Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatal háztáji gazdálkodók fórum

Fiatal háztáji gazdálkodók (beszélgetős fórum)


1 2 3
20. dorabiczok (válaszként erre: 17. - Fdd7be0684)
2012. nov. 5. 15:55
Értem! :) Na a másik nagy változás ez lesz az életünkben, hogy fával fogunk fűteni! :) Ehhez sem túlzottan értek, de talán menni fog, a tragédia elkerülése érdekében pedig szénmonoxid mérőt szereltetek fel. Én komposztálok, jónak tűnik!
2012. nov. 5. 15:53

Na látod, én pont ezért szeretném, ha ebben nőne fel a lányom, hogy lássa, amit a ti lányotok lát és most azt gondolja : minek? De később, amikor neki is lesz családja és be kell vásárolni és főzni kell és ő lesz a felnőtt, akkor megváltozik a nézete és eszébe jut, amit ti csináltok most! És ő is csinálja, legalábbis nagyobb eséllyel, mint egy olyan gyerek, aki még kapát sem látott sosem.

Meg, mint már mondtam is, nekem elsősorban az a célom, hogy elfoglaljam magunkat. Szeretünk bogarászni az udvaron és néha olyan céltalan ez a foglalatosság. Ezért döntöttem így. Legyenek tyúkok, legyen nyuszi, legyen kert is! :) Lassan haladunk előre, az állatokkal óvatosan kezdek, de a növények jöhetnek! :)

18. szabot.88 (válaszként erre: 15. - Fdd7be0684)
2012. nov. 5. 15:52
Befagyott a fenekük :) Vagy ha szabadon vannak nem tojnak el?? Anyósom is most keresi a helyet, h hova ülhettek a tyúkok új helyre...
2012. nov. 5. 15:51
Komposztálni nem komposztálok, mert nem nagyon van mit. A zöldségeket, ha megpucolom, a csirkék eszik meg, ami meg éghető, az megy a kályhába :-)
2012. nov. 5. 15:50
Esővíznek nagyon jó sima hordó (felénk pálinkának való szilvát gyűjtenek benne a jobb időkben)!
2012. nov. 5. 15:47

Félreértesz: nem ábrándultam ki belőle, de szélmalomharcnak tartom.

A mi lányunk már 15 éves, és nem érti, hogy miért csináljuk, igaz, ő nem is úgy nőtt fel, mint én. Gyermekkoromban rengeteget dolgoztunk a tanyánkon, a szőlőkben, otthon a kertben, volt tehén+ló is.

Hogy a tyúkok miért nem tojnak? Őket kellene megkérdezni :-)

2012. nov. 5. 15:45
Meg most rákattantam az esővíz gyűjtésre, de nem tudom miben kellene gyűjteni, egy sima hordóban mondjuk? Csak a növények öntözésére használnám, szóval nem kell tisztának lennie, nem? És a komposztálás, abban nagy jövőt látok! Mármint olyan téren, hogy a kertet azzal trágyázhatom! Te komposztálsz?
13. dorabiczok (válaszként erre: 11. - Fdd7be0684)
2012. nov. 5. 15:43

Köszi! :)

Most éppen beültetési terveket keresek neten, hátha találnék valami kedvemre valót! Tudom, hogy büdöskét, levendulát és fokhagymát kell köré ültetni, meg valami császárkorona virágot és ezek elűzik a gonoszokat! :D

2012. nov. 5. 15:40

Mhh, sajnálom, hogy kiábrándultál belőle, lehet, hogy velem is ez lesz, nem mondom, hogy nem, de megpróbálom! :)

Miért nem tojnak a csirkéitek?

11. fdd7be0684 (válaszként erre: 9. - Dorabiczok)
2012. nov. 5. 15:38

könyv: Kertészkedés egész évben

Nem tudom, kapható-e még, de annak idején én megvettem, és nagyon jól le volt írva, mikor, mit, mi mellé ültessünk.

Vetőmagokat, ha jársz olyan helyen, és akciós, érdemes már most beszerezni.

10. fdd7be0684 (válaszként erre: 8. - Dorabiczok)
2012. nov. 5. 15:37

Én csak a saját példámat tudom neked leírni!

Van kb. 50 csirkénk, ebből 30-at vetünk, 20-at keltettünk. Rengeteg takarmányt esznek, a mai kukorica árak mellett megértem, hogy 50 forint a tojás, de nem tojnak :-(

A kiskertben volt krumpli, hagyma, répa, petrezselyem (ki sem kelt, pedig kétszer is ültettünk), paradicsom (legalább 40 üveggel figyel most a kamrában), sütőtök.


Tavaly rengeteg zöldborsó és zöldbab lett, idén ezt nem ültettünk.

2012. nov. 5. 15:35
Esetleg ajánlanátok jó könyvet?
8. dorabiczok (válaszként erre: 7. - Fdd7be0684)
2012. nov. 5. 15:34
Szia, igen, természetesen képzem magam folyamatosan. Tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű és nem is olcsó mulatság, főleg az elején...de a kislányomat arra szeretném nevelni, hogy dolgozni kell azért, hogy meglegyen a főzni való és lehet, hogy drágább, de jobb a saját répa. Ráadásul hobbinak sem utolsó. Nem szeretnék több hektáron gürizni, nem erről van szó. Csak egy kis kertet szeretnék a telken, ahol termelek magamnak, a konyhára. És pár csirkét, amiből van tojás, hús és komposzt. Nem hajtom magam agyon, csak a lányommal és a családommal együtt termelünk, hogy szabad levegőn legyünk és legyen eredménye!
2012. nov. 5. 15:29

Szia,

szerintem meg vegyél egy jó könyvet, vagy olvass fórumokat és jegyzetelj belőlük.

Attól is függ, mekkora területen akartok majd gazdálkodni.

Nem mindegy, hogy mi mellé mit ültetsz és mikor. Bár elég sok munkával jár, és néha nem éri meg termelni.

Nekünk is van kiskertünk, de olcsóbban veszek sárgarépát mint amennyibe a termelés került (vetőmag, munka, betakarítás, teleltetés).

6. dorabiczok (válaszként erre: 4. - Szabot.88)
2012. nov. 5. 15:29
Köszi! Már látom, nem tudtam. De ők már nyilván gazdálkodnak és nem az elején tartanak, valamint időm sincs előrről elolvasni, szóval kialakítom a saját csapatomat! :) Már ha sikerül...
2012. nov. 5. 15:22

Tyúkunk van, 50 db. Remélem lesz tojás is! :D

Egyelőre tervezem a dolgokat, nyilván nem most szeretnék fűszernövényes kertet!:) De mivel abszolút nem értek ezekhez, így jó előre el kell kezdeni tanulni és tervezni, hogy legyen belőle valami. Te gazda vagy?

2012. nov. 5. 15:21
Önellátó gazdálkodás néven (ha jól emlékszem ) már van egy fórum.
2012. nov. 5. 15:21
A fákat spec most kell ültetni, ha jól tudom?! :)
2012. nov. 5. 15:20

A növényültetés majd tavasszal lesz csak esedékes :)

Vegyél tyúkot, hogy legyen sok tojás :)

2012. nov. 5. 15:06

Sziasztok,

26 évesen, anyaként döntöttem el, hogy háztáji kis gazdálkodást szeretnék. Eddig városban éltem, de hamarosan tanyán kezdünk "új" életet, nem mintha bármi baj is lenne a mostanival. Hátam mögött hagyva a lustaságot, inkább spórolni szeretnék és ellátni családomat saját termelésű zöldségekkel, gyümölcsökkel. Segítsetek nekem ebben, haladjunk együtt az önellátó gazdálkodás rögös útjaink! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook