Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiatalok veszélyben fórum

Fiatalok veszélyben (beszélgetős fórum)


1 2 3
6. a562121d55 (válaszként erre: 3. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:00

Felháborító miket tesznek "Isten nevében".....

Igazad van, tényleg veszélyes...mert ugyebár sokan tartozni akarnak valakikhez, egy csoporthoz, mert egyedül érzik magukat, vagy mert lázadni akarnak....

5. Sz.Izolda (válaszként erre: 4. - 2a4132b70e)
2012. jan. 13. 14:00
Akikről Te írsz, azok kik voltak?
2012. jan. 13. 13:58

... és nem csak a fiatalok. Én csak olyanokat ismerek, akiket már családanyaként bolondítottak be, és bizony annyira sikeresen, hogy otthagyták a családot...

Egyébként engem is környékeztek már meg, rendesen udvaroltak, könyveket akartak adni ésatöbbi...

3. Sz.Izolda (válaszként erre: 2. - 1c92396beb)
2012. jan. 13. 13:50

Persze, annál is inkább, mert ez küldetésem lett...

Engem 18 éves koromban szerveztek be majdnem, egy református istentiszteletről hazafelé mentem, amikor megszólítottak. Keresztényeknek mondták magukat, akik a Biblia szerint akarnak élni. Szimpatikusak voltak.

Amit kimondanak az elején is: minden egyház/felekezet rossz, nem Istent követik, egyedül ők (Pesten kb.12-en) keresztények. Ezt egy labilis fiatal akár el is hiszi, mert meggyőzően mondják, s ők többen vannak, mint az aktuális érdeklődő. Többnyire idősebbek is. Ha mindenki rossz, csak ők a jók, akkor az érdeklődő igyekszik nekik megfelelni. Naponta kell hozzájuk menni (ők együtt laknak), ezt nem közlik, csak kiderül... Időd egyre nagyobb részét illik velük tölteni, különben nem felelsz meg, így már a hétközi egész éjszakás kirándulós-programjukra is velük mész, hogy lássák, komoly vagy és őszinte. Ez sem elég. Hétvégére is várnak, vidékre, ez először sokkol, hiszen akkor szoktál hazajárni, érzed, itt vagy-vagy lesz. AZt gondolod, egyszer nem mész haza, nem baj, velük tartasz. Ezt jó lépésnek nevezik, valamelyest kompenzál mindenért... Legközelebb azonban hazamennél, de ugye vagy velük tartasz, amiért tepersz már hetek óta, vagy hazamész. A vége, ha beilleszkedsz: a családdal való szakítás. A tanulmányok megszakítása nehezebb egyetem esetén. A barátoknak szintén annyi. Időd az övék, hobbid nem lesz többé, engedelmeskedsz nekik, hiszen kizárnak, ha nem teszed. S nem azért adtál fel mindent, hogy kizárjanak. De megteszik előbb vagy utóbb. Pénzed szintén az övék a vagyonközösség szent nevében. Így mikor kizárnak, se pénzed, se családod, se barátaid, se diplomád (sok esetben). Annál inkább van: öngyilkos hangulatod, reménytelenség érzeted, kétségbeesésed, tönkretett életed, tönkretett egészséged. Tapasztaltam duplán, magamon anno, valamint az "elrabolt" családtagunkon...

2012. jan. 13. 13:18
Mesélnél arról, hogy mi és hogyan történt?
2012. jan. 13. 13:15

Sziasztok!


Ez egy eléggé periférikus terület, amire szeretném felhívni a figyelmeteket, nem sokat foglalkozunk vele, s egyszer csak baj lesz... Rengeteg féle szekta van országunkban is, mennyit tudunk róluk?

Én kifejezetten egyre szeretnék rámutatni, mert ismerem őket. Egy családtagtól megfosztottak minket.

Akit érdekel, írja be google-be a kolosse24 -et és olvasgasson, terjessze az információt, hogy más ne járjon így.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook