Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiatalok veszélyben fórum

Fiatalok veszélyben (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. Sz.Izolda (válaszként erre: 65. - 2100)
2012. márc. 28. 08:57
Írtam privátban. Köszönöm a hozzászólásod.
65. 2100 (válaszként erre: 64. - Sz.Izolda)
2012. márc. 28. 08:44
Tobb even at ott eltem, de inkabb csak privatban irnek ebben a temarol ( a mai napig bant/ erzekenyen erint ez a tema)
64. Sz.Izolda (válaszként erre: 63. - 2100)
2012. márc. 28. 08:38

Ezt most a hírek alapján írod, vagy volt velük kapcsolatod?

És egy-két ötlet alatt mire gondolsz? Nagyon érdekelne.

63. 2100 (válaszként erre: 3. - Sz.Izolda)
2012. márc. 28. 07:43

Amit irsz, hogy idod nagy reszet 'illik' veluk tolteni- igazabol kotelzo minden idot a munkahely kivetelevel (es a misszio kivetelevel) ott tolteni, kulonben, ha nem , akkor bunt kovetsz el.

A kizarast, amit irsz, nem az ido mulasa adja, hanem: amiben nem ugy gondolkodsz, ahogy ok, es abbol nem is akarsz megvaltozn, akkor kizarnak (ami a tanok szerint a pokol- hiszen csak az o utjuk vezet a mennybe)- ezert a kizartak altalaban torekednek arra, hogy visszavegyek oket. Szoval tiszta agymosas, ami ott folyik, bar van 1-2 5let, amivel talan sikerulhet kikerulni a szektabol (ami utan evekig is eltart a lelki felepulese a volt tagnak).

2012. márc. 27. 21:22

Ezek a mondatok egy könyvben jelentek meg a szektáról. Volt tagok mesélnek. Tudjatok róluk, vigyázzatok gyerekeitekre!


“Egyikük a gyülekezet elhagyása után élő halottnak érezte magát, s önkezével vetett véget életének.” (Szerző)


“Éveken át nem hagytuk egymást szabadon aludni, mert elvártuk, hogy hétvégén például hajnali kettőkor felkeljünk, s pirkadatig virrasszunk a témán. Az ébresztést el lehetett utasítani, de az ilyen testvér “nem igyekvőnek” számított.”


“Egyikünket rábeszélték, hogy adja el lakását, amit ő nem igazán akart. Csak két évvel a kizárása után kapott érte pénzt a gyülekezettől, holott árva volt. A kizártakat hamar elküldtük, vagy eltávolítottuk a lakásból. Elvártuk, hogy mindent hozzon a közösségbe, de nem volt tisztázva, mit kap vissza a kapcsolat esetleges megszakadásakor.”


“Gyakori volt a megszégyenítés és a félelemkeltés, így aztán többen elhallgatták igazi véleményüket, kétségeiket, vágyaikat, tetteiket.”


“Ha valaki meg akarta látogatni szüleit, ha valaki tanulni szeretett volna, lebeszéltük, s ha már nem bírta a nyomást, alávetette magát. Sokakat erőszakkal átköltöztettünk más városba, kiszakítottunk eredeti környezetükből. Így aztán épülő szeretetkapcsolatok is megszakadtak. Sokan érezték úgy, hogy megfigyelve és ellenőrzés alatt élnek. Sok mindenről csak egy bizonyos kör tudott.”


“Ma már többen közülük nagyon bánják, hogy csak sodródtak, hogy “tiszteletteljes félelemmel” hagyták magukat elnyomni.” (Szerző)

2012. márc. 27. 20:56

Érdemes elolvasni, 4 személyes, névvel vállalt történet. Utolsó kettő igazán komoly...

[link]

2012. jan. 24. 17:03
Van egy oldal ami nagyon jó ide. Ha a keresőbe beírjátok, hogy apologia elsőként ezt adja ki. Hitvédelmi oldal. Érdemes beleolvasni, ha valakit érdekel az ilyesmi.
59. Miramira77 (válaszként erre: 50. - F1e23b97ee)
2012. jan. 24. 13:25
Véleményem szerint az emberi személyiség nem lehet tökéletesen erős. Mindenkinek van gyenge pontja. Mindenkinek lehet olyat mondani ami elbizonylatanítja.
58. Serry (válaszként erre: 32. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 17:40
Pl erre hivatott az erkölcstan szeirtnem.....
57. Sz.Izolda (válaszként erre: 56. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 15:43
Örülök, ha más szektákra is fény derül ebben a topicban, de ne felejtsük el az "enyémet" sem :)
56. 2a4132b70e (válaszként erre: 55. - Lilimia)
2012. jan. 16. 15:21
Na igen, átböngésztem a honlapjukat, ott is meglepődtem, hogy "őskeresztény"... Szánalmas banda, és nagyon romlott, sajnos! :S
2012. jan. 16. 15:12

Egy 26 éves srác és egy 24 éves csaj állt ránk. Azt tudjuk (másodkézből), hogy a srác még pénzt is kapott a vezetőjüktől.

De egyébként gyerekek, szülők, és idős emberek is benne vannak ebben a szektában, pedig elképesztően szürreális dolgokat dumálnak, totál behülyítik az embereket, átmossák az agyukat, akik gyakorlatilag ajándékokkal, pénzzel zarándokolnak a magát Arany Sárkánynak nevező ún. Élnökhöz, azaz K. Györgyhöz. Mi is csak azért álltunk velük szóba, mert az orvosok közölték velem, hogy egyre csak romlani fog az állapotom, ők pedig alternatív gyógymódokkal is foglalkoznak, de még magukat sem tudják kigyógyítani egy egyszerű megfázásból. Amikor erre rákérdeztünk, azt mondták nem természetes eredetű, ha megbetegszenek, hanem mágikus támadás éri őket :D

Őskereszténynek mondják magukat, de ezekkel a mágikus izékkel, meg a földönkívülis szövegekkel én inkább New Age-esnek nevezném őket.

Jobban jártunk volna egy wicca kovennel, náluk legalapvetőbb szabály, hogy ne ártsanak senkinek!

54. 2a4132b70e (válaszként erre: 53. - Lilimia)
2012. jan. 16. 14:07

Hú, hát azt veszem észre... :S

Ezek milyen korú egyének, akik ezt csinálják?

53. lilimia (válaszként erre: 52. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 13:25

2 és fél éve megy ez, és jogilag semmit sem lehet tenni ellenük. Remélem hamarosan ráunnak, mert elég kellemetlen, hogy a barátainknak is nyomják a szöveget, hiába mondják ők, hogy nem hiszik, mert ismernek minket, és hogy nekik ne hazudozzanak.

Múltkor volt esély rá, hogy lesz 'írásos' (facebook chat-es beszélgetés) bizonyíték, amivel már mehettünk volna a rendőrségre, de semmi konkrétumot nem írt le a srác, csak célozgatott egy olyan lánynak, akiről akkor még nem tudta, hogy az egyik legjobb barátnőm. Miután kiderült, hogy szoros kapcsolatban állok a leányzóval, rögtön szárnyra kapott a 'hír', hogy ő azért jár Debrecenbe, mert van itt valami pasija, és azzal csalja a párját.


Szánalmasak, rosszindulatúak, és kicsinyesek...

2012. jan. 16. 12:58

Ez már félelmetes számomra... :(


Lilimia, remélem, hogy minél előbb leszállnak rólatok a rossz pletykákkal is!


Nagyon dühös lettem most, hogy milyen emberek vannak!

2012. jan. 16. 12:51
Ja, és vannak az általános tanításaik, meg van egy másik, a belsőbb kör számára...
2012. jan. 16. 12:51
Bocsánat de azt gondolom aki erős személyiség azt nem lehet semmiféle szektába úgymond becsábítani. Tudni kell nemet mondani és annyi. Mit tudnak kezdeni azzal aki elzavarja az agitálókat a halál náthás f.. ra?
2012. jan. 16. 12:46

Édesanyám rendőrhadnagyként jött nyugdíjba, a legjobb barátnője ügyvéd.

Gyakorlatilag csak pletykálnak (pl hogy valójában látok, szimulálok, lefeküdtem az egyik sráccal úgy, hogy a férjem bent aludt a szobában, pénzhajhász vagyok, kihasználom az embereket, férjem selejtes anyagokat használ fel a munkáihoz, és még sorolhatnám), elejtenek egy-két megjegyzést. Persze, becsületsértésért fel lehetne jelenteni az illetőt, de a helyébe lépne három másik szemétláda. Meg sajnos nem nagy nyilvánosság előtt mondogatják ezeket, hanem amikor négyszemközt vannak valakivel. Egy tanú meg nem tanú rossz hírnév keltésének, és becsületsértés esetében :(


Egyébként ez a gyógyításos dolog is érdekes náluk... Megtaláltuk egyikük itt hagyott jegyzeteit a tanításaikból, ahol le volt írva kereken, hogy ha valaki beteg, akkor rossz ember, és kötelessége bocsánatot kérni a családjától, barátaitól, azért, mert beteg!!!


Egyébként a felszínen nagyon békésnek mutatják magukat, de egy militarista csoportosulás gyakorlatilag. Férjem azért kellett volna nekik, hogy kardokat, egyéb szúró-vágó-zúzó fegyvereket készítsen, és a használatukra oktassa őket.

48. Sz.Izolda (válaszként erre: 46. - Lilimia)
2012. jan. 16. 12:11

Biztos az, hogy nem lehet tenni semmit?

Ha esetleg zaklatnak a mai napig, akkor máris lehet... Netán fenyegetnek, ezek nem olyan kis dolgok...amúgy nagyon sajnálom, hogy ilyen is van.

47. lilimia (válaszként erre: 36. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 12:08
Abszolút kizártuk őket az életünkből, így a barátainkon keresztül céloznak már minket, meg olyanokon át, akikkel egy közösségben forgolódunk, de csak futólag ismerjük egymást. Próbáljuk minél inkább ignorálni őket, mást nem tehetünk.
46. lilimia (válaszként erre: 35. - Sz.Izolda)
2012. jan. 16. 12:03

Univerzum Egyháza, a magyarországi vezetője Kisfaludy György. A tagok első körben a kiszemeltek bizalmába férkőznek, aztán szépen elkezdik befűzni. Minket egy srác kezdett, aztán bemutatta a szintén nagyon jófej barátait is, akik persze szintén az UE tagok voltak. A mi érdeklődésünket fel tudták kelteni azzal, hogy különböző technikákkal meggyógyítanak, mert hát egy olyan ember, akinek az orvosok jót nem tudnak mondani, az kapaszkodik minden lehetőségbe, hogy legalább egy kicsit jobb legyen. De ugye mondtuk nekik, hogy előbb gyógyítsanak meg, vagy érjenek el valami eredményt. Fél év eredménytelenség után jött az a szöveg, hogy démon szállt meg, az betegít meg újra és úra, mert hogy nekik sikerült teljesen egészségessé tenni, csak aztán a démon... A "démonűzés" után meg az volt a szöveg, hogy én nem is akarok meggyógyulni, azért nem sikerült nekik, aztán azt kezdték el nyomni, hogy én csak szimulálom minden betegségem (temporolaterális epilepszia, paranaoplasiás polineuropathya, veleszületett immunhiány, autoimmun betegség, vesezsugorodás, szívproblémák, vakság, stb). Na most elég nehéz lenne bármelyik betegségemet is előadni, mivel mindet géppel kontrollálják rendszeresen, vagy ugye vérből...

Ennél a "szimulálsz, így akarod magadhoz láncolni az embereket, sajnáltatni magad, stb..." szövegnél üvöltve dobtam ki őket, a férjem meg elküldte őket a pokolba...

Egy barátnőmet éveken át próbálták beszervezni szövegeléssel, haverkodással, meg ingyen mehetett el a táborokba, még az 'egyház' vezetőjének a felesége is hízelgett neki, de neki nem volt olyan dolga, amivel meg tudták volna fogni, így őt is próbálták elválasztani a párjától (a mi házasságunkat is megpróbálták szétzilálni, nem hagytak magánéletet, egymás ellen próbáltak fordítani minket), és persze besározni...

Arra nagyon ügyelnek, hogy úgy csinálják, hogy ne jelenthesse fel őket az ember, így kénytelenek vagyunk semmibe venni őket, a sértegetéseket, a megaláztatásokat. Lényegében csak szavak, de mindig lesz olyan, aki elhiszi nekik.

45. 2a4132b70e (válaszként erre: 42. - 1c92396beb)
2012. jan. 16. 11:53

Ez hasznos akkor. :)

Persze, nyilván nem mindenkire hat, a drog veszélyeiről is sokat tanulunk, mégis sok a drogos...

44. Muraja (válaszként erre: 43. - Sz.Izolda)
2012. jan. 16. 11:52

Sanos de nagyon sjanos a parom lanya m.o . is benne van hasonloban de nem tudunk semit sem tenni.

Ezek anyira borzalmasan rafinaltak es gyerekere " utaznak "

az Elet szava - szektat emlitated azt hoszem es az pedig a nagyon gazdagok köze tartozik.

E n betiltanak minden szektat es vallast plane a gyerekek szamara , ha akar mind felnöt valasszon de nem igy , indoktrinalva .

43. Sz.Izolda (válaszként erre: 41. - Muraja)
2012. jan. 16. 11:47

Igen, ezért szükséges a tájékoztatás.

Éppen ezt próbálom itt is tenni.

42. 1c92396beb (válaszként erre: 39. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 11:47

Én jártam hittanra, és ott nagyon alaposan átvettük a szektákat, és az általuk okozott veszélyeket.

Valószínűleg engem ezért sem tudnának behálózni.

Mi rengeteg szektáról tanultunk.

41. Muraja
2012. jan. 16. 11:45

Van annyi uj szekta mind a gomba esö utan , csak a Punközdistaknak van egy nehany anexjuk , Jehova tanuji , Mormonok , Maranata , stb .

Ez min csak egyre megy ki , agymosas .

40. 2a4132b70e (válaszként erre: 39. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 11:41

javítanám

hittanra NEM jártam...

39. 2a4132b70e (válaszként erre: 38. - 1c92396beb)
2012. jan. 16. 11:40
Értem. Én hittanra jártam, etikára igen, de etikán nálunk nem volt ilyenről szó. Max. arról, hogy mindenkit el kell fogadni vallástól függetlenül, de itt kifulladt a dolog. Viszont én anno ritka kivételnek számítottam, hogy nem járok hittanra, a legtöbben jártak, tehát ez alapján ki tudok abból indulni, hogy az a sok most egyetemista fiatal nagy része is járhatott, akiket most behálóznak...
38. 1c92396beb (válaszként erre: 32. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 11:33

Ha valaki a történelmi egyházak hittanóráira jár, akkor kap felvilágosítást. Ha nem jár, akkor nem.

2013-tól kötelező lesz minden iskolában az etika vagy a hittanóra. Nem tudom, hogy az etika oktatáson belül lesz-e ilyen felvilágosítás.

37. Sz.Izolda (válaszként erre: 36. - 2a4132b70e)
2012. jan. 16. 11:27

Figyelmetekbe ajánlom:


[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook