Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetés nélküli szabira küldik a férjem :(! Mit csináljunk? fórum

Fizetés nélküli szabira küldik a férjem :(! Mit csináljunk? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
39. csera
2008. okt. 23. 11:54

Köszi, még egyszer :)!

Egyenlőre 4 nap szünet nekünk is, azután éjszakás lesz, akkor nem jut hozzájuk hír.

Majd 2 hét múlva talán, többet tudunk.

38. supin
2008. okt. 23. 09:07
Nagyon sok szerencsét nektek!!
37. Ada12 (válaszként erre: 36. - Csera)
2008. okt. 23. 08:51
Örülök, ha segíthettünk. Remélem jól alakulnak a dolgok.
36. csera
2008. okt. 22. 22:27

Szóval utána néztem! Mivel fizu nélkülit csak a munkavállaló kérésére adhatnak, ilyet Ő nem fog kérni! Ha elé teszik a papírt, akkor már másnap táppénz! És ha én visszamondtam a Gyed-et, akkor megy Ő. Így nem szakad meg a munkaviszony és nem esik vissza nagyon a fizetés sem.

De, azért még reménykedünk, hogy nem lesz ilyesmire szükség :)!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Jó, hogy ilyen segítőkészek vagytok!

2008. okt. 22. 17:43
A munkanélküli segély összege keményen lerontja a 180 napi átlagot, ha GYED-re megy! Ne utána menjen, inkább helyette!
34. Ada12 (válaszként erre: 33. - Ada12)
2008. okt. 22. 16:09
Még annyit, ha megszakad a biztosítási jogviszony, akkor fizetnetek is kell, h egyáltalán ellásák majd valahol. Meg van a havi összeg. És innen már nem tud elmenni se táppénzre, se Gyesre, Gyedre stb.
33. Ada12
2008. okt. 22. 16:08

Elkezdtem írni, de nem sikerült :(


Közben Jay néni már leírtam amit akartam. Szóval a fizu nélküli szabi, ha 30 napnál hosszabb, akkor megszakad a Tb-s biztosítás.

32. csera (válaszként erre: 31. - Jay néni)
2008. okt. 22. 11:41
Köszönöm, megnézem!
2008. okt. 22. 10:27

Régi cikk, de a lényeg benne van:

[link]

30. Jay néni (válaszként erre: 29. - Csera)
2008. okt. 22. 10:22

A fizetés nélküli szabi ideje alatt szünetel a biztosítotti jogviszony, kivéve, ha a TB törvényben szereplő kivételekre vették ki a szabit.

Tehát ha olyan indokkal küldik fizetés nélküli szabira ami nincs a törvényben a férjednek nem lesz biztosítása.

29. csera (válaszként erre: 28. - Jay néni)
2008. okt. 22. 10:00
Azt nem lehet megszakítani?
28. Jay néni (válaszként erre: 27. - Csera)
2008. okt. 22. 07:50
A fizetés nélküli szabadság külön kategória.
27. csera (válaszként erre: 25. - Ada12)
2008. okt. 21. 21:17

Én úgy tudom, hogy munka nélküliről is el lehet menni Gyed-re, csak az elmúlt 2 évben meglegyen 180 nap munkaviszony.

Táppénzre, meg miért ne mehetne valaki szabadság alatt, megszakítja és elmegy táppénzre. Ha megszűnik a munkaviszony, akkor még 3 napig el mehet táppénzre (passzív, vagy hogy hívják?)!

Persze lehet, hogy változott a jogszabály, még van idő utána nézni. Szerencsére!

26. csera (válaszként erre: 24. - Jay néni)
2008. okt. 21. 21:14
Köszi! Nekem eszembe se jutott, hogy itt utána nézzek :)! Ez jó nekünk.
25. Ada12 (válaszként erre: 23. - Csera)
2008. okt. 21. 15:22
Az a baj ezzel, hogyha elmegy fizu nélkülire, akko rutána már nem tud táppénztre, Gyed-re stb menni és onnan már nincs visszaút. Ha a drága főnök úgy dönt, nem folytatja itt Magyarországon, akkor mit csináltok? Tudom, h nehéz, de ha a fizu nélküli már szóba került akkor nem sok jóval kecsegtet a dolog.
24. Jay néni (válaszként erre: 23. - Csera)
2008. okt. 21. 14:56

"A gyermekgondozási díj a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának 70 %-a, azzal, hogy a gyed maximálisan megállapítható összege igazodik a mindenkori minimálbérhez, a gyed legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka lehet. Ennek megfelelően a gyermekgondozási díj 2008. évi felső határa havi bruttó 96.600 Ft."


www.oep.hu

23. csera
2008. okt. 21. 14:31

Nem lehet kiszámítani mi lesz, német a tulajdonos!

Azt már megmondta, hogy itt Magyarországon nem fog adózni, inkább legyen veszteséges a cég, ezért meg is tesz mindent. Kivisznek Romániába egy gyártósort, majd néhány hónap múlva, visszahozzák és ennek az összes költsége a Magyar gyárat terheli.

Ha, biztos lesz a leállás, akkor megy el táppénzre, addig a műszakpótlék is sokat nyom latba!

Ha nem indulnak be januárba, akkor tényleg a GYED témát járjuk körül. Nem tudjátok, annak mennyi a maximuma? Most kb. 130-140 eFt-ot hoz haza nettóban, annak a 70%-a, 90-100 eFt között lenne.

22. supin (válaszként erre: 21. - Ada12)
2008. okt. 21. 13:58
Igen,kérd meg az orvosod ,vegye táppénzre. A fizetésnélküli semmi esetre sem jó.
21. Ada12 (válaszként erre: 19. - Csera)
2008. okt. 21. 13:56
Ha már így is, úgy is vége a melónak (mert valszeg azért is küldik őket el), akkor mielőtt megkapja a felmondását miért nem mehetne el táppénzre. Vagy még bíztok abban, h a felmondás nem következik be?
20. Jay néni (válaszként erre: 19. - Csera)
2008. okt. 21. 13:10
Valami átmeneti hitel plusszban? Persze ez csak akkor működne, ha a férjednek tuti a melóhely és már januárban, vagy legkésőbb februárban újra doliznának.
19. csera
2008. okt. 21. 13:06

Köszi a válaszokat, bocsi, hogy eddig nem néztem vissza, de tudjátok: főzés, mosás, stb.!

Kifizető hely, mert sok melós van. Táppénzre még oka is lenne, de tényleg félő, nem Ő lenne a következő akit elküldenek. Most október 6-tól hetven valahány embert küldtek el. Ez volt az első lépés. Persze ezt is letagadták, amikor kiszivárgott a hír, csak pár nappal előtte íratták alá a felmondást. Volt olyan akinek 3 éve lett volna a nyugdíjig! Ezen a környéken, nehéz munkát találni, még alkalmit is, ha mégis napi 1500-2000 ft-ért várnák el.

A férjem egyébként géplakatos és "C" kategóriás jogsija van.

Nem írt alá még semmit, mert még tagadják a főnökök, gondolom majd december elején lesz bejelentve, akkor derül ki az is, hogy gondolják pontosan. Igen, az jó ötlet, hogy semmit se írjon alá!

Én könnyebben elmehetnék dolgozni a kereskedelembe, pláne decemberben és akkor a férjem jöhetne Gyed-re. De én jóval kevesebb fizut kapnék és akkor sem tudnánk kifizetni a hiteleket. Azon gondolkoztunk, hogy a kocsit (7 hónapos) visszavisszük, de rá kellene fizetnünk vagy 500 eFt-ot.

Majd írok, ha tudunk valami konkrétumot!

18. Kalmár Edit (válaszként erre: 11. - Jay néni)
2008. okt. 21. 09:31
Az én párom is építőiparban dolgozik. Ősztől tavaszig napi ezer forinttal kap kevesebbet, az indok korán sötétedik, de igy is közel 10 órát ledolgoznak. Decembertől kb. februárig egyáltalán nincs munka. 4 órásra van bejelentve, úgy hogy saját magának kell fizetnie a járulékokat. 2 év múlva nyugdijba megy, mennyi lesz a nyugdija bele sem gondolok! Ez a szemétség!!!!
2008. okt. 21. 09:06
Mihez ért a férjed? Nem tud esetleg erre az időre valaki mellé elmenni fusizni?
16. Henie (válaszként erre: 11. - Jay néni)
2008. okt. 21. 08:41
váá, én teljesen fel tudom magam bosszantani az ilyeneken.. Meg valahol nem értem, hogy akik neki dolgoznak, azok miért nem váltanak. Jó, tudom nehéz, de azért ha már több éve keresne melót, csak találna...
15. Ada12
2008. okt. 21. 08:39

csera!



Írt már alá vmit a férjed? Ha még nem, akkor irány a doki és intézzétek el a táppénzt, minél hamarabb. Ha már aláírta, h kéri a fizu nélkülit akkor sajna nem lehet.


Ha a táppénz megvan, akkor addig el sem küldhetik, mert nem kaphatja meg a felmondását táppénz alatt.

14. Ada12
2008. okt. 21. 08:37
Valszeg igen. Mert a fizu nélkülit a munkavállalónak kell kérnie, írásban. Ha ez nem történik meg, akkor arra az időre, ha nincsen munka a munkáltatónak fizetnie kell. Viszont, ha minden ok nélkül elküldik, akkor előtte elmehet táppénzre.
13. Jay néni (válaszként erre: 12. - Ada12)
2008. okt. 21. 08:33
Valószínű aki nem vállalja be a fizetés nélkülit azt kiteszik valami indokkal. Szerintem az a lényeg, hogy a cég egy fillért sem akar fizetni.
12. Ada12
2008. okt. 21. 08:32
Nem lehet fizetés nélküli szabadságra küldeni a munkavállalót. Ez a munkavállaló döntése kell hogy legyen. A munkáltató állásidőt köteles fizetni.
11. Jay néni (válaszként erre: 10. - Henie)
2008. okt. 21. 08:28
Ismerek olyan építőipari vállalkozót aki a télen elküldi az embereit munkanélkülire. Minden télen megcsinálja. Máshol viszont nem kapnak melót. Van három-négy hónapjuk amikor azt sem tudják mi lesz velük, mert ha tavasszal nincs meló akkor maradnak munkanélkülin. :(((
10. Henie (válaszként erre: 9. - Jay néni)
2008. okt. 21. 08:26
Annyira undorító ez az egész.. Ha kimersz állni a jogaidért, kirugnak... Ha meg csendben tűröd, akkor te halsz éhen:S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook