Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás fórum

Fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
337. bubi85
2008. máj. 29. 10:54

A Harmonet 1 hét után véd és a 7 napos szünetben is védelmet biztosít. Ez általában minden gyógyszernél így van


Én is Harmonetet szedek és még soka nem volt vele problémám..nem híztam tőle, nem lett gyerekem ésatöbbi:)

336. Ena24
2008. máj. 28. 17:37

Érdeklődnék a Yasminelle fogamzásgátlóról! Mik a tapasztalatok? Én most kezdtem el szedni, és kíváncsi lennék, hogy mire számíthatok!

Köszi előre is!

Üdv :D

2008. máj. 27. 20:58

üdvözlök mindenkit. rögtön a közepébe vágnék a mondanivalómnak. 2 napja kezdtem el szedni a harmonett drazsé nevű fogamzásgátló tablettát és lenne pár kérdésem vele. mikor lehetek együtt a párommal először vagyis mikortól hat? 2 amikor egyhetes szünetet tartok és utána újból elkezdem szedni akkor is várni kell hogy ismét hasson vagy akkor már rögtön lehet? és esetleg tudja vki hogy a kullancs elleni oltás befolyásolja-e a hatást? a válaszotokat légyszi e-mailben küldjétek már el:) előre is hálásan köszönöm címem: anonymus1304@citromail.hu


üdv: zseny

2008. máj. 26. 11:37

Köszönöm szépen a válaszokat!Biztos ,hogy váltani fogok!Libidóm nekem is eltűnt.Hangulatváltozásaim vannak,és ráadásul még az étvágyam sem a régi.Amúgy is vékony vagyok,és nehezen hízok.Nem akarok lefogyni mégjobban!Sajnos nagyon nehéz eltalálni a megfelelő fogamzásgátlót!Mindenkinek másképp reagál a szervezete....de viszont sok ismerősöm Lyndette fogamzásgátlót használ,és nagyon kevés rá a panasz!Lehet én is azt fogom kérni az orvosomtól!

Még1* köszönöm a válaszokat!

333. delike (válaszként erre: 331. - Ersi)
2008. máj. 26. 11:26
teljesen egyetértek, hogy a személyes tapasztalataidnak higgy! Nincs 2 egyforma szervezet.
332. delike (válaszként erre: 329. - Bf0d194a18)
2008. máj. 26. 11:25

Szia!

Én másfél évig szedtem a Mercilont. A libidóm teljesen eltűnt, de lehet hogy nem ettől, de nem is jött vissza.

Hízni semmit nem híztam tőle, a mellem kb 1 kosárral nőtt :)

Összességében nem volt vele bajom, de most váltottam, hátha visszatalál hozzám a libidóm! :)

331. ersi (válaszként erre: 329. - Bf0d194a18)
2008. máj. 26. 10:31

szia! én is azt szedtem, mielőtt a yadine-ra váltottam, kb. fél évig.

én nem híztam tőle, nem nőtt a cicim sem. a libidóm viszont eltűnt és mindösszesen ennyi problémám volt vele. tesztelgesd és ha nem válik be vagy tényleg felszednél sokat (aminek amúgy nem szabadna bekövetkeznie) akkor válts. de ne hidd el a negatív tapasztalatokat, azért, mert xy ezt mondja, nem biztos, h nálad is érvényesül.

2008. máj. 25. 19:22
bocsi gic nem neked ment:)
329. bf0d194a18 (válaszként erre: 328. - Gic)
2008. máj. 25. 19:22
Sziasztok!Már lassan 2 hete szedem a Mercilon nevű fogamzásgátlót!Hallottam ezt -azt .Rosszat ,és jót is!Szeretném megkérdezni ,hogy aki ilyet szed mik a tapasztalatai,és aki már több éve,az elmondhatná hogy hízni fogok -e és hogy mellre mennyi megy fel!Köszi a választ előre is!
328. gic
2008. máj. 21. 10:11

A fogamzásgátló tabletta betegtájkoztatóján nem szerepeltek az antiallergének mint hatásbefolyásoló tényező. Meg elvileg a doki szerint sem kavar be. Csak kiváncsi voltam a véleményekre. :)


Köszi a választ! :)

327. bubi85 (válaszként erre: 325. - Gic)
2008. máj. 19. 08:53

Szia gic!


Én úgy tudom, hogy az allergiás gyógyszerek nem befolyásolják a tabbletta hatását. De ha nagyon bizonytalan van nézd meg h a gyógyszered milyen anyagokat tartalmaz és a fogamzásgátó tájékotzatóján rajta van h milyen anyagok befolyásolhatját a bogyó hatását.

326. bubi85
2008. máj. 19. 08:51

Sziasztok! Multkor kérdeztem tőletek, hogy lehet-e gond abból ha az első szemet elfelejtem bevenni és 24 óra után veszem csak be...na nem lett gond:) Úgyhogy akinek ilyen jellegű problémája lenne az nyugodjon meg ...azért a 2 hét más módon való védekezést illő betartani a biztonság kedvéért:)


És köszi azoknak aki megnuygtattak h nem lehet gond!


Üdv mindenkinek

325. gic
2008. máj. 18. 19:25

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy az allergia ellen szedett gyógyszerek (esetemben Zyrtec) befolyásolja a fogamzásgátló tabletták hatását?


Előre is köszi a választ!

324. bb52f751dd (válaszként erre: 323. - Eni35)
2008. máj. 8. 13:02

Nekem már nincs fent 4 éve,előtte csak 2 évet hagytam,mert szerintem az miatt lehetett állandóan gomba,nem múlt el teljesen sose,amikor fent volt.

Ha jól emlékszem,valami gold-lily volt,jó drága volt.Jobban szeretném,mert a tablettákat néha elfelejtem bevenni,de nem volt még gond belőle...Én már nagyon nem szeretnék több bébit.

Időnként gondolkodom rajta,hogy jobb lenne spirál megint...

323. eni35 (válaszként erre: 321. - Bb52f751dd)
2008. máj. 8. 12:52
neked melyik fajta van fent? és hány évig szoktad hagyni?
322. eni35 (válaszként erre: 321. - Bb52f751dd)
2008. máj. 8. 12:37
a mirénámnak lejárt az ideje (5 év. nincs vele bajom. ha rajtam múlna még hagynám egy pár évig ha már így megszenvedtem vele! csak tudod a sokkos eszméletletvesztés egy egészséges nőnél is szövődményt hagyott hátra. mert tudod az van írva hogy a stressz és a lelki megrázkódtatás anyagcsere zavart vált ki! hát ezek finom gyengéd szavak, ahhoz képest amit én kaptam! iszonyatos dúúrvaságot és eszméletvesztést. nemsemmi volt! hét tényleg ettől már nem lehet rosszabb ha valakinek a már a nyakát fogják elvágni és nincs az alagútnak vége!
321. bb52f751dd (válaszként erre: 317. - Eni35)
2008. máj. 8. 12:26
Megkérdezhetem,hogy probléma miatt vetetnéd le,vagy azért,mert már régóta fent van?
320. bb52f751dd (válaszként erre: 318. - Eni35)
2008. máj. 8. 12:23
ja,hát az igen...
319. bb52f751dd (válaszként erre: 317. - Eni35)
2008. máj. 8. 12:23

Nem ad érzéstelenítést,de nekem annyira rendes volt az orvos,előre megbeszéltük,hogy nem fog fájni és olyan finoman felrakta,hogy alig éreztem,de az se fájt.A levétel egy pillanat volt,észre sem vettem,csak közölte,hogy készen vagyunk.Annak nem szabadna fájni szerintem...

Azért ne rettegj!Rosszabb biztos nem lesz!

De egyéb vizsgálat se fáj nekem ennél az orvosnál,nem hiába járok már 14 éve hozzá.

318. eni35 (válaszként erre: 316. - Bb52f751dd)
2008. máj. 8. 12:22
itt nem a fájdalomtűrő képességről van szó, hanem az orvosi durvaságról! amit dúrván csinálnak az mindenkinek fáj!
317. eni35 (válaszként erre: 316. - Bb52f751dd)
2008. máj. 8. 12:18

szia!

ad az orvos valami érzéstelenítő félét spirál fel ill levételnél? mert nekem annyira elviselhetetlenül fájt a felrakás hogy sokkot kaptam, összeestem. biztos nem megfelelő orvost választottam pedig maszekon voltam nála. és most rettegek a kivételétől! egy biztos ahhoz többet nem megyek! de ezek után kitudja milyen a másik?

316. bb52f751dd (válaszként erre: 314. - Eni35)
2008. máj. 8. 12:06

Szia!

A levételnek nem szabad fájnia,én nem is éreztem.

Viszont nekem a felrakás sem fájt...nagyon ügyes volt az orvos,vagy nekem nagyobb a fájdalomtűrő képességem.

2008. máj. 8. 11:31

én régen a Marvelont szedtem - mára már vannak sokkal újabbak is, de amikor én kezdtem az volt a legújabb - soha semmi bajom sem volt vele


szülés után kaptam egy másikat, modernebbet - felfújt, bedagadtam, bevizesedtem tőle, fájt mindenem - visszacseréltettem a régire, jó az nekem attól nincs semmi bajom sem


a barátnőm viszont meghízott tőle - tehát embere, helyesebben nője válogatja, hogy kinek mi a jó :)

314. eni35
2008. máj. 8. 11:27
a spirál levétele is olyan elviselhetlenül fáj mit a felrakása? mert nekem a felrekás egy pokol volt! vagy a levétele egy kicsit szolidabb?
313. ersi (válaszként erre: 312. - Ersi)
2008. máj. 3. 13:20
Amúgy a pearl index szerint, melyet saját honlapjukon tettek közre, nagyon biztonságos, biztonságosabb, mint az óvszer. és, h kényelmes-e, az egyénfüggő. nekem nem jelentett volna gondot a tabletta használata, csak nem bíztam benne.
312. ersi (válaszként erre: 311. - Alyce)
2008. máj. 3. 13:14
szia! az én nőgyógyászom nagyon nem ajánlotta a pharmatext. anno használtam a tablettát, csípett és folyásom volt tőle. oylasmit mondott, hogy inkább a már gyerekes anyukáknak ajánlja, azoknak, akiknél nem gond, ha becsúszik egy gyerek. no, ezek után nem kértem belőle.
311. alyce
2008. máj. 2. 17:37

Sziasztok!

Én már csak az óvszeres fogamzásgátlási módszert használom, ugyanis ahány gyógyszert szedtem, annyi problémám volt. Volt amelyiknél 28 napból 30-at véreztem, a legutóbbinál semmi fizikai jel nem volt, csupán nem kívántam a szexet (ami elég gáz). Úgyhogy kénytelen voltam abbahagyni. De nem is bánom, mert sajnos a családban már lett valaki meddő a gyógyszertől, és áldom az eget, hogy miután abbahagytam, nekem szerencsésen megjött a menstruációm. Persze ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy termékeny vagyok. Ha esetleg van valakinek tapasztalata a Pharmatex tamponról!, az kérem jelezzen nekem, ugyanis érdekelne. A többi (krém, tabletta) nem érdekel, csak ez. Előre is köszi annak aki válaszol.

További szép napot!

310. ersi (válaszként erre: 309. - Kpgd)
2008. máj. 2. 17:29
én este 7 körül szoktam bevenni. namostmár, van olyan, h ez az időpont csúszik félórát, órát. mondjuk igyekszem mindig 7kor bevenni, jelez is az órám, de sokszor leszundiztatom, mert mondjuk nem alkalmas a pillanat. a lényeg, hogy ha nem is percre pontosan szeded, de azért ne legyenek naponta kétórát csúszó változatok. sok helyen olvastam azt, hogy leginkább a napszak a lényeg.
309. kpgd
2008. máj. 1. 10:25

eddig használtunk is kiegészítő módszereket, de akkor a második levéltől elhagyjuk ezeket.

köszönöm a gyors válaszokat. :)

még az lenne a kérdésem h az mennyire fontos hogy mindig azonos időpontban vedd be a tabelttákat? mert vki azt mnodja h percre pontosan mnidig uyganakkor kell, de olyat is hallottam már, hogy az időpont csak arra van h ne felejtsd el egyik nap se.

308. 2ab728965c (válaszként erre: 306. - Kpgd)
2008. ápr. 30. 20:22
Én viszont azt mondom, hogy ebből a nem egész egy napnyi csúszásból nem lehet semmi gáz, de hozzáteszem gyorsan azt is, nem vagyok orvos, csak egy laikus egészségügyes.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook