Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszüntethetik a munkaviszonyomat GYED miatti fizetés nélküli szabi alatt? fórum

Megszüntethetik a munkaviszonyomat GYED miatti fizetés nélküli szabi alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - Quenn)
2009. ápr. 19. 19:28
így vany:-), látom közben már megoldódott.
53. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - Csapoari)
2009. ápr. 19. 19:27
akkor nem fizu nélküli szabin vagy, hanem gyeden. kettő együtt nem járja:-)
52. danama (válaszként erre: 51. - D@nu)
2009. ápr. 17. 14:31
az biztos
51. d@nu (válaszként erre: 47. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 14:26
Akkor is h.lye, de hát ő üti meg a bokáját, ha nagyon erősködik, nem te. ;)
50. danama (válaszként erre: 48. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 14:07
ne hagyd magad, így is eléggé undorító, hogy a saját hazánkban külföldiektől függünk
2009. ápr. 17. 14:02

Na ez engem is érdekel, jelenleg 1 éves, 3hónapos a fiam, de hó végén szólni akarok a főnökömnek, h kivenném a felhalmozott szabit, majd az letelte után mennék dolgozni. Ügyvéd ismerősömtől kérdeztem, ő mondta, elvileg a köviben lehet vége a munkádnak:

- közös megegyezés(ámde ez ekvés anyuka érdeke)

- jogutód nélkül megszűnik a cég

- rendkívüli felmondás(ha olyan bakit csinálsz, mely a céget érinti- de ha eddig nem hozta fel senki ezt, akkor utólag nincs is indok rá)


A munkáltató köteles visszavenni a gyermek 3 életévét betöltésig - ha GYED-en van, vagy ha nem veszi igénybe a fizetés nélküli szabit gyermek gondozása céljából, akkor is biztosítani kell a munkahelyet. Semmi indokot nem találhat ki, ha van más helyetted,őt kell kirúgnia(ha akarja), ugyanabba a munkaviszonyba kell visszavennie a munkáltatónak. SŐt, a jövedelmed se lehet kevesebb, mint amivel eljöttél, és a munkaköröd sem változhat.


Na én kiváncsi leszek, h a főnököm vissza e vesz. A jogász haverom azt mondta, h ha én vissza akarok most menni, nem várom meg a 3 évet, nem az a kérdés, h van e állásom, hanem h mikor akarok kezdeni. A törvény azt is kimondja, h ha gyeden vagy, és a főnököd kirúg, mert te vissza akarsz menni, a hátralévő éveidet ki kell fizetnie, mivel te károsulsz h kirúg. GYes után viszont kirúghat, mert a gyerek betölti a 3at, és arra más szabály vonatkozik, akkor csak a felmondási időre köteles visszavenni téged.

2009. ápr. 17. 13:51
Azt hiszem, tényleg muszáj lesz harcolni, mert biztos, hogy nem írom alá a közös megegyezést, pedig ő azt hiszi. Mezőgazdasági cég vagyunk, "megvette" a búzánkat azzal, hogy majd elszámolunk, ha eladta, mert aprópénzt én sem szerettem volna kapni érte! Így kicsit függök is tőle, de ami sok, az sok! Még jó, hogy a beszállításról van papírunk!
47. csapoari (válaszként erre: 44. - D@nu)
2009. ápr. 17. 13:49
A főnök német, így nem is keresem az okát. Szerintem egyszerűen már most ki akarja zárni, hogy visszamenjek. A lányok olcsóbbak...
46. danama (válaszként erre: 45. - Danama)
2009. ápr. 17. 13:46
sőt a zaklatás már bűncselekmény :-)
45. danama (válaszként erre: 41. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 13:45

nem rúghat ki ha gyeden vagy! majd talán utána, azért akar az idegeidre menni, hogy te írd alá, hogy te mondasz fel.

de ne hagyd, tudod nagyon krimisnek hangzik de legközelebb vedd fel a telefon beszélgetéseket, a személyes találkozókat, az e-maileket nyomtasd ki és harcolj az igazadért

44. d@nu (válaszként erre: 42. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 13:44

De ez még mindig nem magyarázat. Helyettem is felvettek embert, a főnököm mégsem tököl ilyen marhaságokkal. Nem kerülök neki semmibe, perpill csak papíron létezem, akkor nem is zavarok..

Egyébként meg, ha felmond neked, akkor majd mindent tudni fog a másik két lány? Hol itt a logika? Vagy ne is keressünk ilyesmit az észjárásában? :O :D

43. d@nu (válaszként erre: 41. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 13:39
Szerintem nem. Ha bakizol, azt akkor kellene rád verniük, amikor csinálod, nem évek múlva, bár nem tudom, a törvény mit mond erre.
42. csapoari (válaszként erre: 40. - D@nu)
2009. ápr. 17. 13:36
Én is és a kolléganőm is eljöttünk szülni, ő két hónappal utánam. Ő azonban már most visszament dolgozni, így van, aki az észmunkát csinálja, illetve van egy másik csaj, aki lótifutinak jó. A kettejük bére összesen majdnem annyi, mint amennyi az enyém egyedül volt. Ja, és azt mondta, hogy nem vagyok segítőkész, ha eme kettő kérdez valamit a munkával kapcsolatosan. Nem akarja azt érezni, hogy szívességet teszek neki, ha válaszolok valami bajukra-gondjukra!
2009. ápr. 17. 13:33
Elolvastam a cikket, köszi. Mi van akkor, ha keresnek egy indokot a súlyos gondatlanságra? A szerződésem szerint egy havi bérem erejéig felelek a hibámért. Ha valamit ősrégi hibámat előszednek, akkor azonban felmondhatnak? Ez olyan szemétség! És még a telefont sem veszik fel!
40. d@nu
2009. ápr. 17. 13:33
Egy valamit még mindig nem értek, de lehet, lemaradtam valamiről. Ha te gyeden vagy, azaz nem dolgozol, tudtommal a munkáltatónak semmibe nem kerülsz, ott sem vagy, nem zavarsz, nem szívod a levegőjüket :) ... - akkor miért erősködik, hogy most fel akar neked mondani? Nem érne rá akkor ezzel szórakozni, amikor majd vissza akarsz menni dolgozni, akkor sokkal könnyebben találna indokot és védettség alatt sem fogsz állni? :?
39. d@nu (válaszként erre: 37. - Danama)
2009. ápr. 17. 13:28
Teljesen igazad van.
38. d@nu (válaszként erre: 36. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 13:27

Olvasd ezt el:

[link]

37. danama (válaszként erre: 36. - Csapoari)
2009. ápr. 17. 13:25

ne hagyd magad, ha valaki feljelentette őket így jártak, először bizonyítsák be, hogy te voltál!

Mond meg nekik, hogy vállalsz bármilyen vizsgálatot és amennyiban kiderül, hogy ártatlan vagy még te fogod őket rágalmazásért beperelni!

2009. ápr. 17. 13:15

Sziasztok! Újabb fejlemény! Keresik az indokot rendkívüli felmondásra.

Tegnap kaptak egy levelet, hogy jön az APEH kézenfogva a vámosokkal és 2005-ig visszamenőleg ellenőrzik a céget. Szerintük én jelentettem fel a céget, így megszegtem a szerződésemnek azt a pontját, melyben vállaltam, hogy lojalitást tanúsítok a céggel szemben.

Kezd betelni a pohár!

35. danama (válaszként erre: 34. - Annaluca)
2009. ápr. 17. 07:00
hát igen, ha az ember nem állna a sarkára akkor mindent megtehetnek
34. annaluca (válaszként erre: 33. - Danama)
2009. ápr. 16. 19:00
Alá akarták velem iratni a közös megegyezést, de akkor minden jogomról le is mondtam volna. Így felmentéssel távoztam. Szemét helyzet volt a kicsivel így kiszúrni velem.
33. danama (válaszként erre: 32. - Annaluca)
2009. ápr. 16. 18:11
ügyes vagy, hogy nem hagytad magad .-)
32. annaluca (válaszként erre: 29. - Danama)
2009. ápr. 16. 18:05
Igen, a pr végéig az elmaradt munkabérem + 9 hó kártérítést.
31. danama
2009. ápr. 16. 16:09
szerintem eleve nem jó már a helyzet, szegénykém kiharcolja, hogy ne rúgják ki, de azok a köcsögök majd olyan helyzetet teremtenek meg légkört, hogy önként mondjon fel
30. quenn (válaszként erre: 28. - Danama)
2009. ápr. 16. 14:50
Vagy rutinból házon belül elintézték, legtöbbször mi írjuk meg, ha kismama épp "kéznél van" aláíratjuk vele a kérelmet, ha nincs nem rángatjuk be ezért, hanem egy feljegyzést írunk és már el is van intézve.
29. danama (válaszként erre: 27. - Annaluca)
2009. ápr. 16. 14:42
és kaptál valamit?
28. danama (válaszként erre: 22. - Quenn)
2009. ápr. 16. 14:41
akkor nekem azért nem kellett mert kifizetőhely a cégem
2009. ápr. 16. 14:38
Arra azért figyelj, hogy a gyed és gyed alatt felhalmozott szabit a végén ki szokták veni, mert kevés munkáltató fizeti ki. Ez általában tközelít a fél évhez, de lehet több is annál. Engem a szabiról visszamenve rúgtak ki, de mivel az indok (létszámleépítés) nem volt valós, így munkaügyi bírósághoz fordultam, és nyertem.
26. quenn (válaszként erre: 23. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:36
Igen, éppen azért találták ki a fizetés nélküli szabadságot a GYED idejére, hogy folyamatos munkaviszonyban maradjon a kismama, szabadságra nem mehetsz, táppénzre szintén nem, valamilyen jogcímen igazolni kell, hogy alkalmazott vagy, de mégsem "dolgozol".
25. quenn (válaszként erre: 23. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:34
Munka törvénykönyve 90§.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook