Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrászhoz és kozmetikushoz járás fórum

Fodrászhoz és kozmetikushoz járás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
123. Veronika27 (válaszként erre: 121. - A1baa7edcc)
2008. okt. 14. 20:02

Nem minden kozmetikus kezel tünetileg, pont ezért, mivel tudjuk, hogy belsőleg kell először rendbetenni a szervezetet, ha valami bőrprobléma van. De hiába adok tanácsokat, vagy szajkózom, hogy legalább a kedves vendég menjen el egy általános laborvizsgálatra, mert anélkül nem tudjuk meg, hogy mi okozza. 99%-ban a válasz: elmennék, de... "nincs rá időm"..."majd a következő hónapban elmegyek" stb.

Akkor szerinted én mit tudok csinálni?

Mellesleg nem minden esetben igaz, amit írsz.

"A kozmetikusok tunetileg kezelnek, mert ugye a bor a belso egeszseg kivetulese."

Nekem speciel nagyon szép bőröm van, pedig egészségtelenül élek...

Egyébként a sok kontár meg a törvényhozók bűne is.

Jo szakembert nehéz találni, de nem lehetetlen.

122. Cuczy (válaszként erre: 121. - A1baa7edcc)
2008. okt. 14. 17:12

Azért nem érted, mire fel az egész, mert még nem volt részed igényes kezelésben, ami nem csak abban nyilvánul meg, hogy megtisztítja a bőrt a mitesszerektől, pattanásoktól, nem kívánatos helyeken növő szőrszálaktól, stb., stb.

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy makulátlan bőre legyen.

Fogalmad sincs milyen érzés, milyen lehet tiniként, vagy fiatal csinos lányként gyulladt aknákkal az arcodon létezni a világban?

Érdekes, de se a dokik bogyói, se a természet-gyogyósok nem tudtak segíteni rajtam.

A rendszeres kozmetikushoz járás, és heti 1x szoli viszont igen.

Apám anyám bőre zsíros seborrheás, tág pórusú. Állandóan olajos. Én ezt örököltem.

12 éves koromtól rohangászott velem anyám egyik helyről a másikra. Mindenhol nyomatták az észt, változás semmi.

23-24 éves koromig megkeserítette az életemet. Még a vegetáriánus táplálkozás se szünette meg, pedig 4 évig nagyon betartottam.

Hidd el, van akinek szüksége van rá!

Ha más nem, legalább a gyógynövény hatóanyagú, illatos, halk zenés profi masszázs kényeztető hatása -egy stresszes nap után-, nagyon jól tud esni...

Persze én is találkoztam kontárokkal. De csak ezért még nem húzom le az egész bagázst. A fodrászatról ugyanez a véleményem.

121. a1baa7edcc (válaszként erre: 119. - Veronika27)
2008. okt. 14. 16:55

Nincs rajuk szukseg, vagyis nem lenne szukseg, ha az emberek megfelelo eletmodot folytatnanak, megtanulnak apolni es kezelni a boruket es normalisan taplalkoznanak. A kozmetikusok tunetileg kezelnek, mert ugye a bor a belso egeszseg kivetulese.


A mai vilag sugallata: akkor lehetsz csak apolt, ha kozmetikushoz jarsz... (es meg kormoshoz, fodraszhoz...), csak sajos az eredmeny sokszor olyan silany, hogy nem is ertem mire fel az egesz.

Tisztelet a kivetelnek.

120. anyuca66 (válaszként erre: 119. - Veronika27)
2008. okt. 14. 16:40
Érveidet el tudom fogadni. De az a Q... pénzből van a legkevesebb, azért van a hárítás.
119. Veronika27 (válaszként erre: 118. - Anyuca66)
2008. okt. 13. 20:22
Nem azért, mert kozmetikus vagyok, de szerintem igenis van rá szükség.
2008. okt. 12. 18:19
Cigi, pia, nélkül, rendszeres alvás, nem éjszakázunk bulizunk heti rendszerességgel, nincs is rá szükség.
2008. okt. 12. 15:01
Már el kéne menjek a fodrászhoz, mert már egy fél éve biztos nem voltam, kozmetikushoz meg minek, így is szép vagyok..:)
2008. okt. 11. 13:16
Egy történet jutott eszembe. 2 munkatársnőm elment 1 ilyen "szalonba" Szépen megcsinálták nekik. Azóta se mentek, nem az ő világuk. ( gondolom, nem kérdeztem meg őket miért nem mész újból? hisz semmi közöm hozzá). Veszélyesnek tartom akkor is ha más munkát végzünk. Ha lenne rá pénzem is kihagynám....
115. anyuca66 (válaszként erre: 113. - Veronika27)
2008. okt. 11. 13:09
Lakk, és minden díszités nélküli, nem karcoló, kis körme legyen. Ne sértsen fel masszirozás közben. Úgy tudom élelmiszer boltba ahol kimérnek cuccokat nem lehet lakkos, műköröm.
114. Cuczy (válaszként erre: 113. - Veronika27)
2008. okt. 11. 00:19

Húúú, ilyenem már volt...!

Jó pár évvel ezelőtt belefutottam egy "karmos" kozmetikusba. Ugyan nem plasztikpata volt az ujján, de hosszú volt. Gyönyház színű lakkal volt kifestve, de átselylett alóla valami szürkés...

És ezt nem is egyből vettem észre, hanem már csak menet közben.

Egy pillanatra lefagytam. De egyből beugrott a mentőötlet:

Hasmenésre hivatkozva felpattantam, kirohantam a slozira, ott még gondolkodtam egy kicsit, majd bocsánatot kértem és megléptem.

A kozmetikuslány arcára és nevére a mai napig emlékszem. Pedig már közel 10 éve történt.

113. Veronika27 (válaszként erre: 108. - Anyuca66)
2008. okt. 10. 09:38
Hat en akkor szaladnek el, ha mukorme lenne a kozmetikusnak. Ja es "apolt korom" nem egyenlo a mukorommel!
112. Veronika27 (válaszként erre: 107. - 24af5bf008)
2008. okt. 10. 09:36

Szia!

En is kozmetikus vagyok. Hat el kell keseritselek, mukorom szoba sem johet, max ha levagod, de akkor meg ugye minek...:)

2008. okt. 10. 07:37
Nem jarok.
110. M_Marcsa (válaszként erre: 106. - Anyuca66)
2008. okt. 10. 07:25

Nem iszok, nem cigizek, hanem kozmetikushoz járok.

Most találtam egy kozmetikust aki nagyon jó és feleannyiért dolgozik mint az előbbi.

Két hónapra előre programál.

109. Cuczy (válaszként erre: 108. - Anyuca66)
2008. okt. 9. 18:40

Sziasztok!


Én sem engedhetném meg magamnak, ha nem szortíroznék. A körmeimet magam ápolom én is. Pl. a szoliról lemondtam. Ezért inkább a kozmetikus. Amennyit 2-3 hónap alatt szolira költöttem, azt most inkább félre rakom és néha meglátogatom a kozmit. Míg a szoli 10 p, addig egy arcmasszázs fél óra. Inkább legyek fehér, mint ráncos.

Vagy mint korábban írtam, lemondok más dolgokról. Pl. moziban évek óta nem voltam. Vagy "mekdonalc", meg egyéb ilyen pufiszendvicsek... Szerintem csak szervezés kérdése a dolog.

108. anyuca66 (válaszként erre: 107. - 24af5bf008)
2008. okt. 9. 17:36
Ha estleg járnék az ápolt köröm lenne az elsődleges szempont. Nekem. De nyilván vannak követelmények....
107. 24af5bf008 (válaszként erre: 101. - Évice)
2008. okt. 9. 17:33

Szia!

Lenne hozzád egy kérdésem, tudom, elég picsásan, vagy hülyén, vagy nem is tudom, hogy hogy fog hangzani,(nem is kérdeztem még senkitől) de azt szeretném kérdezni tőled, hogy: Egy kozmetikusnak lehetnek műkörmei? Így rendesen eltudja végezni a kezeléseket? Mert én annak készülök és vannak körmeim, ezért kérdezem...

Előre is köszönöm a választ!

XD

2008. okt. 9. 17:33
Jó nektek hogy megengedhetitek ezt magatoknak....
2008. okt. 9. 17:32

Kozmiba nem pedig 4X túl vagyok. Hosszú hajamat vágatom a végét, ahhoz járok több mint 10 éve. Sűrű,vastag szálú és természetes göndör. Most már csak vizesen látszanak a hullámok.

Évente 2-3 alkalommal szoktam járni. Az idén többször is meglátogattam, egy csavarás erejéig, 1 hétig látszani szokott.

Különben alkoholt, cigit, nem élek vele. Az éjszakai bulikat kerülöm, mivel kinőttem belőle, nem is tudnék hova járni. Mellesleg! Ismerek smikkel teli nálam fiatalabb asszonyokat, és a bőrük nem SZÉP! Tág pólus, apró ráncok. A púder sokkal jobban kiemeli a bőrhibákat. Lehet hogy rossz a sminkkészlete?? Nem tudom de én így érzem jól magam, ezek nélkül. Nem kell félnem hogy a festék elmosódik.

104. panna77
2008. okt. 9. 16:56
Fodrászhoz hetente járok, kozmetikushoz havonta.
2008. okt. 9. 15:45
2-3 havonta fodrászhoz, mert hosszú hajam van, kozmetikába elvileg havonta.
102. Cuczy (válaszként erre: 101. - Évice)
2008. okt. 9. 15:37

Szia!


Akkor te lényegében a fodrászhoz járással vagy úgy, mint én a kozmetikushoz járással :)

Asszem kipróbálom, mert már kezdem kicsit unni a beszárított fazont, amit az utóbbi időben a fodrászom "produkál".

Te pesti vagy?

101. Évice
2008. okt. 7. 23:20
Kozmetikus vagyok,így ez megoldott.Fodrászhoz 2 helyre járok.Vágatni, festetni 2 havonta.Szárítatni meg,ha valami alkalom van 1 másik fodrászhoz,aki olcsóbban dolgozik.
100. o.andi
2008. okt. 7. 22:25

fodrász hetente

kozmetikus 2 hetente

99. Cuczy
2008. okt. 7. 22:08

Sziasztok!

Régebben rendszeresen jártam fodrászhoz, viszont az utóbbi 4-5 évben megnövesztettem a hajam, a festésről pedig leálltam, mert teljesen hazavágta a fejbőrömet. 3-4 havonta levágatok a végéből, esetleg beszáríttatom vagy kivasaltatom, de ennyi.

Ja! És régen sem drága flancos szalonokba jártam, hanem inkább a szimpátia és a "végeredmény" döntötte el, hogy kihez járjak vissza.

Kozmetikushoz tiniként rendszeresen jártam (problémás bőröm volt), de mivel 19-20 éves koromtól elkezdtem szolizni, a bőrömről is elmúltak a patik.

Ugyan az elmúlt 1-2 évben teljesen leszoktam a szoliról, de visszaszoktam a kozmetikára.

2-3 különböző kozmihoz járok vissza, többé-kevésbé rendszeresen (kb.2 havonta az egyikőjükhöz, aztán 2 hónap múlva a másikhoz).

Azért csinálom így, mert mindegyik más alapanyagokkal dolgozik. Meg aztán mindhárman valami másban jók...

Van amelyik csajszi frenetikusan masszíroz, a másik viszont villanófénnyel kezel, a harmadik pedig olyan szemöldököt tud nekem gyantázni és festeni, amilyet senki más. (Pedig az elmúlt 10 évben már pár kéz között megfordultam...!) Ráadásul a festék sem kopik le 2 hét után! Még a szempillámról sem, pedig spirálozom.

Szóval beosztom, hogy mikor költök ezekre, de azért nem mondok le a kényeztetésről. (Inkább kevesebbet bulizok, bagózok abban a hónapban, vagy valami egyéb dologról mondok le, amikor megyek valamelyikhez... :)

Egyenlőre nem érzem úgy, hogy kidobott pénz volna.

98. SF
2008. okt. 1. 20:19

10 év után először ma elmentem egy fodrászhoz. Mosás, vágás, szárítás 3500.

Remélem, kitart ez is 10 évig!:-)))

2008. szept. 5. 13:46

Mivel kozmetikus vagyok, ezert ilyenre nem kell koltenem :)

Fodraszhoz mig otthon jartam, hetente mentem. Most meg kulfold miatt havonta, ha hazajutok. Muszaj festetni is, mivel gyorsan no, es egy picit mindig vagatok is belole.

2008. szept. 4. 06:54
Eddig hetente jártam fodrászhoz,mostmár havonta!Hosszabb lett a hajam:-)),ezért nem megyek hetente!!Kozmetikuhoz nem járok!
2008. aug. 7. 18:53
Fodrász, amikor szükséges. Kozmetikus bármikor jól jön egy kis kezelés a bőrömre ráfér, de 1-2 havonta jutok el.
2008. júl. 31. 08:52
2 havonta fodrász, 1 hónap alatt megse nő a hajam, nincs mit vágni:), kozmetikus 3-4 hetente, szoli csak télen
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook