Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ficus szakértők segítségét kérném. Miért sárgulhattak be a levelek? fórum

Ficus szakértők segítségét kérném. Miért sárgulhattak be a levelek? (tudásbázis kérdés)


17. benvik
2012. aug. 13. 12:31
Lehet hogy elég, de ha már ott elkezdett a föld bedurranni, vagy a gyökerek rothadni akkor földcsere kell. Amúgy egyik virág sem szereti a kaspóba ültetést. Ha nincs jó vízelvezetés, akkor előbb utóbb tönkremennek.
2012. aug. 13. 10:28

igen, közvetlenül abban van minden virágom

Ha kilukasztom az alját???

15. benvik (válaszként erre: 14. - 1baba2012)
2012. aug. 13. 09:59
Kaspóba közvetlenül? Vízelvezetés? Ha nincs, akkor azonnal kapd ki belőle!!!!
14. 1baba2012 (válaszként erre: 13. - Barackmag)
2012. aug. 13. 09:57

Szia!

Egy hónap után jön elő a helyváltoztatás-megsinylése? :-)

Jaj, de kényeske a drágaságom :-S

A virág egy műanyag nagy szögletes kaspóba van ültetve közvetlenül /töltöttem fel egy képet a kaspóról/

Sok utánnaolvasás után, szerintem a vízzel vagy a fénnyel lehet baj....

2012. aug. 12. 22:34
Valószínűleg kissé megsínylette a változást, hogy új helyre került. Mibe ültetted?? Milyen kaspóba? Ki van alul lyukasztva, vagy áll a cserepe az időnként ott pangó vízben? Nem szereti ha nem szellőzik a földje. Sok mindent kibír egyébként, az enyém igaz zöld levelű, de tavaly mikor kitettem a tűző napra, az összes levelét lepotyogtatta. De csontra, nem maradt csak a vékony ágacskái. Aztán továbbra is ott volt a napon és csodák csodája gyönyörű új leveleket hozott, amik már nem érzékenyek az erős napsütésre. Most is kint van, de csak cserépben. Télen sajna a száraz lakást sem nagyon szereti.
12. benvik (válaszként erre: 10. - 1baba2012)
2012. aug. 12. 21:05
A padlófűtéstől egyszerre lehullajtja az összes levelét. Egyeltalán nem bírja:-( A mostani ficusom még picike, olyan 50cm. Kb 20cm-en vettem. A locsolást nem tudom meghatározni, hogy mennyi, virágmániám van, így rengeteg van, nem tudom követni. Úgy érzetre locsolom. Naponta figyelem a földjét, és amikor száraz a teteje, akkor kap vizet. Nem állottat, mert az itt nagy mennyiség lenne az összeshez tárolni. De nem hideget. És olyan 2 hetente kapnak tápot is. Amúgy nem annyira könnyű a tartása az tény, a nagylevelű társáé sokkal könnyebb. Nyáron spriccelem kb 3 naponta őket, télen fűtésszezonba meg megy a párologtató folyamatosan.
11. bnedora (válaszként erre: 3. - 1baba2012)
2012. aug. 12. 20:48
Esetleg nem kapott huzatot? Mert azt nem szereti. De nekem is minden évben hullatta a leveleit, a végén tönkrement. Egy másikat a nővéremnek adtam, nála csodálatos.
2012. aug. 12. 14:59

oó!

Akkor a padlófűtés lehet mefviseli majd....?

Jaj, amilyen szép virág olyan "kényeske" :-)

Te milyen időközönként locsolod és mennyi vízzel? Állott vízzel öntözöd, mekkora a virág?

Víszonyítani szeretnék :-)

9. benvik (válaszként erre: 8. - 1baba2012)
2012. aug. 12. 14:47
Nyáron nagyon erős a nap neki déli ablakban szerintem. Télen viszont szeretni fogja. Ja és a huzatot és a padlófűtést sem viseli. Utóbbit a szomszédból tudom, ott az összes levele télen azonnal lehullott.
8. 1baba2012 (válaszként erre: 7. - Benvik)
2012. aug. 12. 14:44

Lehet távolabb kellene vinnem az ablkatól, mert az utóbbi idők erős napos időjárása miatt lehet?

Az a helzet, hogy ahonnan vásároltuk ott is déli üvegfalas rész előtt volt!Azért nem gondoltam,hogy lehetne baja! Most egy darabig én sme locsolom, hátha segít!

Akkor fogom picit állott vízzel sprayzni is, hátha!

2012. aug. 12. 14:40
Nekem a déli ablaknál meghalt a ficusom. Aztán olvastam, hogy a nagyon erős napot nem szereti. Most egy újabb jelöltem van, jelenleg nyugati fekvésű ablaknál, de nem is közvetlenül az ablakban. Gyönyörűen hozza éppen a millió új levelet. Ami még lényeges, hogy szereti a párát, langyos vízzel párásítani kell a levelét. És két locsolás között hagyni kell a földjét egy kicsit kiszáradni.
2012. aug. 12. 14:21
töltöttem fel egy képet a sárguló levelekről, segítsen valaki tanáccsal! :-)
5. 1baba2012 (válaszként erre: 4. - C6766641b8)
2012. aug. 12. 12:18

már sokat olvasgattam és szerintem túl lett öntözve! :-(

Bár nem locsoltam sokat szerintem a növény nagyságához képest! :-(

Azt mondták korábban heti egyszer 2 litert is öntöttek rá, én egész héten nem locsoltam 2 litert rá....

2012. aug. 12. 12:16
Nekem is van egy másfél méteres Ficusom,és rajta is megjelent egy pár sárga levél,és hullik is.Bár költöztetve volt,nem tudom mi baja lehet.
2012. aug. 12. 12:08
egy hónapja vásároltuk, akkor átültettem egy nagy kaspóba, és eddig nem volt semmi baja, egy hete jelent meg 1-2 sárguló levél, de az utóbbi napokban még plussz néhány újabb!!!
2012. aug. 12. 12:07

időről időre minden növény váltja a leveleit

ha több is potyog,akkor valszeg földbaja van

ültesd át

2012. aug. 12. 12:06

Segítséget szeretnék kérni, mi történhetett a Ficus Benjamina tarka levelű fámmal, mert néhány sárguló levél jelent meg rajta, melyek le is hullanak!

Gyönyörű szép fa /2,2m/, nappaliban nagy ablak előtt van, déli fekvésű helységben!

Mi történhetett??

Segítsetek, nem szeretném ha kipusztulna!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook