Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ficus Retusa (Bonsai) és Szerencse bambusz gondozása fórum

Ficus Retusa (Bonsai) és Szerencse bambusz gondozása (beszélgetős fórum)


17. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 16. - Ae6c84d520)
2009. máj. 14. 13:51

Szia Gersonka!

nagyon köszönöm amit leírtál, már nem is hittem volna hogy valaki írni fog, főleg ilyen részletességgel :)

úgy néz ki megmentettem a kis drágámat, sajnos rájöttem ahol eddig tartottam (hálószoba) nem szerette a helyét mert nem volt elég fény és egész nap nyitva volt az ablak... el is kezdte dobálni erőteljesen a levélkéit, amitől nagyon megijedtem. aztán vettem neki tápoldatot és áthelyeztem a konyhába az ablak mellé, ami nincs nyitva csak ritkán és ott éri a napfény is jobban. mostmár nem hullat több levelet és tele van friss zöld levélkékkel és rügyekkel :)) nagyon örülök neki, sajnáltam volna nagyon ha elpusztul... most úgy öntözöm ahogy a virágboltban is mondták, minden nap megpermetezem a földjét, a leveleit és a szárát, szerintem ez tetszik neki :) ja és állott vizet használok.

ami még kérdésem lenne, akkor biztos értesz ehhez a részéhez is, hogy mikor és hogyan kell metszeni? ugyanis most ahogy új hajtásokat hozott ezek elég érdekes irányban növekednek... szerintem ezeket majd vissza kellene vágni, csak nem merem :( meg hogy átültetni kell e? annak van vmi idénye hogy mikor érdemes?

köszönöm előre is, meg az eddigieket is köszönöm :)

2009. máj. 14. 13:32

Sziasztok!


Nekem van bonsai-om, bár csak 3 hónapja, igaz fél éve foglalkozok velük.

Kedves Bellydancer4 A bonsai-ok általában kinti, illetvce exotikus növények, és általában ezért pusztulnak el a lakásban. Ezek az állítások azonban nem állnak a Ficus-okra, hisz azokat mi szobanövényként tartjuk (szükségletük 15-24 celsius). A sajátossága, hogy nem víz igényes, ezért elég lehet két naponta is öntözni, ha nem extrém száraz a levegő. Nem kell neki mikroklíma, de a változásokat, különösen a huzatot nem bírja és könnyen megfázik (tehát nem túl jó neki az ablakban). Télen világítást igényel.

Én szerintem fölösleges neki a speciális bonsai föld. Én a jóminőségű virágföld, és a szitált sóder elegyét használom.

Röviden ennyi.

A bonsait nem nehéz nevelni, csak elpusztítani könnyű, mint minden növényt.

Remélem sok örömed telik majd a növénykéddel.

15. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 14. - 1366e32fae)
2009. máj. 5. 08:07
Szia! egyszálas bambuszod van, vagy ami össze van kötözve? nekem mindkét fajta van, a szálassal nekem sincs semmi problémám, néha cserélem a vizét, vázában áll és szépen éldegél, a levélki felül szépen fejlődnek is. az összekötözött bambusztól tartok kicsit, mert egyet már ki kellett húzni belőle mert elsárgult :( remélem a többi nem hal ki... ilyen szivacsos oázisban van, az mindig vizes
2009. máj. 4. 16:15
nekem bonsaim nincs,csak bambuszom.Hát azzal nincs probléma.Vízben áll,csak pár naponta kicserélem benne a vízet és vízzel lemosom a szárait és gyökerét.És virul,mint a kis angyal:)
2009. máj. 2. 16:56

sziasztok! látom nem jár erre a madás sem :)

ha esetleg vkit érdekel, ma voltam virégboltban és kérdeztem hogyan kell gondozni a kis Bonsai fákat! hát túl sok jó hírem nincs, mert ott is azt mondták nagyon kényes, és ha úgy dönt hogy kipusztul akkor nem sokat lehet tenni érte... az én kis Bonsai-om is dobálja a leveleit, remélem nem haldolkil... bár mellette látok rajta új hajtásokat is.. a boltban azt mondták vmennyi levélkét egyébként is dobál el... na de a lényeg, hogy adtak rá tápoldatot, az a neve hogy Bonsai doktor, ezzel kell a leírása szerint locsolni, és egyébként is nagyon sokat kell locsolni és permetezni. én úgy csinálom, hogy minden nap alaposan bemermezetem a leveleit, kis szárát és a földjét is. a boltban azt mondták ez így jó, de emellett heti egyszer rendesen is meglocsolhatom a földjét!

vkinek egyéb tapasztalat vagy jótanács?

12. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 11. - Rozália)
2009. ápr. 7. 08:55

sajnos nem látom a gyökereit, mert bele van állítva abba a kis szivacsos oázisba és nem szedtem szét, nem merem :)

de az lesz hogy bemegyek vhová és megkérdezem, mert nem szeretném ha kihalna szegényke

11. Rozália (válaszként erre: 10. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 7. 08:50
És gyökerei jöttek attól függetlenül? Mert ha igen, szerintem azt is szép óvatosan el lehet ültetni. És ha a földre teszel kavicsokat - én is azt tettem a cserépbe a föld tetejére - még szép is lehet. De az lenne a legjobb, ha egy virágüzletben megkérdeznéd, ők tuti biztosan tudják.
10. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 9. - Rozália)
2009. ápr. 7. 08:33

szia!

köszi a választ, már azt hittem senki nem fog írni :)

nekem is van csavart bambuszom is, ő egy vázában éldegél szépen, hozza aú új kis levélkéket, azt hallottam hogy el lehet ültetni, de magában nem akarom egyenlőre, majd ha még lesz hozzá másik is :)

és a csokrot is ugyanúgy el lehet szerinted ültetni? félek mert eleve már amikor vettük már az egyik szál picit sárga volt és ma láttam hogy terjed rajta a sárgulás :(

9. Rozália (válaszként erre: 8. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 7. 08:27
Nekem olyan bambuszom van, ami nem csokorba volt kötve, hanem meg volt csavarva. Ezt vígan bele tudtam ültetni földbe, és már csomó levele van.
8. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 7. - Tapsi hapsi)
2009. ápr. 6. 19:28

nekem is vízben van egy kis tálban van szivacs és úgy a bambusz csokor, én ilyet még csak így láttam, lehet nem merném földbe tenni...

hát igen, a Bonsai-tól mégjobban félek, kell neki majd vmi tápszer is, meg speciális föld, meg metszegetni kell, de semmit nem tudok konkrétan hogy hogyan és mikor. ezért lenne jó ha valaki tudna segíteni, de úgy látom nincs nagy tolongás :(

7. tapsi hapsi (válaszként erre: 6. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 6. 19:25

erre nem is gondoltam, hogy földbe kellett volna ültetni, nekem vízbe volt. De lehet van benne vmi.

Neked most nem földbe van?? A Bonsai-t én még mondjuk máshogy nem is láttam, szóval lehet nem hülyeség. Csak kérdés h mibe ültesd, mert a növények amúgy is kényesek a túl kicsi, vagy a túl nagy cserépre. A Bonsai meg ahogy mondod, amúgy is kényes ...

6. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 5. - Tapsi hapsi)
2009. ápr. 6. 18:37

most nézelődtem kicsit, régebben volt már egy fórum a szerencsebambuszról, valaki azt írta hogy átültette földbe. ez tök érdekes, szerinted így csokorba kötve földbe lehet ültetni?

a kis Bonsai fát mégjobban féltem, köztudottan kényes kis növény, pedig olyan cuki, már most imádom :)

5. tapsi hapsi (válaszként erre: 4. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 6. 18:32

köszi. én is remélem hogy vki tud nekünk ebben segíteni, mert nagyon szerettem, sokáig vártam hogy rendbe jöjjön, de már menthetetlen volt sajna.

Nagyon tetszik az a növény is, ami Neked van, remélem sokáig lesz örömöd benne!!!

4. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 3. - Tapsi hapsi)
2009. ápr. 6. 18:23
szia! jaj sajnálom szegény növénykédet :( remélem jönnek ide majd okosak, akik tudnak segíteni, én is szeretném megóvni a kis drágámat :)
2009. ápr. 6. 18:21

ez engem is érdekelne, mert most "halt meg" a szerencsebambuszom :(

de persze szeretnék másikat

2009. ápr. 6. 18:14

Sziasztok!

A hétvégén vettem egy kis bonsai fát, ficus retusa és egy szerencsebambuszt, ami össszekötözve van kis oázisban. Szeretném őket sokáig nevelni, de nem ismerem az igényeiket, öntözés, átültetés stb.

Olyanok tapasztalatait várom, akik rendelkeznek hasonló növénykékkel :) köszönöm

2009. ápr. 6. 18:13
Ficus Retusa (Bonsai) és Szerencse bambusz gondozása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook