Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás fórum

Fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2007. nov. 13. 15:25

Sziasztok,megint!

A lent említett problémáim hál isten,teljesen elmúltak.

Most egy olyan "problémám" lenne,hogy a tabletta elkezdése utáni héten már nem védekeztünk,és azóta se egyszer sem....Most a második levél tabletta utáni szünetben vagyok és alig van menszeszem,nem úgy,mint az előző levél végén,akkor rendes vérzésem volt.Lehetséges,hogy a tabletta még nem hat és terhes maradtam?

Aki tud segíteni légyszi válaszoljon!Előre is köszönöm!

2007. okt. 2. 18:04
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtatott...
215. a19df63bf9 (válaszként erre: 205. - Df1077de8f)
2007. okt. 2. 14:57
Szia!Nekem azt mondta egy hozzáértő személy,ha közti vérzésed,vagy ami még rosszabb,folyamatos vérezgetésed van egy fogamzásgátlótól,akkor az nem nyújt biztonságos védelmet neked és az a legjobb,ha azonnal átállsz egy másik gyógyszerre.Én évekig Femodent szedtem-nem is volt soha semmi és féléve(vagy már lehet,hogy kicsit több is),mikor újra szedni kezdtem,közti vérzéseim voltak tőle.Én le is álltam vele,a folytatást meg úgyis tudod..Szia!
214. df1077de8f (válaszként erre: 213. - 2ab728965c)
2007. okt. 2. 07:04

Mivel már kiváltottam előre a 3 havi tablettát,megpróbálom azt,hogy tovább szedem hátha hozzászokik a szervezetem.Ha még 3 hónap multával is gondok lesznek abbahagyom.

És köszönöm a válaszokat,tanácsokat.

213. 2ab728965c (válaszként erre: 211. - Df1077de8f)
2007. okt. 1. 22:05

Nem úgy van a háromfázisú tabiknál hogy "legerősebb" meg "leggyengébb" hatóanyag, hanem úgy van kialakítva a hormontartalom, hogy művileg utánozza ugyan a test normális hormontermelését, az ovulációt viszont blokkolja le.

Lehet hogy Te erre az öt napnyi hormonkombinációra érzékenyebb vagy, innen a hányinger.

Ha ennyi gondod van ezzel a tabival, lehet jobb lenne egyfázisú, vagy a hüvelygyűrű, nem gondolod????

Vagy a 3 havi türelem, amit a múltkor írtam.

212. zebracsikó (válaszként erre: 211. - Df1077de8f)
2007. okt. 1. 18:55

mivel fogamzásgátlót szedsz, ezért nincsen peteérésed.

sőt, tulajdonképpen menstruációja sincs a fog.gátlót szedőknek, mert a havi vérzés ebben az esetben úgynevezett megvonásos vérzés, hiszen nincs peteérés, tehát nem a nem megtermékenyült pete ürül ilyenkor (mint normál esetben)

211. df1077de8f (válaszként erre: 209. - 2ab728965c)
2007. okt. 1. 18:38

sziasztok!

Köszi a tanácsokat.

Lenne még egy olyan gondom,hogy 3 napja szedem a középső (5 szemből álló fehér tablettákat.)Amióta ezeket szedem iszonyatos hányingerem is van.Lehet a tablettától?Állítólag a fehér színű tabletták a legerősebb hormontartalmúak,mivel akorra esik a peteérés...

210. 2ab728965c (válaszként erre: 206. - Mütyür)
2007. szept. 30. 20:26
Annyi biztos, hogy a kihagyás után más védekezési mód is javallott, ugyanis egyetlen napi szünet is elég az esetleges tüsző megrepedéséhez.....
209. 2ab728965c (válaszként erre: 205. - Df1077de8f)
2007. szept. 30. 20:25

Szia, szerintem legalább az első három levelet szedd be, mert ennyi idő kell hogy a szervezeted hozzászokjon a hatóanyagokhoz.

Ha azután is vérezgetsz, irány a doki, és újabb szer, vagy más fog. gátló eljárás.

208. df1077de8f (válaszként erre: 207. - Mütyür)
2007. szept. 30. 19:54
Annyira fiatal nem vagyok...(34)És van már három gyerekem.Régen szedtem már ezt a gyógyszert akkor semmi bajom nem volt tőle.
207. Mütyür (válaszként erre: 205. - Df1077de8f)
2007. szept. 30. 19:48
Én a helyedben nem szedném azt a gyógyszert mert nagyon magas a hormontartalma! Nekem is ezt írták fel először, de mikor kiderült hogy anyukám szedett ilyet hormonkezelés miatt, akkor elmentem egy másik orvoshoz aki szintén azt mondta,hogy ez a gyógyszer túl erős. Fiatal szervezetnek meg főleg,és nincs szükség ilyenkor hormontartalmú gyógyszerekre,hacsak nincs valami baj. Bocs,hogy beleszóltam,csak gondoltam megosztom a tapasztalataimat.
2007. szept. 30. 19:46
Valaki tudna segíteni? Az a probléma, hogy elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlómat a héten egyik nap. De voltam együtt a párommal. Ugye nem hat ki ez a kihagyás semmire? Remélem ettől még nem lehetek terhes? Aki biztosan tudja a választ írjon! Köszönöm
2007. szept. 30. 18:52

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem aki tud segítsen.

10 napja kezdtem el szedni a Tri-Regol nevü fogamzásgátló drazsét.A tájékoztató szerint a menszesz első napjától kell elkezdeni,úgy is kezdtem.Az a gondom,hogy amióta szedem azóta folyamatosan vérezgetek(nem vészes végül is inkább véres folyás)Volt már valaki ilyen helyzetben?Mit csináljak?Hagyjam abba a gyógyszer szedést?Az orvos szerint előfordul ilyen amig a szervezet meg nem szokja...Szerintetek???

204. anita
2007. szept. 18. 15:11
Szóval szerintem botrányos, hogy úgy írnak fel az orvosok hormontablettát, hogy sokan nem végeznek hormonvizsgálatot! Én is úgy csináltattam, hogy ismerősöm dolgozott a kórházban és megcsinálta. Hormonvizsgálat nélkül honnan tudja, hogy mi a jó? Ajánlgatta a Lindinett nevű tabit, hogy az milyen gyenge, nincs mellákhatása. Én nem szedtem be, de a barátnőm igen, ő egy év alatt nyolc kilót hízott. Gratula!
203. anita
2007. szept. 18. 14:41
Sziasztok! Soha nem szedtem fogigátlót, és a jövőben sem teszem. 28 éves nő vagyok, és a kapcsolataimban csak hüvelykúpot használtam szeretkezéskor, azt is csak peteéréskor. Nem estem teherbe! A pharmatex jó és szerintem biztonságos, annyi, hogy a petting alatt a párod felhelyezi, vagy akár te is fel tudod. Tíz perc és mehet az action! Próbáljátok ki! Van patentex is, de az csíp....
2007. szept. 11. 22:52
Szia Mindenki!Ismeri illetve használja valaki a hüvelygyűrűt,mint fogamzásgátló módszert?Nekem most(tegnap)javasolta a nődokim,kaptam róla egy-két bemutató papírt és értek is mindent de érdekelne olyasvalaki véleménye is aki már próbálta-egy kicsit tartok a levételétől.Köszi!Sziasztok!
201. Joyce (válaszként erre: 200. - 42959a623e)
2007. aug. 18. 20:50
Milyen gyógyszert szedsz?
2007. aug. 18. 20:43

Én egy drágább,de kevés hormontartalmú tablettát szedek.Nekem bevált,m.kevesebb is lett a "mennyiség",haarább is elmúlik,és nem fáj a pocim.

Még mindig jobb,m.zokniban lábat mosni:D

199. 8fc8629034 (válaszként erre: 187. - Joyce)
2007. aug. 17. 10:08

Igen én is csináltam ilyet a nyaralás miatt de utánna aszt hittem szétmegy a derekam mert úgy görcsöltem és ráadásul fel is volt fújódva hasam

Viszont az meg jó ha nem épp a nyaralás alatt van meg az ember havija

198. 2ab728965c (válaszként erre: 196. - H.editke)
2007. aug. 9. 07:37

Sajnos nincsen, nagyon nagy disznóságnak tartom magam is.

Ráadásul a kisebb hormontartalmú, kevésbé egészségkárosító termékek csillagászati áron kaphatóak, nem mindenki tudja megfizetni.

Nagyon rosszul van ez így kitalálva, remélem előbb utóbb ebben is igazodunk az EU-hoz, ahol jócskán támogatják az árát, sőt, van akinek teljsen ingyenesen jár is.

197. 2ab728965c (válaszként erre: 194. - E3e8ab07a5)
2007. aug. 9. 07:33

Szia!

Ha fog. gátló mellett nincs menses, mert annyira vékony a nyh, az nem gond egészen addig, amíg teherbe nem szeretnél esni.

Nyugodtan szedhetd tovább a gyógyszert, mert a késöbbiekre nézve semmilyen károsodást nem fog okozni neked az, hogy most vékony az endometriumod.

Ha ugyanis abbahagyod a bogyót, a szervezeted előbb-utóbb visszatér a normális ciklusokra, beindulnak az eddig "takarékra állított" petefészkek és a hormontermelés, általában 2-3 hónapon belül minden olyan lesz, mint a fog. gátló előtt volt.

Ha mégsem, azon is könnyű segíteni, szóval az a tanácsom, hogy a tervezett gyerekvállalásig nyugodtan szedjed a gyógyszert, nem fogsz vele ártani sem magadnak, sem a születendő babádnak!

196. h.editke (válaszként erre: 193. - Sosniok)
2007. aug. 7. 15:42
Nem olcsó. Erre nincs támogatás?
195. sosniok (válaszként erre: 194. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 6. 07:05
szia.Szerintem egy nyaralás miatt ne tedd kockára az egészséged. Kérdezzd meg az orvost hogy mit tegyél. Aztán kiderűl. Szerintem a hátralevő dolgok fontosabbak mint az hogy megvan e a nyaraláson vagy sincs. Bocsi de nekem ez a véleményem kérdezz rá a dokodnál hogy mit egyél.
2007. júl. 4. 13:01

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Femodent szedek már 4 éve, februárban egyszer már kimaradt a mesim, a nődokim azt mondta ez előfordulhat, mert nincs nyálkahártya ami leválljon a méh faláról, kizárta a terhességet, és mondta, hogy szedhetem még tovább a gyógyszert, addig, amíg mégegyszer nem fordul elő ilyen. Most persze újra előfordult, jövő héten megyümk nyaralni és kiszámoltam, hogy pont az indulás napján kellene megjönnie, ezért nem hagytam szünetet az előző levélnél, hanem beszedtem a következő 21 szemet, tegnap kellett volna megjönnie... Most nem tudom mit csináljak, tesztet azt bizti, de nem érdemes szombatig megcsinálni!Szerintetek elkezdjek szedni újabb csomag gyógyszert, vagy inkább hagyjam abba, (kb. ebben az éveben szerettem volna még szedni, jövőre pedig megpróbálni a babót)Most félek, ha tovább szedem későbbiekben lesz belőle gondom, pl. nem tudok teherbe esni, elvetélek stb... Kérlek benneteket, aki járt már hasonló cipőben, vagy hallott már ilyenről segítsen nekem!!! Mit tanácsoltok???

193. sosniok (válaszként erre: 192. - Lilla25)
2007. jún. 25. 06:34
hali. Majd 7000forint.
192. Lilla25
2007. jún. 23. 14:20
Sziasztok!Annyit szeretnék kérdezni a Jasminelle-t szedőktől,hogy mennyibe kerül a háromhavi adag?Köszi
191. sosniok (válaszként erre: 185. - Weberkitti)
2007. jún. 22. 06:01
szia hogy nem fáj a hasam az egy pozitív dolog mert elötte mindíg nagyon fájt. Szenvedtem szinte mindíg. De az hogy étvágyam, van feltudnék falni egy fél marhát és lassan 11 napja megvan kicsit durva. Rem ez csak a kezdeti időszak és abba marad mert így nem lesz jó.
190. sosniok (válaszként erre: 189. - Vikoka18)
2007. jún. 22. 05:59
Ha leírnánk minden mellékhatást be tellne itt ez az oldal. Ha kaptál hozzá beteg tájékoztatót olvasd el ott felvan sorolva egy csomó dolog . És közben figyeld magad. Nem akarlak megijeszetni de a haj hullás is egy mellékhatás.
2007. jún. 21. 14:59
Sziasztok!Én is fogamzásgátlót szedek,és azt szeretném kérdezni,hogy volt e vagy van e valakinek tőle valami mellékhatása?Mert például nekem azóta sokkal jobban hullik a hajam!
188. 29 (válaszként erre: 187. - Joyce)
2007. jún. 21. 13:34

Szia!

Hát én még egyáltalán nem kísérleteztem ilyennel, és az a baj,hogy nekem is több mint egy héttel tovább kéne szedni:-((De hát csak nem fogom ezért kihagyni a tengerben való fürdést.Bár nekem valahogy az szimpibb hogy hamarabb abbahagyom.Csak nem tom, hogy akkor ugyanakkora védelmet nyújt-e.

Szerintetek?

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook