Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki mitől sárgul be a "szerencse bambusz" és hogy mit lehet tenni ellene? fórum

Tudja valaki mitől sárgul be a "szerencse bambusz" és hogy mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 30. 18:31
Én csak vízben tartom, nem teszem földbe és nem sárga, szépen fejlődik. Ja, és az enyémek ketten vannak egy vázába gyökerezve, tehát nem egy magányos példányról van szó. Egyszerű csapvíz van a vázában.
2008. febr. 13. 15:46

A klóros vízet ki nem állhatja


Az igénytelennek mondott növény jólétét tehát a vízminőség határozza meg. A klóros csapvíz kifejezetten káros számára, emiatt hamar bekövetkezhet leveleinek sárgulása, majd elvesztése. Az elpárolgott vízmennyiséget elég hetente, állott vízzel pótolnunk, míg a teljes vízcserére elég, ha csak 3-4 hetenként kerítünk sort.


Mivel a csapvíz nem tartalmazza a növény fejlődéséhez szükséges összes tápanyagot, a hiányzó elemeket tápoldat hozzáadásával pótolnunk kell. A tápot mindenképp hígítsuk: adjunk negyedannyit, amennyit a csomagoláson a cserepes növények öntözéséhez javasolnak.


Egyébként már létezik speciális szerencsehozó bambusztáp is, valószínű nekünk sem kell sokat várnunk rá, addig is a levéldísznövényeknek ajánlott oldatokat használjuk.


Ha netán akváriumi halakkal (például sziámi harcoshallal ) együtt neveljük a növényt, akkor a tápoldatozást el kell kerülnünk, mivel az káros lehet a halakra.

2007. nov. 1. 22:37
Az enyém is besárgult, ezeket a hajtásokat - nem egészen alul levágtam, és egy csomó rügy nőtt rajta. Most kiváncsi vagyok, mi lesz belőle.
2007. okt. 29. 13:23
köszi szépen
2007. okt. 29. 07:03
Már írt erről valaki... Írjad be a keresőbe.
2007. okt. 28. 18:59
Tudja valaki mitől sárgul be a "szerencse bambusz" és hogy mit lehet tenni ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook