Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetés nélküli szabadság melletti munkavállalás fórum

Fizetés nélküli szabadság melletti munkavállalás (tudásbázis kérdés)


2021. okt. 8. 15:11

Akkor írd eztigy le már az elején es minden tiszta lesz.

A fonokodon múlik h kezeli ezt a helyzetet.

24. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 22:44
A zaklatást hogyan kell érteni? És miért nem szólsz róla?
23. Mazee (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 22:37
Akkor sétálj be a HR osztályra és kérdezd meg őket. Ha tudnak róla ne egy női fórumon akarj tájékozódni.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Birebora)
2021. okt. 7. 22:06
Nem tudom, nekem az olyan elköszönős, mindenképpen szeretnék visszamenni, és várnak is vissza.
2021. okt. 7. 22:01
Ha egy megbízható, jó munkaerőm lennék, aki azt kéri, engedjem el arra a 2 hónapra fizetés nélkülire, amíg az őt zaklató kolléga nyugdíjba megy, és nem én fizetném a táppénzét, hanem megoldaná, hogy ismerősnél dolgozik, mert meg kell élnie, akkor aláírnám. A kollégát ismerve örülnék, hogy nem vesztek el egy nyugdíj előtt álló idióta miatt egy jó emberemet.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Mazee)
2021. okt. 7. 21:56

De hát egy szóval sem mondtam, hogy nem közös megegyezéssel szeretném, épp ezért informálódom. Miért ne tájékoztatnám őt a munkáról?

Nem értem a támadást.

19. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2021. okt. 7. 17:21
*ha megtudja, hogy te dolgozol máshol, míg ő állományban tart... rajta maradt a taccspadon az ujjam :DD
2021. okt. 7. 17:18

Te, mint munkáltató mit szólnál, ha az alkalmazottad ezt csinálná? Valamire hivatkoznod kell, hogy miért kéred, ami nyilván kamu. (mi lesz az indok amúgy?) Ha megtudja, hogy ő állomány tart miközben te dolgozol máshol, elég gáz... Ezek után te bíznál magadban?!?!?!?!?!!!


Ha valami nem okés a helyeden, próbálj meg lépni, vagy várd meg míg a helyzet rendeződik. Elárulom, sehol nem jobb! :DDDDD

17. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 17:12
6. hsz. A mellékelt linkben pontosan benne van.
16. Amaunet (válaszként erre: 13. - Birebora)
2021. okt. 7. 17:11

Egy kolleganőmet annyiban támogatta a cég, hogy elengedte fizetettlen szabadságra fél évre, így gyakorolhatta az angolt kint Londonban. A státusza meg volt, csak egy gyakornokot alkalmaztak fél évig. Nem foglalkoztak azzal, hogy odakint dolgozik-e vagy sem.


Itthon farkas törvények vannak.

15. Mazee (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 17:08

Kikerülheted a neked nem tetsző válaszokat, de attól még nagyon meg fogod ütni a bokád.

A kötelezően kiadandó fizetés nélküli szabadság indokai: 3 év alatti gyermek gondozása, fogyatékos személy ápolása max 2 évig és a katonaság.


Minden egyéb esetben közös megegyezéssel adható csak ki, nem jár alanyi jogon, munkáltató beleegyezése szükséges.

Ha Te nem tájékoztatod arról, hogy ebben az időben más munkáltatóval munkaviszonyt létesítesz, akkor rosszhiszeműen jártál el, sérted a munkavállaló gazdasági erdekeit, és ha még a szerződésed kizárja a másik munkaviszonyt súlyos szerződésszegést követsz el. Nincs erre konkrét joggyakorlat a munkaügyi bíróságon pontosan azért, mert a munkáltatót tájékoztatnod kell, a kötelező fizetés nélküli esetében meg életszerűtlen a másik munka.

Ezek a tények.

14. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 17:06
Ha nincs alapos okod (pl. beteg gyermek ellátása), akkor a munkáltatód gazdasági érdekein, tervein múlik a dolog (jobb esetben). Mert előfordulhat, hogy "csak" nem enged.
13. birebora (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 17:01
Én úgy tudom, hogy külföldi tanulmányok vagy munka amit a céged támogat és ő küld ki. Közeli családtag ápolása. És akkor ha már kivetted az összes szabadságodat. Ennyire emlékszem.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2021. okt. 7. 16:58
Köszönöm, ez nagy segítség! Mik ezek a kritériumok, erről van esetleg anyagod?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Csillagszem38)
2021. okt. 7. 16:54
Fura, mert alább jogszabályt citáltak, hogy lehet. Munkáltatója válogatja ezek szerint.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Birebora)
2021. okt. 7. 16:53
Köszönöm! Visszamennék, amint lehet.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Birebora)
2021. okt. 7. 16:51
Mert addig is ennem kell valamit :( Nincs hónapokra tartalékom
2021. okt. 7. 16:24
Ilyet nem lehet csinálni 🤣🤣🤣pont nemrég olvastam egy jogesetet erről, biztos h nem!
2021. okt. 7. 15:40

Annyit tennék hozzá, hogy amennyiben nem a kötelezően biztosítandó fizetés nélküli szabadság indokai alapján kéred, a munkáltató nem köteles biztosítani.

Tehát nem marad más választás, mint felmondani.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 15:29

[link]


Az utolsó bekezdésben van a válasz a kérdésedre, de érdemes végigolvasni.

5. birebora (válaszként erre: 3. - Dad1f54482)
2021. okt. 7. 15:05
Igen, most, hogy mondod, nálunk is volt ilyen, engedélyeztek neki fél évet. Aztán választania kellett, hogy visszajön vagy kilép. Kilépett. Ez kb. 6 éve volt.
4. Mazee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 15:04

Sérti a jelenlegi munkáltatód jogos gazdasági érdekeit. Ha a munkáltatód beperel esélyesebb, hogy ellened ítélnek.

Részedről ez az álláspont véleményem szerint nehezen védhető.

3. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 15:02
Egyik munkatársam most így ment el fizetés nélküli szabira. Igaz ő külföldre ment dolgozni. Nem tudom ennek van-e jelentsége.
2021. okt. 7. 14:59
Nem mondom biztosan, de szerintem ilyen nincs. Miért nem lépsz ki és lépsz vissza ha megoldódott a helyzet?
2021. okt. 7. 14:49

Sziasztok!


Munkajogi kérdésem lenne, megköszönném, ha azok válaszolnának, akik biztos információval rendelkeznek.


A jelenlegi munkahelyemen szeretnék fizetés nélküli szabadságra menni addig az ideig, amíg bizonyos körülmények nem rendeződnek ott (ezt most nem részletezném). Mivel ez idő alatt is pénzt kéne keresnem, elmennék dolgozni máshová erre az időre.


Kérdésem az lenne, hogy ez így működhet-e? Nem zárja ki az egyik 8 órás (parkolópályás) munka a másikat?


Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook