ki, és duplán is véd, a hormonok által és a mechanikai hatás által is. Szóval ha csak a hatékonyság számít, akkor jó. A felhelyezés után pár héttel szokták ellenőrizni, hogy helyén van-e, és nyilván amúgy évente egyszer ellenőriztetni kell.

Mondom, én idegenkedem tőle, ezért én inkább a tablettát választottam.

8. iibollya (válaszként erre: 3. - 69fcad429e)
2023. aug. 21. 19:59
Én sem gondolom, hogy megtagadná, csak nem javasolná. Magánban nem jártam, de úgy gondolom, hogy az orvos okkal nem ajánlotta a tablettát, és ugyanígy okkal javasolta a spirált.
7. iibollya (válaszként erre: 4. - Sütikee)
2023. aug. 21. 19:57
Jó a tabletta, én kb 10 évig szedtem, és nem volt váratlan várandósságom. Az orvosban nem vagyok biztos, hogy 40 év körül javasolná e.
6. iibollya (válaszként erre: 2. - Constanzes)
2023. aug. 21. 19:56
Jaj, én annyi negatívat olvastam spirálok hatékonyságáról. Az egyik ismerősömnek is elmozdult, és meg is fogant a babája. Akkor szerinted maradjak a spirálnál?
2023. aug. 21. 19:19

Ha pedig spirál, akkor inkább olyat ami hormonmentes, pl. [link]

De még ezt se hagynám, hogy FÁJDALOMCSILLAPÍTÁS nélkül felhelyezze az orvos. Akármekkora divat a körükben (is) azt gondolni, hogy egy nőnek kötelessége tűrni minden fájdalmat.

4. Sütikee (válaszként erre: 1. - Iibollya)
2023. aug. 21. 18:29
Miért nem jó a tabletta?
3. 69fcad429e (válaszként erre: 1. - Iibollya)
2023. aug. 21. 17:32
Ha tablettát szednél inkább, szerintem köteles felírni. Milyen indokkal tagadná meg? Magánban sem írják fel?
2. constanzes (válaszként erre: 1. - Iibollya)
2023. aug. 21. 17:25
46 éves vagyok, és fogamzásgátlót szedek (nem fog. gátlási céllal, de ez most mindegy). Ma már vannak olyan alacsony hormontartalmú tabletták, amik 50 éves korig szedhetőek. De ha csak a hatékonyság miatt szeretnéd, akkor meg kell mondjam, hogy az IUS spirálok hatékonysága magasabb, mint a művi meddővé tételé, és persze a tablettáé is. :)
2023. aug. 21. 15:40

Sziasztok!

38 éves vagyok, januárban született a kisfiam. Már nem szoptatok, meg is jött már 3 alkalommal rendesen. Valamilyen fogamzásgatlóra lenne szükségem. Fel is írta a nőgyógyászom a Levosert nevű spirált, de nagyon sok baba született már spirál mellett, nem biztos, hogy szeretném én ezt(nem tervezünk kistesót). Annó fogamzásgátlót szedtem, nem volt gond, de így 40 körül lehet fel sem írná már a doki...Ti mit tanácsoltok?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook