Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy fiatal nő kezdeményezheti a tegeződést egy idősebb férfi felé, akit gyerekkora óta ismer,de már ciki a csókolom? fórum

Egy fiatal nő kezdeményezheti a tegeződést egy idősebb férfi felé, akit gyerekkora óta ismer,de már ciki a csókolom? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
49. semleges (válaszként erre: 48. - Papája)
2021. okt. 7. 09:26
Szerintem is.
48. papája (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 09:25

Tudtommal felnőtt nő bármilyen korú férfivel kezdeményezheti a tegeződést. Fordítva már nem.

Mondd azt, hogy kedves Pali bácsi, már olyan rég ismerjük egymást, hogy azóta felnőttem, így engedje meg, hogy ezután tegeződjünk. Szia !

2021. okt. 7. 08:49
Nekem nagyon fura egy férfinak csókolommal köszönni. Bár eleve a csókolom fura, egyedül a lépcsőházunkban lakó 80+ éves néninek köszönök így, de arra is mindig emlékeztetnem kell magam. Szerintem egy jó napot-on senki nem sértődhet meg. Vagy hát nem lenne jogos, semmi tiszteletlen nincs benne. Ha nagyon brutál régimódi akkor a tegeződésen esetleg meglepődhet, de szerintem normális gondolkodású ember nem sértődik meg ilyesmin. Főleg ha ő tegez téged, azért nem vagy már gyerek, annyi erővel te is megsértődhetsz. 🤷‍♀️ Én sosem értettem miért kell ilyen tisztelet-kérdést kreálni a magázódásból, ugyanúgy lehet magázódva is tiszteletlenül beszélni, meg tegeződve tisztelettel.
46. 00dfb24292 (válaszként erre: 45. - Magdi985)
2021. okt. 7. 08:11
Olyan szánalmas duma ez a gyerekem lehetne. 😄
2021. okt. 7. 07:58

Ezért kapni fogok, de szerintem annyira felesleges vergődni ezen a tegeződés-magázódás dolgon.

Egyszerűen csak menj oda a fickóhoz, és mondd neki, hogy tegeződhetnénk? Majd lesz valami.


36 éves vagyok. A munkahelyemen húszan vagyunk, és mindenki más az 50+ korosztály.

Jött egy hónapja egy 23 éves lány, értelmes, tehetséges, frissen végzett az egyetemen. Kapásból mindnekinek sziát köszönt. Mindenki nő, kivéve a vezetőt, neki jónapot kivánokot mondott.

Na, ezen a nők olyan kiakadást mutattak be, hogy őket egy csitri hogy meri tegezni, bezzeg az ő idejükben, a tisztelet így úgy amúgy, gyerünk lehetne stb.

Hagyjuk már. A tiszteletet nem az fejezi ki, hogy reggel azt mondom, hogy szia, vagy azt, hogy jó reggelt.

De sajna a véleményemmel le lettem hurrogva.

2021. okt. 7. 03:21

Ez a dolog rajtam is kifogott annak idején. Egy nálam kb. 40 évvel idősebb férfi, akit 12 éves korom óta ismertem, 18 éves koromban szólt, hogy most már köszönjek jónapottal, és ő attól fogva csókolommal köszönt nekem. Először irtó cikinek éreztem, pedig csak udvarias volt, aztán megszoktam. Egy másik férfi 15 évvel volt nálam idősebb, őt is csókolomoztam - ez rendjén is volt, amikor én 10 éves voltam, ő meg 25, de amikor én lettem 25, ő meg 40, akkor már irtó hülyén éreztem magam csókolommal köszönni neki... Ő meg nem szólt semmit, simán visszaköszönt, hogy szia. Végül az segített, hogy elköltöztünk :) Na persze nem ezért... Felnőtt korban szerzett ismerősöknél ez már nem probléma, de a felvetett probléma nagyon is valós, gyerekkori ismerősnél, pláne kisvárosban, ahol kicsit kötöttebbek a szabályok, mint mondjuk Budapesten.


A leírtakból ítélve úgy gondolom, jó kapcsolatban vagytok. A helyedben beszélnék vele, őszintén elmondanám, hogy nekem ez ciki, és megkérném, hogy együtt találjunk ki valamit, ami mindkettőnknek megfelel. Persze a "jó napot" kicsit távolságtartóbb a bizalmasabb "csókolom-szia" után, de azt is át lehet hidalni, ha meg amúgy sem vagytok közeli kapcsolatban, akkor meg nem is fog zavarni. Lehet, hogy még örülni is fog, ha szóba hozod, mert nem könnyű eligazodni a többféle illemszabály között. Pl. hogy most mi az, ami számít, hogy az idősebbnek kell-e kezdeményeznie, vagy a nőnek... Ez pont az az eset, amikor nem egyértelmű. Lehet, hogy ő is ezen gondolkodik, és így segítesz neki is.

43. loch ness (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 7. 03:17
Érdemes elolvasni Fekete Istvántól A koppányi aga testamentumát. Olyan szépen van benne ez a fajta tegezés, hogy az ember észre sem veszi, hogy nem magázódnak. (Nyilván más könyvekben is benne van ez, csak most éppen ez jutott eszembe.)
2021. okt. 6. 23:41
A magyar nyelvben eredetileg a tegezés volt az általános és csak a XVIII. század elején terjedt el német mintára a magázás. A XVI. században a tegezés általános volt nemességre, társadalmi állásra és korra való tekintet nélkül. Kétféle tegezés volt megkülönböztethető: a rendes tegezés és a nagyságod, uraságod, kegyelmed megszólítás (amely tegez) a harmadik személyű igével ( amely magáz ). Az ” Ön”, Széchényi István újítása, tíz évig tartott amíg általánosan elfogadottá vált.
2021. okt. 6. 22:43
+ Skandináv cégnél dolgozó ismerős mondja náluk mindenki tegeződik és a titulusokat sem használják. De az egy más tészta.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - A4e7cf9021)
2021. okt. 6. 22:39
A felnőttkori kapcsolatoknál nincs is baj, hisz én is már új ismerőssel vagy Jó napot, vagy szia.
2021. okt. 6. 22:36
Igen, a munkahely az más tészta. Ott mindenkit lehet tegezni, a 22 éves Julcsát és a 70 éves Gizit is.
38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 22:33

Mióta dolgozom, nem magázok szinte senkit. Munkahelyen megszoktam, hogy mindenkivel tegeződünk, így az a megszokott. Egy kedves szia szerintem nem sértő senki számára. Ha kikéri magának, hát érezze magát öregnek akkor ő. Egyébként szerintem egyre több ember szereti ebben a 40-60 éves korosztàlyban ha tegezik őket. Mondjuk én még csak 36 vagyok, de a csókolom és a jónapot is kiborít. 😬

Hála az égnek egyre fiatalosabbak az emberek, szóval gondolom egy kedves szia megfelelő lehet. Szerintem. Nekem. Még soha senki nem szólt meg érte, vagy haragudott meg.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Epresturmix)
2021. okt. 6. 22:27

Kivel futok?Nem. Csak szeretném átkódolni a kapcsolataimat, mert már unom a csókolomozást.

Kellene is egy törvény erről,hogy tiltott legyen. Sok szülő ráneveli erre a gyerekét,utána meg szenved a fiatal.

A 40 év alattiakkal könnyű,mert őket letegezem, az öregekkel meg már nem haverkodom, de ez a 40-60 közti generáció kifog rajtam.

Még a nők hagyján, mert ott lazább a dolog.

36. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 22:23
Te nem az a csaj vagy, aki együtt megy futni a fószerrel, mert odáig vagy érte? 😀
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Bichi)
2021. okt. 6. 22:19

Vidéken ez valahogy benne van az emberekben,mástól is hallottam már, hogy baráti gyerektől a jónapotozás bunkóság.

De most milyen fura,eszembe jut,gimiben minden tanár elvárta a magázást,de ők tegezett, kivéve egy nagyon-nagyon idős bácsi, ő volt az,aki vissza is magázott bennünket, hiszen mi gimnazista kisasszonyok és úrfik vagyunk

34. Bichi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 22:15

Ilyen korkülönbségnél én biztos nem állnám le egyik napról a másikra tegezni, inkább magáznám.

Egyébként azt sem értem, hogy miért bunkóság az, ha anyudnak egy fiatal férfi "jónapotot" köszön...

Mondjuk köztes megoldás köszönésre az "Üdv"

2021. okt. 6. 22:08
Pont így voltam én is egyébként,akkor lett cifrább amikor megszületett a lánykám és onnantól csókolomra váltott.Hülyén hangzott a jónapot,,és a szia is:))
32. vigyefene (válaszként erre: 30. - A4e7cf9021)
2021. okt. 6. 22:07
Azt mondod hogy egy jó-barátságban a fiatalabb nem is kérdezheti?
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - A4e7cf9021)
2021. okt. 6. 22:07
Vagy a nő?
2021. okt. 6. 22:05
Az idősebb fél kell, hogy felajánlja a tegeződést.
29. libikóka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 21:58

Ezért írtam hogy nem egyszerű.Viszont nem arra gondoltam hogy átmenet nélkül holnap mát egy vidám hellóval köszönsz neki.

Hanem amikor lesz rá módod ,ha pl néha pár szót váltotok akkor megmondhatod neki.Egy 45 körüli férfi nem fakad sírva ha tegezést ajánlassz,,sőt.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Vigyefene)
2021. okt. 6. 21:55
Igen.
2021. okt. 6. 21:55

Bármit gondolhatok arról, hogy mit gondol egy nő, mert gondolhatja éppen az ellenkezőjét is.


Szarka Károly

26. vigyefene (válaszként erre: 25. - A4e7cf9021)
2021. okt. 6. 21:51
Mintha azt írta volna, hogy a FI. a huszasz éveiben van. Nagy lány.
2021. okt. 6. 21:48
Írtad 25 év különbség. Jónapot Kívánok akkor.
24. vigyefene (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 21:48
A vélemények olyanok mint az a bizonyos hátsó, mindenkinek megvan a sajátja.
23. a4e7cf9021 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 21:47
Napszaknak megfelelően, de egyébként Jónapot Kívánok. Milyen közeli ismerős?
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 6. 21:47
És ha én elkezdem jónapotozni,akkor ő is jónapotozni fog,vagy továbbra is letegez?Vagy kezétcsókolom?Jaj, ne!!!
21. vigyefene (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2021. okt. 6. 21:46

Több információ.

[link]

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2021. okt. 6. 21:46
Ez érdekes,mert kerestem, van,ahol azt mondják simán,máshol meg azt, hogy ha felnő a gyerek,akkor sem tegezheti le volt tanárait, szomszédait,akit gyerekként ismert meg.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook