Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiatalok veszélyben fórum

Fiatalok veszélyben (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. 2a4132b70e (válaszként erre: 34. - Lilimia)
2012. jan. 16. 11:13
Megy a lejáratás? :S Most is? Nem lehet ezeket valahogy lepattintani?
35. Sz.Izolda (válaszként erre: 34. - Lilimia)
2012. jan. 16. 11:11
Szia, megkérdezhetem kiről írtál mint UE? Elég borzasztóan hangzik ez is...
2012. jan. 15. 18:52

Sajnos az iskolákban erről a témáról az iskolákban nem esik szó. Engem is megpróbáltak 2x behálózni. Az első még nem volt annyira necces, ők csak pénzt akartak. A második az UE volt, ők azzal akartak megfogni, hogy majd jól meggyógyítanak. Mondtuk férjemmel, hogy oké, lássuk, gyógyítsanak meg. Hókuszpókuszoltak, 'imádkoztak', még azt is kitalálták, hogy megszállt egy démon, és az betegített meg, stb... Persze nem tudtak meggyógyítani, mire mondtuk férjemmel, hogy köszönjük szépen, nem sikerült, pedig mindent megtettünk mi is, akkor erről ennyit. Azóta próbálják tönkretenni, szétzilálni az életünket mindenféle módon, még néhány barátunkra is rászálltak! Ők rabszolgáknak tartják gyakorlatilag a híveket, ahogy megtudtuk néhány tagtól, aki kilépett.

Még jó, hogy óvatosak voltunk, és józan gondolkodásúak! Mondjuk így is megkárosítottak minket anyagilag, engem pedig a földbe tiportak, és megy a lejáratás, csak mert elutasítottuk a feltételhez kötött csatlakozást...

Nem éppen keresztényi viselkedést tanúsítanak, a méreg drága vidám kis táboraikkal, meg rengetek embert behálóznak, a kisgyerekektől az idősekig :(

33. Sz.Izolda (válaszként erre: 32. - 2a4132b70e)
2012. jan. 13. 16:10

Szerintem is lehetne, sőt kellene.

Amit a szekták csinálnak, az pedig a vallásszabadsággal való visszaélés. De ha minél többen értjük ezt, és terjesztjük, annál kevesebb embert érnek el. Én már csak erre alapozok.

32. 2a4132b70e (válaszként erre: 31. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 15:57
Egyébként arról lehet valamit tudni, hogy a fiatalok kapnak-e ilyen felvilágosítást ezekről? Mármint az oktatás keretin belül, mert nekem az ugrott be, hogy annyi-annyi felvilágosító óra, film, előadás volt nekünk anno a drogról, alkoholról, nemi betegségekről, egyéb veszélyekről, hogy akár erről is lehetne. Mármint a szektákról... Vagy az kényesebb téma a vallásszabadság miatt?
31. Sz.Izolda (válaszként erre: 30. - 2a4132b70e)
2012. jan. 13. 15:55
De ha ifjúsági csoportokban, egyetemeknél térítenek, azt a szülő nem látja. Ezek trükkösek...
30. 2a4132b70e (válaszként erre: 29. - Serry)
2012. jan. 13. 15:51

Biztos, fogalmam sincs... :D

Mindenesetre azért a szülők odafigyelésének is nagy szerepe van. Legalábbis nálunk én szerintem nem voltam úgy veszélyben, mert nem foglalkoztatott az ilyesmi, de mikor már odajöttek a házunkhoz, akkor ők küldték el őket keményen, nekem nem kenyerem annyira a durvaság (szavakban). Többet nem is jöttek oda hozzám, pedig láttuk egymást.

29. Serry (válaszként erre: 10. - 2a4132b70e)
2012. jan. 13. 15:32
Akikre te gondolsz azok a JT-k.
28. Sz.Izolda (válaszként erre: 27. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 13. 15:09
Sajnos folyton cserélődnek, mert kizárják egymást. Így nagyon is sokakat érint. Évente többeket kizárnak akár, nem beszélve arról, hogy rengeteg érdeklődő van, akit már befolyásoltak, kárt tettek bennük, de végül mégsem lesz tag, így a statisztikát nem emeli, attól még...
2012. jan. 13. 15:06
hogyhogy még csak 12en vanank Pesten? akkor nem valami ügyesek a hálózásban..szerencsére
26. a562121d55 (válaszként erre: 25. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:59

Nem akarom kihúzni a gyúfát, tényleg....nem azért írom....

De én másképp értelmezem azt hogy "nem a saját döntése".... Mindenki dönt, az egész életünk döntésekből áll.... És ott is egy felnőtt ember döntött....méghozzá úgy, hogy azt teszi amit más mond. De ő döntött így. Persze, a másik ember meg a szabad akaratába avatkozott bele, mert befolyásolta.... De dönthetett volna úgy, hogy nem hagyja magát befolyásolni....

Én viszont ahelyett hogy "nem saját döntéséből kifolyólag cselekedett", azt mondanám hogy mást akart a szíve mélyén, de nem mert ellent mondani, és amellett döntött hogy nem tesz semmit....

25. Sz.Izolda (válaszként erre: 24. - Sötét_hercegnő)
2012. jan. 13. 14:40

Hát, ez is irtó durva történet. :( Bárcsak törvényalkotóink tennének valamit a szekták ellen...

És a Te történeted főszereplője sem saját döntésből kifolyólag cselekedett, csak a törvény állítja...de ehhez a btk sötét :(

24. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 21. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:37

Ez igen nehéz helyzet. Komolyan nem tudom, mit lehetne ezzel a helyzettel kezdeni, mert nagyon komplikált. Halottam sajnos egy hasonlóan vallási mizérián alapuló esetről, aminek tragédia lett a vége.

Párom édesanyja mesélte, aki egy orvosi rendelőben asszisztens. Ötvenes anyukánál találtak egy egészen pici cisztát, amit egy könnyű műtét során eltávolíthattak volna. 1 hónap után el is felejthette volna az egészet. De anyukának a lánya valami "fényes" egyház tagja volt (valami ilyesmi volt a nevében), ahol aztán nem engedélyeztek semmilyen beavatkozást, mondván: a természet majd eldönti, mi történik vele. Anyuka belement a dologba, és azt csinálta, amit a lánya mondott. Az orvosok figyelmeztették, hogy rosszindulatú daganattá nőhet az elváltozás, és meg is halhat. A lánya nem engedte a műtétet, anyuka pedig nem szólt egy szót se. A dolog vége az lett, hogy eltelt 1 év, és a daganat nőtt, és már nem lehetett megműteni. Áttétek voltak mindenhol. Persze a fényes egyház a maga módján, ilyen-olyan gyógynövényes keverékekkel meg teákkal próbált segíteni. Az anyuka a halálos ágyán feküdt, és még akkor sem hívtak hozzá orvost, csak miután meghalt. Az orvosok tucatszor kérték őket, hogy amíg lehet, hadd végezzék el a műtétet. De mivel a lány azt mondta, hogy nem, ezért az édesanya is ellenállt. Jogilag nem lehetett csinálni semmit, mert a beteg józan belátással rendelkezett, megvolt a joga, hogy visszautasítsa a kezeléseket. És ez lett a vége. Az egyház persze mossa a kezeit, ők isten akarata szerint terelték a nőt a "helyes" irányba.. Szóval szörnyű. Az ember meg tehetetlen. Remélem, a rokonotok saját maga jön rá, hogy ő nem kénytelen ezt csinálni, mert ott vagytok neki ti, és otthagyja magától.

23. Sz.Izolda (válaszként erre: 22. - 2a4132b70e)
2012. jan. 13. 14:36
A lényeg az információ terjesztése. Minél többen tudnak róluk, annál kevesebb esélyük van...
22. 2a4132b70e (válaszként erre: 21. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:26
Hejj, de kupánvágnám őket!
21. Sz.Izolda (válaszként erre: 19. - Sötét_hercegnő)
2012. jan. 13. 14:21

Egyrészt nem teheti, amíg köztük van, mert náluk ez megingás lenne, ami szintén bűn... Másrészt: miután kizárták (pénz, lakhatás, kapcsolatok, adott esetben egészség) nélkül, már képtelen magától józanul gondolkozni. A keresésre nem reagálnak, mert a család már számukra a gonosz megtestesítője.

Emberileg nézve, akit egyszer beszerveztek, ha kidobják is annyi...

20. a562121d55 (válaszként erre: 18. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:19
:)
19. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 14. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:18

Értem, mire gondolsz. Én valószínűleg odamennék hozzájuk, és megkérném őket, hogy mutassák meg a bibliában, hol és mikor mondta az ő istenük, hogy fizessenek pénzt, és dobják el a régi életüket, illetve mutassák meg, hogy hol szerepel a szekta neve a bibliában, aztán negédes mosollyal közölném velük, hogy bizony ők is igen vagy bajban vannak, mert az én istenem szerint meg ők fognak a pokolra jutni, úgyhogy legrosszabb esetben is találkozunk ott lent..

De viccet félre téve: Nem lehet felvenni a családtaggal a kapcsolatot, és megkérni, hogy beszéljétek meg ezt az egészet? Vagy annyira befolyásolják, hogy ezt sem teheti meg?

18. Sz.Izolda (válaszként erre: 17. - A562121d55)
2012. jan. 13. 14:14
Magam is így vagyok ezzel :)
17. a562121d55 (válaszként erre: 12. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:13

Igen....elég sokkan sakkban akarják tartani az embereket egy "büntető, minden nem hívőt pokolra küldő Istennel"....sajnos....

Mielőtt félreértés esnék....én hiszek Istenben....csak nem azt hiszem el, amit mondanak, hanem amit tapasztalok.

16. Sz.Izolda (válaszként erre: 15. - A562121d55)
2012. jan. 13. 14:12

Tedd, amit helyesnek érzel.

Amiért én küzdök: családok tönkretételének megakadályozása, emberek érzelmi manipulációjának megakadályozása hiteles információ alapján. Ez szerintem nem ellenségeskedés, számomra mentést jelent.

15. a562121d55 (válaszként erre: 8. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:09

El fogom olvasni, és ha nem találok benne olyan dolgot ami "ellenségre" utal, úgy értem azokkal az emberekkel szemben, akkor kiteszem.....

Csak azért mondom hogy előbb tájékozódok, mert ellenségnek másokat kikiáltani nem szabad, akármit tett....mert azzal csak az ellenségeskedést terjesszük, én meg a béke pártján állok. :))

14. Sz.Izolda (válaszként erre: 13. - Sötét_hercegnő)
2012. jan. 13. 14:09
De ez nem a saját döntése. Volt egy eset, amikor időben sikerült figyelmeztetni valakit, hogy nem kéne velük tartania... És az illető megkönnyebbült!! Velem is így történt. Ezért fontos a figyelmeztetés. Ez nem beleszólás, hanem mentés.
2012. jan. 13. 14:07

Ma már annyi ilyen felekezet vagy szekta, vagy kisegyház(vagy nevezzük, aminek szeretnénk)van, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Tudod, vannak köztük élelmes emberek, akik megmagyarázzák neked, hogy a fekete is fehér, csak nem jól látod :)

Én is ismerek több vallást, de ez speciel teljesen új nekem. A szkeptikusabb emberek egy idő után elkezdenek kételkedni a dolog hitelességében, ha már ilyen szinten elvárnák tőle, hogy minden idejüket rájuk (és a vallásra) fordítsa. Nem tartom egyáltalán helyesnek, hogy valakit így válaszút elé állítanak: vagy a család és a barátok, vagy ők. Ez nagyon szélsőséges, bár nem egyedi eset. Viszont nem lehet beleszólni a kérdéses személy döntésébe, hiába látod, hogy tönkreteszi magát, és felad mindent. Merthogy a joga megvan hozzá. Ezt persze nehéz elfogadni. Amíg ő nem néz a dolgok mögé, és nem eszmél rá a helyzetre, addig sok mindent nem tehettek sajnos.

12. Sz.Izolda (válaszként erre: 9. - 1c92396beb)
2012. jan. 13. 14:06
Ez összetett: ők elhitetik az emberrel (aki nem hülye, csak naiv), hogy ha nem mész, elkárhozol. Hiszen csak ők keresztények... És ezért mennek gyülekezetek ifjúságához, mert gondolják, őket lehet a Bibliával félelemben tartani. És lehet is. A szerencsétlen jelölt elhiszi, Isten ellen dönt, ha ellenáll. Ezért szemét egy dolog ez... és fáj neki baromira, hogy elhagy mindenkit, de megteszi, mert így helyes :(
11. Sz.Izolda (válaszként erre: 7. - 2a4132b70e)
2012. jan. 13. 14:04

Akkor ők nem ez a csoport voltak. Ők nem mászkálnak könyvekkel. És elsősorban fiatalokat halásznak. Ők a fogékonyabbak, talán ezért...

Ha Te nem is vagy fogékony erre, terjeszd a hírt, mert egyetemekhez és gyülekezetek ifjúsági csoportjaihoz képesek elmenni téríteni...:(

2012. jan. 13. 14:03
Ja, meg amit hallottam, hogy sok idős, nyugdíjas embert is próbálnak elcsábítani... Gondolom a nyugdíj reményében, de úgy szerencsére még nem jártak sikerrel az ismeretségi körömben.
9. 1c92396beb (válaszként erre: 3. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:03

Miért jó velük lenni a család és a barátok helyett? Mit ígérnek?

Én ezt még mindég nem értem. Én biztos, hogy nem hagynám ott sem a barátaim, sem a családom, bár már nem sulizok, de a sulit sem.

8. Sz.Izolda (válaszként erre: 6. - A562121d55)
2012. jan. 13. 14:03

Ha fontosnak találod a témát, kérlek, Te is terjeszd az információt, mert annyi védtelen fiatalt hálóznak be...:(

Mivel honlapot itt nem illik reklámozni, de hasznosnak találnám, ezért írom így, google-ba írd be: kolosse24 és ott nagyon sok mindent találsz, volt tagok is elmondják, mit éltek át bent, van pszichiáteri és rendőri cikk is róluk. Menjen az infó mindenkihez, aki veszélyben van!

7. 2a4132b70e (válaszként erre: 5. - Sz.Izolda)
2012. jan. 13. 14:02

írnám, csak nem tudom... Megmondom őszintén, engem abszolút nem foglalkoztatnak más vallások, ezért is nem voltam fogékony, mikor be akartak hálózni... De sokszor látom őket, akkor is könyvekkel járkálnak és néhány emberhez odamennek.

Egyébként a családanyákról még akkortájról emlékszem, mikor gyerek voltam, mert iskolatársaim édesanyjai voltak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook