Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akiknek veszélyben az otthona(árverés) fórum

Akiknek veszélyben az otthona(árverés) (beszélgetős fórum)

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - 2e53573acc)
2010. febr. 24. 12:49

Ez nagyon dúrva, de sajnos ismerem a bankok eljárását. Hogy miért nincs nyoma a személyesnek? Gondolom nem írtál akkor alá semmit, vagy mégis? A 70 eFt befizetéskor a hitel egyenleg 0-ás lett? Egyébként az sem igaz, hogy az áthidaló hitelnél szerződés módosítási díjat kellene fizetni. És, amit írtam az utálatos bankról OTP, hát ők a fizetés könnyítéses buliba az összes költséget beszámította!!!! Ennyivel megemelte a fennálló hitelünk összegét, tehát 15 eft vel több lett a tartozásom, de a felére lecsökkentette a törlesztésünket.

Ami a TV-ben van lehet, hogy a fele sem igaz, de nagyvonalakban igaz volt e témával kapcsolatban, ráadásul ugye utána hallottuk azt is, hogy a bankok nem készültek fel, nem tudják mit, hogy csináljanak, stb. tehát az ő hibányosságuk miatt te jártál rosszul. Azért a PSZÁF felé még küldj egy pár levelet, amiben részletesen leírod, és párhuztamban küld el a banknak is, igaz a pszáf átküldi nekik, de hátha kicsit megijednek. Bár a tapasztalatom az, hogy a pszáf nem vizsgál, hanem egyszerűen megvárja a bank válaszát és azt küldi az ügyfélnek. Szomorú, hogy ők sem végzik a munkájukat rendesen....

2010. febr. 24. 09:28

én a férjemmel 2X sezmélyesen bementünka rafiba.akkor 70.000ft elmaradásunk volt,és azt mondták mivel minuszos a számlánk,nem lehet sem áthidaló,sem ,halasztható formába önteni a dolgokat rendezzük az elmaradást és utána oké,lesz.rendeztük,kértünk anyuméktól kölcsön.visszamentünk,akkor már azt volt hogy ne higyjünk már el mindent amia tv ben van.annak fele sem igaz.igen van szerződés módosítás 100.000ft.

mondtam hogy a törlesztő sem megy meg most adtunk vissza 70-000ft-ot hogy rendberakjuk a számlát.ez volt.1 éve.fél éve nem tudjuk már fizetni.nem megy.230.000ft-ból élünk csak a bankba kéne fix.120.000,a személyi kölcsön meg 11.000-villany 20.000,víz 6000,gáz 5000,és a fűtés még nincs benne,mert fával spóürolunk,most azzal fűtünk.net a férjem cégénél ingyen van.,meg a telefonok is így ht számla ezekre nincs,de marad egész hónapra durván 40.000ft unk.kaja ovi stb...tehát fel kellett rakni hogy mit fizessünk,és én ezt megírtam a pszáf-nek,hogy kérem a telefonos beszélgetések kivizsgálását,kérem azt hogy nem egyszer minősíthetetlen módon és hangon beszélt velem a behajtós cég szó szerint fenyegetett hogy ez meg az lesz ha nem fizetek...

és mért nincs nyoma hogy bent voltunk személyesen????mondtam hogy felőlem hogy az igazamat elismerjék mélg a poligráf vizsgálatot is kérni fogom!mert nem hagyom magam,ha meg ezek után nem hajlandóak lépni ,akkor nem tudok mit csinálni,.én fix feltételeket írtam alá,a pénztárcánkhoz mérten.bánom már hogy belementem ebbe az egészbe,maradtam volna albérletben az legalább fix volt,és olcsó.

2010. febr. 24. 09:12
És bank mindig talál kiskaput!!!! Persze arra, hogy emelhessen!!!
22. Sünciné (válaszként erre: 21. - Dd82ac1cc1)
2010. febr. 24. 09:11

Teljes mértékben tisztában vagyok vele! Azért is írtam előrébb egy hozászólásomban, hogy, há...m kell tőlük. A lányomék is 55.000.-el kezdték, most majdnem 100.000.-!!!!!!

Gusztustalanok!!!!!!!!!!!!!

21. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 17. - Sünciné)
2010. febr. 24. 08:49
Tudod hány család fog addig tönkre menni, míg ez realizálódik? Több ezer. Ugyanis idén még egy ilyen árfolyamemelkedés várható.
20. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 16. - Ginaanyus)
2010. febr. 24. 08:47
Én is igy gondolom.
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - 2e53573acc)
2010. febr. 24. 08:22

A raiffeisen bank hitel konstrukcióinál egyébként is nő a törlesztő részlet. Amikor felveszed a hitelt, akkor mondjuk 40 eFt a törlesztés, fél év múlva pedig 60 eFt.

Nem tudom van e papírod a könnyítést kérésről, vagy esetleg hangfelvétel. A Raiffeisen biztos felveszi a beszélgetéseket. Ha van valamid, akkor menj be ismét, a könnyítést meg kell kapnod. Más bankok, akit a legtöbben utálnak OTP, nekünk úgy ajánlotta fel a fizetés könnyítést az autóhitelünkre, hogy simán fizettük. Küldtek egy levelet, hogy amennyiben gondot okoz a válság miatt a fizetés lehetőségünk van 1 évig kevesebbet fizetnünk, ami persze a futamidő kitolódásával jár. Küldtünk egy levelet és a következő hónapban már a felét kellett fizetnünk.

Tehát írj egy levelet nekik. Hátha.

18. 2e53573acc (válaszként erre: 17. - Sünciné)
2010. febr. 23. 20:36
már pedig tuti igaza van...elhiszem,mert mi is át letünk vágva.ami mmég nem akkora baj,hanem hogy én kértem segítséget könnyítést amég nem voltam listás,és folyton folyvást elutasítottak
2010. febr. 23. 20:21

Origo.hu:

Perek ezreit zúdíthatják a hitelcégekre, ha igaza van a PSZÁF-nak!


Egyenlőre a kisebb bankokat, hitelezőket, de ha megnyerik a pert akkor rászállnak a nagy bankokra!

2010. febr. 23. 14:45

Mivel időben nem egyezkedtél a bankkal, s ha jól értem már listára is tettek, csak egy javaslatom van.

Keress gyorsan egy megbízható ingatlanost, aki el tudja adni a házatok. A maradékból talán valahol tudtok venni egy kisebbet.

Viszont ha megvárod az árverést, akkor előfordulhat, hogy semmi pénzed nem marad.

Valószínű, ugyanis, hogy a jelenlegi tartozásod jóval több, mint amennyit felvettetek a házra /érfolyam különbözet miatt/. S ehhez még hozzá jön az értékbecslő költsége, az árverező költsége, meg a bírósági költségek, meg még sok egyéb is. Szóval jobban jársz, ha Te magad adod el házat. Még akkor is, ha utána albérletbe költöztök.

2010. febr. 23. 10:01

és most különösen szar a helyzet,ősszel megy a nagyobb lány suliba,én még nem tudok menni dolgozni mert a bölcsi csak októberben lesz kész mert ujjáépítik,esélyem sincs menni dolgozni.,és azt az összeget fizettem rendesen amit kellett,de mégis listás lettem mert hogy nem annyit kellett volna.,

mi annó azért vállaltuk ugye mert annyit bírtunk el,a biztos megélhetés érdekében.a szörnyű az hogy egy évvel ezelőttig nem voltak még anyagi problémáink sem,nem úszkáltunk de kényelmesen éldegéltünk,...bátran is vállaltuk a második gyerkőcöt most meg azon kell gondolkodnom mi lesz ha jön a papír hova megyünk,mit csinálunk?!

14. Sünciné (válaszként erre: 13. - 2e53573acc)
2010. febr. 23. 09:49

Ők segítenek mindenféle tőrvény megkeresésével, felveszik a bankokkal a kapcsolatot. Állítólag nagyon segítőkészek! Keress rájuk a neten, mert azt nem tudom, hogy hol találod meg őket!

Egyébként hiába hozták be a kódexet a bankok úgyis találnak kiskaput! Komolyan mondom há...m kell tőlük!

13. 2e53573acc (válaszként erre: 12. - Sünciné)
2010. febr. 23. 09:32

nos igen csak.a törlesztőnk 60ról..112.000re nőtt,és van emelett még személyi kölcsönünk,amiből annó újítottunk,és egyszerűen nem megy.nem tudtuk csak azt az összeget fizetni amit vállaltunk,és listára raktak mindkettőnket..tehát teljesen elvágták a lehetőségeinket! a szüleink sem tudnak segíteni,az anyum épp most robbant le gerincsérvvel műteni kell,apám alkesz...

anyósom pedig hát...ki tudna segíteni egy szobával...de hát hogy menyjek egy 6,és egy másfél éves kicsivel meg a párommal egy 12nm es szobába...

sajna marad majd az albérlet.

és még meg kell oldanom anyukámat is...

nem siránkozni akarok,írtam már a pszáf-nek,semmi érdemlegest nem tudtak mondani,csak hogy beszéljem meg a bankkal..

ez a banki károsultak szövetsége?ez mit tud??:

12. Sünciné (válaszként erre: 1. - 2e53573acc)
2010. febr. 22. 23:22
Ha bajban vagy akkor probálkozz a Banki károsultak egyesületénél! Most fogják bíróság elé vinni, hogy mennyire át lettek verve az emberek!!!!
11. Sünciné (válaszként erre: 3. - 1397c45af7)
2010. febr. 22. 23:21

A lányomék ugyanígy jártak! Nekik is majdnem 50%-al felemelte a bank a hiteltőrlesztést! Így most Ők a kezdő 55 ezer ft. helyett majdnem 100.000.- fizetnek! Még szerencse, hogy Ők nincsenek bajban, mert mi még tudunk segíteni nekik!

Bizony jönnek az árverezések és a kilakoltatások!

Nagyon szomorú!!!

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 2e53573acc)
2010. febr. 22. 21:47

Szia!

Bajban vagy? Tudok segíteni? Sajnos csak ötletelni tudok, meg esetleg tanácsokat adni, meg ha úgy alakul, akkor nevet, aki esetleg tud hitelt intézni, vagy megoldást kínálni.....

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Napkelet)
2010. febr. 22. 21:45

Mi nem járható? Vagy úgy veszi át az új tulajdonos? Ilyen nincs, de olyan, amilyet én írtam van.

Természetesen a hitelt mindenképp ki kell fizetni, ezért kell az adás vételi, az alapján az új tulaj fel tud venni hitelt, amiből a másik kifizetésre kerül.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - 2e53573acc)
2010. febr. 22. 21:43

Szerintem járható. Kell egy hitelképes vevő, aki hitelre megveszi a lakást. Természetesen végig kell csinálni az egész procedurát, mintha valóban adás vétel lenne. Tehát ügyvéd, értékbacslés, papírok, stb.

Van sok ügyvéd és ingatlanközvetítő cég, akik ezzel foglalkoznak. "megmentik" az árverezéstől az ingatlan tulajdonost.

Természetesen csak annak szabad "eladni" így a lakást, akiben az ember megbízik.

7. napkelet (válaszként erre: 6. - 2e53573acc)
2010. febr. 22. 18:22

Ez nem járható út!

A jelzálog a földhivatalnál be van jegyezve az ingatlanra, s azt vagy úgy veszi át az új tulaj, vagy ki kell fizetni a hitelt.

6. 2e53573acc (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. febr. 22. 17:43
gondolod ez járható út?hogy átíratni??ilyet lehet???én átíratom másra?
5. 2e53573acc (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2010. febr. 22. 17:42
tudod március 15-től lakoltatják azokat akiket a hideg és az új kódex miatt,nem rakhattak ki.tehát most jön a gáz...egyszerre sokat
4. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - 2e53573acc)
2010. febr. 22. 16:53
Ez tényleg igaz? Házak százezrei? Honnan van ilyen pontos infód? Ez borzasztó lenne....:(:(:(
2010. febr. 22. 16:41

Szia!

Minket egyelőre nem fenyeget ilyen veszély,csak elmondanám a saját tapasztalataimat.


Szabad felhasználású hitel,természetesen jelzálog.

Mielőtt aláírtuk a szerződést,többször rákérdeztünk,hogy ha nem lesz már akciós kamat,és beüt egy nagyon szar árfolyam,akkor max mennyi törlesztőre számíthatunk.

Megnyugtató választ kaptunk,hogy a törlesztőrészlatba kalkulált bizonyos díj fedezi ezeket a dolgokat.

Ennek ellenére 50%-al emelte meg a bank a törlesztőrészlet,és vigyorogva közölték velünk,hogy ezt dobta a gép...../majdnem így szó szerint/


Hánynomkell az összes banktól

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 2e53573acc)
2010. febr. 22. 16:37

Szia!

Amikor az ember elindul a lejtőn, és a bankokkal már nem tud egyezkedni, mert nem akarnak segíteni, vagy olyan feltételeket szabnak, amit képtelenség teljesíteni, sajnos kevés megoldás van, a jóból meg még kevesebb. A bankokkal egyezkedni csak írásban szabad!!! Ha nem megy az egyezség (halasztás, stb.), akkor meg kell próbálni kiváltani a hitelt, vagy átiratni valaki nevére az ingatlan adásvétel jelleggel (ehhez nagyon meg kell bízni az illetőben), ha ez semn megy, akkor el kell adni az ingatlant mielőbb, nehogy olyan magasra növekedjen a késedelmi kamat, hogy az egész lakásért kapott vételár ne fedezze.

2010. febr. 22. 16:18

szeretnék információkat gyűjteni!

nem arról hoyg ki a hibás és mért nem fizetett és a sértegető szavak,hanem a kézenfekvő megoldások,volt e valaki olyan helyzetben hogy a bank árverésre írta ki az ingatlanát,és volt e még mód a hátralék kifizetésére,esetleg tudtak e egyezkedni.

ez manapság mindennapos dolog,sajnos.és tavasszal beindul a bakok joga,következő hónap 15,és házak százezrei kerülnek kalapács alá,emberek százai,pedig még kilátástalanabb helyzetbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook